Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (3 Kullanıcı)

koylu

Kayıtlı Kullanıcı
Elif-1 adlı üye ve bu konuya ilgi gösterip yasin okuyan üyelerin yaptıkları çalışmalardan hoşnut olduğumu belirtmek istiyorum. Ne güzel ki sizler bir sıkıntınız bir derdiniz olduğunda diğer insanlar gibi cinciye, falcıya, medyuma gitmeyip Kurana başvuruyorsunuz. Oturduğum muhitte ve akrabalarım arasında Kuran okumayı bilen çok az kişi olduğundan, bu kadar çok kişinin Yasini Şerif okuyabilmesi beni çok sevindirdi. İnşallah bu şekilde yaşayıp bu şekilde ölürsünüz.
Sıkıntılarınızı dertlerinizi okudum. Hep evlilikle ilgili, derslerle ilgili. Böyle sıkıntılarımız olacak tabi ama birazda ümmeti Muhammedin sıkıntıları için dua etmeliyiz diye düşünüyorum.
Benim iyi tanıdığım biri var Yasini ezbere biliyor. Bu kişi liseyi okudu üniversiteyi okudu yani bir sürü imtihana girdi yaşıda genç yani ama bu adam bir kere şu dersim bu dersim iyi olması için, Allahü Tealanın gönlüme göre bir kız vermesi için, (parayı düşünerek) Allahü Tealanın rızkımızı arttırsın için dua ettiğini hatırlamıyor. Bu arkadaşım Yasin Suresini: Yarabbi tahsil hayatımızda hayırlısı olması için, benim kalbimde senin sevginden daha büyük bir sevgi olmaması için, başı kapalı kızların okuyup çalışabilmesi için, altlarına bir şey giymeden sokağa çıkan ve sokakta cima eden insanlar hidayete gelmeyecekse tez vakit helak olması için okuyor.
Açıklama: Ben üyelerin niyetlerini ayıplamıyorum ve sıkıntılarının giderilmesi için dua etmelerini doğru buluyorum. Ama bir de derdi ümmeti Muhammed (s.a.v) olan insanların niyetlerini sizle paylaşmak istedim. Yazdığım yazı ağır olduysa siz hafiften ve iyi niyetli olarak anlamaya çalışın. Hakkınızı helal edin.

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
ya ebn anlamadım hekes için ayrımı okuyucaz 70 yasin yani tek tek mi olacak

MAZLUMkul

Kayıtlı Kullanıcı
Leyla kardeşim Tüm kardeşlerimiz için ben de 1 yasin alıyorum inşaallah
Allah'a emanet ol.....

leyla-1

Altın Üye
Elif-1 adlı üye ve bu konuya ilgi gösterip yasin okuyan üyelerin yaptıkları çalışmalardan hoşnut olduğumu belirtmek istiyorum. Ne güzel ki sizler bir sıkıntınız bir derdiniz olduğunda diğer insanlar gibi cinciye, falcıya, medyuma gitmeyip Kurana başvuruyorsunuz. Oturduğum muhitte ve akrabalarım arasında Kuran okumayı bilen çok az kişi olduğundan, bu kadar çok kişinin Yasini Şerif okuyabilmesi beni çok sevindirdi. İnşallah bu şekilde yaşayıp bu şekilde ölürsünüz.
Sıkıntılarınızı dertlerinizi okudum. Hep evlilikle ilgili, derslerle ilgili. Böyle sıkıntılarımız olacak tabi ama birazda ümmeti Muhammedin sıkıntıları için dua etmeliyiz diye düşünüyorum.
Benim iyi tanıdığım biri var Yasini ezbere biliyor. Bu kişi liseyi okudu üniversiteyi okudu yani bir sürü imtihana girdi yaşıda genç yani ama bu adam bir kere şu dersim bu dersim iyi olması için, Allahü Tealanın gönlüme göre bir kız vermesi için, (parayı düşünerek) Allahü Tealanın rızkımızı arttırsın için dua ettiğini hatırlamıyor. Bu arkadaşım Yasin Suresini: Yarabbi tahsil hayatımızda hayırlısı olması için, benim kalbimde senin sevginden daha büyük bir sevgi olmaması için, başı kapalı kızların okuyup çalışabilmesi için, altlarına bir şey giymeden sokağa çıkan ve sokakta cima eden insanlar hidayete gelmeyecekse tez vakit helak olması için okuyor.
Açıklama: Ben üyelerin niyetlerini ayıplamıyorum ve sıkıntılarının giderilmesi için dua etmelerini doğru buluyorum. Ama bir de derdi ümmeti Muhammed (s.a.v) olan insanların niyetlerini sizle paylaşmak istedim. Yazdığım yazı ağır olduysa siz hafiften ve iyi niyetli olarak anlamaya çalışın. Hakkınızı helal edin.

Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip gönül muradlarımızı dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin inşallah.
Allah herkesin kalbine göre mükafatını versin kötü art niyetli insanllara fırsat vermesin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Leyla kardeşim Tüm kardeşlerimiz için ben de 1 yasin alıyorum inşaallah
Allah'a emanet ol.....

Allah razı olsun canım kardeşim Allah hepimizin dualarını gönül muradlarını kabul etsin hayırlısıyla. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda bırakmasın Allah kendi kapısından başka kul kapısınıda muhtaç etmesin kimseyi.Tez zamanda yaşamınıza bir düzen yön vermek nasip etsin Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
ya ebn anlamadım hekes için ayrımı okuyucaz 70 yasin yani tek tek mi olacak

Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun Rabbim hepimizin dualarını gönül muradlarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Hayır kardeşim tek tek okunmuyor sadece Alalh rızası için herkesin gönül muradı dualarının kabulu için sadece 70 tane okunup hep beraber duasını yapacağız bitince inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun her iki dünyada da umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olma nasip etsin Rabbim kendi rızası için.

leyla-1

Altın Üye
Yasin Okunan Kişi( Elifbenimm)
Dileği(gönül Muradinin Kabulu Için)

Leyla Belgin.............32(okundu)
şenis.....................1(okundu)
Bezgin38...............1(okundu)
Sıla 1.....................1
Gülefşan.................1(okundu)
Elifimbenimm............14
Namerve.................4
MAZLUMkul...............6+2
ORKİDE.................1
esmeray2005.........2
Namarve...............3
OSMAN9133..........2

Okunan:70
Kalan:00

RABBİM HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN.
Okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun

ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELELRDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE SİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN.

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
ne çabuk bitti. okuyanların ağzına sağlık. duasını ne zaman yapıcaz, bu akşam uygun mu ?

leyla-1

Altın Üye
Yasin Okunan Kişi(Allah rızası için)(Tüm kardeşlerimiz için)
Dileği(Herkesin gönül Muradının Kabulu Için)
(Şu anda darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz olup dua bekleyen gönül muradlarının dualarının kabulu için Allah herkese hayırlı rızk, iş, gönlüne göre eş, çocuk,sınavda başarı, sevenleri kavuşturmak nasip etsin Rabbim. Olumsuzluklardan sıkıntılardan kurtulup refaha çıkmak, zulum altında bulunan insanlar için)

Leyla Belgin.............1+5
OSMAN9133............2(OKUNDU)+2
özlem_27.................1
akinkaradag.............5
ALİCİİ.....................1
rojda44....................2
zeynep_ül Kübra.........2
berfun......................2
Okunan:23
Kalan:57

Iştiraklerinizi Bekliyoruz Kardeşlerim...............!!!!!!!!!!!!!!!!!

HADİ ARKADAŞLAR HİÇ OLMAZSA 1'ER TANE OKUYALIM. BU DUA HEPİMİZ İÇİN...........

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
aaa evet pardon ya kusura bakmayın. yanlış görmüşüm :(

leyla-1

Altın Üye
(Şu anda darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz olup dua bekleyen gönül muradlarının dualarının kabulu için Allah herkese hayırlı rızk, iş, gönlüne göre eş, çocuk,sınavda başarı, sevenleri kavuşturmak nasip etsin Rabbim. Olumsuzluklardan sıkıntılardan kurtulup refaha çıkmak, zulum altında bulunan insanlar için)
OSMAN9133............2(OKUNDU)+2

MAZLUMkul............1
Okunan:24
Kalan:56

ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELELRDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE SİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN.

leyla-1

Altın Üye
arkadaşlar 2 tne yasini şerif okumak için bende alıyorum bizimde bu hafta öss sınavımız var bizede dua edin ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

Selam Aleyküm Kardeşim Allah Hepinizden Razı Olsun Rabbim Bizleri Affedip Ellerimizi Dergahından Boş çevirmeyip Gönül Muradlarımızı Dualarımızı Kabul Etsin Hayırlsıyla Inşallah.
Rabbim Hiç Birimizi Darda Sıkıntıda çıkmazda çaresiz Bırakmasın Kendi Kapısından Başka Kul Kapısına Muhtaç Etmesin Hiç Birimizi Allah.
Allah Hepimizin Yar Ve Yardımcısı Olsun Her Iki Dünyada Umduklarımıza Nail Olmak Duaları Kabul Olunan Kullar Olmak Nasip Etsin Rabbim.Sınavda başarılar dileim kardeşim herkese.
Selam Ve Dua Ile Allah'a Emanet Olun Herşey Gönlünüzce olsun Hayatımızdaki Engelleri Olumsuzlukları çıkmazları Engelleri Hayırsızları Olumluya Hayırlıya çevirsin Rabbim Kendi Rızası Için.

leyla-1

Altın Üye
aaa evet pardon ya kusura bakmayın. yanlış görmüşüm :(

Canım ben şehir dışınmdayım arada benim formlarıma bakabilirmisin 10 güne kadar yokum fırsatım olmuyor maalesef Allah razı olsun hepinizden zaten herkes ilgileniyor.
Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.:)

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
Canım ben şehir dışınmdayım arada benim formlarıma bakabilirmisin 10 güne kadar yokum fırsatım olmuyor maalesef Allah razı olsun hepinizden zaten herkes ilgileniyor.
Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.:)

tabi ki ne demek. elimden geldiğince ilgilenirim. iyi yolculuklar. allaha emanet olun.

OSMAN9133

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar
Özlem kardeşim almış olduğun 2 yasini daha okudum.
Allah kabul etsin Allaha emanet olun

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
OSMAN9133............2(OKUNDU)+2(okundu)

MAZLUMkul............1
Okunan:24
Kalan:56

OSMAN9133

Kayıtlı Kullanıcı
Özlem kardeşim Babaannen için duada bulunacağım Allah yardımcınız olsun

namerve

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.Ben 3 adet yasin alıyorum.Allah cümlemizin duasını kabul etsin.Eklerseniz sevinirim.A.E.Ol.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt