Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yılanın Peygamber Efendimize Olan Aşkı (1 Kullanıcı)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
İşte aşk, işte muhabbet, işte sevda bir yılan nasıl yanmış Resulullahın aşkıyla muhabbetiyle yanmaya varmıyız canlar. Yandım ben. Ben yandım Ya Resûl!!

Efendim....Mübarek Sultanım......Hz.Ebû Bekir yanında olarak Medine yollarına revan olmuşlar. Efendim....Sultanım....Canlar canı...Güzeller güzeli Efendim gelmişler Sevr Mağarasına Hz.Ebû Bekir Sıddıkıyla beraber.

Efendimin uykusu gelmiş istirahate çekilmişler.Hz.Ebu Bekir Sıddık Kurban olam.Cebrâil(Aleyna Ve Aleyküm Selam) geldi.Dediki: Ya Resûl!Eğer Ebû Bekir Sıddık olmasaydı.Helak olurdun Ya Muhammed! dedi. O büyük zat Mağarada Resulullah'ın başında bekliyor.Efendim uyusun diye.

Mağarada delikler varmış aşıklar delikleri sarığıylan, cübbesiylen kapattı o dost ama delikleri kapatmaya yetmedi. Ellerini ve ayaklarını uzattı Hz.Ebû Bekir.Aradan bir zaman geçti ki Hz.Ebû Bekir Sıddık(r.a) mübarek ayağını bir yılan ısırmış.Sıddıkı Ekber dayanamamış acıya mübarek kendisini sıkmaya başlamış.Kendini sıkınca mübareğin gözlerinden yaş gelmiş.

O canlar canı...O Güzeller güzelin mübarek yüzüne damlamış. Efendim... Sultanım...uykudan uyanmış. Hz.Ebû Bekir'e dönerek ne oldu Ya Ebû Bekir "Bir şey yok Ya Resulullah." Resulullah ne oldu Ya Ebû Bekir "Bir şey yok Ya Resulullah." diyerek bayılmış mübarek düşmüş yere. Efendim...O canlar canı sultanım... mübarek tükürüğünü yılanın ısırdığı yere sürmüş.Mübarek ayağı şifa bulmuş canlar.

Efendim Sultanım...Mağara deliğinden başını gösteren yılana dönmüş. Ey Yılan!Bana bak.Yılan konuşmaya başlamış Resulullah'la.Buyur Ya Resulullah Buyur, Ya Resulullah demeye başlamış yılan. Efendim... demiş ki Ey Yılan! Resulullah'ın Arkadaşı olan sıddıkı ekberi sokmaya hayal etmedinmi?Ey Yılan.... Yılan ağlamaya başlamış.Ya Resulullah!ismini Hz.İsa'dan duyduk, ismini duyar duymaz ismine aşık olduk,aşık olduk.Dediki Hz.İsa:
"Ahmet adında peygamber gelecek sevr mağarasında konaklayacak. Ya Resulullah!Özür dilerim o mübarek cemalini görmek istedim.Cemalini görmek isterken sıddıkı ekberin ayakları engel oldu Ya Resulullah diye ağlamaya başlamış yılan.

600 seneden beri bu mağarada senin o nur cemalini görmek için bekliyorum. Cehennem kükreyip kalkdığı zaman,ateşi üzerini yaktığı zaman,annesi kızından kaçtığı zaman mahşer meydanında ne olur bana da şefaat edermisin Ya Resulullah!Şefaat edermisin Ya Resulullah demiş yılan

Zindanda_Mahkum

Kayıtlı Kullanıcı
Başlıkta yılan kelimesini görünce teretdütle okumaya başladım ama Efendimiz S.A.V 'e yılanın özlem ve aşkını anlatan sonla bitmesi güzeldi. İnşAllah Peygamber Efendimiz S.A.V 'in şefaat ettikleri kullardan olabilmek nasip olur.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Başlıkta yılan kelimesini görünce teretdütle okumaya başladım ama Efendimiz S.A.V 'e yılanın özlem ve aşkını anlatan sonla bitmesi güzeldi. İnşAllah Peygamber Efendimiz S.A.V 'in şefaat ettikleri kullardan olabilmek nasip olur.
amin inşallah onun şefaati cümlemize nasip olur öyle yüce bir peygamber ki bizim yılan diyip geçiceciğimiz bir hayvan dahi onu bukadar büyük bir aşkla seviyor..

cecen58

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel paylaşımınızdan ötürü Allah C.C razı olsun kardeşim

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Gel ey Resul! Minareler kıyamda kubbeler secdedeyken,kuşlar zikirde, eller duadayken, ay bölünmüş güneş hasretle yanıyorken,seni arıyor seni soruyordu bütün kainat. Gel ey Resul! Zeydler’inle, Musablar’ınla, Ömerler’inle gel...

(alıntı)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt