Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yaşadıklarım (1 Kullanıcı)

Ssahife

Kayıtlı Kullanıcı
26 yaşında 4 kız kardeşin 3 numaralı olanım bunu yazıp yazmamak arasında tereddüt ettim ama kimse beni tanımadığı için yazmayı tercih ettim belki de benim hayatımı sorgulamam ve anlamamdaki etkisi ile alakalı olabilir tam da bilemiyorum
Benden büyük 2 ablam var ikisi de evli hem kendileri hem de eşleri iyi insanlar ama benim asıl anlatmak istediğim kendimle alakalı ve 2. ablam ve eşi ile alakalı
Evli ablamlar aynı semtte oturdukları için sık sık giderim ama ne zaman daralsam huzursuz olsam işyerinde bir problem olsa hayatımda içimde anlam veremediği
sıkıntı olsa kendimi direkt istemsiz bir şekilde 2. ablamın evinde buluyorum ilk başlarda anlamlandıramadığım tarif edemediğim bir şey vardı evin kapısından içeriye girdiğim andan itibaren bir ferahlama bir farklı bir şey oluyordu tabii bunu fark etmem bayağı bir zaman almış bunu da yeni fark ettim
Yine böyle bir gün içim huzursuz kasvetli işten çıktım yine ablamın evinde buldum kendimi ablam işten gelmiş mutfakta akşam yemeği için hazırlık yapıyor ben de mutfakta bir elinde telefon ablamla sohbet ediyorum ablamın telefonuna gelen mesajla benim o anda sosyal medyada gördüğüm ayetin aynı ana gelmesi tesadüf olamaz dı ablam bana enişten akşam namazını camide kılıp öyle gelecek dedi benim internette gördüğüm ise kalpler ancak Allah'ı anmakla mutmain olur huzur bulur tatmin olur Ben namazı kılan fakat gevşeklik gösteren biriydim ya son dakika kılarım ya iş yoğunluğu yorgunluk dolayısıyla kılmadığım zamanlarda vardı ablam bana hadi bizde namazı kılalım sonra sofrayı hazırlayalım namaz boyunca bu iki anı düşündüm ve gördüğüm ayet ve gelen mesaj ve namaz bitince anlamıştım artık huzurun sebebini ve bu işin sırrı neden bu ev hikmeti neyse soracaktım
Yemek masası oturur oturmaz hemen yaşadıklarımı anlattım ve bunun sebebini sırrını sordum öyle güzel şeylerle anlattılar ki belki de hayatımda ilk defa birilerin hayatına imrendim birilerini kıskandığımı hatırlıyorum sadece birkaç tanesini anlatacağım daha evlenmeden önce konuşmuşlar evimizin ilk gününden son gününe kadar her gün bir ayet dahi olsa kur'an-ı Kerim okumaya evimizin içine şeytanın ve avaneleri girmemesi için dikkatli olmaya gece namazı kılmaya dışarıdaki yaşadığımız olumsuzluklar dışarının dedikodusunu pisliğini evimize getirmemeyi ve daha nice güzel şeylere niyet ettiklerini söylediler biz 2 yıldır bu şekilde yaşamaya davranmaya çalışıyoruz
hiç mi tartışma ses yükseltme kavga olmadı dedim güldüler biz şeytan fırsat vermedik şeytan en çok karı koca arasını bozmak için uğraşır
elbette anlaşamadığımız noktalar fikir ayrılıkları olduğu zamanlar vardı bu durumda enişten ya dışarı çıkardı ya da başka odaya geçerdi ya da bazen ben susmayı mutfağa geçmeyi tercih ederdim daha sonra aradan çok geçmez eniştene mesaj atarım galiba biraz başım ağrıyor galiba halsizim derim o gelir elinde Kur'an ile bazen elimi tutar bazen elimi başıma koyar ve ayetler okumaya başlar ve biz bu evde hiç dargınlık küslük yaşamadık
eniştem ben ablanla evlenmeye karar verdiğim günden beri hiçbir duamda sadakamda hayır hasenat ablanı yanımdan ayırmadım hem bu dünya da hem ahirette onunla olmaya dua ettim Ve bu yola öyle çıktım Allah çok şükür bu zamana kadar böyle oldu duam odurki öyle biter ve Rabbimin siz birbirinizi öyle güzel sevdiniz hadi tutuşun Elele girin cennetime diye söylediği kullarından olmayı cennette ablanla olmak istiyorum
Ablam ve eniştem adeta bana göre evlerini cennete çevirmişler eniştem yatsı namazı için camiye gidince ablam biraz daha eniştemden bahsetti ve şunu söyledi bir gün enişten akşam eve geldi ve direk elime aldı avuçlarına elimi tuttu sıkı sıkı belli bir süre böyle kaldık ve bıraktı hayırdır ne oldu dedim cuma da hoca hadisi şerif söylemiş karı koca Elele tutusunca küçük günahlar parmaklarından dökülür işte ben de onun için dedi güldüm ve mutlu oldum
Birde Ablam menemen olayı var onu da söyleyeyim ablam yumurta yemezdi taki evlenen kadar eniştem ise ensevdigi yemek melemen
ablam anlatıyor ben o sevdiği için melemen yumurta ile yapıyorum ve onu ile beraber bende yiyorum
Bazende o yapıyor ben yumurta sevmediğim için yumurtasız yapıyor beraber yiyoruz nasıl oldu bu diyorum ablam belkide biz birbirimizi sevdikçe Allah için sevdikçe Allah da aradaki perdeleri kaldırdı bilemiyorum şimdi yumurta yiyorum ama enişten hâlâ yaparken yumurtasız yapıyor
Artık anlamıştım huzur dediğim şeyin O'nsuz olamayacağını neden evdeki iken annem ile babam tartışmalar benim kardeşim ile tartışmalarım benim annem ile tartışmalarım hepsi düşününce boş şeyler yüzünden idi Allah'ın peygamberin olmadığı yerde şeytan ve avaneleri vardı ve bizim onlara karşı tek dayanagimiz olan Allah ve Resulü unutmuş olmamızdı

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
26 yaşında 4 kız kardeşin 3 numaralı olanım bunu yazıp yazmamak arasında tereddüt ettim ama kimse beni tanımadığı için yazmayı tercih ettim belki de benim hayatımı sorgulamam ve anlamamdaki etkisi ile alakalı olabilir tam da bilemiyorum
............................
Artık anlamıştım huzur dediğim şeyin O'nsuz olamayacağını neden evdeki iken annem ile babam tartışmalar benim kardeşim ile tartışmalarım benim annem ile tartışmalarım hepsi düşününce boş şeyler yüzünden idi Allah'ın peygamberin olmadığı yerde şeytan ve avaneleri vardı ve bizim onlara karşı tek dayanagimiz olan Allah ve Resulü unutmuş olmamızdı
Hoşgeldiniz kardeşim...
Rabbim bizleri bir an bile olsa yalnız brakmasın...O(Celle Celaluhu)'nsuz bırakmasın inşallah...
Aminn

_YUSUF_

Yönetici
hayat insanların önüne dogruyu görebileceği fırsatlar çıkarır böyle durumlarda ders alabilmek lazım

mir_erhan

Moderator
Kardeşimiz bir daha gelir mi bilmiyorum ama gördüğü anlattıkları çok güzel.
Allah evlerimizi Kuran ve sünnet ile dolup taşan evlerden eylesin. Amin.
Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt