Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardım (1 Kullanıcı)

sfor

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm;

Ben bu siteye yeni üye oldum. Hatta 5 dakika oldu olalı. Sizlerden bir ricam var. İstanbul'da Ddni konularda eğitim veren islam bilginlerimiz, hocalarımız varmı. Bu konuda birtakım eskisklerim hatta baya bir noksanlığım var. Bunca yıl benim için beyhude geçmiştir. Bu konu ile ilgili beni yönlendirebileceğimiz gerçekten kıymetli mutasavvıf birinin ismini paylaşırsanız sizlere dua ederim.

Allah'a emanet olun

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam kardeşim eğerki kastın sohbetlere filan başlamaksa seni bazı kişilere yönlendirebilirim inşaallah

sfor

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında sohbet bu işin bal kaymağıdır. Yani işin özünü bildikten sonra tartışmalar muhabbetler ve sohbetlerin olması çok hoş ama ben bunun daha derinine inmek ve bu konuda eğitilmek istiyorum...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
yani ayar istiyorsun sennle ilgilenilsin hergün sennle beraber sana ne yapılacığını öğretilsin öylemi

sfor

Kayıtlı Kullanıcı
ayar istiyorsun ne demek anlamadım...sadece haftada 2 yada 3gün gidip 2'er saat eğitim alabileceğim eskiden medrese tabir edilen bir yewr arıyorum. Gerekirse Arapça'da öğrenebileceğim....

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
tamam kardeşim anladım seni peki senn için cemaat sorunu olurmu yani şu cemaate gitmem dediğin bi cemaat?

sfor

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır hiç önemli değil benim için.....İçinde Allah korkusu ve Allah aşkı olan kişiler olsun.....

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
tamam kardeşim yanlız sana nasıl ulaşacağız

sfor

Kayıtlı Kullanıcı
Yalnız sen galiba İzmir'desin ben İstanbul'dayım

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
tmm kardeşim ben ulaşırım sana izmirde olmam önemli değil sen gerçekten dersleri sıkı takip edeceksen seve seve inş

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
Mail adresim s..
Yalnız sen galiba İzmir'desin ben İstanbul'dayım

msn adresi almak ve vermek yasak..

sizn yenisiniz bilmiyor olabilirsiniz ama üyelerin cogu bilir.aynı hataya bir kaç defa düşülmez bayan iseniz cevrenizdeki hyanım kardeşlerden yada dıyanetten yardım alabilirsiniz bay isenizde bir beyefendi kardeşler vasıtası ile konuya vakıf olacaksınızdır...
niyetiniz halis umarım rabbim yar ve yardımcınız olur...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam kardeşim,
TRHACKER kardeşim elinden geldiğince size yardımcı olmaya çalışmış. İzninizle bende elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışayım;
Mevlevilik - EMAV ile görüşebilirsin postta Hasan Dede oturuyor şuan da,
Halvetilik - Karaköy'de ki Halveti Dergahı ile iletişime geçebilirsin,
Kadirilik - Bu konuda İstanbul'da bir çok Kadiri Dergahı bulunuyor. Muhammediye Kolu, Halisiye Kolu'nun mürşidleri var. Ayrıca Anadolu'nun ilk Kadiri Dergahı'da Tophane'deki Kadiriler Yokuşu'nda bulabilirsin. Ayrıca yine KADİRİ YOLU * KADİRİ TARİKATI * QADIRI ORDER adresinden de Kadirilerlel iletişime geçebilirsin.
Nakşilik - Sanırım ulaşmanın en kolay olduğu tarikat. İnternette biraz araştırma yaparak ulaşabilirsin. Ama benim bildiğim Mahmud Efendi Hz.'leri İstanbul'da sohbeti olduğunu duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum, bilen kardeşlerimiz de bilgilendirirse bizde öğrenmiş oluruz.
Cerrahiler - Fatih'te Karagümrük'te hala vakıf çatısı altında faaliyet gösteren dergahları bulunuyor.

Uşşakiler - Kasımpaşa'da Uşşaki Vakfı çatısı altında faaliyet gösteriyorlar.

Umarım yadrımcı olabilmişizdir. Yanlışımız varsa kardeşlerimiz uyarsın bizde doğrusunu öğrenip düzeltelim inşaALLAH.

Selam ve dua ile...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
luvi kardeş allah razı olsun hallettik biz o mevzuyu inşaallah

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
umarım sana bir şekilde yardım edebiliriz kardeşim

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
kim benmi bensem hoşbuldum sende hoşgeldin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt