Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Y A S A N M I S * B I R * H A D I S E (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
------------------"ASKER ADAM UYUMAZ"-------------------

Kibris'in Rum kesimine yakin bir yer. Bagimsizlik henüz ilan edilmis. Bu durumu hazmedemeyen Rumlar, sürekli olarak taciz atesinde bulunuyorlar.

Biz, aldigimiz emir uyarinca bu atese karsilik vermiyor, fakat gece-gündüz nöbet tutuyotuz. Günde 5 - 6 saat dinlenebilmek, büyük bir mutluluk... O gece yine nöbet yerindeyiz. Uyku ki gözlerimden akiyor. Ama nöbet sirasinda uyumak, göreve ihanetten farksiz. Uyumamak icin yüzümü islatip parmaklarimi isiriyorum. Bakiyorum ki olacak gibi degil. arkadasima haber verip ;

- Dayanamiyacagim, diyorum. Hic olmazsa bir-iki dakika uyumaliyim. Birsey olursa hemen uyandir...

Uyuyacak bir yer arayip biraz ilerdeki tümsegin üzerine uzaniyorum ama zifiri karanlikta bir el, sertce vuruyor omuzuma. Neye ugradigimi sasirip silahima sariliyorum... Kimseler yok etrafta... "Savas psikolojisidir" falan deyip tekrar uzaniyorum ayni yere. Ve o anda iki mechul el, beni koltuk altlarimdan kaldirip havalandiriyor ve yerden kesilen ayaklarim tekrar topraga degdiginde, yüzümde dehsetli bir tokat patliyor... Önümüzü bile göremedigimiz karanlik gece, tokadin siddetinden birden i§iyor sanki. Uykumdan eser bile kalmiyor. Ilk önce arkadaslarimin sakasi zannediyorum bu isi ama, o ortamda saka yapmak kimin haddine? Cözmeliyim bu sirri mutlaka...

Ertesi sabah ilk isim, nöbet tuttugum yere gidip bakmak oluyor. Geceyarisi üzerine uzandigim tümsegi buluyorum ; Yalniz bir mezar bu...

Soruyorum onun kim oldugunu :

- Kibris Harekatinda sehid düsen bir askerdi, diyorlar.

Tekrar variyorum o mübarek sehidin yanina. Ve bildigim bütün dualari okuyorum, büyük bir hürmetle...

Aradan gecen yillar, o hadiseyi asla eskitemiyor.

Ve " S E H I D L E R * Ö L M E Z " fermanina imza atan o askerin, nöbetim sirasinda " A S K E R * A D A M * U Y U M A Z " dercesine attigi tokat, hayatimin en unutulmaz hatirasini olusturuyor.
___________________________________________________________alinti__

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim. Ellerine Saglik,çok Güzel Bir Paylaşim.evet şehitler ölmez.:T:T:T

|_GüLüM_|

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ; çok güsel ve ibretlik bi hikaye.. Allah razi olsun..

$EHITLER ÖLMEZ!

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok muhteşem bir olay bu. Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin inşallah. Askerlerimiz bizim herşeyimiz. Allah bütün askerlerimizden razı olsun.

nur_yuzlum

Kayıtlı Kullanıcı
GERÇEKTEN ÇOK ETKİLEYİCİ ŞEHİTLER ÖLMEZ ÇOK DOĞRU. ALLAH SINIRDAKİ TÜM ASKERLERİMİN YARDIMCISI OLSUN.

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm...gerçekten çok güzel bir hadise..Şehitler Ölmez...selametle

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğine yüreğine sağlık RAHMAN razı olsun çok harika ve değerli bir paylaşım MEVLA istifade etmeyi nasip eylesin

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

rumuzgüller

Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm evet çok güzel olmuş ellerine yüreğine sağlı ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Selamün aleyküm Gerçekten çok muhteşem bir olay bu. Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin inşallah. Askerlerimiz bizim herşeyimiz. Allah bütün askerlerimizden razı olsun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim. Ellerine Saglik,çok Güzel Bir Paylaşim.evet şehitler ölmez.:T:T:T

Aleykümselam Kasım hadi buna benzer bir olay kardeşimin oğluda yaşamış oda nöbette uyumuş bir tokat geldi ama nerden geldiğimi anlayamadım uyanmamala birlikte başımın üzerinden kurşunlar geçti diyor oğlumunda bu gibi çok anıları var gerçekten şehitler ölmez :a18:

Ammar 15

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm gerçekten çok etkileyici bi olay şehitler ölmez vatan bölünmez

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah ve Berekatühü!
Kardeş ne kadar ibret verici ve ne kadar da etkileyici,ürpertici.
Allah C.C razı Olsun.
Selamün Aleyküm

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı güzel paylaşım bunu direkt şehitler ölmeze bağlamak aklı hedef alan islama yakışmaz ama evet şehitler ölmez.
bence hikayede psikolojik bir durum söz konusu çünkü kur'an da hiç böyle bir durumdan bahsedilmiyor yani ölünün insanlara müdahalesi gibi ya da cinlerin insanlara müdahalesi gibi
o yüzden üzerinde düşünülmesi gerekilen şeyler var..
eyvallah

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm annem çoooook güzeldi ruhları şadolsun inşallah emeyine sağlık

k.cansu

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok güzel ve ibret doluydu.. Emeğinize sağlık ...SORARIM size böyle güzel olaylar başka hangi milletin başına gelir ki... Bizler türk olduğumuz için çok şanslıyız EVET ŞEHİTLER ÖLMEZ

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı güzel paylaşım bunu direkt şehitler ölmeze bağlamak aklı hedef alan islama yakışmaz ama evet şehitler ölmez.
bence hikayede psikolojik bir durum söz konusu çünkü kur'an da hiç böyle bir durumdan bahsedilmiyor yani ölünün insanlara müdahalesi gibi ya da cinlerin insanlara müdahalesi gibi
o yüzden üzerinde düşünülmesi gerekilen şeyler var..
eyvallah

şehitler ölmez....

kıbrısta..20 Temmuz 1974, Mutlu Barış Harekatı esnasında geçen
gerçek bir hikaye anlatılır....
mehmetçikle mücahit omuz omuza çarpışırlarken...bir gün siper arkasında mehmetçiğin biri seken bir kurşunla ağır yaralanır..ve yakınındaki kıbrıslı mücahit arkadaşına seslenir yanına çağırır..son mecali ve titreyen elleriyle ona bir mektup uzatır ve mektubu Türkiye'ye üzerinde yazan adrese götürmesini rica eder...ve bunun için söz alır...'ben artık son anlarımı yaşamaktayım..oysa
sen gazi olacaksın ve savaştan kurtulacaksın....senden son arzum bu mektubu adresine iletmendir' der...ve oracıkta son nefesini verir.....mücahit bir süre için bu mektubu evde duran bir sandığın içine atar ve unutur...ve mehmetçiğin dediği gibi de savaştan gazi olarak kurtulmuştur...aradan 1 yıl geçtikten sonra bir gece rüyasında aynı mehmetçiği görür....rüyasında mehmetçik yatak odasında durmakta olan içinde mektup bulunan sandığa gider ve ona mektubu uzatır...'bana söz vermiştin, oysa üzerinden bir sene geçti dost'... der...rüyadan uyanan mücahit ertesi sabah yol hazırlığı yapar ve mektubu adresine iletmek üzere türkiyeye doğru yola çıkar...adres gayet açıktır...uzunca bir süre aradıktan sonra adresteki evi bulur...kapıyı çalar....kapıyı yaşlı bir nine açar...'buyur oğlum...ne istemiştin' diye sorar..durumu açıklayınca 'yanlış biliyorsun oğlum...benim oğlum yok ki der.' ve ev aramaktan yorgun ve bitap düşen mücahidi içeriye davet eder...soluklanmak ve bir kahve içmek için oturan mücahidin dikkatini duvarda duran çerçevelenmiş bir resim celbeder...nineyi çağırır ve 'teyzeciğim..hani senin oğlun yoktu..işte bana mektubu veren mehmetçik bu resimdeki kişidir' diye soran gözlerle bakar...
nine gözyaşlarına boğularak yanıt verir...
'evet...doğrudur...o
benim oğlumdur...ama benim oğlum kore savaşında şehit olmuştu '.....

bunun gibi şırlar dünyasında çok izledik

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm tarihimizde böyle gerçek sırlı olaylar çok var
Çanakkale savaşlarında da her yer kefensiz yatan şehitlerle dolu.Cephanesi biten ,birliğimize saldırmaya gelen ingiliz birliğinin üzerine bir bulut iniyor silahlarıyla ,herşeyiyle ingilizler kayboluyor ,bizimkiler kurtuluyor.Sebebini kimse bilmiyor .Her şeye kaadir olan ALLAH CC yardıma muhtaç mü'minlerin yardımcısıdır.
Ben de Kıbrıs Barış Harekatına katıldım.Beşparmak dağlarına çok zor çıkan bir tankımız orayı kurtarabildi.Görenlerin bu buraya nasıl çıktı dediği mucize tankı kullanıcısıda indiremedi ,Bazı sırlı olaylar var ki cevap bulunamıyor.

< ŞEHİTLER ÖLMEZ >
şehitler nurlanmış ,gaziler onurlanmış askerlerdir

antiocheiaaslan

Kayıtlı Kullanıcı
allah yardımcımız olsun kuran yolundan ayırmasın amin

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm tarihimizde böyle gerçek sırlı olaylar çok var
Çanakkale savaşlarında da her yer kefensiz yatan şehitlerle dolu.Cephanesi biten ,birliğimize saldırmaya gelen ingiliz birliğinin üzerine bir bulut iniyor silahlarıyla ,herşeyiyle ingilizler kayboluyor ,bizimkiler kurtuluyor.Sebebini kimse bilmiyor .Her şeye kaadir olan ALLAH CC yardıma muhtaç mü'minlerin yardımcısıdır.
Ben de Kıbrıs Barış Harekatına katıldım.Beşparmak dağlarına çok zor çıkan bir tankımız orayı kurtarabildi.Görenlerin bu buraya nasıl çıktı dediği mucize tankı kullanıcısıda indiremedi ,Bazı sırlı olaylar var ki cevap bulunamıyor.

< ŞEHİTLER ÖLMEZ >
şehitler nurlanmış ,gaziler onurlanmış askerlerdir

O Tankı oraya çıkartana bak RABBİM ne büyüksün

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt