Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

*yeniden* :) esmaül hüsna ezberlemek isteyenler bana katılır mısınız? (1 Kullanıcı)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim şifanızı versin inşallah.yüz felci biraz zaman istiyo düzelicek ama inşallah.rabbim beterinden korusun.hiç iz kalmaz inşallah,2 tanıdığım geçirdi bunu.şimdi eskisi gibiler.yarın hayırlı haberlerle buluşuruz inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım inşallah inşallah sizde kalkmışsınızdır şimdi hazırlanıyordur yengen Allah yardımcınız olsun inşallah kolaylıkla olur doğum sağlıkla doğar yavrucak

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]17.GÜNÜMÜZ[/FONT][FONT=&quot]
euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM
Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn”(altı çizili h harfi boğazdan hırıltılı okunacak)
Ma’nâsı: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! işlediğim günahların şerrinden sana sığınıyorum.Bana lütuf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itiraf ediyorum, günâhlarımı da itiraf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”
Peygamber Efendimiz Her kim, bu duâyı inanarak sabahleyin okur da o gün akşama çıkmadan ölürse o kimse cennetliktir. Her kim de akşamleyin okur da, sabah olmadan (sabaha çıkmadan) ölürse o kimse cennet ehlindendir (Cennete girecektir).” buyurdular.

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM
Gâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )
[/FONT]

[FONT=&quot]Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.[/FONT]

6. Inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)
[FONT=&quot]
EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]BUGÜNKÜ ESMALARIMIZ[/FONT][FONT=&quot]
56.EL-VELİYY dostlarına yardım eden[/FONT]

[FONT=&quot]57.EL-HAMİD hamd edilen övülen[/FONT]
[FONT=&quot]58.EL-MUHSİ her şeyin sayısını bilen[/FONT]
[FONT=&quot]59.EL-MÜBDİ maddesiz ve örneksiz yaratan[/FONT]

[FONT=&quot]DUA EZBERİMİZ—11- [/FONT]
[FONT=&quot]"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh.[/FONT][FONT=&quot] Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah.[/FONT][FONT=&quot] Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd[/FONT]

[FONT=&quot]
Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."[/FONT]

[FONT=&quot]HADİS EZBERİMİZ-17- (-isteyen ezberleyebilir)[/FONT]
(Hediye, dostluğu artırır, düşmanlığı giderir.) [Taberani]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]HAMD VE SALAVATLA BİTİRELİM[/FONT]

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sılacım.
müjdemi sevincimi burukluğumu şükrümü paylaşalım.rabbime sonsuz şükürler olsun bizi bir mucizesine şahit etti.okadar sıkıntıya okadar ihmale ve acıya rağmen tarık arda sağlıkla sıhatle dünya ya geldi.babası selayla gitti oğlu sela vakti hayata geldi...sonsuz şükürler olsun rabbime okadarr büyükki.hislerimi tarif edemem sana.hayatımda aldığım en güzel doğum günü hediyesiydi bu hemde rabbimden geldi.3 kilo doğdu kuzucuk maşallah barekallah.herşey yolunda,yengemde çok rahat bi sıkıntısı yok çok şükür..rabbim tüm hamilelere sağlıkla kucaklarına almak nasip eder inşallah.sizdende rabbim razı olsun yetimlerimizin hürmetine tüm sıkıntılarınızdan feraha çıkarsın inşallah,dualrınızla yalnız bırakmadınız beni-bizi.selametle rabbimize emanet ol canım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sılacım.
müjdemi sevincimi burukluğumu şükrümü paylaşalım.rabbime sonsuz şükürler olsun bizi bir mucizesine şahit etti.okadar sıkıntıya okadar ihmale ve acıya rağmen tarık arda sağlıkla sıhatle dünya ya geldi.babası selayla gitti oğlu sela vakti hayata geldi...sonsuz şükürler olsun rabbime okadarr büyükki.hislerimi tarif edemem sana.hayatımda aldığım en güzel doğum günü hediyesiydi bu hemde rabbimden geldi.3 kilo doğdu kuzucuk maşallah barekallah.herşey yolunda,yengemde çok rahat bi sıkıntısı yok çok şükür..rabbim tüm hamilelere sağlıkla kucaklarına almak nasip eder inşallah.sizdende rabbim razı olsun yetimlerimizin hürmetine tüm sıkıntılarınızdan feraha çıkarsın inşallah,dualrınızla yalnız bırakmadınız beni-bizi.selametle rabbimize emanet ol canım
aleyküm selam canım elhamdülillah. bebişiniz ömürlü olsun ne kadar önemli bir evde bebeğin olması büyüdükçe sizi güldürecek sinir edecek vakit öyle geçiyor işte inşallah şansı bahtı kaderi güzel olur. çok mutlu olur. yengene de geçmiş olsun şimdi zordur onun kolay değil candan can gidiyor dinlensin bakalım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
56.EL-VELİYY dostlarına yardım eden
[FONT=&quot]57.EL-HAMİD hamd edilen övülen[/FONT]

[FONT=&quot]58.EL-MUHSİ her şeyin sayısını bilen[/FONT]
[FONT=&quot]59.EL-MÜBDİ maddesiz ve örneksiz yaratan[/FONT]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]18.GÜNÜMÜZ[/FONT][FONT=&quot]
bismillehirrahmanirrahim

Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn”(altı çizili h harfi boğazdan hırıltılı okunacak)
Ma’nâsı: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! işlediğim günahların şerrinden sana sığınıyorum.Bana lütuf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itiraf ediyorum, günâhlarımı da itiraf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”
Peygamber Efendimiz Her kim, bu duâyı inanarak sabahleyin okur da o gün akşama çıkmadan ölürse o kimse cennetliktir. Her kim de akşamleyin okur da, sabah olmadan (sabaha çıkmadan) ölürse o kimse cennet ehlindendir (Cennete girecektir).” buyurdular.

PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM
[/FONT]
[FONT=&quot]Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.[/FONT]

[FONT=&quot]
EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
60.MUİD öldükten sonra tekrar dirilten[/FONT]

[FONT=&quot]61.MUHYİ hayat veren dirilten[/FONT]
[FONT=&quot]62.MÜMİT öldüren, ölümü yaratan[/FONT]

[FONT=&quot]DUA EZBERİMİZ—11- [/FONT]
[FONT=&quot]"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh.[/FONT][FONT=&quot]Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. [/FONT][FONT=&quot]Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd[/FONT]

[FONT=&quot]
Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."[/FONT]

[FONT=&quot]HADİS EZBERİMİZ-18- (-isteyen ezberleyebilir)[/FONT]
“Ümmetimin fesada gittiği zamanda kim benim sünnetime sarılsa ona yüz şehit sevabı vardır.”

[FONT=&quot]HAMD VE SALAVATLA BİTİRELİM[/FONT]​

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
56.EL-VELİYY dostlarına yardım eden
57.EL-HAMİD hamd edilen övülen
58.EL-MUHSİ her şeyin sayısını bilen
59.EL-MÜBDİ maddesiz ve örneksiz yaratan
60.EL-MUİD öldükten sonra tekrar dirilten
61.EL-MUHYİ hayat veren dirilten
62.EL-MÜMİT öldüren, ölümü yaratan

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]19.GÜNÜMÜZ[FONT=&quot]
bismillehirrahmanirrahim

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.[/FONT]​

[FONT=&quot]
[FONT=&quot]
[/FONT]
63.HAYY her zaman diri[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]64.KAYYUM her şeyi ayakta tutan [/FONT]

[FONT=&quot]EL-HAYY[/FONT]
Cenab-ı Hak buyuruyor:
"Ölümsüz ve daima diri olan Allah'a güvenip dayan. " (1)
"Bütün yüzler, diri ve her şeye hakim olan Allah için eğilip boyun bükmüştü." (2)
" O daima diridir." (3)
"Hay ve kayyûm olan Allah'tan başka ilâh yoktur." (4)

• Allah'ın "hayatı", tam kamil bir hayattır. O, ölümsüzdür. Hayat için başka bir şeye ihtiyacı yoktur. Allah başlangıcı ve nihayeti olmayan ebedi ve ezeli hayat sahibidir. Mahdut sınırların mahkumu, başlangıç ve sonuçların çerçevelediği ve zaman kavramından tamamen uzaktır. Allah'ın hayatı bambaşka bir hayat şeklidir. Cenab-ı Allah'ın hayat sıfatı, insanların hayat sıfatıyla alışa geldikleri özelliklerin hepsinden uzak olduğu gibi mutlaktırda. Allah Teâlaâ'nın hayatı en mükemmel ve en eksiksiz bir hayat olduğuna göre; O, bu özelliğin zıddı olan bütün eksik ve kusurlu sıfatlardan uzaktır.
  • İnsan acizdir ve çok az şeye güç yetirebilir. Dünyaya geldiği andan itibaren hayatının 5-10 senesi yarı şuurlu olarak geçer. Bu dönem boyunca sürekli bir ilgiye ve bakıma muhtaçtır. Bundan sonra yaşadığı hayatın ise büyük bir bölümü kendi bedenine bakmakla, temizlenmekle geçer. Eğer bu sayılanları yapmak istemese ve ertelese kısa süre içinde bakılamayacak bir görünüme girer. Ayrıca insanın bedenen ihtiyaç duyduğu büyük bir eksikliği daha vardır: Uyku. İnsanın ömrünün neredeyse üçte biri uykuyla geçer. Ancak ne kadar istemese de, uykuya ayıracağı zamanlarda başka şeyler yapmayı tercih etse de buna bir iki günden fazla dayanması mümkün değildir. Hatta 24 saat uyumayan bir insanın şuurunda bir bulanıklık, idrakinde bir yavaşlık baş gösterir. Her zaman doğal olarak yapabildiği şeyleri yapamamaya, karşılaştığı olayları sağlıklı muhakeme edememeye, hatta konuşma güçlüğü çekmeye, bildiği şeyleri unutmaya başlar. Elbette aciz olan ancak insan ve insan gibi yaratılmış olan diğer canlılardır. Canlı ve cansız tüm kainatın yaratıcısı olan Allah ise Hayy'dır. Daima diridir, her an herşeye hakimdir, herşeyi bilir, herşeye güç yetirir, O'nu uyku ve uyuklama tutmaz, her türlü acizlikten de münezzehtir. O, yarattıklarına çeşitli acizlikler vermiş ve bu eksiklikleri farkederek yalnızca kendisine kulluk etmelerini, herşeyi kendisinden istemelerini emretmiştir. İnsana düşen de, O dilemedikçe hiçbir şeye güç yetiremeyeceğini, tek bir saniye bile hayatını devam ettiremeyeceğini bilerek Rabbine yönelip dönmektir.
  • Ve (sen) o ölümsüz ve daima diri olan Allah'a güvenip dayan; onların kötülüklerinden kurtulmak, verecekleri karşılıklardan gönlü tok olmak için, yalnız o ölmez diriye dayan, ölümden kurtulamayacak olan fâniler yıkılır, dayananları kaybolur gider. Ve O'nu hamdiyle tesbih et. Nimetlerine şükür için her türlü yüce sıfatlarıyla saygı göstererek, noksan sıfatlardan uzak olduğunu kabul et. Kullarının günahlarından haberdar olarak O yeter! Hiç kimse bilmese de, onun bilmesi yeterlidir. Hiç bir haberciye ihtiyaç duymaksızın açığı ve gizliyi bilen, O herşeyden haberdar olan Allah cezalarını verir. Başka hiçbir ceza vermeyecek olsa bile, yalnız bilmesi bir ceza olarak yeterlidir. (6)
  • Allah dostlarının tecrübe edip kabul ettiklerine göre, "Ya Hayyu yâ Kayyûm, lâ ilâhe illâ ente" (Ey diri ve kâim olan! Senden başka ilâh yoktur) duasını okuyan ve bunu tekrarlayan kimsenin kalbi ve aklı dirilir. Bu iki isimle yardım dilemek sıkıntılardan, dert ve kederlerden, zorluk ve darlıklardan kurtulmak ve isteklere kavuşmakta daha etkilidir. Bu iki isim ism-i azam'dandır. (7)
EL-KAYYUM
Cenab-ı Hak buyuruyor.
"Allah, O'ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyûmdur. " (1)
"Ölümsüz ve daima diri olan Allah'a güvenip dayan." (2)

• Allah zatı ve yüceliği ile vardır; her şeyin var olması, varlığını sürdürmesi, ayakta durması O'nun varlığına bağlıdır.
  • Kur'an-ı Kerim'de Hay ismi ile çoğu zamanda birlikte zikredilir. Bu isimlerin, [FONT=&quot]"İsm-i A 'zam" olduğu da söylenmiştir. [/FONT]
  • [FONT=&quot]Bu ismin çeşitli tanımlamaları vardır:[/FONT]
    • [FONT=&quot]Katede'nin görüşü: Kayyûm, yaratıklarını koruyup idare edn, işlerini düzenleyendir.[/FONT]
    • [FONT=&quot]Hasan Basri: Kayyûm, iyi ya da kötü yaptıklarının karşılığını vermek için her canlının başında duran ve onu gözetleyendir. O, her şeyi bilir ve hiçbir şey O'na gizli kalmaz.[/FONT]
    • [FONT=&quot]El-Hattabi kayyûm, sonu olmayan ve varlığı daim olandır [/FONT]
  • Kayyûm, Allah'ın kusursuz güç, kuvvet ve üstünlüğe sahip olduğunu gösterir. O, yalnız başına kâimdir. ayakta kalmak için hiçbir yönden kimseye ihtiyacı yoktur. O, kendi kendine yetendir ve başkasına muhtaç değildir. O'nun dışında her şey O'na muhtaçtır. Her şeyi ayakta tutan ve koruyan O'dur. O'nun desteği olmadan hiçbir şey ayakta duramaz ve varlığını devam ettiremez. Bu, O'nun mükemmel gücünü gösterir. (3)
  • [FONT=&quot]O öyle bir hayy ve kayyumdur ki, O'nu ne gaflet basar, ne uyku; daima âlim, daima her şeyden haberlidir. Göklerde ve yerde, yukarılarda, aşağıda ne varsa O'nun; görünür, görünmez, bütün varlık O'nun mülküdür. Tüm sebeb O, tüm gaye O, herşeyin maliki olan O; Allah'ın mülkü olan bu yaratıklardan kimin haddi ki Allah'ın izni olmaksızın yüce huzurunda şefaat edebilsin, bu halde hangi budaladır ki Allah'ın emri olmadan bunların birinden şefaat dilenebilsin. Çünkü Allah yukarıların aşağıların, önlerindekini ve arkalarındakini, geçmişlerini, geleceklerini bildiklerini ve bilmediklerini bilir, O'nun ilminden gizli hiçbir şey yoktur. Bunlar ise O'nun bildiklerinden hiçbirini bilemezler. Ancak dilediği kadarını kavrayabilirler. (4)[/FONT]
  • Allah dostlarının tecrübe edip kabul ettiklerine göre, "Ya Hayyu yâ Kayyûm, lâ ilâhe illâ ente" (Ey diri ve kâim olan! Senden başka ilâh yoktur) duasını okuyan ve bunu tekrarlayan kimsenin kalbi ve aklı dirilir. Bu iki isimle yardım dilemek sıkıntılardan, dert ve kederlerden, zorluk ve darlıklardan kurtulmak ve isteklere kavuşmakta daha etkilidir. (3)
[FONT=&quot]DUA EZBERİMİZ—12- [/FONT]
Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (Allah'ın adıyla)" desin. söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."

Ebu Davud, Et'ime 16, (3767); Tirmizi, Et'ime 47, (1859).

[FONT=&quot]HADİS EZBERİMİZ-19- (-isteyen ezberleyebilir)[/FONT]
[FONT=&quot]Müslüman bir kimse, sevabını Allah’tan ümid ederek ailesine harcarsa, bu onun için sadaka olur.’ (sahih-i Müslim)[/FONT]

[FONT=&quot]HAMD VE SALAVATLA BİTİRELİM[/FONT]​

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm.

Selamların en güzeli en bereketlisi en hayırlısı sizin üzerinize olsun.
ne kadar da özlemişim buraya yazmayı ne kadar Rabbim.
benim en büyük duam Rabbim bizleri doğru ve hak yolda bir de bu güzel yuvadan ayırmasın.
etraf o kadar çirkinliklerle dolu iken.

sıla ablam maşallah bazen tek bazen arkadaşların desteğiyle omuzlamış nerelere kadar getirmişsiniz. Allah ım sizleri hiç bir zaman darda sıkıntıda bırkamasın.
hidayet nasiptir hayır nasip tir. inşallah en kısa zamanda daha büyük hayırlara koşa ebedi olan cenneti kazanırsınız.
halen sıkı bir eğitim döneminden geçiyor bazen farklı farklı yerlerde görev yapıyoruz evimize zor uğruyoruz. zor meslek olsada ben daha çok hayır gözüyle bakıyorum ne bileyim Allahı hatırlatan şükür ve hamd ettiren hereşeyi seviyroum. Tıpkı bu siteyi bu güzel yuvayı ve sizler gibi.

ablam dualarınızı esirgemeyin olacak inşallah en kısa zamanda işler yoluna girecek borçları hafifleteceğiz ve daha rahat bir kafayla ilim bu yaşta bile olsa kapıp etrafımıza dağıtmak için çalışacağız.
ben her haftaki cüzü mü eksiksiz okuyorum ne olur haklarını helal etsin herekes sadece hiç fırsat bulamadığım içindi .
Rabbim yar ve yardımıcınız olsun inşallah .

Selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim hoşgeldin geçen yıl bizim için hayatımızın en unutulmaz zamanlarındandı. her zaman hayırla hatırlayacağız birbirimizi. Rabbim ayırmasında. Allah razı olsun yoğunda olsan arada gelip hatrımızı soruyorsun. esmalarımızı tekrar ediyorum elhamdülillah. çok farkediyor bilmek ile bilmemek manevi olarak. Alahım herkese nasip etsin. demek eğitim alıyorsun hala ben de merak ediyorum neler yapıyor kardeşim diye? Allahım kolaylıklar versin evine parana bereket versin. sağlık huzur versin Rabbim. herşey düzelir inşallah kafamız rahat olur da yeni brşeyler öğreniriz kardeşim. hayırla kal.

mir_erhan

Moderator
SelamunAleyküm
Sıla ablacım iyisiniz inşallah... 16. dersi okudum Allah razı olsun ezberlemeye çalışıyorum...

Benim oğlum da Kuran okumaya başladı çok şükür..Babasına da öğretti.Ben de yardımcı oldum ..
Eşim de Kurana geçti baba oğul okuyorlar akşamları..
O kadar sevindim ki anlatamam..
Rabbim çocuklarımıza zihin açıklığı versin.. Doğru yoldan ayırmasın..
Selam ve dua ile...

selamün aleyküm.
maşallah ablamız ne kadar güzel örnek bu. sıla ablamız ayşe ablamızdan sonra birde sizden böyle güzel şeyler okuyunca ne kadar seviniyor insan., yazmadan geçmek istemedim.
ne kadar güzel ailece hele Rabbimiz bağışlasın oğlunuzun kurana başlaması eşiniz. inşallah çok güzel örnek bunlar.
Allah celle celalüh yuvanıza huzur bereket ve iman yağdırsın inşallah.
inşallah bizlere de güzel örnek oluyorsunuz. Herkese nasip etsin Rabbimiz.

selam vedua ile

mir_erhan

Moderator
esselamu aleyküm sılam.cuma günü yani 16.07 rahmetli abiciğimin 40. günü ve bugünde ona dualar okunurken yetimimiz dünyaya gelicek inşallah.lütfen dua edin sağlıklı sıhatli olsun diye,durumları az çok biliyosun sen.noluurr hem abim için hem yiğenim için dua edin inşallah lütfen.ruhum çok darlanıyo dua ediyorum sürekli ama tatmin etmiyo başkalarının duasını çok istiyorum bunu sen yaparsın ancak.dua noluur dua ki o gün müjde vermeyi nasip etsin rabbim

ben de yeni duydum afranur ablam çok üzüldüm .Rabbimiz Taksiratını affetsin Rahmetiyle sevindirsin inşallah.
takdir i İlahi.. Rabbimiz sabırlar versin. ve artık hayırlısıyla doğmuş olan bebeğinize hayırlı sağlıklı ve başarılı bir ömür nasip eylesin amin.

selam vedua ile

mir_erhan

Moderator
aleyküm selam ve rahmetullah canım elhamdülillah Allahım beterinden korusun eşim iki aydır yüz felci geçiriyor dün hastaneye yattı fizik tedavi için psikolojisi iyi değil iş komşu heryerden ayrı sıkıntımız var çünkü. o da kendini çok sıkar benim gibi bizde dualarınızı istiyoruz. canım Kurana geçmelerine inan çok sevindim mutlu oldum Allahım devamını nasip eylesin. Allahım kabul etsin.

Ablam bende eşinizi sorcaktım çünkü hep aklımdaydı durumu ne oldu diye inşallah Rabbimi en kısa zamanda sizleri de feraha çıkaracaktır
sizler sabır ile hem örnek oluyor hem inşallah Rabbimizin rıza ve sevgisini kazanıyorsunuz
Dualarımız sizinle Allah celle celalüh sizinle olsun. yuvanıza en kısa zamanda ferahlık sağlık ve bereket versin inşallah.

selam ve dua ile

figenserkan

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ben figen yeni katıldım size.ben sizden ALLAH RIZASI İÇİN DUA ETMENİZİ İSTİYORUM çok zor durumdayım dua edin bana.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin erhan şimdi hastanede vakti gelince iyi olacak inşallah Allahım her türlü şifayı iyileşmeyi manen ve bedenen nasip etsin inşallah. şifa bulunca paylaşıcam inşallah şimdilik düzelme yok kardeşim. bu arada eşin nasıl hamilelik nasıl gidiyor merakla bekliyoruz aslında sadece çaktırmıyoruz bebeğin cinsiyeti nedir kaç aylık? :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ben figen yeni katıldım size.ben sizden ALLAH RIZASI İÇİN DUA ETMENİZİ İSTİYORUM çok zor durumdayım dua edin bana.
aleyküm selam kardeşim hayırdır ne oldu dua köşesinde yardım isteyebilirsiniz. dualarda tek yürek başlığımızda var. Allah yardımcın olsun kardeşim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ya hayy
ya hayy
ya hayy
ya hayy
ya hayy
ya hayy

ya kayyum
ya kayyum
ya kayyum
ya kayyum
ya kayyum
ya kayyum

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun sıla arkadaşım allah yardımcınız olsun şifa versin.allaha emanet olun.selamlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt