Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÜYEMİZ CECE'NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜYEMİZ CECE'NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Öğretmenler gününüzkulu olsun B)B)B)

Tolga

Kayıtlı Kullanıcı

Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenim

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

ÖĞRETMENLER GÜNÜZ KUTLU OLSUN

filiz_58

Kayıtlı Kullanıcı

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.ALLAH SİZİ, SİZİN GİBİ OLAN TÜM ÖĞRETMENLERİ EVDEKİ VE OKULDAKİ ÇOCUKLARINA BAĞIŞLASIN ALLAH ÖĞRETMENLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İYİKİ VARSINIZ! ACİZANE BİR HEDİYEM OLSUN

ÖĞRETMEN

İlmin tezgahında, insan kilimdir.
İlmek, ilmek onu, dokur Öğretmen.
Karanlığı silen, tek şey ilimdir.
İlmini kullara, okur Öğretmen.

Karanlıkta yüzen, o bir ışıktır.
Küçük fidanlara, onlar aşıktır.
Dünya kurulalı, ilme beşiktir.
Karanlığa ışık, yakar Öğretmen.

Bir harfine kırk yıl köle olunur.
İlim Çin’de olsa, gidip alınır.
Karanlıkta meşaledir salınır.
Cahilin surunu, yıkar Öğretmen.

Çiçektir bilene, açar ve kokar.
Geçmişi örnektir, ileri bakar.
İlmin ışığında, su gibi akar.
Çaydır öğrenciye, akar Öğretmen.

Kalplerin Sultanı, saygındır yeri.
İlimsiz beyinin, olur mu feri.
Cahilin kurduğu, tuzaktan beri.
Hep gider ileri, bakar Öğretmen.

Dilsizlere dildir, körlereyse göz.
Hoş sohbet olurlar, birde tatlı söz.
Engeller kalkıyor, onlar ile düz.
Engel aşar teker, teker Öğretmen.

Öğretmene boynum, kıldan incedir.
Sevgin büyük saygıdan da öncedir.
Kalender gözünde, o bir goncadır.
Kokladıkça nice, kokar Öğretmen.

SİZE VE TÜM ÖĞRETMENLERE S.A

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

ÖĞRETMENLER GÜNÜZ KUTLU OLSUN CÜCE

merve18_19

Kayıtlı Kullanıcı

hocam bu mutlu gununuzu en ıcten dıleklerımle kutlarım.Darısı basımıza ınsallh bır gun bızımde ögretmenler gunumuzu kutlayan bırılerı olur.INSALLAH:)

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

bende katılıyorum.öğretmenler gününüz kutlu olsun,daha nice bu yıllarda inşallah böyle kutlanır gününüz.ama senede 1 gün değil hergün hatırlanmalıdır...

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

Sevgili Meslektaşım,

Millet Mekteplerinin açılışı ve ulu önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün bir yıl dönümünde daha öğretmenler gününü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyor, öğretmenler gününüzü en içten duygularımla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, aileniz, çalışma arkadaşlarınız ve öğrencilerinizle daha mutlu, başarılı ve huzurlu olmanızı diliyorum. Siz yalnızca 24 Kasımlarda değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.

Bilim ve aklın ışığında, sevgi dolu yolun açık olsun fedakâr öğretmenim…

Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK
Millî Eğitim Bakanı

ALINTI BİR YAZISIDIR BAKANIMIZIN...

bilgehanmeric

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
SELAM ARKADAŞLAR...BUGÜN EŞİM GİBİ NİCE HOCALARIMIZIN GÜNÜDÜR....EŞİM BURADA ÜYE VE ONUN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ CANDAN KUTLARIM...KENDİSİ ANADOLU LİSESİNDE EDEBİYAT HOCASIDIR.ŞU AN OKULDA.GELDİĞİNDE ONA SÜPRİZ İÇİN KUTLAMA MESAJLARINIZI BEKLİYORUM...SAĞOLUN...

"ÖĞRETMENLER GÜNÜN KUTLU OLSUN" CECE..........

EĞİTİM - ÖĞRETİM VE ÖĞRETMEN ÜZERİNE ÖZLÜ SÖZLER

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.
(Atatürk)

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
(Atatürk)

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.
(Atatürk)

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.
(Atatürk)

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.
(Atatürk)

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
(Hz. Ali)

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.
(Diyojen)

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.
(Socrates)

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
(Atatürk)

En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.
(Atatürk)

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.
(Atatürk)

Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin.
(M.L. BOREN)

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.
(Addison)

Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur.
(Ukrayna Atasözü)

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.
(H. Mann)

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.
(Atatürk)

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir.
(H.V. Dyke)

Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir.
(Alman Atasözü)

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.
(Atatürk)

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.
(Atatürk)

Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı.Gerçek zaferi siz,öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz... Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.
(Atatürk)

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki,toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.
(Atatürk)

Öğretmenlik Tanrı sanatıdır.
(Hz.Ali)

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. (Atatürk)

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
SELAM ARKADAŞLAR...BUGÜN EŞİM GİBİ NİCE HOCALARIMIZIN GÜNÜDÜR....EŞİM BURADA ÜYE VE ONUN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ CANDAN KUTLARIM...KENDİSİ ANADOLU LİSESİNDE EDEBİYAT HOCASIDIR.ŞU AN OKULDA.GELDİĞİNDE ONA SÜPRİZ İÇİN KUTLAMA MESAJLARINIZI BEKLİYORUM...SAĞOLUN...

ÖĞRETMENİM

"Öğrenci gözüyle öğretmen" adlı yarışmada birincilik ödülü alan yazı:

Ben bir öğretmen çocuğuyum. İlk öğretmenim de annemdir. Öbür çocuklar gibi okula başlarken yabancılık çektiğimi söyleyemem. Yaşamım okulda başlamıştı. Ancak okula başlamamla yeni bir sorun önüme çıktı. Annemi öbür çocuklarla paylaşmak zorunda kalmıştım. Evde benim üzerime kanat geren, bana bir çiçek gibi özen gösteren annem, okulda ve özellikle sınıfımızda bambaşka biri oluyor, tüm çocuklar onunmuş gibi onlara da aynı sevgiyi gösteriyordu.

Dahası, onların sorunlarını eve de getiriyor ve hepsiyle ayrı ayrı ilgileniyordu. Bu benim kıskançlığımı arttırıyordu. Özellikle "Ümmü" ile çok ilgileniyordu. Bu siyah saçlı, siyah gözlü, tombul yanaklı köy çocuğu pek konuşkan değildi. Teneffüslerde oyunlara da katılmazdı. İçine kapanık, sessiz bir tipti. Annem teneffüslerde "Ümmü" ile oynardı. Ümmü'nün sorununa çözüm bulabilmek için ailesi ile sıkı bir ilişki kurmuştu. Bu çalışma kısa sürede meyvesini verdi.

Ümmü oyunlara bizim çağırmamızı beklemeden katılıyor, çalışmaları ile de kendini gösteriyordu. Annemin sevinci sonsuzdu. Bir ödül almışçasına "Ümmü'yü kazandım" diye seviniyordu. Fakat sevinci uzun sürmedi. Talihsiz bir olay Ümmü'nün yaşantısını alt üst etti.
Soğuk bir kış günü evde yalnız kalan Ümmü, sobayı yakmak istemiş fakat yakamamış. Bakmış ki olmuyor, kızgın odunların üzerine gaz dökmüş ve kibriti yakmış. İşte ne oldu ise o zaman olmuş, sobadan fırlayan alevler Ümmü'yü sarmış. Dumanları gören komşular eve koşmuşlar. Ümmü'yü yarı baygın halde kurtarmışlar, yangını da bastırmışlar.

Ev kurtuldu. Fakat Ümmü geçirdiği korku nedeniyle konuşamaz oldu. Gösterildiği doktorlar Ümmü'yü ancak bir şokun konuşturabileceğini söylemişler. Annem Ümmü'yü sıkıntılı günlerinde yalnız bırakmadı. Sınıfa getiriyor, onunla yine ilgileniyordu.

Aradan iki ay geçti. Annem kalp çarpıntısı geçirerek derste rahatsızlandı. Rengi sararıyor, nefes almakta güçlük çekiyordu. Babam bir taksi getirdi, annemi bir battaniye içinde sarsmadan arabaya yerleştiriyorlardı ki; kekeleyen bir ses işitildi. "Öğretmenim ne olur iyi ol, seni çok seviyorum." Hepimizden önce annem tanıdı sesin sahibini. Ümmü'ydü bu.

Annem kapalı gözlerinin ardından sızan yaşlarla, "Ah ne güzel Tanrım. Ümmü de konuştu." dedi.

Ben de Başöğretmen Atatürk'ümün eğitim ordusunda öğretmen olacağım. Ben de bilgisizliğin karanlığına ışık tutacağım. Yurdumun çocuklarına bilgiden taç öreceğim. Öğrencilerimin gönüllerinde yaşayacağım.

Özlem ÖZTUĞ

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:

ÖĞRETMEN ANDI

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASINA, ATATÜRK İNKILÂP VE İLKELERİNE,

ANAYASADA İFADESİNİ BULAN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE SADAKATLE BAĞLI KALACAĞIMA;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINI TARAFSIZ VE EŞİTLİK İLKELERİNE BAĞLI KALARAK UYGULAYACAĞIMA;

TÜRK MİLLETİNİN MİLLÎ, AHLÂKÎ, İNSANÎ, MANEVÎ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ BENİMSEYİP,

KORUYUP, BUNLARI GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIMA;

İNSAN HAKLARINA VE ANAYASANIN TEMEL İLKELERİNE DAYANAN MİLLÎ, DEMOKRATİK,

LÂİK BİR HUKUK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE KARŞI GÖREV VE SORUMLULUKLARIMI

BİLEREK, BUNLARI DAVRANIŞ HALİNDE GÖSTERECEĞİME NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE YEMİN EDERİM."

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

Hangi ülke Öğretmene ne veriyor?

Hangi ülke öğretmenine ne kadar maaş veriyor? Dünyada öğretmenlerin sosyal hakları ve kıyafet durumu nedir? Öğretmenler hangi ülkede ne zaman emekli oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü dünyanın 32 değişik ülkesindeki öğretmen yetiştirme sistemlerini inceleyerek bir kitap hazırladı. Buna göre, Türkiye'de öğretmenlere verilen haklar ABD, Almanya, Avustralya, Çin, Fransa, Hindistan, İngiltere, İsrail, Japonya, Rusya gibi ülkelerden geri değil. Hatta bazı özlük hakları itibarıyla Türkiye diğer ülkelerden çok daha iyi konumda. Ancak maaş yönünden bakıldığında, Türkiye'de öğretmenin maaşı diğer ülkelere göre düşük. Türkiye'de öğretmenler aylık ortalama 500-750 dolar arasında maaş alırken, gelişmiş ülkelerin çoğunda öğretmenlere 2 bin doların üzerinde maaş ödeniyor. Ayrıca Türkiye'de bir öğretmenin maaş karşılığı verdiği ders saati, diğer ülkelerden düşük. Öğretmenler diğer ülkelerde maaş karşılığı haftada 40 saat mecburi derse girerken, Türkiye'de sınıf öğretmenleri 18 saat, branş öğretmenleri 15 saat maaş karşılığı ders veriyor. Türkiye'de öğretmene hizmet eden 650 öğretmenevi ve 174 lokal bulunurken, dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir uygulama yok. Türkiye'de öğretmenlerin yaz tatilini geçirebileceği 9 kampı var. Ulaşım hizmetlerinde yüzde 35'lere varan indirimler yapılıyor. Devlet tiyatroları ve müzelerde yüzde 25 indirim uygulanıyor. Başka ülkelerde öğretmene eğitim-öğretim yılı başında hazırlık ödeneği verilmezken, Türkiye'de ödeniyor. Kitaba göre öğretmenlik diğer ülkelerde itibar görmüyor. Çoğu Avrupa ülkesinde öğretmenlik; tatili bol, tembel memur mesleği olarak nitelendiriliyor. Bazı ülkelerde öğretmenlere verilen haklardan bazıları ise şöyle:

ABD: Öğretmenlik, bayan mesleği olarak görülüyor. Ortalama 3 bin dolar maaş alıyorlar. Sosyal tesis, öğretmenevi ve kampı yok. Öğretmenin kıyafet zorunluluğu da yok. Öğretmenin en büyük sorunu öğrencilerin disiplinsiz oluşu. Emeklilik için 55 yaş ve en az 20 yıl hizmet süresi isteniyor.

Almanya: Öğretmenler görev yapacakları kurumu kendileri bulmak zorunda. Öğretmenlik, toplumda tatili çok olan, yaptıkları hiçbir iş olmayan, tembel memur kesiminin mesleği olarak görülüyor. Emeklilik için 63 yaş ve en az 35 yıl çalışma şartı var. Kıdemine göre 2-3 bin dolar arası maaş alıyorlar.

Avustralya: 1. derecedeki bir öğretmen ortalama 2 bin 500 dolar maaş alıyor. Emeklilik yaşı 55. İndirimli imkanlar veya sosyal tesisleri yok.

Çin: Öğretmene saygı gösterilmesi kanun gereği. Genel olarak banka memurlarıyla aynı maaşı alıyorlar. Çin'de öğretmenler günü 10 Eylül'de kutlanıyor. Öğretmenevi, lokal, kamp yok. Özel kıyafet zorunluluğu yok.

Fransa: Stajyer bir öğretmenin maaşı bin 100 dolar civarında. 30 yıllık bir öğretmen 2 bin 500 dolar civarında net maaş alıyor. Öğretmenlerin çeşitli kariyer grupları var. Öğretmenlere eğitsel faaliyetler için ek ödenek veriliyor. Maaş karşılığı 26 saat derse giriyorlar. Emeklilik yaşı minimum 60.

İngiltere: Usta öğretmenler ortalama 5 bin dolar civarında maaş alıyor. Öğretmenin tam gün çalışması esas. Ek ders ücreti yok. Öğretmenin ayrıcalıklı hiçbir durumu söz konusu değil.

Japonya: Öğretmen toplumsal hizmetçi olarak kabul ediliyor. Yeni başlayan bir ilkokul öğretmeninin maaşı aylık 2 bin dolar civarında. 25 yıllık öğretmenler 65'inden sonra emekli oluyor.

ZAMAN

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
ATA_11 yazdı:

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN GÖRÜLMESİ İÇİN BAŞA ATMALIYIM...OKUNUP CEVAPLANMASI İÇİN...

Tolga

Kayıtlı Kullanıcı

bugün için konuyu popüler kısma taşıdım. sürekli msj yazma zorunluluğu kalmıcak :)

Selametle

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

Tolga yazdı:
bugün için konuyu popüler kısma taşıdım. sürekli msj yazma zorunluluğu kalmıcak :)

Selametle

özür dilerim ama anlayamadım.dediğiniz o yer neresi ki?yardımcı olursanız sevinirim..

Tolga

Kayıtlı Kullanıcı

Forumumuzda ''Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı ?'' bölümüne girdiğinizde konu her zaman en üste kalıcak.

bkz.
http://www.islamiyet.gen.tr/forum/viewforum.php?forum_id=20

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
ATA_11 yazdı:
ATA_11 yazdı:

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN GÖRÜLMESİ İÇİN BAŞA ATMALIYIM...OKUNUP CEVAPLANMASI İÇİN...

tamam kardeşim bizden yine sana destek olsun selam ve dua ile...

BATU_BATU

Kayıtlı Kullanıcı

GÜN BUGÜNDÜR,GÜN ONLARIN GÜNÜDÜR.BİRKEZDAHA KUTLARIZ HOCAM.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM.MADEM EŞİNİZ BÖYLE GÜZEL BİR SÜRPRİZ YAPMIŞ BİZİMDE KATKIMIZ OLSUN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt