Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YARDIM - Resim Yükleme (1 Kullanıcı)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim mesela şuanda bu resim var

Şu anda resim filan yok kardeşim, dur bi gözlüğümü sileyim
gzlk1kw9.gif
:)

Kardeşim muhakkak bir yerde yanlış yapıyorsunuz, forumun ilk sayfalarındaki anlatılanlardan eksikmi yapıyorsunuz ?

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Resim derken imzamı yoksa resim yükleme mi kardeşim ?

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim benimde sizden bir ricam var takvimle ilgili bir program varmı diye soracaktım ama takvim yaprağı gibi görüntüsü olan A.e.olun

Malesef yoktur kardeşim bende.
Lakin bir islami sitede görmüştüm ama hatırlamıyorum,
Tekrar denk gelirsem yada bulursam sizin için alırım,
Allah'a emanet olun.

emimur

Kayıtlı Kullanıcı
imzayı yüklediğimiz gibi aynı şekilde konuya eklemek istediğimiz resmide yüklemiyormuyuz

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
imzayı yüklediğimiz gibi aynı şekilde konuya eklemek istediğimiz resmide yüklemiyormuyuz

Şimdi anlaşıldı konu kardeşim.
İmza ayrı resim yükleme ayrı.
Resimleri her seferinde yükleyip URL kısayolunu mesaj yazdığınız yere kopyalayıp yapıştıracaksınız.
Yani her resim için ayrı URL
Yanlız aynı resmi sürekli kullanacaksanız eğer, bu yüklediğiniz resmin URL'sini bir yere not alın ve sürekli kopyala yapıştır yaparsınız.

emimur

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim senide çok uğraştırdım hakkını helal et deniy cem yapamadığım birşey olursa yardımı isterim ALLAH a emanet ol.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim senide çok uğraştırdım hakkını helal et deniy cem yapamadığım birşey olursa yardımı isterim ALLAH a emanet ol.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun kardeşim,
Tüm kardeşlerimin Yardımına her zaman hazırız tabi,
Resmi de deneyin olacaktır muhakkak,
Allah'a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar ...
bir sorum daha olcaktı ...
signatur olarak hazırladığımız swf dosyasının boyutlarını nasıl deiştirebiliriz ???
swish te çalışırken width=600 height = 100 olarak çalıştığım bi imza hep aynı ölcüde oluyor...
kare şeklinde yükleniyor ....
bunu nasıl düzeltebilirim ???

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar ...
bir sorum daha olcaktı ...
signatur olarak hazırladığımız swf dosyasının boyutlarını nasıl deiştirebiliriz ???
swish te çalışırken width=600 height = 100 olarak çalıştığım bi imza hep aynı ölcüde oluyor...
kare şeklinde yükleniyor ....
bunu nasıl düzeltebilirim ???

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh kardeşim.

1-Bu programı ben çok önce kullanmıştım, bende yoktu ve indirip deneme yaptım.
Yazılımınızın full sürüm olması gerekiyor, eğer ki lisanssız sürüm ise hata alabilirsiniz.
Ayrıca lisanssız olursa resimler ve yazılar ters ve siyah beyaz olarak çıkar.

2-İlk etapta yeni Swf dosyası oluştur dedikten sonra movie properties ya da movie sekmesinde ki kısmından ebatları ayarlayıp daha sonra düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

3-Ayrıca Export setting kısmında Compress SWF File ve Allow import of text as text object seçeneklerinin de seçili olmasını sağlayın. Yine olmazsa SWF 6 olarak birde export etmeyi deneyin.

Birde Ulead GIF Animator 5 i denemenizi de tavsiye ederim, gayet kolay kullanımı var.
İsterseniz eğer daha sonra bu programı Rapid'e yüklerim.

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Tabi bu gif'e resimlerde ekliyebiliyorsunuz.
Ebat : 500 x 75

deletelq7.gif

gif078tw8jw5.gif

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh kardeşim.

1-Bu programı ben çok önce kullanmıştım, bende yoktu ve indirip deneme yaptım.
Yazılımınızın full sürüm olması gerekiyor, eğer ki lisanssız sürüm ise hata alabilirsiniz.
Ayrıca lisanssız olursa resimler ve yazılar ters ve siyah beyaz olarak çıkar.

2-İlk etapta yeni Swf dosyası oluştur dedikten sonra movie properties ya da movie sekmesinde ki kısmından ebatları ayarlayıp daha sonra düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

3-Ayrıca Export setting kısmında Compress SWF File ve Allow import of text as text object seçeneklerinin de seçili olmasını sağlayın. Yine olmazsa SWF 6 olarak birde export etmeyi deneyin.

Birde Ulead GIF Animator 5 i denemenizi de tavsiye ederim, gayet kolay kullanımı var.
İsterseniz eğer daha sonra bu programı Rapid'e yüklerim.

gif078tw8jw5.gif

aleyküm selam...

burda söyledikleriniz yapıorum zaten başka bi yerde istediğim ölçüler oluyor...

burda yüklenmio...

çok sevinirim gönderirseniz ...

selam ve dua ile kalınız....

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Ulead Gif Animatör Anlatımı

uleadue8.gif

go1wl3.gif
RapidShare: Easy Filehosting

deletelq7.gif

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.

Ulead Gif Animatör programıyla Gif Animayon formatında farklı efektlerde Yazı-Banner hazırlayabilirsiniz.

Program menüsünden sırasıyla File-New sekmesini tıklıyoruz, karşımıza aşağıdaki ekran çıkacak. Siz çalışmanızı hangi boyutlarda hazırlamak istiyorsanız değişiklik yapabilirsiniz, ben default ayarda bırakıp 468x60 Pixel'de bıraktım ayarı. Eğer arka planı (background) transparan-renksiz bırakmak isterseniz aşağıdaki ekranda gördüğünüz seçeneklerden Fully Transparent seçeneğini seçili yapın.

81564620cb4.jpg

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

OK. butonuna tıklayınca karşımıza beyaz bir ekran çıkacak,biz hemen sol menüden aşağıdaki resimde de gördüğünüz "T" işaretli butona basıp bu boş ekrana yazmak istediğimiz yazımızı yazıyoruz

44213161db8.jpg

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Karşımıza çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki gibi olacak,hemen boş-beyaz bölüme yazımızı yazıyoruz,bu bölümde yazınızı kalınlaştırabilir-rengini belirleyebilir-boyutunu azaltıp-çoğaltabilirsiniz.Yazımızı yazıp ekranda gördüğünüz OK butonuna tıklıyoruz.

35330333kl2.jpg

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

İşte işin en can alıcı noktasındayız ,açılan bu bölümde yazımıza dilediğimiz efekti verebiliriz, bu işlemi aşağıdaki resimde gördüğünüz "Efekt" butonuna tıklayıp açılan menüden çeşitli efekt seçeneklerinden dilediğimizi seçerek yapacağız.Yine aynı resimde gördüğünüz "Neon" butonuna tıklayıp açılan bölümdeki Neon yazısının yanındaki kutucuğu işaretli hale getirip yazımızın çevresine parlak neon efekti verebiliriz.Bu bölümde karşınıza bir yazı metni daha çıkacak bu yazının üzerine gelip mause'a basılı tutup sağa-sola ayar yaparak diğer yazıyla aynı konuma getiriyoruz.

23906517tw2.jpg

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Üst resimde gördüğünüz "Start Preview" butonuna basıp çalışmanızın önizlemesini yapabilirsiniz. Çalışmanızı tamamladıysanız aşağıdaki resimde işaretli gözüken OK butonuna bastığınız zaman hemen hemen yanında size 2 seçenek verilecek, siz resimde gördüğünüz "create as İndividual Objects" sekmesini tıklıyorsunuz.

68745399hs5.jpg

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Aşağıdaki resimde gördüğünüz, program ekranında en altta-soldaki Play butonuna basıp çalışmanızı izleyebilirsiniz.

83697874xk9.jpg

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Artık çalışmanızı hareketli Gif Animasyon olarak kaydedebilirsiniz.
{File-Save As-Gif File}

11317071lb7.jpg

Kolay gelsin. Umarım anlatım kolay olmuştur.

glm24ip8.gif

gif078tw8jw5.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam...

burda söyledikleriniz yapıorum zaten başka bi yerde istediğim ölçüler oluyor...

burda yüklenmio...

çok sevinirim gönderirseniz ...

selam ve dua ile kalınız....

Download Linki'ni ve anlatımını ekledim kardeşim.
İyi çalışmalar, inşaallah faydası olur,
Allah'a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim sizide yordum...
hakkınızı helal ediniz...
selam ve dua ile inşaallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt