Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardımınıza ihtiyacım var, ne yapabilirim? (1 Kullanıcı)

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kardeslerim.
2 seneye yakin beraberdik, son 5 aydir nisanliydik, 12.ayda nikahimiz olacakti. ama nisanlim artik benden sodugunu, bana karsi artik hic bir sey hissetmedigini söyledi. herkes sok oldu...ben dahil. ne yapicami bilmiyorum artik.
hatasiz oldugumu söyleyemem, ama onu benden sogutacak kadar bisey yapmadim, annesi bile sacma oldugunu söylüo.
nolur yardim edin. onun yaptiklarini düsünürsem, benim ondan önce sogumam gerekirdi.. ama insan sevdiginden bukadar kopamaz... acaba bi büyümü yapildi bilmiyorum ki?
ne yapa bilirim? nasil dualar ede bilirim tekrar beni eskisi gibi sevmesini bana geri dönmesini nasil saglaya bilirim? kuranda okuya bilecegim sureler var mi? yapa bilecegim ibadetler var mi?
her isi yaradan bilir... ama bu is gercekten allaha kaldi... ve artik ondan baskasindan yardim isteyemem.
bana yardim edin.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
S.a daha yolun basindaki genc kardesim oncelikle rabbim hakkinda hayirli olani versin herseyde vardir bir hikmet kendini birakma , la havle vela kuvvete illa billahil azim cek kalbin ferahlayacaktir...selametle. dua ile...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Rabbim hakkınızda hayırlı ve güzel olanını nasip etsin kardeşim...
Hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır olabilir...
Gaybı ancak ALLAH bilir...

Mutlaka hatamız kusurumuz olmuştur diyerek önce kendi kusurlarımız düzeltelim...
Elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışalım...
Ve rabbimize dilimizin döndüğünce DUA edelim...
Hayırlısını isteyelim her daim inşallah...

Rabbim yar ve yardımcımız olsun...
Selam ve dUA ile...

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun kardesim ama...
öyle yolun basinda olsamda.. insanin zoruna gidiyo... 2 senemi verdim.. karsilastigim herkes.. dügün nezaman diye soruyo... utaniyorum ayrildik demeye... ilk ve son olsun istemistim.
kalbimi ferahlatmak istemiyorum acikcasi... nedenini bilmek istiyorum... ve buna bi cagre aramak istiyorum. hemen pes etmek istemyiorum.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Unutmadan rabbim musibetleri ve hastaliklari sevdigi kuluna verirmis kendisini unutmasin diye...

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hakkınızda hayırlı ve güzel olanını nasip etsin kardeşim...
Hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır olabilir...
Gaybı ancak ALLAH bilir...

Mutlaka hatamız kusurumuz olmuştur diyerek önce kendi kusurlarımız düzeltelim...
Elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışalım...
Ve rabbimize dilimizin döndüğünce DUA edelim...
Hayırlısını isteyelim her daim inşallah...

Rabbim yar ve yardımcımız olsun...
Selam ve dUA ile...

öyle kardesim... ben hatami anladim.. düzelttim... elimden geleni yaptim...
ama 2 sene sonra... hic bisey hissetmiyorum demesi.. beni mahfediyo...
icimden sürekli dua ediyorum... sadece ona ediyorum.. beni sevmeyen birine...
ama anlam veremiyorum.. neden.

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
Unutmadan rabbim musibetleri ve hastaliklari sevdigi kuluna verirmis kendisini unutmasin diye...

öyle... musibette bende.. amansiz hastalikta bende... kendimi cok kötü hissediyorum... hic bir yere kendimi ait hissedemiyorum.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
öyle... musibette bende.. amansiz hastalikta bende... kendimi cok kötü hissediyorum... hic bir yere kendimi ait hissedemiyorum.

Yapma etme kardesim deme boyle hayirlisini iste sana karsiliksiz verilen bu hayati bosa harcama saglikli canina eziyet etme.

mavci

Yönetici
öyle kardesim... ben hatami anladim.. düzelttim... elimden geleni yaptim...
ama 2 sene sonra... hic bisey hissetmiyorum demesi.. beni mahfediyo...
icimden sürekli dua ediyorum... sadece ona ediyorum.. beni sevmeyen birine...
ama anlam veremiyorum.. neden.

Peygamberimiz " Hayırlı işlerde acele ediniz..." demiştir...
Maalesef zamanımızda evlilik öncesi zaman uzamakta, sözlü veya nişanlılar uygun olmayan yer, zaman ve durumlarda bir araya gelmekte ve bunun doğal neticesi olarak, evliliğin kutsiyeti bozulmakta ve nişanlılar arasındaki heyacan bitmektedir...
Böylece daha evlenilmeden herkes istediğine gayrimeşru yollardan çözmekte ve evlilik sadece zorunlu durumlarda yapılmaktadır...
Hatta ve hatta yeni evlenenlerde boşanmalar hızla çoğalmaktadır...

Bunların asıl nedeni dine uygun olmayan sözlü, nişanlı ve evlilik durumlarının artmasıdır...
Rabbim tüm bunlardan bizleri muhafaza buyursun inşallah...

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
bilmiyorum düsüncelerim günah mi.. ama allahim beni bu hastaliktan dolayi kimseye muhtac etmeden yanina alsin...
herseyin üst üste gelmesi artik iyice usandirdi beni.
allahim sabir versin. dayanamadigim noktadayim artik.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
bilmiyorum düsüncelerim günah mi.. ama allahim beni bu hastaliktan dolayi kimseye muhtac etmeden yanina alsin...
Allah sizin gibi tum hastalarin dermanini versin olumu bukadar istedigine gore hazirliklisin ozaman unutma olum bir bitis degil bir baslangictir !

mavci

Yönetici

Rabbim kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez inşallah kardeşim...
Herşeyin Allah CC. den geldiğini bilmek ve SABIR ile buna dayanmak çok önemli...
Çünkü O CC. istemedikçe bir yaprak dahi kımıldayamaz...
Siz SABIR ve DUA ile elinizden gelen herşeyi yapın ve gerisini Rabbimize bırakın inşallah...
Rabbim bir kapı kaparsa diğerini mutlaka açar...
Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler...
Selam ve DUA ile...

nazlim

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim işin birde başka boyutundan bak.belki evlenince ayrılacaktın ozaman daha kötü olurdu.rabbim kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez.belki de karşına daha hayırlısı çıkacaktır bilemezsin her şerde bir hayır vardır.sen dua et gerisini rabbime bırak.kendini de üzme.allaha emanet ol kardeşim dualarım seninle.

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun hepinizden kardeslerim :(
insallah dayana bilirim...
insallah unuta bilirim onun unuttugu gibi..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun hepinizden kardeslerim :(
insallah dayana bilirim...
insallah unuta bilirim onun unuttugu gibi..
Amin insallah kardesim hicbirsey unutulmaz sabirla yasadikca ötelenir rabbim sabrini artirsin. Selametle. Dua ile.l

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Olayın çözüm kısmı için birşeyler söyleyemeyeceğim. Ancak bu kadar uzun bir birlikteliği eleştirmek istiyorum. Şimdiye kadar çoktan evlenmiş olmanız gerekirdi. Evlilik insanı bağlı kılar. Evlenmemiş bir insan farklı yollara sapabilir. Şeytanın oynadığı ayrılık oyunlarına kanabilir. İnşallah düzelir aranız. Allah c.c. yar ve yardım etsin.

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
Olayın çözüm kısmı için birşeyler söyleyemeyeceğim. Ancak bu kadar uzun bir birlikteliği eleştirmek istiyorum. Şimdiye kadar çoktan evlenmiş olmanız gerekirdi. Evlilik insanı bağlı kılar. Evlenmemiş bir insan farklı yollara sapabilir. Şeytanın oynadığı ayrılık oyunlarına kanabilir. İnşallah düzelir aranız. Allah c.c. yar ve yardım etsin.

biliyorum... uzun sürdü.. hemde cok.. ama akraba diye güvendik.. bir de maddi sorunlardan dolayi evlenemedik.. hic bir seyimiz hazir degildi.. parmagima sadece bir yüzük takildi.. fazlasindada gözüm yoktu ztn...
ama anlayamiyorum.. gercekten kafam basmiyo... bi insan sevdiginden nasil olurda soguya bilir.. ona karsi hic birsey hissetmeye bilir. gercekten anlamiyorum. anlamadigim icinde deliriorum,.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt