Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yaratılış mucizesi (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
Yaratılıştan bu yana varlıkların içinde en değerlisi düşünüp konuşabilmesiyle fizik ve beden olarak yaratılan insanlardır. İnsana verilen en önemli özelliklerden biride yüreğindeki bitmek bilmeyen sevgidir.
Hayatımız boyunca hep birini sevmişizdir. Yaşam bize gösteriyor ki sevgi insanların birbirinin yüzüne bakmaları değil birlikte aynı bakmalarıdır. İşte insanların birbirlerine olan sevgileri bu yönde başlar, yani her şey bir insanı sevmekle başlar hayatta.
Bu nedenledir ki yaşamın her aşamasında insanlar vardır duygusal, insanlar vardır duyarlı ama kimi insanlar vardır ki hem duygulu hem duyarlı. Eğer böyle biri varsa hayatınızda her şey o kadar güzel gelişecektir. Siz bile kendinize inanamayacakısınz. Size daha önce duyduğumda çok etkilendiğim sevgiyi çok iyi anlatan kısa bir yazıyı paylaşmak istiyorum.
“İskoçyalı fakir bir çiftçi bir gün ormanın kenarında ki bataklıktan gelen bir ses duyar. Koşarak gider, bir oğlan beline kadar balçığa batmış, çırpınmaktadır. Elindeki sopayı ocuğa uzatarak onu kurtarır. Ertesi gün armalı süslü bir fayton çiftçinin ufak kulübesi önüne gelir. İçerden çıkan şık ve soylu bir beyefendi İskoçyalıya yapmış olduğu iyilik için bir armağan vermek ister. Ancak o sırada yanlarına, armağanı reddeden çiftçini oğlu gelir. Soylu çocuğu göstererek çiftçiye,
—Bırak oğlunun iyi bir eğitim almasını sağlayalım. Eğer o sana biraz benziyorsa ilerde gururlanacağın bir insan olacaktır, der. İskoçyalı bu öneriyi kabul eder, el sıkışırlar. Çocuk eğitimini başarıyla yapar ve Londra ‘daki Tıp Okulundan mezun olur. Yıllar sonra ‘penisilini’ bulan ‘Sir Alexander Fleming’ işte o İskoç yalı’nın oğludur. Yıllar yıllar geçer. Soylu beyefendinin adı ‘Lord Randolf Churchill’; hastalıktan kurtulan oğlu ise, 2. Dünya Savaşı’nda İngiltere’yi savaşın eşiğinden döndüren Başbakan, Nobel Edebiyat ödüllü yazar ‘Winston Churchill’dir.
Sevgi başı sonu belli olmaya bir şeydir. İnanç, umut sevgi. İşte üçü önemlidir. Ama en büyükleri sevgidir. Yaratılmış tüm canlıların sevgiyi hissettiklerine gönülden inanın. Bir ağaca, bir çiçeğe, bir yaprağa sevgiyle dokunduğunuzda bunun algılandığına emin olabilirsiniz. Onlardan bir köpeğin mutluluktan kuyruk sallayışı ya da bir kedinin mırıltıları gibi sevgi mesajları alamazsınız ama onlar sizden gelen mesajı almışlardır. Sevmek Tanrı’ya yakın olmaktır. Tanrı’nın insanları doğaya bir armağan olarak yarattığını ve ruhuna sevgiyi üflediğine inanıyorum. Ruh güzelliği dediğimiz de bu değil midir zaten?
İçinde ki sevgiyi dışına yansıtabilen insanlara ne mutlu! Onu ruhunun derinliklerine gömüp hiç farkında olmadan yaşayanlar vah size…!
 

Benzer konular

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt