Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yirmi saniye (3 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Hizmetçi şeytan...

Hizmetçi şeytan...

YİRMİ SANİYEDE

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:
- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi.
Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
- Defol lanetli iblis! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

BİZLEREDE CÜNEYD-İ BAĞDADİ HAZRETLERİ GİBİ CEVAP VERMİYİ NASİP ETSİN... ALLAH'A EMANET OLUN KARDEŞLERİM

leni

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim amin inşallah

leni

Kayıtlı Kullanıcı
ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM CEVABIN İÇİN :T BAŞKA HİÇ KİMSE OKUMAMAMIŞ ::( NEYSE ALLAH RAZI OLSUN RABBİM NE MURADIN VARSA VARSİN....
ALLAH'A EMANET OL...

amin ALLAH razı olsun üzülme kardeşim okadar cok forum oluoki görmemen çok doğal bu hikaye daha önce yayınlanmıştı o yüsden belki cewap yazılmamıştır hem sabırlı ol burda kimse kimseyi yalnız bırakmaz :evet muhakkakki cewaplar gelicektir daha ALLAHA emanet ol hayırlı akşamlar

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm o kadar çok güzel konular varki sitye girdiğimde Hangsine baksam diye kafam karışıyo :D ALLAH razı olsun .. çok güzel bi yazı RAbbim bizi doğru yoldan ayırmasın inş şeytanın tuzaklarından uzak durma dilegiyle :)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm o kadar çok güzel konular varki sitye girdiğimde Hangsine baksam diye kafam karışıyo :D ALLAH razı olsun .. çok güzel bi yazı RAbbim bizi doğru yoldan ayırmasın inş şeytanın tuzaklarından uzak durma dilegiyle :)

KUSURA BAKMAYIN DAHA 3 GÜNLÜK ÜYEYİM BU KONUNUN KONDUĞUNU BİLMİYORDUM İNŞALLAH ÖGRENMEYE ÇALIŞIYORUM AMA CEVAP GÖRÜNCE SEVİNİYORUM DEMEK Kİ OKUNMUŞ DİYORUM NEŞEM YERİNE GELİYOR:) CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
ALLAH'A EMANET OLUN

Kaan Erdem

Yönetici
daha öncede okumuştum şimdide aynı hisle okudum...tekrar hatırlattığınız için ALLAH cc razı olsun..güzel bir paylaşım olmuş..selametle kalın kardeşim...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
daha öncede okumuştum şimdide aynı hisle okudum...tekrar hatırlattığınız için ALLAH cc razı olsun..güzel bir paylaşım olmuş..selametle kalın kardeşim...

ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM GERÇEKTEN ÇOK SEVİNDİM BENDE ÜZÜLMÜŞTÜM OLAN KONUYU KOYDUĞUM İÇİN RABBİM DUALARINIZI KABUL ETSİN...
ALLAH'A EMANET OLUN

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Allah razi olsun.hakikaten de belki bazi seylere dikkat ediyoruz ama nefsimiz devreye geçince 20 saniye de bile buyuk seyler yapabiliyoruz.Maalesef Allah korusun.Emeginize saglik. AEO

_CpK_

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için çok çok sağolun Allah razı olsun.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Allah razi olsun.hakikaten de belki bazi seylere dikkat ediyoruz ama nefsimiz devreye geçince 20 saniye de bile buyuk seyler yapabiliyoruz.Maalesef Allah korusun.Emeginize saglik. AEO

ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN ALLAH KORUSUN...ŞEYTAN HİÇ BİRZAMAN VAZGEÇMİYO BİZDE VAZGEÇMİCEZ....
RABBİME EMANET OL

abdullah_47

Kayıtlı Kullanıcı
Yirmi Saniyede

Yirmi Saniyede

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:
- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi.
Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.........

nar_dane

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Allah c.c. razı olsun anlamlı ve ibretlik bir paylaşım...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim ellerine sağlık cok güzel bir paylaşım allah razı olsun rabbime emanet olun

kayrahan

Kayıtlı Kullanıcı
allah c.c razi olsun cok guzel bir paylasim. Allaha emanet olun

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun emegine saglık
rabbim şeytanın şerrınden hepimizi korusun

şevval_nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun çok Ibretlik Rabbim şeytana Uydurmasin Inş. A.e.o.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt