Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yenibirben Yeni Bir Hayat (1 Kullanıcı)

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm arkadaşlar.konuyu doğru yere açmışımdır inşallah.evet Kullanıcı adımdan da anlaşıldığı üzere yeni bir ben ve yeni bir hayata başlamak istiyorum tabi sizlerin desteğiyle 24 yaşındayım şükürler olsunki bi kaç gün önce kendimi yaşayış tarzımı sorgulamaya başladım ve kendimdeki eksikleri gördüm. yıllar önce bu site sayesinde kapanmıştım.. Ama günlük hayata o kadar kaptırdımki kendimi ne örtümün hakkını verebildim nede dinimin gerektirdği şekilde yaşayabildim. Eğer benim gibi dünyevi zevklerden kurtulup yepyeni islamla dopdolu günler geçirmek ,isteyen kardeşlerim varsa bu yolda birbirimize dualarla destek olup hakkikate doğru yürüyelim.Sizlerden destek bekliyorum nasıl kendimi düzeltebilirim nasıl imanımı kuvvetlendiririm bana yardım edin lütfen

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
şuan için ilk yaptığım Kuranı Kerim mealini okumak oldu.. Öncelikle Yüce Rabbim bize neler söylemiş bizden İstekleri ne bunları tam anlamıyla öğrenip uygulamaya çalışmak istiyorum

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ve Aleykumselam...
HOŞGELDİNİZ Kardeşim...
inşallah siz adım attıkça çok daha kolayca gönlünüzde olanı verecektir Rabbimiz...
Siz dua edin icabet edeyim diyor Rabbimiz çünkü...
Selam ve dUA ile...

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşbulduk. İnşallah. Her geçen günüm anlamsız geliyordu artık biz boşuna yaratılmadık bi gayemiz olmalı..herşeyim tam olsada yine mutsuzdum içimdeki iman eksikliğinden.. o boşluğu doldurmam şart oldu ALlahın izniyle bu yola baş koydum her gün biraz daha kendimi düzelterek Yüce Allahın razı olduğu kullardan olmak istiyorum

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
ilk iş namaza başlamalıyım işyerinde kılma imkanım ne yazıkki yok akşam eve gider gitmez ilk işim bu olacak

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam canım yenıden hosgeldın eksıklerımız ıcımızde yara bnde bu dertten oldukca muzdarıbım ınsallah bırbırımıze destek olup yardımcı olalım

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbulduk kardeşim.. bu aralar öyle boşluktayımki tarifi mümkün değil. Bende oldum olası hep ölüm korkusu var. hani peygamber efendim (s.a.s) demiş ya ölümü sıkça anın diye ben o haldeyim sürekli aklıma geliyor ama neyazıkki ahiretim için hiçbişey yapamıyorum...ve hayat o kadar kısaki..göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor

mavci

Yönetici
ilk iş namaza başlamalıyım işyerinde kılma imkanım ne yazıkki yok akşam eve gider gitmez ilk işim bu olacak

Değerli kardeşim...
NAMAZ çok önemli...
İMAN da n sonra en mühim vazifemiz NAMAZ dır...
BU nedenle; nasılki diğer ihtiyaçlarımız için yeme-içme-WC...vs. için zaman ayırabiliyorsak, mutlaka namaz için de bir yolunu bulup kılmalıyız...
Yeter ki can-ı gönülden isteyelim...
İnşallah Rabbim yar ve yardımcımız olsun her daim...
Selam ve DUA ile...

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
kalbim kapkara olmuş sanki..bi aydınlığa bi ışığa ihtiyacım var allahım nolursun banada hidayet nasip eyle..doğru yolu bulayım.. gözüne perde inmiş insanlardan olmayım. hakikatı göreyim bu fani dünya için değil ebedi sonsuz ahiret için yaşayayım..Sen nefsimi terbiye etmeme yardım et Ya Rabbim AMİNN

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
evet namaz dinin direğidir. bu defa başarmalıyım ölüm her an kapımızda.Öldükten sonra pişman olup allahım bi şans daha ver demek istemiyorum..Rabbim zaten uzun bi ömür vermiş insan değerini bilip düzeltebilmeli kendisini. Bide oğlum var inşallah namaz kılan bi annesi olsun istiyorum oda beni gördükçe şevklensin özensin istiyorum belki rabbim eşimede nasip eder.

mavci

Yönetici
kalbim kapkara olmuş sanki..bi aydınlığa bi ışığa ihtiyacım var allahım nolursun banada hidayet nasip eyle..doğru yolu bulayım.. gözüne perde inmiş insanlardan olmayım. hakikatı göreyim bu fani dünya için değil ebedi sonsuz ahiret için yaşayayım..Sen nefsimi terbiye etmeme yardım et Ya Rabbim AMİNN

evet namaz dinin direğidir. bu defa başarmalıyım ölüm her an kapımızda.Öldükten sonra pişman olup allahım bi şans daha ver demek istemiyorum..Rabbim zaten uzun bi ömür vermiş insan değerini bilip düzeltebilmeli kendisini. Bide oğlum var inşallah namaz kılan bi annesi olsun istiyorum oda beni gördükçe şevklensin özensin istiyorum belki rabbim eşimede nasip eder.

Aminnn...
İnşallah Rabbim dualarımızı en güzel ve hayırlı şekilde kabul eyleye...
Aminnn...

YeniBirBen

Kayıtlı Kullanıcı
Amin abi aminn inşallah Allah razı olsun

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Acaba iş yerinde namaz kılma zorluklarınız nedir eğer anlatırsanız belki bir çıkış yolu bulabiliriz hep beraber.
Ayrıca ben de sizin gibi bugün uyandığımda hayatıma bir çeki düzen vermeliyim diye düşündüm. Ben şuan ücretsiz izndeyim. Kısmetse bir sene sonra işe devam edeceğim. Bugun aldıgım karar şu yönde sabahları daha erken kalkıp ibadetle, dini ilimler okumakla vaktimi degerlendirmek. Ev işlerini daha planlı bir sekıilde halledip daha cok vakit kazanmak temennim.esasen işin özü günlük rutin koşusturmacalarımız içindeyken bile kulluk görevimizin farkında olmak. örneğin temzilik yaparken , alışverişte her anımızdadır kulluk.bir de manevi boyutu var hemen öfkelenmemek hemen kırılmamak hemen kırmamak art niyetli olmamak vs. Kulluk hayatın içinde sadece bir kısmında bile değilken ibadet halindeyken mesela namazlarda bile şuurla kulluğumuzu ifa edemiyoruz. O kadar rahatlığın içindeyken örneğin sularımız evimizin içine kadar gelmişken bile iki rekat namaz kılıp yatmak çok ağır geliyor nefsimize. .......

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Canım Rabbimiz in sana bu duyguları bahsetmesı bıle sana hıdayet verecegı anlamında bence ıcındekı boslugu bu sekılde doldurmak ıstemen baska arayıslar ıcıne gırmemen kendını sorgulaman cok guzel bnde zmn zmn bole dıygu patlamaları yasıyorum fakat bnm problemımde ıstıkrarsızlık bnde bundan sıkayetcıyım kndımı zorlayıp durmaktan ve huşu içinde olamamaktan ole dusunuyorum yanı Rabbımız hepımıze hıdayet versın bnm esımede ınsallah bu aradacocugunun senı namaz kılarken gormesı gercekten cok onemlı cocuklar neyı goruyorsa onu ogrenıolar bnmde ıkı oglum var kucugu ıkı yasında gordukce oda namaz kılıyo gecenlerde Kuran ıKerım ı masaya bıraktım namaz kılıyodum baktım bızım ufaklık Kuran ı almıs takkesını gymıs oturma odasında Kuran okuyo ?

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
normalliklerin anormalleştiği
anormalliklerin normalleştiği şu zamanda önce normali yani hakkı doğru olanı bileceğiz farkında olacağız sonrada ALLAH için öyle yaşamaya calışacağız inşaALLAH

Tekrardan hoş geldiniz :)

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen ıbra anormaller gercekten normal gelmeye basladı ınsanlara gıt gıde genısleyen ınsanlar var Allah sonumuzu hayr etsın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt