Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YOZGATIN MEŞHUR MADIMAĞI! (1 Kullanıcı)

ThE_lAmP

Kayıtlı Kullanıcı

MALZEMESİ
1.5 kilo Madımak
Bir kase yoğurt
150 gram Pastırma
Bir iki diş sarımsak
Tuz, biber, yağ, salça

YAPILIŞI
1.5 kg. madımak temizlendikten sonra satırla kıyılarak iyice küçültülür. Bir tencereye yağ, salça, pastırma konularak kavrulur. Kıyılan madımak üzerine ilave edilir. 15 dakika pişirildikten sonra servis yapılır. Sarmısaklanmış yoğurt isteğe göre sos olarak kullanılır.

Selam ve dua ile.. B)

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
RE: YOZGATIN MEŞHUR MADIMAĞI!

selamunaleykum kardesim ama madimak neki????:D:D:D:D:D

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

MADIMAĞI BİLİYORUM BİR NEVİ OT DİYEBİLİRİZ.TADI DA GÜZELDİR.ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞİM.TAM DA ACIKTIĞIM SIRADA BİR SÜRÜ TARİFLER GELDİ SİTEYE:p

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A
MADIMAK ASLEN SİVASA AİTTİR..VE BİZLE ÖZDEŞLEŞMİŞTİR...AYRICA EN GÜZEL ÇEMENLE OLUR...DUYURULUR...:)B)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
f_a6m_3d78a82.gif

YOZGATIN DEGIL SIVAS´IN MESHUR MADIMAGIDIR__!
Madimak SIVAS Yöresine Aittir__:! Mustafa abimin dedigi gibi cemenle daha güzel olur__:!

Birde Madimagin Türküsü Vardir:D

Madımak oylum oylum
Geliyor (civanda) selvi boylum
Selvi (Civan) boylum gelirse
Şen olur benim gönlüm

Oy madımak teke tüke sakalı
Oy madımak evelik yemlik
Oy madımak kuşkuşu yemlik
Oy madımak

Madımak pişer oldu
Tencerem taşar oldu
Günde yediğim şamarlar
Bir iken beşer oldu

Oy madımak evelik yemlik
Oy madımak

Madımak biçim de biçim
Ölüyom senin de için
Madımak toplar iken
Başımdan düştü çitim

Oy madımak evelik yemlik
Oy madımak

Besteciside Sivaslidir
Fahri Karaoğlan

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşlerim madımag diyede söylenir ic anadoluya ayittir yalnız sıvas biraz daha ağır basar sıvasa özgüdür bende kırıkkaleli olduğum icin biliyorum bak şimdi canım istedi a.e.o.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşlerim madımag diyede söylenir ic anadoluya ayittir yalnız sıvas biraz daha ağır basar sıvasa özgüdür bende kırıkkaleli olduğum icin biliyorum bak şimdi canım istedi a.e.o.

A.S Abi

Vayy Sagolasin Konus abi__:D

"Sivasa özgüdür"

Sorma abi ya benimde canim istedi__ Iftara bisirekte yiyek sicak sicak

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
A.S Abi

Vayy Sagolasin Konus abi__:D

"Sivasa özgüdür"

Sorma abi ya benimde canim istedi__ Iftara bisirekte yiyek sicak sicak

a.s. kardeşim obo hesagmı diyon gız valla bizde yok sen nerden aldın giderkenmi götürdün yani olsa bir kuzuya değişmem sen yap bu gün ve benim yerimede ye afiyet olsun a.e.o.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
a.s. kardeşim obo hesagmı diyon gız valla bizde yok sen nerden aldın giderkenmi götürdün yani olsa bir kuzuya değişmem sen yap bu gün ve benim yerimede ye afiyet olsun a.e.o.

Ayip ettin Abi Sivaslilin evinde Madimak eksik olurmu hic:G sagolsun Babaannem sakliyo bizim icin__:DGetirdik bir iki torba__:B

inciinci

Kayıtlı Kullanıcı
madimak ne yozgatin nede sivasin ,madimak tokatin bir sifali ot yemegidir evet cemenli veya pastirmali pisirilirse tadina doyulmuyor valla:B

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
madimak ne yozgatin nede sivasin ,madimak tokatin bir sifali ot yemegidir evet cemenli veya pastirmali pisirilirse tadina doyulmuyor valla:B

selamün aleyküm kardeşim hayır sivasa özgü ama ic anadolunu hepsi madımağı iyi bilir ve yaparlar bu ara kardeşim hoş geldin sefa getirdin allaha emanet ol

AY YILDIZ79

Kayıtlı Kullanıcı
YİGİDİN HARMAN OLDUGU YERE AİT Bİ YEMEKTİR ,SİVASA AİT DEYİLDİR.AYRICA ANNEM ÇOK GÜZEL YAPAR YANINDA YUFKADA OLURSA DAHA GÜZEL OLUR.BÜTÜN İÇANADOLU BU YEMEGİ BİLİR.

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
bahar ve desmani kardeşimin dediği gibi sivasa aittir fakat pişirme şekilleri farklıdır misal yozgatlılar salça koymazlar sivaslılar çemenli salçalı pişirirler olsada yesek ben de sivaslıyım.yozgatlı komşum var cok farklı pişiriyor.ben toplamasınıda çok severim yiyene afiyet olsun

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
Canim Madimak Istiyor.ama şehitlerimiz Aklima Geliyor Tutsak Askerlerimiz Aklima Geliyor Askere Gidesim Geliyor

AY YILDIZ79

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. anlaşılan sitete bihayli sivaslı var.herkes iddealı sivasın diye. ama arkadaşlar okadar yakın ki yozgat ve sivas tabi herkes kendi yöresine ayit oldugunu iddea ediyo?ama bu normal ,aynı kültür,aynı şive,aynı yemekler pek degişmiyo bence yozgatın,sivasın ,tüm ANADOLU'NUN ve tüm TÜRKİYENİN.ALLAHA EMANET OLUN.

leni

Kayıtlı Kullanıcı
merak ettim şu madımağı ya baksanıza bitürlü paylaşılamıo war bişey demekki :):):)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt