Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vesvese ve takıntı (1 Kullanıcı)

DORUK26

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar selamün aleyküm ben ahmet namazımı kılıyorum allah kabul etsin ama son zamanlarda namazda abdestde günlük hayatımda alış verişte işimde yani heryerde takıntı vesvese içerisindeyim bazen rahatım bazen hiç iyi değilim ufacık bir şeyleri dahi takıyorum kafam rahatlıyamıyorum ve rahatsız oluyorum kafamda her şey büyüyor ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum allah şimdiden razı olsun selametle.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar selamün aleyküm ben ahmet namazımı kılıyorum allah kabul etsin ama son zamanlarda namazda abdestde günlük hayatımda alış verişte işimde yani heryerde takıntı vesvese içerisindeyim bazen rahatım bazen hiç iyi değilim ufacık bir şeyleri dahi takıyorum kafam rahatlıyamıyorum ve rahatsız oluyorum kafamda her şey büyüyor ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum allah şimdiden razı olsun selametle.

vealeyküm selam ve rahmetullahi ve berakatuhu kardeşim
dua dua dua... şeytandan ve vesveseden kurtulmanın en güzel yolu... ''la havle'' çek her daim ağzın boş durmasın.allahın izniyle kurtulursun inşallah.forumda araştır dualar bölümünü eminim işine yarayan şeyler bulacaksındır ve mümkün olduğunca islamiyet.gen.tr ailesinden ayrılma derim ilaç gibi geliyor burası.... selametle dua ile....

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Aleyküm selam ahmet kardeş hoşgeldiniz.
Namaz abdest gibi hususlarda vesvese yapmak,o konuda bilgimizin eksik olduğunu gösterir.İmam-ı Rabbani(Kuddise Sirruh)hazretleri buyurdu ki cahil sofu şeytanın maskarası olur.Bu nedenle size farz olan namaz gibi abdest gibi Kur'an-ı Kerim gibi ilimleri incelikleri ile hemen öğrenmeye başlamalısınız.Ayrıca öğrendiklerinizi tatbik etmeli ve bunları da ihlas ile yapmalısınız.Bunun için size alttaki linkteki Tam ilmihal kitabı yardımcı olacaktır.Allahü teala'ya emanet olun.
Tam İlmihal Se`âdet-i Ebediyye

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerinize olsun. Şeytandan bir vesvese geldiği zaman bize bizden de yakın olan çok merhametli Rabbimize sığının. Allah'ın bize verdiği öğütlerden birisi de budur ve bu sıkıntının çözümünü Kurandan aramalıyız. Allah yardımcıların en hayırlısıdır. Eğer Allah bize bir darlık dilerse bizden onu Allah'tan başkası gideremez. Yok eğer bir rahmet dilerse ona da kimse engel olamaz. O yüzden siz Rabbinize güvenip dayanın.
Kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım.Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
10/57. Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet (olan Kur’an) geldi.
10/58. De ki: “Ancak Allah’ın lütuf ve rahmetiyle, yalnız bunlarla sevinsinler. Bu, onların toplayıp durduklarından daha hayırlıdır.”
22/52. Senden önce hiçbir resûl ve nebî göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah, şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah, âyetlerini sağlamlaştırır. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
22/53. Allah, şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler, derin bir ayrılık içindedirler.
22/54. Bir de kendilerine ilim verilmiş olanlar onun, Rabbinden gelen hak olduğunu bilsinler, böylece ona iman etsinler ve sonuçta da kalpleri ona saygı duysun diye Allah böyle yapar. Hiç şüphe yok ki Allah, iman edenleri doğru yola iletir.
16/99. Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.
16/100. Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir.
41/36. Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak koşanlardan değildi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt