Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

USB 3.0'lı İlk Anakart (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
ASUS, USB 3.0 girişine sahip ilk anakartı hazırladı. P6X58 Premium adlı anakartın nasıl bir şey olacağını merak ediyor musunuz?

Aşağıda gördüğünüz resim, USB 3.0 girişine sahip ilk anakartın bir görüntüsü. ASUS'un P6X58 Premium adını evrdiği anakart Intel'in Core i7 işlemci ailesi için tasarlanmış. Altı adet DDR3, üç adet PCI Express 2.0 yuvasına sahip olan kartta iki adet de USB 3.0 girişi dikkat çekiyor.

2h9twq6oy.jpg

Teorik olarak 4,8 Gbps transfer hızına sahip olan USB 3.0 girişleri anakart üzerinde mavi renkte yer alıyor. Ayrıca bu girişler geri uyumlu olma özelliğine de sahip. Yani USB 2.0 cihazlarınızı da bu girişlere takabiliyorsunuz.

oymny11ooc.jpg

ASUS'un bu yeni anakartı hakkında henüz detaylı bir bilgi yok. Ürünün piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak isminde bulunan Premium ifadesi fiyatın biraz pahalı olacağını düşündürüyor.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt