Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<<Yirmi Dokuzuncu Pencere>> (1 Kullanıcı)

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

“Hiçbir şey yoktur ki, Onu hamd ile tesbih etmesin.” İsrâ Sûresi, 17:44.
Bir bahar mevsiminde, garibâne, mütefekkirâne seyahate gidiyordum. Bir tepeciğin eteğinden geçerken, parlak bir sarıçiçek nazarıma ilişti. Eskiden vatanımda ve sair memleketlerde gördüğüm o cins sarıçiçekleri derhatır ettirdi.

Şöyle bir mânâ kalbe geldi ki: Bu çiçek kimin turrası ise, kimin sikkesi ise ve kimin mührü ise ve kimin nakşı ise, elbette bütün zemin yüzündeki o nevi çiçekler Onun mühürleridir, sikkeleridir.
Şu mühür tahayyülünden sonra şöyle bir tasavvur geldi ki: Nasıl bir mühürle mühürlenmiş bir mektup, o mühür, o mektubun sahibini gösterir.
Öyle de, şu çiçek bir mühr-ü Rahmânîdir. Şu envâ-ı nakışlarla ve mânidar nebâtat satırlarıyla yazılan şu tepecik dahi, bu çiçek Sâniinin mektubudur. Hem şu tepecik dahi bir mühürdür. Şu sahrâ ve ova, bir mektub-u Rahmânî hey’âtını aldı.
İşbu tasavvurdan şöyle bir hakikat zihne geldi ki: Herbir şey, bir mühr-ü Rabbânî hükmünde bütün eşyayı kendi Hâlıkına isnad eder. Kendi kâtibinin mektubu olduğunu isbat eder.
İşte herbir şey, öyle bir pencere-i tevhiddir ki, bütün eşyayı bir Vâhid-i Ehad’e mal eder. Demek herbir şeyde, hususan zîhayatlarda öyle hârika bir nakış, öyle mu’cizekâr bir san’at var ki: Onu öyle yapan ve öyle manidar nakşeden, bütün eşyayı yapabilir ve bütün eşyayı yapan, elbette o olacaktır. Demek bütün eşyayı yapamayan, birtek şeyi icad edemez.
İşte ey gafil!
Şu kâinatın yüzüne bak ki: Birbiri içinde hadsiz mektubat-ı Samedaniye hükmünde olan sahaif-i mevcudat ve her bir mektub üstünde hadsiz sikke-i tevhid mühürleriyle temhir edilmiş.
Bütün bu mühürlerin şehadetlerini kim tekzib edebilir ?
Hangi kuvvet onları susturabilir ?
Kalb kulağı ile hangisini dinlesen, “Allah’tan başka hiçbir ilâh olmadığına şehâdet ederim.” dediğini işitirsin.
Said Nursi
Risale

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Kalb kulağı ile hangisini dinlesen
otuzucuncuzsoz12.gif

dediğini işitirsin.

rabbim razı olsun ebru
selam ve dua ile​

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Allah CC. razı olsun kardeşim...

Bütün kâinat; Lailaheillallah der....
Ya insanoğlu?
Allah cc.'ın verdiği tüm cihazatlarla (el, dil, göz, kulak...vs.) nasıl oluyorda bunu göremiyor?
Ve daha kötüsü ve korkuncu ise;
Bizlere verilen bu emanetlerle Allah CC.'a karşı geliyoruz, isyan ediyoruz...Haşa...:a43:

Allah CC. günahlarımızı affetsin...

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Ebru Kardeş

Ben de Risale-i Nur Okumaya Yeni Başladım Verdiğiniz Yazıyı Okudum Allah Razı Olsun...
Çok Teşekkür Ederim Paylaşımlarınızı Bekliyorum
Selametle Kalın

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah CC. razı olsun kardeşim...

Bütün kâinat; Lailaheillallah der....
Ya insanoğlu?
Allah cc.'ın verdiği tüm cihazatlarla (el, dil, göz, kulak...vs.) nasıl oluyorda bunu göremiyor?
Ve daha kötüsü ve korkuncu ise;
Bizlere verilen bu emanetlerle Allah CC.'a karşı geliyoruz, isyan ediyoruz...Haşa...:a43:

Allah CC. günahlarımızı affetsin...

Allah senden de razı olsun mavci evet çok haklısın sana katılıyorum....aminn Rabbim günahlarımızı affetsin...

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Ebru Kardeş

Ben de Risale-i Nur Okumaya Yeni Başladım Verdiğiniz Yazıyı Okudum Allah Razı Olsun...
Çok Teşekkür Ederim Paylaşımlarınızı Bekliyorum
Selametle Kalın

Ve Aleyküm Selam kürşat abi ooo ne güzel maşaallah Rabbim devamını getirsin.Sevindim gerçekten Allah senden de razı olsun.Rica ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt