Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YENİ KONU AÇMAK İSTEDİM çünkü bu konu çok önemli!!!!!!! (1 Kullanıcı)

tolgabirol

Kayıtlı Kullanıcı
YENİ KONU AÇMAK İSTEDİM çünkü bu konu çok önemli!!!!!!!

Bir arkadaşımızın yazısı ile ilgili
----------------------------
şimdi ben size bir hamile bir bayanın 9 ay içinde doğuracağını söylesem şirk mi koşarım ?

Yada 100 yıl içinde istanbul depremi olacak desem şirk mi koşarım ?

Yada akciğer kanserli bir hastanın ortalama 2 yıl içinde öleceğini söylesem şirk mi koşarım ?

Bilim artık çoğu şeyi önceden bilebiliyor , emarelerinden anlıyor,

Buda böyledir bütün küçük alametler çıkmış, büyük alametlerin de bir kısmı çıkmış ,

ama sizin gibi yok o bilinmez yok bu bilinmez diyenler oldukça Mehdi A.S gelir gider de ruhunuz duymaz
--------------------------
S.a Değerli Kardeşim
bilim herşeyi önceden biliyor. kelimesinde biliminde bazı konuları bilemediğini
anlamamız lazım.
örnekler vermişsiniz.
hamile bir bayanın 9 ay içerisinde doğuracağını söylüyorsunuz. tabiki 9 ay içerisinde doğuracak yaradılış kanunu bu bunu sölemek şirk olurmu.
ama 7 aylık doğumlarda oluyor. 10 ay veya 11 aylık hamilelik olmuyor.
100 yıl içerisinde istanbulda deprem olacak diyorsunuz bu şirk koşmak değildir.bilimin cihazlarla ve kayıtlarla yapmış olduğu bir tahmindir. 100 sene içerisinde deprem değilde bir sel felaketi olsa bilim bunu kabul etmeyecekmi? hayır biz deprem bekliyorduk bu sel nereden geldi kayıtlarımız da bu yok mu diyecek.
akciger kanserine yakalanmış bir hasta nın 2 yıl içerisinde öleceğini söylemek ne sizin nede tıbbın bilgisindedir. tahmin kullanılmaktadır. kayıtlar incelenir çoğunluga göre hareket edilir. ama unutmayın hastalığı veren şifasınıda vermiştir. 3 ay ömür biçilen insanlar hala daha yaşamaktadırlar.

Şimdi gelelim esas konumuza Bilim Tasdik etmek için vardır. İnkar etmek için değil. Tüm Kainat ALLAH derken bilimin olaylara at gözlükleri ile bakması doğru değildir. bu konuyu toparlayalım mertebelere bakalım. alim bir kişi öldüğünde kabir hayatında da ilim üzerinedir denir. hayatını bilim yoluna adayan bir bilim adamı insanlara kainatın yaratıcısını mükemmel bir şekilde anlatıyor, yazıyor bir başka bilim adamıda ALLAH (cc) ı hayatı boyunca inkar (haşa) ediyor. Bu iki kişi bir olabilirmi? ama ikisininde ilgili konusu bilim. Burada bize düşenler bilimin doğru yönlerini almaktır.

Hz.Mehdi Hakkında
Ben size bir soru sormak istiyorum.
Bazı kişiler Hz. Mehdiyi Bekliyor.
Bazı Kişiler Hz.İsa yı Bekliyor.

Peki Hz.Mehdi Şu an Geldi diyelimki bizlere neyden konuşacak neyden emirler verecek?
Hz.İsa Şu an geldi diyelim nasıl ibadet edecek?

Hz.Mehdi geldimi Kur'an-ı Kerim den konuşacak ve mukaddes kitabımızdan emirler vermeyecekmi? verecek.

Hz.İsa geldimi Namaz Kılmayacakmı İslam Ümmetine İmam olmayacakmı? Olacak.

1400 senedir, Kur'an_ı Kerim evlerimizin baş köşesinde değilmi?
Türkiye de en çok okunan kitaptır Kur'an_ı Kerim ama anlaşılmıyor.

İmamlar Peygamber varisleri değilmidir?
İmamlara ne kadar değer veriyoruz?

farzedelim ki hastalandık, doktora gittik ve doktor bize dediki senin hastalığına derman olacak ilaçları şu reçeteye yazıyorum bu ilaçları al şifa bulursun.

bizde reçeteyi aldık bir camcıya gittik ve camcıya bu reçeteyi güzel bir çerçevenin içerisine yerleştir , ben bu çarçeveyi evin bir köşesine asacam dedik.
çerçevenin içerisindeki reçeteyi evinimizin bir duvarına astık.
çerçevenin içerisindeki reçetenin karşısına geçip bakıp bakıp şifa bulabilirmiyiz.

İşte öyle bir zamanda yaşıyoruz ki evimizde kur'an-ı Kerim duvarlarımızda bir muhafaza içinde asılı bulunuyor.
kur'an-ı Kerim bize bakıyor bizde kur'an-ı Kerim e

NASIL ŞİFA BULACAĞIZ.

SELAM VE DUA İLE

Ferat MAVİYILDIR

Kayıtlı Kullanıcı
YENİ KONU AÇMAK İSTEDİM çünkü bu konu çok önemli!!!!!!!

Bir arkadaşımızın yazısı ile ilgili
----------------------------
şimdi ben size bir hamile bir bayanın 9 ay içinde doğuracağını söylesem şirk mi koşarım ?

Yada 100 yıl içinde istanbul depremi olacak desem şirk mi koşarım ?

Yada akciğer kanserli bir hastanın ortalama 2 yıl içinde öleceğini söylesem şirk mi koşarım ?

Bilim artık çoğu şeyi önceden bilebiliyor , emarelerinden anlıyor,

Buda böyledir bütün küçük alametler çıkmış, büyük alametlerin de bir kısmı çıkmış ,

ama sizin gibi yok o bilinmez yok bu bilinmez diyenler oldukça Mehdi A.S gelir gider de ruhunuz duymaz
--------------------------
S.a Değerli Kardeşim
bilim herşeyi önceden biliyor. kelimesinde biliminde bazı konuları bilemediğini
anlamamız lazım.
örnekler vermişsiniz.
hamile bir bayanın 9 ay içerisinde doğuracağını söylüyorsunuz. tabiki 9 ay içerisinde doğuracak yaradılış kanunu bu bunu sölemek şirk olurmu.
ama 7 aylık doğumlarda oluyor. 10 ay veya 11 aylık hamilelik olmuyor.
100 yıl içerisinde istanbulda deprem olacak diyorsunuz bu şirk koşmak değildir.bilimin cihazlarla ve kayıtlarla yapmış olduğu bir tahmindir. 100 sene içerisinde deprem değilde bir sel felaketi olsa bilim bunu kabul etmeyecekmi? hayır biz deprem bekliyorduk bu sel nereden geldi kayıtlarımız da bu yok mu diyecek.
akciger kanserine yakalanmış bir hasta nın 2 yıl içerisinde öleceğini söylemek ne sizin nede tıbbın bilgisindedir. tahmin kullanılmaktadır. kayıtlar incelenir çoğunluga göre hareket edilir. ama unutmayın hastalığı veren şifasınıda vermiştir. 3 ay ömür biçilen insanlar hala daha yaşamaktadırlar.

Şimdi gelelim esas konumuza Bilim Tasdik etmek için vardır. İnkar etmek için değil. Tüm Kainat ALLAH derken bilimin olaylara at gözlükleri ile bakması doğru değildir. bu konuyu toparlayalım mertebelere bakalım. alim bir kişi öldüğünde kabir hayatında da ilim üzerinedir denir. hayatını bilim yoluna adayan bir bilim adamı insanlara kainatın yaratıcısını mükemmel bir şekilde anlatıyor, yazıyor bir başka bilim adamıda ALLAH (cc) ı hayatı boyunca inkar (haşa) ediyor. Bu iki kişi bir olabilirmi? ama ikisininde ilgili konusu bilim. Burada bize düşenler bilimin doğru yönlerini almaktır.

Hz.Mehdi Hakkında
Ben size bir soru sormak istiyorum.
Bazı kişiler Hz. Mehdiyi Bekliyor.
Bazı Kişiler Hz.İsa yı Bekliyor.

Peki Hz.Mehdi Şu an Geldi diyelimki bizlere neyden konuşacak neyden emirler verecek?
Hz.İsa Şu an geldi diyelim nasıl ibadet edecek?

Hz.Mehdi geldimi Kur'an-ı Kerim den konuşacak ve mukaddes kitabımızdan emirler vermeyecekmi? verecek.

Hz.İsa geldimi Namaz Kılmayacakmı İslam Ümmetine İmam olmayacakmı? Olacak.

1400 senedir, Kur'an_ı Kerim evlerimizin baş köşesinde değilmi?
Türkiye de en çok okunan kitaptır Kur'an_ı Kerim ama anlaşılmıyor.

İmamlar Peygamber varisleri değilmidir?
İmamlara ne kadar değer veriyoruz?

farzedelim ki hastalandık, doktora gittik ve doktor bize dediki senin hastalığına derman olacak ilaçları şu reçeteye yazıyorum bu ilaçları al şifa bulursun.

bizde reçeteyi aldık bir camcıya gittik ve camcıya bu reçeteyi güzel bir çerçevenin içerisine yerleştir , ben bu çarçeveyi evin bir köşesine asacam dedik.
çerçevenin içerisindeki reçeteyi evinimizin bir duvarına astık.
çerçevenin içerisindeki reçetenin karşısına geçip bakıp bakıp şifa bulabilirmiyiz.

İşte öyle bir zamanda yaşıyoruz ki evimizde kur'an-ı Kerim duvarlarımızda bir muhafaza içinde asılı bulunuyor.
kur'an-ı Kerim bize bakıyor bizde kur'an-ı Kerim e

NASIL ŞİFA BULACAĞIZ.

SELAM VE DUA İLE

Değerli Kardeşim;

Daha yeni dikkatimi çekti,demişsinki ''Türkiyede ençok okunan kitap Kuranı Kerimdir''..

Belirtmek istemekteyim;

1- Eğerki türkiyede en çok okunan kitap Kuranı Kerim olsaydı bulunduğumuz konum asla bu şekilde olmazdı..

2-Kuranı Kerim'in anlaşılmadığını vurgulamışsın!

Yüce Allah Kuranı Kerimi bütün insanlara indirmiştir,biz insanlar mahşer gününde bir tek Kuranı Kerimden sorguya çekileceğiz..

Kuranı Kerim ilk olarak arapça indirilmiştir!
Çünkü o dönemde insanların kulanmakta olduğu dil arapçaydı.

Şimdi ise bir çok dil var,ve Kuranı Kerim her dilde açıklanmıştır..

Türkçe,ingilizce,Almanca,Rusça,vs..

Kuranı Kerimin bir tek harfini değiştirmeye hiç bir beşerin,hiç bir insanın gücü yetmez yada bir benzerini çıkarmaya.

Bu yüzden bizlerin ana dili Türkçe olduğundan Yüce Allah'ta bizlere bu şekilde insanlar aracılığı ile Türkçe'ye kendi hükmü ile çevirmiştir.

Yüce Allah Kuranı Kerimde şöyle buyuruyor;

(Zuhruf Süresi 36-37-44.Ayet)

Kim Rahman'ın Kur'an'ından yüz çevirirse ona, bir şeytanı arkadaş veririz ve o şeytan artık onun ayrılmaz dostudur.

O şeytanlar bunları doğru yoldan çıkardıkları halde bunlar doğru yolda olduklarını sanırlar.

Doğrusu bu Kur'an sana ve ümmetine bir öğüttür, ondan sorumlu tutulacaksınız.

Değerli Kardeşlerim;

Kuranı Kerimi anladığımız dilde aklettiğimiz dilde okuyup hayatımıza geçirmeliyiz..

Saygılarımla
Ferat MAVİYILDIRIM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt