Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (5 Kullanıcı)

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
9.Orkide ....(Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE...............10
fatmana..............2(okundu)
keltepe................3(okundu)
sıla......................3
leyla belgin...........7 okundu+3
HAKYOLİSLAM.......3
minik81................2 okundu
cerennurum..........3 okundu
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
rabia adeviye......3 okundu
nevin2007..........2 okundu

ALINAN............49
KALAN.............21

Rabbim okuyan okumayan kardeşlerimizden razı olsun dua için iştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun.

leyla-1

Altın Üye
9.Orkide ....(Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE...............10
leyla belgin...........9(okundu)+2
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3

ALINAN............50
KALAN.............20

Rabbim okuyan okumayan kardeşlerimizden razı olsun dua için iştiraklerinizi bekliyoruz kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun.

Selam Aleyküm kardeşlerim Rabbim hepimşizin dualarını kabul etsin Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmesin inşallah. Rabbim herkese huzurlu mutlu yuva kurmak nasip estin herkesin yuvasında huzur mutluluk dirlik düzen geçim versin Rabbim kimsenin kurulu yuvasını bozmasına fırsat vermesin kötü art niyetli insanların şerrinden kötülüklerinden bizleri korusun gelmeden hepimizi esirgesin inşallah.
Rabbim hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda, evsizlere ev,işsizlere iş,eşsizlere eş,çocuksuzlara hayırlı çocuk versin,sevipte kavuşamayanlara hayırlısıyla kavuşmak nasip etsin Rabbim bizler için en hayırlısını versin inşallah.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiğ razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize en yüksek mertebeye çıkmak nasip etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye
SEALMÜN ALEYKÜM KARDESLERIM LISTEYE KIMSEYI ALMIYORMUSUNUZ OLSUN CAN SAGLIGI BEN ORKIDE KARDESIMIZ ICIN 3YASIN ALIYORUM CARSAMBA GUNUNE KADAR OKURUM ALLAH'A EMANET OLUN

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.Okuma yavaş gittiği için katılım fazla olmadığından liste bittikten sonra aynı şekilde listeye eklemeye yapacağız canım sizide daha sonra ekleriz farkeden birşey olmaz liste bittiken sonra olacağı için.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.

leyla-1

Altın Üye
leyla canım buraya mesaj bıraktım çünkü evrim 84 buraya giriyordu yasin için.

Birşey olmaz canım.Allah razı olsun hepinizden Rabbim hepimizin yar ve yardımcımız olsun Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin inşallah.

leyla-1

Altın Üye
Alıntı:
ORKİDE´isimli üyeden Alıntı

ORKİDE...............10
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2

ALINAN............52
KALAN.............18

Selam Aleyküm kardeşlerim Rabbim hepimşizin dualarını kabul etsin Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmesin inşallah. Rabbim herkese huzurlu mutlu yuva kurmak nasip estin herkesin yuvasında huzur mutluluk dirlik düzen geçim versin Rabbim kimsenin kurulu yuvasını bozmasına fırsat vermesin kötü art niyetli insanların şerrinden kötülüklerinden bizleri korusun gelmeden hepimizi esirgesin inşallah.
Rabbim hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda, evsizlere ev,işsizlere iş,eşsizlere eş,çocuksuzlara hayırlı çocuk versin,sevipte kavuşamayanlara hayırlısıyla kavuşmak nasip etsin Rabbim bizler için en hayırlısını versin inşallah.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiğ razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize en yüksek mertebeye çıkmak nasip etsin inşallah.

leyla-1

Altın Üye
Alıntı:
hafize´isimli üyeden Alıntı
Bir Dua

“Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı.”

İnsan başkasının ağzıyla dua edebilir mi? Bu bize imkansız görünür. Ama Cenab-ı Hak bir gün Hz. Musa'ya bunun nasıl olabileceğini göstermek üzere:

- Bir şey isteyeceğin zaman bana günah işlememiş bir ağızla dua et, buyurmuş... Hz. Musa:
- Bende öyle bir ağız yok, deyince Cenab-ı Hak buyurmuş ki:
- O halde başkasının ağzıyla dua et. Zira sen başkasını ağzıyla günah işleyemezsin.
- Ya Rabbi, ben başkasının ağzıyla nasıl dua edebilirim?
- İnsanlara iyilik yapmak için gayret et ve hayır dua al. Öyle ki birçok ağız gece gündüz sana dua etsinler. (Mesnevi:3.Cilt /180) Ne güzel bir dua şekli.

Şu anda yanımızda dualarımıza “amin” diyecek bir kardeşimiz olsa nasıl dua ederdik? Rabbimizden neler isterdik? Şöyle bir düşünecek olursak...Dünyayı mı istiyoruz yoksa? Dualarımızın kalitesi ne durumda?

Sa'd Bin Ebi Vakkas r.a. anlatıyor:

“ Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş (r.a.) yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

Allah'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" Allah'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu.”

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.

Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."

orkide

Kayıtlı Kullanıcı

9.ORKİDE ....(Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE...............10
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2

ALINAN............52
KALAN.............18

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
70 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN ARKADAŞLAR LİSTESİ..

1.kardeşimiz Için....OKUNDU
2.kardeşimiz içinde okundu..
2.leaves...OKUNDU
3.Leyle Belgin...OKUNDU
4.Sıla1....OKUNDU
5.nevin2007...OKUNDU
6.keltepe....OKUNDU
7.Cerennurum..OKUNDU
8.Fatmana...OKUNDU
.................................................................
10.Gülbanu.....(Eşiyle ve ailesiyle olan sorunları hayırlısı ile halledip, sıkıntılarından kurtulması için)
11.gizemsevgi(Gönül muradının olması Rabbim tüm dualarının hayırlsıyla kabul etmesi için)
12.neslihantuncel(gönül muradının olmasıbu yıl sınavlarının iyi geçmesi için)
13.reyyan68(Kocasının içkiyi bırakması için)
14.zehra(sevdiği kişiyle evlenmesi için)
15.Mehmet Ercan....Eşinin hayırlısı ile doğum yapması ve bebeklerini sağlıcakla kucaklarına almak niyetiyle..
16.Evrim84...........
17.HAK YOL İSLAM....Eşinin ve çocuklarının ruhlarına hediye..
18.Sevçiçek......Gönül muradının olması, ailesinin sıkıntılardan kurtulup refah bulması.
19.BÜLENT TUNALI...GÖNÜL MURADIM İÇİN..

ALLAH KABUL ETSİN..

leyla-1

Altın Üye
9.ORKİDE ....(Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE...............10
leyla belgin...........11(okundu)+2
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2

ALINAN............54
KALAN.............16

Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla insallah.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye

ORKİDE...............10
leyla belgin...........13okundu+2
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2

ALINAN............56
KALAN.............14

Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla insallah.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye
70 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN ARKADAŞLAR LİSTESİ..

1.kardeşimiz Için....OKUNDU
2.kardeşimiz içinde okundu..
2.leaves...OKUNDU
3.Leyle Belgin...OKUNDU
4.Sıla1....OKUNDU
5.nevin2007...OKUNDU
6.keltepe....OKUNDU
7.Cerennurum..OKUNDU
8.Fatmana...OKUNDU
.................................................. ...............
10.Gülbanu.....(Eşiyle ve ailesiyle olan sorunları hayırlısı ile halledip, sıkıntılarından kurtulması için)
11.gizemsevgi(Gönül muradının olması Rabbim tüm dualarının hayırlsıyla kabul etmesi için)
12.neslihantuncel(gönül muradının olmasıbu yıl sınavlarının iyi geçmesi için)
13.reyyan68(Kocasının içkiyi bırakması için)
14.zehra(sevdiği kişiyle evlenmesi için)
15.Mehmet Ercan....Eşinin hayırlısı ile doğum yapması ve bebeklerini sağlıcakla kucaklarına almak niyetiyle..
16.Evrim84...........
17.HAK YOL İSLAM....Eşinin ve çocuklarının ruhlarına hediye..
18.Sevçiçek......Gönül muradının olması, ailesinin sıkıntılardan kurtulup refah bulması.
19.BÜLENT TUNALI...GÖNÜL MURADIM İÇİN..

ALLAH KABUL ETSİN..

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. arkadaşlar bende size katılmak istiyorum.(eşimin biran önce namaza başlaması için)şimdilik 3 tane alıyorum okuyunca haber veririm.allaha emanet olun.:H

leyla-1

Altın Üye
s.a. arkadaşlar bende size katılmak istiyorum.(eşimin biran önce namaza başlaması için)şimdilik 3 tane alıyorum okuyunca haber veririm.allaha emanet olun.:H

Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.Listeden sonra sizi eklerim şimdi liste devam ediyor ama sizi ekleyeceğim.
Bu dünyada ve ahirette Rabbim'in sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim bizleri hidayete erdirip doğru yoldan ayırmasın doğru yoldan ayrılanları hidayete erdirsin inşallah.
Rabbim eşinize tez zamanda hayırlısıyla namaza başlamasını nasip etsin Rabbim inşallah.
Selam ve dua ila Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye

ORKİDE...............10
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2
zozan83.............3

ALINAN............59
KALAN.............11

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.Listeden sonra sizi eklerim şimdi liste devam ediyor ama sizi ekleyeceğim.
Bu dünyada ve ahirette Rabbim'in sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim bizleri hidayete erdirip doğru yoldan ayırmasın doğru yoldan ayrılanları hidayete erdirsin inşallah.
Rabbim eşinize tez zamanda hayırlısıyla namaza başlamasını nasip etsin Rabbim inşallah.
Selam ve dua ila Allah'a emanet olun..

arkadaşım ne kadar güzel dualar etmişsin çok hoşuma gitti allah duayı eksik etmesin dilinden görüşmek üzre.B)

leyla-1

Altın Üye
arkadaşım ne kadar güzel dualar etmişsin çok hoşuma gitti allah duayı eksik etmesin dilinden görüşmek üzre.B)

Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşim her zaman görüşmek dualarda buluşmak nasip etsin Rabbim:) Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah hiç bir zaman bizleri darda sıkıntıda bırakmasın kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim; kötülerin şerlerinden, kazlardan belalardan,ani ölümlerden Rabbbim bizleri koruyup gelmeden esirgesin inşallah.
Allah'ım sana sığınıyoruz senden istiyoruz hazinende herşey var bizleri hazinenden mahrum etme bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirme hayırlı gönül muradlarımızı isteklerimizi dualarımızı hayırlısıyla kabul et inşallah.
Selam ve dua ile Alah'a emanet olun..:)

leyla-1

Altın Üye

ORKİDE...............10
HAKYOLİSLAM.......3
Im_muslim..........5
ELİFİMBENİM.......3
BULENT TUNALI...2
zozan83.............3

ALINAN............59
KALAN.............11

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
YASİN OKUNAN KİŞİ: ORKİDE

DİLEĞİ: (Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE.....................10
Fatmana...................2(okundu)
keltepe.....................3(okundu)
sıla...........................3
leyla belgin.................13(okundu)+2
HAKYOL İSLAM............3
minik81......................2(okundu)
cerennurum................3(okundu)
Im_muslim..................5
ELİFİMBENİM..............3
rabia adeviye.............3(okundu)
nevin 2007................2(okundu)
BÜLENT TUNALI..........2
zozan83....................3
mehmet ercan............11

ALINAN.....................70

KALAN......................0

arkadaşlar işim olduğu için okumalara fazla katılamadım...hakkınızı helal edin...o zaman kalan 11 adet yasini ben alıyorum ve bu arkadaşı da bitirelim.....okuyunca haber vereceğim inşaallah...........................

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
YASİN OKUNAN KİŞİ: ORKİDE

DİLEĞİ: (Kimsenin zararı olmadan yuvasında huzurlu yaşaması ve maddi, manevi sıkıntılarından kurtulup, selamete ermesi için)

ORKİDE........................10
Fatmana......................2(okundu)
keltepe........................3(okundu)
sıla.............................3
leyla belgin..................13(okundu)+2
HAKYOL İSLAM.............3
minik 81......................2(okundu)
cerennurum.................3(okundu)
Im_muslim...................5
ELİFİMBENİM................3
rabia adeviye................3(okundu)
nevin 2007...................2(okundu)
BÜLENT TUNALI.............2
zozan83.......................3
mehmet ercan...............11(OKUNDU)

TOPLAM......................70

KALAN........................0

Aldığım yasinleri okudum... Mevlam kabul etsin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt