Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yarım şekerin israfı (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Yarım şekerin israfı

B)B)Allah razı olsun B)B)

fatih_22

Kayıtlı Kullanıcı

gercekten guzell.. teşekkurler

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKUM
RABBIM RAZI OLSUN.BIR GUN ICERSINDE KIMBILIR NELER ISRAF EDIP DURUYORUZ YARIM SEKER NE KI?:(:(:(

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Selamün Aleyküm hayırlı cumalar başlık için özür diliyorum

Oha yani

“Adam başı 130 küsur milyona yanında bir şeyler daha vermeleri gerek herhalde. Üstelik fiyata içecekler de dahil değilmiş” diye kocama takıldım. “Veriyorlar zaten” diye bir cevap geldi.

24 ayar altın veriyorlar. Ne? Nasıl yani? Yanlış yok. Zaten ATV de onun haberini yapıyor, çaktırmadan. Başını kaçırdığım için ne çorbası olduğunu yazamıyorum. Ama çorbanın içine 24 ayar altın yaprak katılıyormuş.

Altın yaprak mı ne demek? İncecik bir altın tabakası...Oha yani!

Ne işe yarıyormuş peki? Altının tadı mı güzel? İsteyen çorbama koymayın bana verin, bozduracağım diyebiliyor mu?

Bir merakım daha var, acaba iftara gelenlerin kullanacakları tuvaletlerdeki tuvalet kağıtları bizim evdekilerden farklı mı?

Kuş sütünün eksik olmadığı ve Ramazan ayında gösteriş ve israfın tavan yaptığı bu yemeklere tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Benim bildiğim, iftar sofraları sade olur. En azından biz ailemizden öyle gördük. Domatesi, peyniri, pidesi, zeytini asla unutmazdık.

Bir de hurma. Ayrıca çok güzel ev yapımı çorbalar hazırlanırdı. Dumanı üstünde tüterdi.Altın maltın da yoktu ama...

Kendimizi o sofrayla zengin sayardık. Herkes iftarını nerede istiyorsa yapar. Kimseye diyeceğim bir şey yok. Ama kantarın topuzu biraz kaçmadı mı?

Böylesine gösteriş, yarısından çoğu çöpe atılan görkemli sofralar...
İslamiyet'in ruhuna aykırı değil mi?”

yarım şekeri israftan sayıyorsak buna ne demeli ???:(:(:(

Allah razı olsun Hafize annem katkından dolayı

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

nihalim yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN....YİYİNİZ , İÇİNİZ FAKAT İSRAF ETMEYİNİZ...(HADİSİ ŞERİF) EMEĞİNİZE SAĞLIK...B)B)B) A.E.O....SELAMETLE...

Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah...

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
SELAMUNALEYKUM
RABBIM RAZI OLSUN.BIR GUN ICERSINDE KIMBILIR NELER ISRAF EDIP DURUYORUZ YARIM SEKER NE KI?:(:(:(

vealeykümselam... Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah israf etmemeye çalışalım

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Selamün Aleyküm hayırlı cumalar başlık için özür diliyorum

Oha yani

“Adam başı 130 küsur milyona yanında bir şeyler daha vermeleri gerek herhalde. Üstelik fiyata içecekler de dahil değilmiş” diye kocama takıldım. “Veriyorlar zaten” diye bir cevap geldi.

24 ayar altın veriyorlar. Ne? Nasıl yani? Yanlış yok. Zaten ATV de onun haberini yapıyor, çaktırmadan. Başını kaçırdığım için ne çorbası olduğunu yazamıyorum. Ama çorbanın içine 24 ayar altın yaprak katılıyormuş.

Altın yaprak mı ne demek? İncecik bir altın tabakası...Oha yani!

selamunaleykum hafıze ablacıgım ınanamıyorum!
bır yaslı amca bır gun bana demıstıkı evladım bugun genclıgımız neden yırtık kot gıyıyor hıc dusundunmu?bende kendımce bır cevap verdım yok evladım ondan degıl dedı ve anlattı cok etkılenmıstım;
evladım dedı sene bundan (hatırlayamadıgım bılmem kac) sene oncesı ınsanların bır dırhem bır cekırdek gezdıgı bır donem hemde tum fakırlıklerıne ragmen.fakırlık ayıp degıl yırtıklarımızı yamardık ama yırtık gezmezdık.fakırlık degıl ama bu ayıptı yırtık gezmek cok ayıptı ıste zaman ılerlerledı elhamdullıllah durumlar duzeldı zengınle fakır ayır edılmez oldu yollarda ıste bu devırde sımdı zengın ben zengınım demek ıcın yırtık alıyor aldıgını yırtmıyor iş ki bakın ben nelere muhtac degılım demek amac demıstı ....
aklıma o geldı bır an.demek yenı moda bu! altın yapraklı corba rabbım ne gune kaldık!hep su duayı okurum
RABBIM AZ VERIP BEZDIRME,COK VERIP AZDIRMA!
selam ve dua ıle...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm ablam.

rabbimizin bize verdiği her nimetten sorulacağımızı unutmamak duasıyla.. Allah razı olsun bu güzel paylaşım için. emeğinize sağlık.. Allah'a emanet olun. selam ve dua ile.B)B)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm ablam.

rabbimizin bize verdiği her nimetten sorulacağımızı unutmamak duasıyla.. Allah razı olsun bu güzel paylaşım için. emeğinize sağlık.. Allah'a emanet olun. selam ve dua ile.B)B)

vealeykümselam... amin inşallah her bir nimetden sual olunacağını unutmayız

selam ve dua ile... Allah'a emanet ol kardeşimB)B)

liseli

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bir hikaye allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt