Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

UYANIN ARTIK EY KARDEŞLERİM (1 Kullanıcı)

huseyin47

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Haz 2006
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
0
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM…
BİLİYORMUYDUNUZ…
Sevgili kardeşlerimiz…uyanın artık!!! Gerçek islama koşun, kurtuluşa koşun, Allaha koşun…Günümüzde yaşanan islamın, yani yalnızca islamın 5 şartını yaşamakla hiç kimsenin cehennemden kurtulamayacağını, yalnızca islamın 5 şartını yaşamakla hiç kimsenin cennete giremeyeceğini biliyormuydunuz.

Cehenneme girenlerin de orada ebediyen kalacağını ve oradan çıkış olmadığını ve bu konuda Kuranı Kerim de tam 29 tane ayet olduğunu biliyormuydunuz.

Uydurma bir hadis olan, ‘Kalbinde zerre kadar iman olan cennete girer!’…yalanı nın iblisin büyük bir tuzağı olduğunu, Ve Kuranı Kerime uymayan, ters düşen bütün hadislerin Peygamber efendimize ait olmadığını uydurma ve yalan olduğunu biliyormuydunuz. İblisin son derece kurnaz bir varlık olduğunu ve on binlerce yıllık tecrübesi olduğunu ve insanların en büyük ve ezeli düşmanı olduğunu fakat ne yazıkki insanların bunu fark etmeyerek ve iblisi enayi yerine koyarak dehşet bir tuzağa düştüklerini biliyormuydunuz.

İslamın 5 şartının yanında 6. şartının samimi olarak, ölmeden evvel Allaha ruhumuzu ulaştırmayı dilemek, olduğunu. 7. şartının zikir olduğunu, yani Allahın adını Allah, Allah diye zikretmek olduğunu biliyormuydunuz. Bu iki temel şartın zaman içerisinde iblisin bir çok Din adamını kullanarak, insanlara unutturmasıyla insanların çok büyük çoğunluğunun cehenneme doğru yol aldığını biliyormuydunuz.

Dağların taşların bile üstlenemediği büyük emanetin, Allahın kendi zatından yalnızca insanlara üfürdüğü ruh un olduğunu, ve bu ruhun can olmadığını bu ruhu Dünya hayatındayken ona geri ulaştırmakla vazifeli olduğumuzu ve bu şekilde hidayete ereceğimizi biliyormuydunuz.

Hidayete ermeyi dilemeyen yani ruhunu ölmeden evvel Allaha ulaştırmayı istemeyen herkesin, kim olursa olsun Kurana göre küfürde, şirkte, dalalette olduğunu, Allahın değil tagut un (insan ve cin şeytanların) kulu ve dostu olduğunu, Allahın ayetlerin den gafil olduğunu, vel hasıl gideceği yerin ebedi olarak cehennem olduğunu biliyormuydunuz. Yalnızca Allaha inanmak ve islamın yalnızca beş şartını yaşamanın, yada kelimei şehadet getirmenin veya kelimei tevhid getirmenin kişiyi kesinlikle mümin yapmadığını, bunun yeterli olmadığını, yalnızca ruhunu Allaha ulaştırmayı dileyen kişinin hak mümin olduğunu ve mürşidine tabi olduğu an kalbine iman kelimesi yazılarak imanı artan mümin olduğunu ve bunun haricinde hiçbir inananın hak mümin yani gerçek mümin olmadığını, biliyormuydunuz.

Günümüzde piyasada olan tam 22 çeşit Kuranı Kerim meali olduğunu, ve bu meallerde hidayetin, sıratı müstakimin ve irşad olmanın manalarına doğru yol yazıldığı, fakat bu yolun nereye ulaştırdığının yazmadığını ve bu meallerin, açıklamalarının eksik ve yanlış olduğunu, medya yı paylaşan din adamlarının, profesörlerin, yada diyanet teşkilatının yüzde doksanından fazlasının Kuranın K sinden haberi olmadığını, insanların el yazması kitaplarından dinlerini öğrenerek ve öğreterek Kuranı Kerimi rafa kaldırarak ve bunların, büyük kitlelere yanlış bilgiler vererek, yanlış yönlendirerek, ve bu yanlış öğretilerinde ısrar ederek, böylece üzerlerine büyük vebal alarak, yanlış dini öğretiyle büyük kitleleri cehenneme sürüklediklerini biliyormuydunuz.

Arapça bilmenin Kuranı kerimi açıklamak için yeterli olmadığını, çünkü aynı kelimelerin farklı manaları olduğu gibi, Arapça lugatında olmayan kelimelerinde bulunduğunu, böylece manası kapalı olan ayetleri, Allahın yetki verdiklerinin haricinde hiç kimsenin açıklayamayacağını ve bütün ayetlerin bir bütünü muhteva ettiğini biliyormuydunuz.

Kuranı Kerimin 7 kademe ve 4 teslimden oluştuğunu ve İslam dininin teslim dini olduğunu, bunların sırasıyla…..1-Ruhu ölmeden önce Allaha ulaştırmayı dilemek…2-Allahın tayin ettiği bir mürşide tabi olmak…3-Ruhu Allaha teslim etmek…4-Vechi (fizik vucudu) Allaha teslim etmek…5-Nefsi Allaha teslim etmek…6-İrşad a ulaşmak...7-İradeyi Allaha teslim etmek olduğunu biliyormuydunuz.


Herhangi bir kişinin, ben Allaha inanıyorum, namazımıda kılıyorum 5 şartını yerine getiriyorum v.s böylece ben Allaha teslim oluyorum demesiyle kesinlikle Allaha teslim olunmayacağını biliyormuydunuz….Allaha kul olmanın başlangıcının, mümin olmanın başlangıcının, hidayete ermenin, dalaletten kurtulmanın başlangıcının, takva sahibi olmanın ve cehennemden kurtulmanın başlangıcının olmazsa olmazı olan tam 12 defa üzerimize farz kılınan ruhumuzu Allaha ulaştırmayı dilemek olduğunu biliyormuydunuz. Fizik vucudumuzla beraber onun içinde ve aynı görüntüde olan ruh ve nefs vucudumuzu, Galü bela günü yani Dünyaya gönderilmeden evvel H.Z Ademin ve bütün zürriyetinin velhasıl bütün insanlığın Allahın huzurunda toplanıp, bu üç vucudumuzuda Allaha teslim edeceğimize dair, ruhumuzun misak, vechimizin (fizik vucudun) ahd, ve nefsimizin yemin adı altında Allaha kesin yeminler verdiğini biliyormuydunuz.

Allaha ulaşmayı diledikten sonra Allahın kişiye rahim esması ile tecelli ettiğini ve kişinin zikir yapmaya başlamasıyla huşu sahibi olup ve hacet namazı kılarak Allahtan mürşidini istemesiyle, Allahın kişiye rüyasında mürşidini göstereceğini, birkaç sefer göremez ise, sabırla hacet namazını kılmaya devam etmesiyle Allahın kişiye mutlaka mürşidini göstereceğini biliyormuydunuz.


Mürşid lerin yani Allahın tayin ettiği gerçek din adamlarının yalnızca Allah tan istenmesi ve ona tabi olunması gerektiğini biliyormuydunuz. Hiç kimsenin mürşidini kafasına göra seçemeyeceğini bu tayinin Allaha ait olduğunu ve ölmüş olan kişilere tabi olunamayacağını, mürşidin hayatta olması gerektiğini, tövbe esnasında el öperken kişiye Allahın ceryanı nın (cezbe) geçtiğini ve tövbe esnasında kişinin kalbine mümin kelimesi yazıldığını biliyormuydunuz.

Mürşide tabi olduktan sonra zikirle yapılan nefs tezkiyesinin (temizliğinin) 7 kademesi olduğunu ve bunların..1-Emmare…2-Levvame
3-Mülhime..4-Mutmainne…5-Radiye…6-Mardiye…7-Tezkiye olduğunu ve nefsini tezkiye edenin felaha yani kurtuluşa erdiğini yapmayanın kendi nefsine zulm ederek kendi kendini cehenneme sürüklediğini biliyormuydunuz. 7 kat yerlerin ve göklerin olduğunu, 7 kat cennet ve cehennem olduğunu, islamın ve imanın 7 şartı olduğunu, aynı zamanda Kuranın 7 safhasının kulluk, hidayet, ve takva kademeleri olduğunu ve Allahın indinde üstünlüğün ancak takva ile olduğunu biliyormuydunuz.

Ne kadar günahınız olursa olsun kul hakkı dahil olmak üzere, kalpten bir tek dilekle ve istekle, ruhumuzu Allaha ulaştırmayı dilemekle, bütün günahlarınızın örtüldüğünü, ve mürşidinize tabi olduğunuz gün tövbe esnasında kalbinize mümin yazılarak birde örtülen o günahlarınızın sevaba çevrildiğini ve şefaatin bu şekilde bu dünyada gerçekleştiğini ahirette Peygamber efendimizin şefaatinin söz konusu olmadığını ve hiç kimseye mahşerde şefaat etmeyeceğini biliyormuydunuz. Her insanda bulunan nefs vucudumuzun kötülüklerle dolu olarak tam 19 afet ten oluştuğunu ve bunların…
1-cehalet..2-cimrilik..3-dedikodu…4-fitne fesat…5-haset…6-hırs…7-isyan…8-kötü alışkanlıklar…9-kin ve düşmanlık…10-kibir…11-küfür…12-mürayilik…13-nankörlük..
14-öfke ve gayz…15-sabırsızlık…16-vefasızlık…17-yalan…18-zan…19-zulum…. Olduğunu ve bu afetlerin dağılımının her insanda farklı olduğunu, nefsin ve iblisin isteklerinin aynı olduğunu ve bu afetleri mürşidimize tabi olduktan sonra zikirle nefs tezkiyesi yaparak nura dönüştüğünü ve ruhumuzun sıratı müstakim üzerinden Allaha geri ulaştığını ve hidayetin bu şekilde olduğunu biliyormuydunuz. Ruhumuzda ise nefsin afetlerinin tam zıttı olan 19 hasletle yani güzelliklerle dolu olduğunu, Allahın bize verdiği emenetin hiçbir çirkinlikle ilişkisi olmadığını, kişi nefsiyle bir günah işlerken ruhun o kişiden ayrıldığını günah işlendikten sonra tekrar fizik vucuda girdiğini biliyormuydunuz.

Nefs vucudumuzun ise bayılma ve uyku halinde fizik vucuttan ayrıldığını, uyku halinde nefsin istediği bir aleme giderek orada yaşadıklarını, rüya olarak gördüğümüzü, örnek olarak kişinin rüyasında ölmüş birini görmesi ve konuşması o nefsin berzah alemine gittiğini ve ölen bütün insanların kıyamete kadar berzah aleminde yaşamaya devam edeceğini biliyormuydunuz. Ölüm esnasında kişinin bilindiği gibi hiçbir acı çekmediğini yalnızca fizik vucudun öldüğünü kabirde yaklaşık 40 gün süre kaldıktan sonra nefsin berzah aleminde yaşamaya devam ettiğini biliyormuydunuz. Sırat körüsü diye bir köprünün olmadığını biliyormuydunuz. Sıratı müstakimin ise ruhu gök katları üzerinden Allaha ulaştıran, Allaha istikametlenmiş bir yol olduğunu biliyormuydunuz.

Zikir yapmanın en büyük ibadet olduğunu namazdanda
oruçtanda, üstün olduğunu ve Allahı en çok sevenin onu en çok zikreden olduğunu biliyormuydunuz. Kuranı Kerimde açık olan bütün emirlerin farz olduğunu ve Kuranı Kerimde iki çeşit ayetin olduğunu biliyormuydunuz. Bunların 1-Muhkemat manası açık olan ayetler..2-Müteşabih manası kapalı olan ayetler olduğunu ve bu gizli ayetlerin yorumlanmasının ulul elbab makamına çıkıp zikir ehli olan daimi zikir sahiplerinin Allahtan vahiyle öğrenerek yorumlayabildiğini ve Allahın yetki vermediği hiç kimsenin bu yüzden Kuranı Kerimi tam olarak açıklayamayacağını biliyormuydunuz.


Allahü teala nın insanları ve cinleri yalnızca ona kul olsunlar diye yarattığını, tüm insanların hedefinin ibadet değil, ibadet vasıtalarını kullanarak teslimlerimizi yerine getirerek bu şekilde Allaha kul olacağımızı biliyormuydunuz. Allahın bütün insanları ona kul olarak yalnızca ve yalnızca mutlu olsunlar diye yarattığını, kainatıda insanlar için yarattığını ve ona kul olanları kendisine varis kıldığını biliyormuydunuz.

Peygamber efendimiz den kıyamete kadar 73 inanç gurubunun (fırkanın) olacağını ve kurtuluşa yalnızca Allaha ulaşmayı yani hidayete ermeyi dileyenlerin oluşturduğu tek bir fırkanın olacağını (fırka-i Naciye) ve bu insanların diğer 72 inanç gurubunun içinde yaşayan insanlardan oluşacağını biliyormuydunuz.

Allaha göre zaman ve mekan söz konusu olmadığı için ona göre kıyamet çoktan kopmuş ve hak müminlerden oluşan tek bir fırkanın haricinde insanların çok büyük çoğunluğunun, ortalama yüzde doksandan fazlasının ebedi olarak cehenneme gittiğini 1400 sene evvel Kuranı Kerimde açıkladığını biliyormuydunuz. Kuranı Kerimde 2 çeşit resul ün olduğunu 1-Nebi (peygamber) resuller..2-Veli (evliya) resuller olduğunu ve Peygamber efendimiz H.Z Muhammed S.A.V sonra kıyamete kadar nebi yani peygamber gelmeyeceğini, fakat her devirde olduğu gibi, veli resullerin insanları hidayete erdirmek için kıyamete kadar ard arda arası kesilmeden geleceklerini biliyormuydunuz. Dünyanın her yerinde her zaman dilimi içerisinde onların diliyle konuşup o insanları hidayete davet edip Allahın hakikatlerini anlatan bir veli resul olduğunu biliyormuydunuz. Peygamber efendimiz den sonra her devirde bu veli resul lerin içinden seçilen, bir veli resul ün devrin imamı olarak, Peygamber efendimizin vekili olduğunu, örneğin, bir önceki devrin imamı olan Bediüzzaman Said Nursi ve ondan önceki devrin imamı olan Osmanlı padişahı 2.Abdülhamit……… ve bu yüzden Peygamber efendimizin…………….
‘Kim zamanının halifesine (devrin imamına) biat etmez ise o ya küfür üzere ölmüştür yada cahiliye hükmü üzere ölmüştür..hadisinin bu yüzden olduğunu biliyormuydunuz…


Bütün resullerin kendi zamanlarında delilikle ve dalaletle suçlandığını ve kavimlerinin
(milletlerinin) onları yalanladığını ve inanmadıklarını biliyormuydunuz.

Yahudilik yada hırıstiyanlık diye bir din olmadığını, bunların iblisin büyük gayretleriyle insanlar tarafından uydurulduğunu, H.Z Musa ve H.Z İsa nında bütün resuller gibi kainatın tek dini olan hanif yani İslam dini ile amel ettiklerini, gerçek Tevrat ve incilin de Kuranı Kerimin özünü anlattığını biliyormuydunuz.

Peygamber efendimizin….Sizin en hayırlınız Kuranı öğrenen ve öğretendir…hadisinin yanlış algılandığını insanların yalnızca Kuranı yüzünden tecvidli okumak ve öğrenmek olarak algıladığını, halbuki Peygamber efendimiz, bunun yanında Kuranın ruhunu, yani manasını öğrenen ve öğretendir dediğini biliyormuydunuz.

Kainatın cinsiyetsiz bir insan vucudu şeklinde yaratıldığını ve kıyamete kadar büyümeye devam edeceğini ve içerisinde yaklaşık 250 milyar galaksi olduğunu ve her galaksinin içinde yaklaşık 250 milyar yıldız olduğunu biliyormuydunuz. Kıyametin ise bu büyümenin sonunda Allahın verdiği kinetik enerjinin son bulmasıyla ve zamanın geriye dönmesiyle oluşacağını biliyormuydunuz. Dünyamızdan hariç binlerce dünya dada insanların yaşadığını biliyormuydunuz. Allahü tealanın her şeyi zıttıyla çift yarattığını ve yaratılan 3 asıl 3 karşıt olmak üzere 6 alem olduğunu, bunların…1-Zahiri alem (şu an yaşadığımız Dünya) 2-Karşıt zahiri alem (nefslerin yaşadığı berzah alemi)..
3-Gayb alemi..(Cinlerin yaşadığı alem)..4-Karşıt gayb alemi..(cinlerin berzah alemi)…
5-Emr alemi..(Gök katlarının bulunduğu alem)…6-Karşıtı zülmani alem..(yer katlarının bulunduğu alem) olmak üzere yaratılan 6 alem olduğunu biliyormuydunuz.


Günümüzde yaşanan zamanın, hidayet çağı olduğunu ve kıyametin çok yaklaştığını şu an kıyametin büyük alametlerinin 5 tanesinin zuhur ettiğini yani çıktığını biliyormuydunuz. Bunların 1-Mehdi….2-deccal….3-Daabbetül arz
4-Duhan (fitne)…5-Güneş batıdan doğmuştur….İnsanların bu alametleri olağan üstü olaylarla bekleyip, gözlerinin önünde olacak diye beklemelerinin büyük bir hata olduğunu biliyormuydunuz.

Peygamber efendimizin müjdelediği H.z Mehdi nin günümüzde hiç kimsenin açıklayamadığı Kuranı Kerimi tüm Dünya ya açıkladığını, insanların el yazması din kitaplarını değil, yalnızca ve yalnızca Kuranı Kerimi açıkladığını ayrıca Peygamber efendimizin ve sahabenin yaşadığı gerçek İslamı anlattığını, yaşadığını ve yaşattırdığını biliyormuydunuz.

Ayrıca bilindiği gibi yalnızca 10 sahabenin değil bütün sahabe nin cenneti kazandığını ve en büyük makamları paylaştıklarını ve sahabenin yalnızca Peygamber efendimize, tabi olanlar olduklarını biliyormuydunuz. Deccalin ise şu an Dünyada ki zülmani (şeytani) ilimlerin en önemli temsilcisi olarak, meditasyon, yoga, hipnoz vs… ilimleriyle tüm insanlığı karanlığa sürüklediğini hint asıllı olan bu şahsın çok ilginç olaylarla insanları kendine bağladığını ve milyonlarca insanın ona Allah gözüyle bakarak ibadet ettiklerini biliyormuydunuz.

Günümüzde ülkemizde dahil olmak üzere tüm Dünyada pek az insan hariç, Allahu teala nın hakikatlerinin yani gerçek islamın yaşanmadığını biliyormuydunuz. Kuranı Kerim eşittir tasavvuf olduğunu biliyormuydunuz. Hani o, Geylani lerin, Yunus emre lerin, Mevlana ların, Hacı bektaş veli lerin… yaşadıkları tasavvufdan bahsettiğimizi biliyormuydunuz.

Osmanlının tasavvufu yani gerçek islamı yaşadığı için tüm Dünyaya 400 sene hükmettiğini, yakın gelecek tede Türk ve İslam devletlerinin birleşmesiyle Osmanlı ruhunun geri geleceğini biliyormuydunuz. En önemlisi ise burada yazan gerçekleri yani Allahın hakikatlerini Allaha ulaşmayı dilemeden hiçbir zaman idrak edemeyeceğinizi, kavrayamayacağınızı biliyormuydunuz. Buradaki hakikatlerin hiçbir uydurma söz yada herhangi bir kitaptan değil, yalnızca Kuranı Kerimden olmak üzere çok geniş açıklamalarıyla beraber ilgili tüm ayetleri www.Mihr.com dan bulabileceğinizi ayrıca H.Z Mehdi nin sohbetlerinin hergün Nur tv de yayınlanmakta olduğunu, ve bütün ayetleri Kuranı kerimden incelemenin üzerinize bir borç olduğunu biliyormuydunuz.

Gerçek islamın sonsuz bir mutluluk ve müjde olduğunu, mutluluğun zannedildiği gibi geçici zevklerin olmadığını, mutluluğun iç ve dış Dünyamızda ve Allah la olan ilişkilerimizde kesintisiz bir sulh ve sükün hali olduğunu ayrıca mutlu olmanın başka insanlarıda mutlu etmekten geçtiğini ve bu Dünyada da mutluluk olduğunu biliyormuydunuz... Ve ne olursa olsun sizleri çok ama çok sevdiğimizi biliyormuydunuz.


-------------------------------------------------------------------
[YÖNETİCİ MESAJI]

Site tanıtımları için, Uygun bölüme yazınız.

Sol menüde bulunan "Site ekle" kısmından sitenizin adlarını yazabilirsiniz.

Forumda herhangi bir site adresi yayimlamak yasaktir.
-------------------------------------------------------------------
 

huseyin47

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Haz 2006
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: UYANIN ARTIK EY KARDEŞLERİM

SAVRVB MRB SEVGİLİ KARDEŞLERİM ÇOK MUTSUZSANIZ VE MUTLUĞUĞA ULAŞMAK İSTİYORSANIZ HİÇ GEÇ KALMADINIZ BİZLERE ULAŞIN ALLAH DERGAHINDA DA YERİNİZ OLSUN YUKARDA BELİRTİĞİMİZ ADRESLERE ULAŞABİLİRSİNİZ KİB
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt