Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Alıntı:
s.s.s´isimli üyeden Alıntı
s.a leyla kardeşim,ALLAH razı olsun.
ben 1o tane alıyorum.
selam ve dua ile kardeşim.

Aleyküm Selam kardeşim Allah razı olsun Rabbim hepimizin gönül muradlarını dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Rabbim hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kendi rızası için. Kötü art niyetli insanlarada fırsat vermesin.
Canım ben haber vermek için size buraya yazdım Yasin süresi kardeşliğinden takip edebilirsiniz ona göre duasını yaparsınız Allah kabul etsin tez zamadan eşinizle barışmak nasip etsin Rabbim yuvanızda huzur mutluluk sevgi muhabbet aşk versin Rabbim kötülere fırsat vermesin kimsenin kurulu yuvasını bozamasına.
Bir gelişme var mı canım artık eskisi gibi mesajlaşamıyoruz Mazlum kardeşimizden haberiniz var mı onda sonuçlar nasıl acaba Alalh hepinize hayırlı bir çıkış nasip edip yaşamınıza bir düzen hayırlı bir sebep göndersin Rabbim.
Hayatta bulunduğumuz sıkıntıları çıkmazları çaresizlikleri engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımıcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
YASİN OKUNAN KİŞİ(s.s.s)
DİLEĞİ(Gönül muradının olması hayırlısıyla tez zamanda eşiyle barışması engellerin olumsuzlukların ortadan kalkması eşiye muhabbet sevgi huzur mutluluk için Allah rızası için)

leylabelgin..................5
MyKaBuS...................1 okundu.
ozlem_27...................1
elifimbenim.................1
edanaz.....................2
yılmazcan..................10
s.s.s.........................10

okunan:30
kalan:40

Allah kabul etsin.
Allah hepinizden razı olsun.
İştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leyla-1

Altın Üye
Allah kabul etsin.
Diğer kardeşlerimizede sıra gelsin.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam kardeşim Allah razı olsun Rabbim hepimizin gönül muradlarını dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah. Kaç tane okudunuz kardeşim?
Rabbim hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kendi rızası için. Kötü art niyetli insanlarada fırsat vermesin.
Hayatta bulunduğumuz sıkıntıları çıkmazları çaresizlikleri engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımıcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

ben bir adet okudum herkezin 1tane okuyacağını zannediyodum sanırım sayıda sınır yok selametle kalın

leyla-1

Altın Üye
Yasin-i Şerif'in Fazileti

Yasin-i Şerif'in Fazileti

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:
“Her gece Yasîn sûresine devam edip, bu hâl üzere iken vefât eden kimse şehid olur.)
(Kur'ân-ı kerîmdeki bir sûre, okuyana şefaat eder, dinliyenin affına sebep olur, âhırette korktuğundan emin olur. Bu Yâsin sûresidir.”
“Ölüm hastası yanında Yâsin-i şerîf okununca, her harfi için bir melek gelip rûhun kolay çıkmasına duâ eder. Yıkanırken yanında bulunurlar. Cenazesi ile birlikte giderler. Namazında, defninde bulununlar ve hep duâ ederler.”
“Şeytanlar, Yasîn sûresinden ve bir de Haşr sûresinin son kısmı ile Mu'avvizeteyn sûrelerinden kaçarlar.”
“Kabristana giren kimse, Yasîn sûresini okusa, o gün meyyitlerin azâbları hafifler. Meyyitlerin sayısı kadar, ona da sevâb verilir.”
“Yanında Yasîn-i şerîf okunan hasta, suya kanmış olarak vefât eder ve doymuş olarak kabre girer.”
“Müslüman bir hasta yanında Yasîn-i şerîf okunursa, Rıdvân ismindeki melek Cennet şerbeti getirir. Suya kanmış olarak rûh teslim eder. Doymuş olarak kabre girer. Suya ihtiyacı olmaz.”
“Yasîn okuyunuz. Onda on bereket vardır. Aç okursa, doyar. Çıplak okursa, giyinir. Bekâr okursa, evlenir. Korkan okursa, emin olur. Mahzun okursa ferahlar. Misafir okursa, seferde yardım görür. Kayıp bulunur. Hasta okursa şifâ bulur. Ölü üzerine okunursa azabı hafifler. Susayan okursa, suya kavuşur.”
“Bir kimse ana-babasının veya birinin kabrini her Cuma ziyaret eder ve orada Yasîn okursa Allahü teâlâ ona, Yasîn'in her harfi miktarınca mağfiret eder.”
“Kur'ân-ı kerîmin kalbi Yasîn'dir. Muhakkak ki o dertlere şifâdır. Allahı ve âhıret yurdunu dileyerek bir kimse Yasîn'i okursa, Allah kendisini mutlaka bağışlar.”
“Her gece Yasîn sûresini okuyan kimse, muhakkak sûrette şehid olarak ölür.”
“Cuma geceleri Yasîn sûresini okuyan kimse, Allahü teâlânın magfiretine kavuşmuş halde sabahlar.
ALINTI

leyla-1

Altın Üye
YASİN OKUNAN KİŞİ(s.s.s)
DİLEĞİ(Gönül muradının olması hayırlısıyla tez zamanda eşiyle barışması engellerin olumsuzlukların ortadan kalkması eşiye muhabbet sevgi huzur mutluluk için Allah rızası için)

Nevin_1982.................1

okunan:31
kalan:39

Allah kabul etsin.

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
ben de 3 tane alıyorum..babamın hastalığının ilerlememesini ve düzelmesini diliyorum Rabbimden.

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
aldım ama nasıl okuyoruz. her okuduğumuz sıradaki 1 kişiye mi anlamadım
yoksa her 70 okunduğunda sırada kim varsa ona mı.. ayy anlatamadım da di mi?

leyla-1

Altın Üye
ben de 3 tane alıyorum..babamın hastalığının ilerlememesini ve düzelmesini diliyorum Rabbimden.

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin gönül muradlarını dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Babanızada tez zamanda hayırlı şifalar diliyorum Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Kardeşim isterseniz yeni listeye sizide ekleyeyim tam niyetinizi yazın ilk sayfaya ekleyeyim.
Alalh her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünzce olsun tez zamadan sıkıntılardan kurtulup refaha çıkmak nasip etsin Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
YASİN OKUNAN KİŞİ(s.s.s)

Nevin_1982.................1
kayıp.........................3
okunan:34
kalan:36

Allah kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
Kardeşlerim yarın akşam Allah rızası için herkesin gönül muradı için okunan Yasinler'in duası yapılacak hep beraber duaya katılalım kardeşlerim Alllah hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim hayırlısyla inşalalh.

leyla-1

Altın Üye
Efendimiz(s.a.v)den Yasin-i Şerif'in fazileti hakkında

Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki :
"Yasin Kur'anın kalbidir.Onu bir defa okumak Kur'anı on defa okumaya denktir.Geceleri okuyan sabahları ilahi affa mazhar olarak kalkar.Sadece Allah(c.c.)rızası için okuyanın geçmiş cümle günahları affolur.Onu ölmek üzere bulunanların yanında okursanız her harfi mukabilinde on melek gelerek karşısında durup onun için rahmet isteyip istiğfar getirirler.Defni esnasında hazır bulunurlar.Cennet şerbeti içirirler.Artık o kimse Cennete girene kadar susuzluk çekmez.Bu sureyi okuyana şefaat etme yetkisi verilir.Onu dinleyende affolur"
(Kaynak : Kenzül Ummal,1/580 El-Keşşaf,3/295)

KAYIP

Kayıtlı Kullanıcı
çok sevinirim.. bugün babamın böbreklerinin tamamen bittiğini sölemiş doktor. şimdilik insülin vermiş ama belki makinaya bağlı olması durumu da mümkünmüş.. lütfen dua edin..en azından makinaya bağlı kalmasın o duruma gelmesin. şimdi tam olarak ne dileyeceğimi bilemiyorum siz uygun bi şekilde yazın nolur.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
çok sevinirim.. bugün babamın böbreklerinin tamamen bittiğini sölemiş doktor. şimdilik insülin vermiş ama belki makinaya bağlı olması durumu da mümkünmüş.. lütfen dua edin..en azından makinaya bağlı kalmasın o duruma gelmesin. şimdi tam olarak ne dileyeceğimi bilemiyorum siz uygun bi şekilde yazın nolur.

Allah Acil Şifalar Versin Kayıp Kardeşim. Üzülmeyin. Allah Şifasını Verir. Rabbim Yarım Et. Hastalarımıza Şifalar Ver. Dertsiz Dermansız Hastalıklardan Bizleri Muhafaza Eyle. Sen Kayıp Kardeşimin Babasının Tekrar Eski Sağlığına Kavuşması için Yardım Et. (Amin)

:(:(:(

leyla-1

Altın Üye

Allah hayırlı şifalar versin kardeşim yarın gecede Allah'ın izniyle dua ederiz kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşallah. Allah'tan hayırlı şifalar dilerim Allah yardımınız olsun sabır daynma gücü versin Rabbim inşallah. Hayırlı geceler herşey gönlünüzce olsun.:(

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a leylacım,ilgilendiğin için sağol.son durumu sormuşsun,mahkeme açmadı daha.
bir gelişme yok yani.
mazlumkuldan da hiç haber alamıyorum uzun süredir.en son konuştuğumuzda sağlık probleri yaşıyorum demişti.RABBİM yar ve yardımcısı olsun.

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
herkese günaydın. ben aldığım 1 yasini okudum. allah kabuletsin. amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt