Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yokluk Ortamında ''AMA'' sadece Allah C.C. vardı...; (3 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Anlamam zor şimdi... (ağır bir grip geciriyorum,) olsun memnunum ama düşündüğüm gibi geliyor ... gibi henüz dilime dökülmüyor
İdrak lazım, kızgınlık mı? alışkınım beni anlamaya zorlayanlara alışkınım , illaki öğrenmemi isterler, niye? çünkü öğrenmek isterim

Üçüde bir diye bir tabir kullanırım , yanlışmı? anlatayım , İman sevgisi ile seversem birisini.... Allah (c.c)sevgisini hatırlatırsa, O akla gelirse, o kişiyle hep Allah'tan(c.c) bahsetmek istegi gelirse???
Resul sevgisi kokuyorsa, o kişi ile hep Resulden bahsedersek, o kişiyi görünce Medine kokusu gelirse? üçüde bir diyorum
O kişiyi sevmemem için imanım olmaması gerekir (Allah korusun) hani Allah'ın veli kulları da öyle sevgide...
Birini sevmek üçünün sevgisi bir demek, Allah sevgisi, Resul sevgisi, onları sevenlerin sevgisi =Allah bu benim düşüncem ama yanlış anlanıyor
yada anlatamıyorum, seni Resul (s.a.v) gibi seviyorum demek , bana onu hatırlatıyorsun, onun sevgisi, kokusu geliyor , gene mi anlatamadım?
Biri beni anlasın lütfen!
Ama nefsimle seversem? Onda iman sevgisi yok ki! bu dünyaya ait sonsuza gidemez ki!
Resul (s.a.v) ne demiş? 'bana bakan Allah'ı görür'' demiş biz onu göremiyoruz ama ...
Görmek için olmak gerek, sevgide yok olmak gerek, şaşkın aşık aklını topla birazdan gidilecek!
Nereye yahu!
Erenlerin ülkesine, kalp kafesini kaldır iyice(Rabbim lütfen, layık değilim hiçbirşeye ama bilmeden gelme diye ses içimde)
Rabbim , İnşirah Rabbim! kalbimi genişlet ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yerinde dursun ''o'' size ve Beyefendiye lazım '' Ona veriniz kalbinizi '' ...Allah C.C. na'' Ulu Rabbimiz seni çok seviyorum,Muhammed Mustafa A.S.ı da çok seviyorum...Seni çok seven Ümmeti Muhammedide çok seviyorum ''diye arz etmeniz yeter...
O da mutlaka size icabet eder...
Onu Görmek için ''O''ayna size yeter...Doğru... çünkü Lamallah zamanı O ayna da '' O '' görünür...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. Adem A.S. 'ı sevdi çünkü ....
Aşkı nı Ona sır eyledi...
Muhammed Mustafa A.S. 'ın NUR'u ilahesini...
Allah C.C. Secde edin Adem 'e dedi...
Ademde A.S. sırr oldu...
Nur'u İlahesi ile...
Nakşeddi NAMAZ ile...
Adem A.S. 'ı Nur 'u ilahesine...
Kıyam ...Ruku ...Secde... Eyledi NAMAZ 'ı ...
Gizledi onda...
Şah damardan yakın NUR eyledi...
Allahu Ekber...ADEM...
Allahu Ekber...Adem...
Allahu Ekber...KIYAM et A...DEM...
Allahu Ekber ...RUKU et A...D...e ...M...
SECDE et...A...D...M...;
Bende ediyorum secde... onda sırrı ilahe oldum ''Buyurdu ''C.C.'' ...
Sende et ona secde...
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed ve Ala Ali SEyyidina Muhammed Mustafa A.S....

La İlahe İllallah...Hamd ve şükür olsun ki...İtaatte tereddüd yok ...Allahu Ekber....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Adem A.S. Lütufa mazhar oldu...Nur sardı benliğini...Şah damarından yakın oldu...
Sakın tereddüt etme ...
Adem A.S. oldu...Allah C.C. nun NUR 'u ile ''Özü aşk,sonu,başı aşk ile dolu parıltı ki o...NUR..'' ile ... sanki La İlahe İllallah Adem A.S. Resulullah...A.S. Sanki ...sanki... Muhammed Mustafa A.S. ...Sanki haydi söyle..... sanki...
La ilahe İllallah...Muhammeden Resulullah...A.S.

La İlahe İllallah...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kısaca hani Ayna ya...
Ayna bu ...
Sırr var arkasında ...
Sırrı bilmek gerek...
Bize evet bize de ..
La İlahe İllallah gerek...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na ulaşmak için hiç olacaksın...
Görmüyormusun ?...Ömür bitince İNSAN acziyetini arz ediyor...
Tıpkı yeni doğmuş bebek misali...
Cenaze namazımı kıl...
Mezara dahi taşı ...
Toprağı ört...
Duamı et...
Beni temiz uğurla ...
Son durağıma...
Sonrası ...Allah C.C. nun şefkatli elleri...Ne mutlu inşallah CENNET...
Ne acı göstermez inşallah CEHENNEM...
Heyhat defter kapalı ...Bebek misali muhtaçsın..Herşeye...
Allah 'ım C.C. o günümüze yardım et...Amin...İnşallah...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
YAKAİS çok bunaldık saadete gel artık...
İnşallah... ama sabır gerek demiştik hani....
Sabrın sonu yok mu?
Merak etme selamet...selamet...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Beratı alacaksın,dünyaya doğacaksın...
Sonra unutup ağlayacak beratı bulamayacaksın...
Hayat mücadelesi başlayacak...
Deniz dalgası gibi dalgala nacaksın...
Sonuçta hiç olup toprakta yerini alacaksın...
Allah C.C. nun Şefkati saracak seni NUR 'a gark olacaksın...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Anladım, yanlış düşünceler içinde kaldım...
Yok , konu güzel , sabırla bekleyecegiz inşallah , çare yok! çünkü bizde merak çok!...
Yok, yok O'ndan başka yok! La ilahe illallah, gerçekten, La ilahe illallah...
Ya Rab, Ya Rab! Herşey çok güzel, subhanallah, !

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ama Ortamı yani; La İlahe İllallah Buyuran Allah C.C. nun önce ;AMA yani yokluk Aleminde kendi aynasında kendine aşkı...
Aynasında aşık olduğu Kendine olan aşkının artışı...
Köpüren aşkının özünden Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin NUR'unu yaratması ve yaratmayı dilemesi...
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah diye aşkını kendine ilanı...
Köpüren aşkının coşması ve bu köpüğün özünden başlayarak Yaratmayı dileme ve başlaması...
İNSAN yaratacağım buyurması...
Ruhlardan kendisini tanıma ve itaat sözü alması...
Adem A.S. yaratması...
Secde emri verilmesi...
Havva Validemizin yaratılması...
Secere emrinin iptila oluşu...
Soy ağacının oluşumu...
İptila sayısının artması...
Cennet ve Cehennem ehlinin oluşması...
Allah C.C. nun emirlerinin aktarımı...
Peygamberler...Sahifeler...Kitaplar zinciri...
NUR 'un Muhammed Mustafa A.S. teslimi ve Kur'an-ı Kerim...
Adem A.S. başlayarak...İbrahim A.S.a ve Muhammed Mustafa A.S. a kadar olan sürecin artık aynen devamı...
Kur'an-ı Kerimin korunması ve sürecin aynen devamı....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İşin özü...;
Allah C.C. nun Peygamberleri ''A.S.'' dahi olsa EDEP nedir biliyormu sunuz ?
Daima Allah C.C. nun Kul 'u olunduğunu vurgulamak...
Hamd ve Şükür ehli olmamızı tavsiye etmek...
Allah C.C. dilemedikçe ''Söylemedikçe'' Peygamber A.S. 'ların bilgilerinin dahi yetersiz kalacağını bilmek...O yüzden daima Allah C.C. nun geri planında kalmak...
Her durumda Allah C.C. rızasını ön planda tutmak...
Onu övmek Onu yüceltmek...''C.C. ''
Peygamber A.S. lar dahi Allah C.C. nun emri dışına çıkamaz ...
Herkesi Allah C.C. na yönlendirmek...Benlikten kaçınmak...Allah C.C. öğretmediği konularda bilgisiz olunacağını bilmek...
İşte EDEP budur...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Öncelikle Şunu bilmeliyiz ki...Her Alemin,her zamanın ve her anın gerçek sahibi ALLAH C.C. dur...

Allah C.C. ...; değer verdim , seçtim ve yaratmayı diledim buyurduğu ,övdüğü biz aciz İNSAN 'lara yine merhamet ederek önce Kendileri...Sonra Melekler ,Peygamber A.S. lar vasıtası ile yardım etmiş ve Sayfa,Kitaplarla da ayrıntılı olarak emirlerini iletip... bize yol göstermiştir...

Hamd ve Şükürler olsun...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bakınız ...Allah C.C. na Hamd ve Şükürler olsun ki bizlere Kur'an-ı Kerimi ezberleme şerefini bahşediyor ...

''Hafızlarımızın gayretlerini lütufa nasip ederek ve idrak larını başarıya ulaştırarak ....''

Allah C.C. onlardan ''Hafızlarımız''Razı olsun...;onların NUR'unu arttırsın...Cenneti Ala' nın Kapılarını onlara sonuna kadar açsın...İNŞALLAH...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Çünkü onlar ''Hafızlarımız'' ..Sadece Allah C.C. nun Rızasını dilerler ve isterler...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tıpkı Şehit ve Gazilerimiz gibi...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Çünkü onlar ''Hafızlarımız'' ..Sadece Allah C.C. nun Rızasını dilerler ve isterler...

Selamun Aleykum

Evet muhterem üstadım ne güzel de buyurmuşsunuz,hafızlık ancak Allah'ın c.c rızası için yapılacak bir işdir ve sizde çok iyi bilirsiniz ki insan eğer gayret ederse Allah c.c öyle bir kolaylık veriyorki insan kendisi bile ben bu işi nasıl başardım diye hayret ediyor.
Ve artık insanın ruhuna işliyor inanki bu aciz ihtiyar rüyasında bile âyetler okuyor,ve bütün yaşamınız yüce Kurân ile doluyor.

Selâm ve Selâmetle kalınız Saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. bize İSLAM 'ı seçerek ...Dini tamamlamış ve Kur'an-ı Kerimi bizlere Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz vasıtası ile göndermiş ve onu koruması altına almıştır...

Bilim ve İlim dediğimiz Allah C.C. nun İNSAN 'lara lütfettiği nimetler korkunç düzeyde hızla gelişmektedir...
Aklımıza şu soru gelebilir...Acaba bilim karşısında tavrımız ne olacak...?

Bilmeliyiz ki Allah C.C. tüm Bilim ve İlmi kuşatmış ve bizzat kendileri bizlere lütuf olarak vermiştir...O yüzden hiç bir endişeye mahal yoktur...Gerçek din ...Allah C.C. nun bize seçerek lütfettiği İslam dini ...Kitabımız ise Korunan Kur'an-ı Kerimdir...

İlim ve bilim geliştikçe Kur'an -ı Kerimin mucizevi cevabı olacaktır...Kuşku etmeye mahal yoktur...
Her şey Allah C.C. nun Kudret eli altında bizzat O nun C.C. emrettiği şekilde gelişmektedir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Evet muhterem üstadım ne güzel de buyurmuşsunuz,hafızlık ancak Allah'ın c.c rızası için yapılacak bir işdir ve sizde çok iyi bilirsiniz ki insan eğer gayret ederse Allah c.c öyle bir kolaylık veriyorki insan kendisi bile ben bu işi nasıl başardım diye hayret ediyor.
Ve artık insanın ruhuna işliyor inanki bu aciz ihtiyar rüyasında bile âyetler okuyor,ve bütün yaşamınız yüce Kurân ile doluyor.

Selâm ve Selâmetle kalınız Saygılarımla.

Aleykum Selam...;
Kardeşim...;
Allah C.C. İlminizi arttırsın...İnşallah...
Ne güzel ..Ne Mutlu size ki...Allah C.C. ile daima irtibatla yola devam ediyorsunuz...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun âleykum

Üstadım ellerinize sağlık yazmış olduğunuz her satır baş tacıdır elleriniz dert görmesin,ilmi yaratan Yüceler yücesi Rabbimizdir ve âyetel Kürsi'de buyurduğu gibi O'nun ilminden ancak yine O'nun izin verdiğinden başkasını bilmek mümkün değildir.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun âleykûm

Muhterem üstadım bu gece peş peşe yazmış olduğunuz mesajları dikkatle okudum,ve MaaşAllah kalbinizde ki aşk yangını hemen belli oluyor bu satırlar ancak aşk ile yazılır,Rabbim güzel kalbinizdeki aşk yangınını arttırsın ve sizden razı olsun.

Selam ve selametle kalınız saygılarımla

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt