Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (1 Kullanıcı)

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar beni cikartin listeden.. ben sadece ara sira katilipta yardimda bulunmak istiyorum.. her arkadasimiza okuyamiyorum, hak almakta istemiyorum.. yazildim gunden itibaren okumadigim kisiler icin ekstra yasin okuyacam ins ama bundan sonra listede olmak istemiyorum.. hakkinizi helal edin..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler

leyla abla listeden cıkma istegınızı öğrenmiş ve listeden cıkmanızı istemiyormus.
ben aracı olmak istemem. leyla abla gelınce gorusursunuz inşAllah.
kusura bakmayın.

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
evet iletin kardesim Allah razi olsun.. ara ara yardim etmek icn katilmak isterim.. :)

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
YENİ LİSTEMİZİN SON HALİDİR. LÜTFEN BURDAN DEVAM EDELİM

15-namerve(Anne ve babamın ruhu için, kızımın sbs sınavlarında yüksek puanlar alması için,maddi ve manevi durumdan rahatlamak için,sağlık ve sıhhatimiz için)

elifimbenim.......................3
CAN KIRIKLARI...................1
sevgipınarıözlem................5 (okundu)
kardelele...........................1
eftalyasun........................1(okundu)
müzeyyen.........................5(okundu)
leyla_1.............................3
deniz yıldızı.......................1

OKUNAN .........................20
KALAN ............................21

ALLAH C.C KABUL ETSİN. İNŞ. OKUYAN OKUMAYANDAN DA ALLAH C.C RAZI OLSUN

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
bende 1 yasin alıyım
bu arada üstteki isim listesini daha fazla güncellemeseniz iyi olur
çünkü bu okuma zorla olmaz
olsa olsa kişilerin kalbini kırar ve listeden çıkmak istemelerine neden olur
leyla ablada msj atmış bana cakdoc listeden çıkmıycak diye
neyse gelince daha detaylı görüşülür zaten
selametle...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

15-namerve(Anne ve babamın ruhu için, kızımın sbs sınavlarında yüksek puanlar alması için,maddi ve manevi durumdan rahatlamak için,sağlık ve sıhhatimiz için)

kardelele...........................1
eftalyasun........................1(okundu)
müzeyyen.........................5(okundu)
leyla_1.............................3
deniz yıldızı.......................1 (okundu)

OKUNAN .........................20
KALAN ............................21

leyla-1

Altın Üye
Temiz Ağızla Dua Edin!

Bir Dua

“Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı.”

İnsan başkasının ağzıyla dua edebilir mi? Bu bize imkansız görünür. Ama Cenab-ı Hak bir gün Hz. Musa'ya bunun nasıl olabileceğini göstermek üzere:

- Bir şey isteyeceğin zaman bana günah işlememiş bir ağızla dua et, buyurmuş... Hz. Musa:
- Bende öyle bir ağız yok, deyince Cenab-ı Hak buyurmuş ki:
- O halde başkasının ağzıyla dua et. Zira sen başkasını ağzıyla günah işleyemezsin.
- Ya Rabbi, ben başkasının ağzıyla nasıl dua edebilirim?
- İnsanlara iyilik yapmak için gayret et ve hayır dua al. Öyle ki birçok ağız gece gündüz sana dua etsinler. (Mesnevi:3.Cilt /180) Ne güzel bir dua şekli.

Şu anda yanımızda dualarımıza “amin” diyecek bir kardeşimiz olsa nasıl dua ederdik? Rabbimizden neler isterdik? Şöyle bir düşünecek olursak...Dünyayı mı istiyoruz yoksa? Dualarımızın kalitesi ne durumda?

Sa'd Bin Ebi Vakkas r.a. anlatıyor:

“ Uhud savaşında... Bir ara baktım. Abdullah bin Cahş (r.a.) yanıma geldi. Dedi ki:

" Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mı?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" ALLAH'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli birini çıkar, onunla çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım, hem de ganimetini alayım" Abdullah Bin Cahş (ra) bu duaya "amin" dedi.

ALLAH'a yemin olsun istediğim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahş (ra) dua etti:

" ALLAH'ım! Bugün benim karşıma güçlü, kuvvetli, zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. Sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip karnımı yarsın. Kulaklarımı, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna çıkayım. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdiğim azaları ne yaptın? Bunları kim böyle yaptı?" diye sorduğunda ben de:

" Ey Rabbim! Emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. Haklarını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin huzuruna çıkmaktan haya ettim. Bunun için onları senin ve Resul'ünün yolunda harcadım " diyeyim. Sen de bana: " Doğru söyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. Fakat sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. Vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulağı bir ipte sallanıyordu.”

ALLAH(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.

Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
ALLAH ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. ALLAH'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."
Aşağıda en sondaki dua sizin için, tanımadığınız biri tarafından yapılmış bir duadır..

Siz de amin deyip, onun altına, sizden sonraki kişiye

temiz ağızladua edin!

Alıntı

leyla-1

Altın Üye
Allah hepinizden razı olsun canım kardeşlerim hala bilgisayar yapılmadı kardeşimin leptopunundan yazıyorum o da şifreli ne yapsın çocuklar onuda çöktürmesinler diye bu aralar kardeşimin hayır işleri ön planda olduğu için bilgisayar hala yapılmadı:)
Daha sonra detaylı görüşürüz bizler Allah rızası için burdayız Rabbim herkesin gönüllerini niyetlerini çok iyi biliyor Allah herkesin gönlüne göre versin kim ne yapar kendine yapar güzel gören güzel düşünür her zaman emeklerinize gönüllerinize sağlık Rabbim her iki dünyada ecrini kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Bende Vakıa Süresinin ve İhlas Sürelerinin duasını yazmak için girdim yatsından sonra duasını yaşptım Allah kabul etsin yine duasını yapmak isteyen kardeşlerimiz varsa yapabilirler Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

kardelele.......................................1
eftalyasun....................................1(okundu)
müzeyyen.....................................5(okundu)
leyla_1..........................................3
deniz yıldızı.....................................1
leyla(seher abla ve hülya'nın yerine).....2

OKUNAN .........................22
KALAN ............................19

namerve

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.Herkezden çok özür dilerim.Rahatsızlığımdan dolayı takip edemedim.Sıra bana gelmiş.Malum Antalya sıcağı ve kılima,nın vermiş olduğu üşütmeden dolayı agır bir grip geçiriyorum.Bu yüzden pek konularla ilgilenemedim.Benim niyetim için okumuş olan arkadaşlardan Allah binkere razı olsun.
Bende 5.adet yasin alıyorum.Eklerseniz sevinirim.Allaha Emanet Olun.Bu konuyla ilgilenen tüm kardeşlerimde hakkınızı helal edin.

EN HAYIRLI GENÇ ODUR KI;
IHTIYAR GIBI ÖLÜMÜ DÜSÜNÜP AHIRETINE ÇALISARAK, GENÇLIK HEVESATINA ESIR OLMAYIP GAFLETTE BOGULMAYANDIR

sevgipınarıözlem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.Herkezden çok özür dilerim.Rahatsızlığımdan dolayı takip edemedim.Sıra bana gelmiş.Malum Antalya sıcağı ve kılima,nın vermiş olduğu üşütmeden dolayı agır bir grip geçiriyorum.Bu yüzden pek konularla ilgilenemedim.Benim niyetim için okumuş olan arkadaşlardan Allah binkere razı olsun.
Bende 5.adet yasin alıyorum.Eklerseniz sevinirim.Allaha Emanet Olun.Bu konuyla ilgilenen tüm kardeşlerimde hakkınızı helal edin.

EN HAYIRLI GENÇ ODUR KI;
IHTIYAR GIBI ÖLÜMÜ DÜSÜNÜP AHIRETINE ÇALISARAK, GENÇLIK HEVESATINA ESIR OLMAYIP GAFLETTE BOGULMAYANDIR

selamün aleyküm.:a15:..geçmiş olsun kardeşim...rabbim şifani verir inşallah.....allaha emanet ol...:a14:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

kardelele.......................................1+1
eftalyasun....................................1(okundu)
müzeyyen.....................................5(okundu)
leyla_1..........................................3
deniz yıldızı.....................................1
leyla(seher abla ve hülya'nın yerine).....2
namerve...........................................5
sevgipınarıözlem(tayfun yerine)........1

OKUNAN .........................29
KALAN ............................12

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm rahmetullahu ve berekatühü"
1 adet daha okuyacağım.allah kabul etsin.
Hepinize hayırlı cumalar allah yar ve yardımcınız olsun.selametle kalın.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Mervecim nasılsın canım benim hayırlı cumalar diliyorum.allah gönlündeki muradını versin canım kardeşim.kendine çok iyi bak dualarda buluşmak üzere allah yar ve yardımcın olsun.selametle kal.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardelelem amiinn amiinn
hamdolsun iyiyim canım inşallah sende iyisindir
hayırlı cumalar
Rabbim yar ve yardımcın olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt