Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

XP ye format atma (1 Kullanıcı)

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm
Site büyüklerim ve kardeşlerim:
Msn programımda virüs var.Virüs taraması yaptım fakat çıkmadı ama virüs olduğu kesin.Format atmam gerektiğini söylediler.Format cd si var ama nasıl atacağımı tam olarak bilmiyorum.En kısa zamanda atmam gerekiyomuş.
Bilgisayardan anlayan kardeşler varsa acil yardım..
Yardım eden etmeyen herkesten ALLAH razı olsun

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Formata gerek yok
Baslat => donatılar => sistem araçları => sistem geri yükleme burdan geri bir tarihe yükleme yap

muslum86

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle HilserSeN kardeşimizin dediğini uygulayın, büyük ihtimalle düzelecektir, olmadı güzel bir kaspersky, norton gibi performansı yüksek antivirüsle taratın oda olmadı ise ve eğer tek çare format atmak olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

format cd'si var dediniz, yani elinizde xp veya vista işletim sistemi bulunmakta, çok güzel. Format atabilmek için bilgisayarınız ilk açıldığında cd-rom'dan okuması lazım, eğer bios'ta cd-rom okuyucunuz 1.ci sırada değilse format için bir kaç değişik adım takip etmelisiniz. Forum kurallarınca link vermek yasak olduğunuz düşünerekten sadece yapmanız gerekeni söyleyerek yetiniyorum. Google amcaya sorunuz : xp format nasıl atılır ? fotolu anlatım. Karşınıza bir çok site çıkacaktır ve gereken ayarları resimlerde takip ederek öğrenebilirsiniz. Şimdi anlatırdım ama resimlerle takip ederek incelemeniz sizin daha kolayınıza gelecektir.

Ayrıca : tek çare format olmadığını dile getirmek istiyorum, yine link vermek yasak olduğunu düşünerek google'de araştırınız : msn virüs silmek. Karşınıza detaylı anlatan siteler çıkacak, okuyup sizlerle aynı sorunları yaşıyanları görerek çözüme ulaşmış olursunuz.

Vesselam

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim kaspersky ın sitesinden Kaspersky 2010 u indirip demo olarak kur. Ardından güncelle. sistemine full tarama yap.

Kaspersky 2010 indir : ftp://ftp.kaspersky.com/products/turkish/homeuser/kav2010/kav9.0.0.463tr.exe

Msn virüsü içinde aşağıdaki linkten programı indir. Msn tamamen kapalı iken taramanı yap.msn virüsü var ie silecektir.

Msn virüs temizleyici indir : RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

eğerki virüsler gerçektende işletim sistemini çalışmaz hala getirdiler ise, yedeklerini alıp forrmat atman ve işletim sistemini yeniden kurman gerekecektir. Bir bu yöntemleri dene bakalım. sonuc alamazsan onuda anlatırım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt