Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yakayı örtmek ne demek (2 Kullanıcı)

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim hayırlı cumalar
Allah razı olsun çok önemli ve faydalı bir konu emeğine sağlık paylaşım için teşekkür ederim.Rabbim tam bir müslüman gibi örtünmeyi ve yaşamayı nasip etsin..amin..
selam ve dua ile ...

Aleykümselam kardesim
Sizinde cumanız mübarek olsun
Rabbim sizlerden de razı olur inşallah.
Rabbim dualarınızı kabul eder inşallah.
selam ve dua ile...

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
salih kardeşim allah(cc) razı olsun ne kadar değerli bilgiler
fakat hep bişeyler eksik kalıyor tam yapamıyoruz ben
tesettürüme dikkat eden biriyim ama çalışıyorum erkeklerle muhattap olmak zorunda kalıyorum sizlerin bu konularınızı okudukça kendime nasıl kızıyorum
anlatamam dualarınızı bekliyorum inşallah bi gün evimden katılırım
bu forma bu ofisten kurtulabilirsem selametle kalın

Aramızdan eksilmiş
herkez buna aşina
sessizlik taş kesilmiş
hisse diri başına !

Ölüm ruhun hurucu
bitmiş dünya orucu
sesi bende kurucu
meramıma aşina!

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
salih kardeşim allah(cc) razı olsun ne kadar değerli bilgiler
fakat hep bişeyler eksik kalıyor tam yapamıyoruz ben
tesettürüme dikkat eden biriyim ama çalışıyorum erkeklerle muhattap olmak zorunda kalıyorum sizlerin bu konularınızı okudukça kendime nasıl kızıyorum
anlatamam dualarınızı bekliyorum inşallah bi gün evimden katılırım
bu forma bu ofisten kurtulabilirsem selametle kalın

Aramızdan eksilmiş
herkez buna aşina
sessizlik taş kesilmiş
hisse diri başına !

Ölüm ruhun hurucu
bitmiş dünya orucu
sesi bende kurucu
meramıma aşina!

Allah sizdende razı olsun rabbim inşallah istediğinizi verir. Rabbim Yar ve Yardımcınız Ollsun

H

hado77

selamün aleyküm ve rahmetullai ve berakatühü
islamda tesettür ALLAH(cc) bir emri ve efendimiz (SAS) uygulaması olmak bakımından çok fıtri bir ihtiyaç. ALLAH(cc) emri fıtratın gereğinin yerine getirilmesi. ancak biz erkeklere de bir şey düşüyor gibi yukarıda ahde kardeşimizin inkisarını bir nebze hafifletmek için erkek olan kardeşlerimiz nafile oruç tutmaya gayret etsin.çok faydalı oluyor. bir arada bulunmak durumunda bulunduğumuz hanımlar da bir nebze olsun rahat ederler. kadın ve erkek ilişkileri üzerinde çok hassaslıkla durulması gereken ilişki çeşidi. bu yüzden hanımlar tesettüre riayet ederken erkekler de nafile oruca dikkat etmeli ki böylece dinin bedeni kaplayan tesettürür kadına ruhu kaplayan tesettürü de erkeğe verilmiş olur. birbirini tamamlayan bu görüntü sen ALLAH(cc) emri için kapanırsan ben de nefsimi her türlü aşırılıktan korumak için oruç tutarımı ilan etmek. böylece din kardeşliğinin de paylaşmak. sen hanım olarak bir şey yaptıysan ben de erkek olarak içten derin bir saygıyla ALLAH(cc) yönelerdenim diyebilmek. ahde kardeşim ALLAH(cc) yar yardımcın olsun.biz hem fiili hem de kavli duamızla sizlerle birlikteyiz. ALLAH(cc) sizden ve benden razı olsun. paylaşım için teşekkürler.

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ve rahmetullai ve berakatühü
islamda tesettür ALLAH(cc) bir emri ve efendimiz (SAS) uygulaması olmak bakımından çok fıtri bir ihtiyaç. ALLAH(cc) emri fıtratın gereğinin yerine getirilmesi. ancak biz erkeklere de bir şey düşüyor gibi yukarıda ahde kardeşimizin inkisarını bir nebze hafifletmek için erkek olan kardeşlerimiz nafile oruç tutmaya gayret etsin.çok faydalı oluyor. bir arada bulunmak durumunda bulunduğumuz hanımlar da bir nebze olsun rahat ederler. kadın ve erkek ilişkileri üzerinde çok hassaslıkla durulması gereken ilişki çeşidi. bu yüzden hanımlar tesettüre riayet ederken erkekler de nafile oruca dikkat etmeli ki böylece dinin bedeni kaplayan tesettürür kadına ruhu kaplayan tesettürü de erkeğe verilmiş olur. birbirini tamamlayan bu görüntü sen ALLAH(cc) emri için kapanırsan ben de nefsimi her türlü aşırılıktan korumak için oruç tutarımı ilan etmek. böylece din kardeşliğinin de paylaşmak. sen hanım olarak bir şey yaptıysan ben de erkek olarak içten derin bir saygıyla ALLAH(cc) yönelerdenim diyebilmek. ahde kardeşim ALLAH(cc) yar yardımcın olsun.biz hem fiili hem de kavli duamızla sizlerle birlikteyiz. ALLAH(cc) sizden ve benden razı olsun. paylaşım için teşekkürler.

aleyküm selam kardeşim böyle düşünmeniz beni ne kadar sevindirdi anlatamam tabiki bir bayanın mahremi olmayan erkeklerle aynı ortamda çalışmaları dinimizce uygun değil biliyorum lakin bu durumun en kısa zamanda
sona ermesi için dua ediyorum ben namazımı rahatlıkla kılabiliyorum
o konuda bir sorunum yok ama yinede olmuyor benim durumumda olan bir çok bayan var allah hepsinin yardımcısı olsun ben en azından tesettürümle çalışıyorum örtüsüyle çalışamayan arkadaşlarda var ama yinede olmuyor
rabbimin bir emrini çiyneyip birini yapmak içime sinmiyor
allah cümlemizin yardımcısı olsun sizinde belirttiğiniz gibi erkeklerde bu konuda çalışan bayanlara biraz daha anlayışlı olup kaçınırlarsa hem biz zor durumda kalmayız hemde onlar allah katında yücelirler gereksiz boş sözlerden kaçınılıp her kez işini yaparsa biraz daha kolay olur
ama yine söylüyorum dinimize uygun değil rabbimin mağfiretine sığınıyorum selametle kalın

allahdekalbim.gif

´´GüLiѕтaи´´

Kayıtlı Kullanıcı
SeLamu aLeykum...

çok qüzeL bi konu... tüm bayanLarın dikkat etmesi qereken bi unsur...

bundan bi hafta öncesine kadar bu tür bağLamıyodum başörtümü.. sadece boynumu kapatıyodum... ama artık çok şükür doğru yoLu buLdum... omuzLarıma kadar kapatıyorum... ALLAH*ım bu qüzeL duyquyu herkese tattırsın inşALLAH...

SeLam ve Dua iLe...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt