Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YARININDAN EMİN MİSİN? (2 Kullanıcı)

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam kardeşim. Allah c.c cümlemizden razı olsun..Teşekkür ederim.Rabbimize emanet olun..Selam ve dua ile inşallah.B)​

AMİN kardeşim birşey sorabilir miyim aliye kardeşim bu güzel resimleri hangi siteden buluyorsun sitenin ismini yazar mısın kardeşim şimdiden ALLAH razı olsun kardeşim a.e.o. selam ve dua ile hepsi çok güzel o yüzden istedim inşallah kızmadın:H

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
AMİN kardeşim birşey sorabilir miyim aliye kardeşim bu güzel resimleri hangi siteden buluyorsun sitenin ismini yazar mısın kardeşim şimdiden ALLAH razı olsun kardeşim a.e.o. selam ve dua ile hepsi çok güzel o yüzden istedim inşallah kızmadın:H

Selamün Aleyküm kardeşim, sanırım konudaki resimleri sordunuz.. Resimleri bir arkadaşım göndermişti..Slayt olarak hazırlamıştı. Ben de sadece resimleri koyarak paylaşmak istedim, dolayısıyla hangi siteden olduğunu bilemiyorum malesef.. Allah c.c sizden de razı olsun kardeşim.Selam ve baki dua ile inşallah..

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Ellerine saglık kardeşim çok güzel olmuş ALLAH RAZI Olsun...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
dün geçti yarın var mı gençliğinle övünme ölen hep ihtiyar mı???

s.a dün bir akrabamız öldü ve 26 yaşındaydı..ölüm nezaman kapımızı çalar ölürken imanlı ölürüz da imansızmı...ALLAH bilir artık.Yaşadığımız süre içersinde inş.razı olunanlar olarak yaşarız aeolunuz..vesselam.bu arada emeğine ve yüreğine sağlık aliye:)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
s.a dün bir akrabamız öldü ve 26 yaşındaydı..ölüm nezaman kapımızı çalar ölürken imanlı ölürüz da imansızmı...ALLAH bilir artık.Yaşadığımız süre içersinde inş.razı olunanlar olarak yaşarız aeolunuz..vesselam.bu arada emeğine ve yüreğine sağlık aliye:)

Ve aleyküm selam Nevin ablacım:gulegule..Çok üzüldüm, Rabbimiz c.c rahmet ve mağfiret eylesin, mekanını cennet-ü'l baki eylesin, sizlere de sabr-ı cemil ihsan eylesin inşallah..İnna lillahi ve inna ileyhi raciun, ablacım.. Asıl Sahibimiz, emanetini aldı, bizlerin sabredip, dua etmekten yapacağımız bir şey yok..Allah c.c sabrınızı arttırsın inşallah..Allah c.c bizlere hayırlı, imanlı ölümler nasip eylesin inşallah.. Gençliğe, yaşa hiçbir şeye güvenemeyiz ablam, çok haklısınız.. Dualarımdasınız inşallah..

Nevin ablacım, forumunuzdaki cevabı okudum..Çok teşekkür ediyorum..Biliniz ki siz de Rahman c.c'nin rızası için çok seviliyorsunuz.. Ben de sizi göremesem de, dualarımda her daim yer veriyorum size. Rahman c.c dünyevi ve uhrevi sıkıntı ve musibetlerden kalbinizi beri kılsın, iki cihan selameti versin inşallah..Her şeyin güzel gönlünüzce olması dualarımla..Kendinizi özletmeyin inşallah ablam..Selam ve baki dualarım ile En Emin'e emanetsiniz inşallah..B)B)

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim ALLAH razı olsun okuduğun içinde teşekkür ederim a.e.o. selam ve dua ile

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamün aleyküm değerli aliye kardeşim.
bildiğiniz gibi ismim emin fakat bu okuduklarımdan inanın emin değilim.
müsadenle biraz katkıda bulunmak istedim.emeğine sağlık kardeşim.
ALLAH'a emanet olunuz.
Yağmurun bir gün dinmeyeceğinden, hiç bitmez görünen

hayat ırmağının bir gün kurumayacağından,

sizi alıp diyardan diyara gezdiren rüzgârın duruvermeyeceğinden.

Emin misin ?

Hep atan yüreğinin duruvermeyeceğinden,

gören gözünün hep göreceğinden, duyan kulağının hep duyacağından.

Emin misin ?

"Ben olmazsam olmaz" dediğiniz işlerin asla sensiz yapılamayacağından,

sen olmazsan dünyanın duruvereceğinden,

seslendiğinde titrettiğini sandığın şu dağların hep emrinde olacağından.

Emin misin ?

Sana uzanan ellerin hep yanında olacağından,

yüreğini verdiklerinin bir gün sırtlarını dönüp gitmeyeceğinden.

Emin misin ?

Boynuzsuz koyunun, boynuzlu koyundan hakkını alacağı günde;

balıklardan kuşlara, ağaçlardan güneşe,

üzerindeki mesajları okuyup anlamadığın yaratılmışların senden şikâyetçi olmayacağından.

Emin misin ?

Sana hep açık duran ilahî kapıların bir gün kapanmayacağından

ve şaşırıp kalmayacağından.

Emin misin ?

Karanlığın içinde kaybolup giden çığlıkları duyabildiğinden,

yüreğindeki ışıktan başkalarına da verebildiğinden.

Emin misin ?

Güzel bir hayat yaşadığından, yapabileceğin her şeyi yaptığından.

Emin misin?

Bütün bunlar için bir kere daha fırsatın olacağından.

Sahiden emin misin ?
-alıntı-

Ve aleyküm selam Değerli Emin Abimiz,
Çok teşekkür ederim, değerli katkınız için..Allah c.c razı olsun sizden de ebeden inşallah..Rahman c.c bizleri ''Emin'' eylesin, her şerden, her musibetten inşallah değerli abimiz..Emin olamasak da, emin olma yolunda kararlılıkla yürüyebilenlerden oluruz inşallah..Gerisi Rahman c.c'nin takdiridir.. Efendimiz'in ''emin'' lakabı hasebiyle de çok değerli ve maneviyatı yüksek olan bir isminiz var değerli abimiz..Selam ve baki dualar ile EN EMİN'e emanetsiniz inşallah..Hayırlı, feyiz dolu ve bereketli günler dilerim.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamün Aleyküm Can Kardeşim ALİYE...

Eline emeğine yüreğine sağlık RAHMAN razı olsun MEVLA sana yazılam her harf adedince iki cihanda ecir ihsan eylesin Kardeşim.

Nefis ve Şeytanın bizler her zaman unutturmak istediği gerçekleri bir bir bizlerin önüne serdin kardeşim. Bu fani dünyanın hiç bir şeyinden emin değiliz Yalnız YÜCE MEVLA (c.c) Rahmetin den afından mağfiretinden bu dünyanın fani Ahiretn ise ebedi yurt olduğundan eminiz. Hak olduğuna inandık İman ettik.

Selam ve Baki DUA ile RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH (c.c.) emanet ol

seyyidetün_nisa

Kayıtlı Kullanıcı
ömür Bu Inişli çikişli....... Bir Yokuş ..yokuştan Tam çikarken,bir Baktiki Garib Meğer Iniyormuş,, Daha Dün Sokakta Oynayan Küçük Kiz,bugün Gelin Olmuş... Dedim Ya ömür Bu Belli Olmaz Saği Solu Hani Kahkahalariyla Kulak çinlatan,güzelliğiyle Akillari Baştan Alan Genç Bir Kadin Vardiya ...................işte şu Mezarlikta Yatiyormuş,,,,,,,,,,bugün Sokaklarda,yarin Omuzlardasin,öbür Gün Yatağinda,birde Bakmişsinki Mezardasin......!!!!!!!!!!!!!!!!! Bu Günü Düşünürüm Dün Geçti,yarin Varmi??? Gençliğede Güvenmem ölen Hep Ihtiyarmi????:a

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamünaleyküm Aliye kardeşim...emeğine sağlık ALLAH razı olsun..
Biz aciz kullar dünyada hiçbir şeyden emin olabilir miyiz...hayır hayır...
ALLAHım bu dünyada cümlemize hoşnut olacağı ameller işlemeyi nasip eyler inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...
Bu arada tekrar burada avatar için teşekkür ederim...:H:H

Ve aleyküm selam muhterem hocam.
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim..Allah c.c sizden de her iki cihanda razı ve memnun olsun, hizmetlerinizin, çalışmalarınızın ecrini ziyadesiyle size lütfeylesin inşallah..Haklısınız hocam, dünya bile ''emin'' bir mekan değil iken, yok olmaya mahkumken, ebed olmayan bir şeyin neyine güvenebiliriz ki? Allah c.c bizleri asıl yurdumuza makbul ibadet ve amellerle rücu ettirsin inşallah.. Amin..Hocam est. ben teşekkür ederim:).. Selam ve baki dua ile En Emin'e emanetsiniz inşallah..Hayırlı ve bereketli akşamlar.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Ellerine saglık kardeşim çok güzel olmuş ALLAH RAZI Olsun...

Teşekkür ederim değerli ablam.
Allah c.c sizden de ebeden razı olsun inşallah..Cumanız mübarek olsun. Rabbimiz c.c hayırlara vesile eylesin inşallah..Selam ve baki dua ile Asıl Sahibimize emanetsiniz..B)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Yarın ya var, ya yok. Yarına çıkıp çıkmayacağımızı ise, bilmiyoruz. Bunun için her günü yarınsız bilmeliyiz. Yoksa; (Helekel musevvifun) yani yarın yaparım diyen helak oldu, hadis-i şerifine dahil oluruz.

Ölüm unutulmamalıdır.

Sonra tevbe etmeyi, bugün etmekten kolay sanan, aldanır. Çünkü tevbe, geciktikçe zorlaşır ve ölüm yaklaşınca, hayvana yokuş önünde yem vermeye benzer ki, faydası olmaz.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim. Selam ve baki dua ile kalın

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Es Selamün Aleyküm Can Kardeşim ALİYE...

Eline emeğine yüreğine sağlık RAHMAN razı olsun MEVLA sana yazılam her harf adedince iki cihanda ecir ihsan eylesin Kardeşim.

Nefis ve Şeytanın bizler her zaman unutturmak istediği gerçekleri bir bir bizlerin önüne serdin kardeşim. Bu fani dünyanın hiç bir şeyinden emin değiliz Yalnız YÜCE MEVLA (c.c) Rahmetin den afından mağfiretinden bu dünyanın fani Ahiretn ise ebedi yurt olduğundan eminiz. Hak olduğuna inandık İman ettik.

Selam ve Baki DUA ile RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH (c.c.) emanet ol

Ve aleyküm selam Değerli Orhan Abimiz. Allah c.c sizden de ebeden razı olsun, razı olduğu kullarıyla haşreylesin inşallah. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.. Evet değerli abim, Emin olduğumuz ve inandığımız tek şey, O'nun sonsuz rahmet ve mağfiretidir, korku ve ümit arasında yer alan bizlerin rahmetten yana ümitvar olmamız gerektiğidir.. Allah c.c bizleri razı olduğu kullarından eylesin inşallah.. Siz de selam ve baki dua ile Asıl Sahibimize emanetsiniz.. Selametle kalın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
ömür Bu Inişli çikişli....... Bir Yokuş ..yokuştan Tam çikarken,bir Baktiki Garib Meğer Iniyormuş,, Daha Dün Sokakta Oynayan Küçük Kiz,bugün Gelin Olmuş... Dedim Ya ömür Bu Belli Olmaz Saği Solu Hani Kahkahalariyla Kulak çinlatan,güzelliğiyle Akillari Baştan Alan Genç Bir Kadin Vardiya ...................işte şu Mezarlikta Yatiyormuş,,,,,,,,,,bugün Sokaklarda,yarin Omuzlardasin,öbür Gün Yatağinda,birde Bakmişsinki Mezardasin......!!!!!!!!!!!!!!!!! Bu Günü Düşünürüm Dün Geçti,yarin Varmi??? Gençliğede Güvenmem ölen Hep Ihtiyarmi????:a

Allah c.c razı olsun ismi güzel kardeşim. Çok teşekkür ederim bu güzel sözü bizlerle paylaştığınız için. Gönlünüze sağlık..Rabbimize emanetsiniz. Selam ve baki dua ile inşallah.B)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum guzel yureklı kardeşım
yarından emın değılız onun ıcın zamanımızı ıyı değerlendırmek gerekır
evet
yarından emın değılız onun ıcın de ümit etmek gerekır
ümit konusuyla bıseyler yazmak ısterım ıznınle dığer kardeşlerımın yorumlarını okudum cok doğru vakıt varken ıbadetımızı ve tovbelerımızı yapmalıyız
ama ben burda ümitle ılgılı bırşeyler yazmak ısterım
ınsanlar sabreder ve umutla beklerler nıcın yarınları ıcın guzel şeyler olsun ısterler nıçın mutluluk ıcın
cunku mutlu olduğunuz zaman hayata bakışınız değışır ıcıcnız kararmaz
etrafa neşe saçarsınız deüıl mı?
bende yarına ümitle bakıyorum ve allah'tan dılıyorum kı senın de yarının bugununden cok daha guzel olsun
allah dualarımızı kabul etsın
guzel kardeşım
allah hayırlar nasıp etsın yarınlerımız ıcın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Yarın ya var, ya yok. Yarına çıkıp çıkmayacağımızı ise, bilmiyoruz. Bunun için her günü yarınsız bilmeliyiz. Yoksa; (Helekel musevvifun) yani yarın yaparım diyen helak oldu, hadis-i şerifine dahil oluruz.

Ölüm unutulmamalıdır.

Sonra tevbe etmeyi, bugün etmekten kolay sanan, aldanır. Çünkü tevbe, geciktikçe zorlaşır ve ölüm yaklaşınca, hayvana yokuş önünde yem vermeye benzer ki, faydası olmaz.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.

Allah razı olsun kardeşim. Selam ve baki dua ile kalın

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü kardeşim.
Değerli katkınız için çok teşekkür ederim. Allah c.c cümlemizden razı olsun inşallah.Rabbimize emanet olun..Selam ve baki dua ile.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam gül gönüllü Gülnisa Hocam. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim, gül gönlünüze sağlık olsun inşallah değerli hocam.. Haklısınız, insanlar hep yarınlar için bir şeyleri planlamayı, hayata geçirmeyi isterler.. Bir şeyleri isterken bile, yapmamız gereken şey ''ölçülü olabilmek..'' Sınırı ve dengeyi koruyamayanlar, öylesine bir bağlılıkla isteklerini gerçekleştirmek isterler ki, bu kez istedikleri de olmayınca hayal kırıklığına uğrar, maneviyatı zayıf ise ölümü bile düşünebilir.. Bir şeyleri yarın için düşünmek, planlamak güzeldir ama yarına da ulaşabileceğimizin garanti olmaması, bizleri her daim ahirete meyillendirmeli..''Ben bu dünya için bir şeyleri istiyorum, ama istediklerim gerçekleşmezse, ondan daha hayırlısı olan ahireti istiyorum.'' demek bilincine erişebilirsek, Rahman c.c'nin bir takdiri olarak dünyada isteklerimize ulaşamamak hayal kırıklığı dahi yapmaz bizlerde o zaman..Aksine tecrübelenir, ''ve bunda da bir hayır olduğunu düşünürüz.'' Hakkımızda neyin hayırlı olacağını bilmeyen bizler, hayır olduğunu düşünerek istediğimiz şeylerin ardındaki hikmeti bilmiyoruz..Belki bazen şerri istiyoruz, şer için dua ediyoruz. O yüzden, bir şeyleri istemek de önemli değil, aslolan, ''hayırlı olanı istemek olsa gerek''.. Allah c.c ömür yettiğince bizleri hayırlı ameller üzerine muvaffak kılsın, yarınlarımıza herşeye rağmen her daim umutla bakabilmeyi nasip eylesin, sabredip çalışmayı, beklemeyi öğrenenlerden eylesin inşallah.

Bilhassa zaman.. Zaman öyle değerli bir nimet ki, onu harcayacağımız kişileri dahi çok dikkatli seçmeliyiz, harcayacağımız şeyleri de.. Ve zaman varken, En Önemli Olan'a yönelelim, En Önemli'nin rızasını ve hoşnutluğunu kazanmaya gayret edelim, hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur.. Rahman c.c bizleri ihlastan, takvadan ve rızasından ayırmasın inşallah Değerli Gülnisa Hocam..Bir ayet-i kerime var, konuyla ilgili düsturumuz o olsun inşallah. ''Kim hangi yolu isterse (hayır veya şer), biz ona o yolu kolaylaştırırız..'' İstikametimizi ne de güzel tarif ediyor.. Bizim istikametimiz hayır üzere olsun, gerisini Rabbimiz c.c kolaylaştıracaktır inşallah;)... Rahman c.c her daim yar ve yardımcınız olsun bu hayat yolculuğunda ve asıl yurdumuz olan ahirette inşallah..Her daim bu acizane öğrencinizin dualarındasınız değerli hocam..Güzel dualarınıza da tüm kalbimle amin diyorum..Rahman c.c dünyevi ve uhrevi her türlü sıkıntı ve musibetlerden gönlünüzü beri kılsın, umduklarınıza hayırlısıyla sizi eriştirsin inşallah..Selam, baki dua ve muhabbetle En Emin'e emanetsiniz inşallah..Gününüz hayırlı, bereketli ve feyiz dolu olsun inşallah..B)B)

selamunaleykum guzel yuraklı kardeşım
ne guzel de yorum yazmışsın
evet umut ederkende hayırlısını umut etmek
sanırım benım yorumuda bu eksık kalmıştı ama ınan kı ıcımdeydı
allah hayırlısını versın
umutlarında hayırlısı
ben hayata hedef koyanlardanım yanı ne yapmak ıstıyorusunuz formum ardıya oyle bısey
allah bızlerı hak yoldan ayırmasın allaha hayırlısını arzularımızın hayırlısını versın
allah yuzumuzun gulmesını nasıp etsın
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt