Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üniversite kazanamıyan arkadaşlar!!!! (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
üniversite kazanamayan arkadaşlar hayata dair ne planlarınız var şimdi.. hayatınızda çok değişiklik oldumu sonuçları nasıl yorumluyorsunuz? benimle paylaşmakistermisiniz. bu sınav sistemini nasıl buluyorsunuz? selametle kalın.

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Üniversite kazanamıyan arkadaşlar!!!!

üniversiteyi kazanamadım.daha doğrusu puanım da ilahiyatı 10 puanla kaçırdım.normal lise mezunu olsaydım boşta kalmazdım ama imam hatip mezunuydum.onun için boşta kaldım.açık fotoğraflarımı ağlayarak kestim.bir daha sınava girmem dedim.şu an evliyim.çok tatlı bi oğlum var.önceden benim için üniversite olmazsa olmazdı.artık benim için bir kriter değil.çünkü öğrenmek isteyen her zaman ve her şekilde öğrenir.şimdi okuyorum ve bildiklerimi çevreme anlatmaya çalışıyorum.elimde bi üniversite diploması yok ama mutluyum.:D

mmhn

Kayıtlı Kullanıcı

sınavı kazanamadım puanım ancak 2 yıllık bölümlere yetiyodu o yüzden açıkögretim tercih ettim.sonuçta okulu bitirecek olsamda çalışmıyacaktım başörtüsü sorunu oldugunu sürece şimdide bitirdikten snr diplomamı alıp oturacam:|

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ben 3 yıl üst üste sınava girdim ve 2006 öss de isteğim bölümü kazandım toplam 320 puanım vardı. fakat kalbime söz geçiremedim.iyi ki de geçiremedim sevdiğimden ve başörtümden ayrılamadım şimdi ise nişanlıyım ve üniversiteden kat kat daha önemli olan Kuran ilmini öğreniyorum. inşallah arapçaya kadar ilerletmeyi düşünüyorum her işte bir hayır vardır ya sakın üniversiteyi kazanmadım diye üzülmesin kardeşlerim. ben şu an hayal bile edemediğim kadar mutluyum(çok şükür).
Mahmet Efendi Hazretleri diyor ki: "Üniversite kısır bir müessesedir.İman,oruç,namaz gibi hayırları doğurmaz".
[marq]selam ve dua ile...[/marq]

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

saliha yazdı:
s.a. ben 3 yıl üst üste sınava girdim ve 2006 öss de isteğim bölümü kazandım toplam 320 puanım vardı. fakat kalbime söz geçiremedim.iyi ki de geçiremedim sevdiğimden ve başörtümden ayrılamadım şimdi ise nişanlıyım ve üniversiteden kat kat daha önemli olan Kuran ilmini öğreniyorum. inşallah arapçaya kadar ilerletmeyi düşünüyorum her işte bir hayır vardır ya sakın üniversiteyi kazanmadım diye üzülmesin kardeşlerim. ben şu an hayal bile edemediğim kadar mutluyum(çok şükür).
Mahmet Efendi Hazretleri diyor ki: "Üniversite kısır bir müessesedir.İman,oruç,namaz gibi hayırları doğurmaz".
[marq]selam ve dua ile...[/marq]

Aleykümselam;

Allah razı olsun kardeş Rabbim güler yüzlülüğünüzü mutluluğunuzu her daim arttırsın inşAllah Mevlam yar ve yardımcınız olsun...

Hepinize çok teşekkür ederim

saliha

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c.) razı olsun Rabbimim cümlemizi güler yüzle yaşatmayı nasip etsin
[marq]B)B)B)B)B)B)[/marq]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt