Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üniversite eğtimi ve kapanmak.. (1 Kullanıcı)

can_sou

Kayıtlı Kullanıcı
herkese hayırlı akşamlar. bu yazacaklarım sizlere saçma gelebilir ama kendi içimde çelişkilerle kalmakistemiyorum artık. ben bu tekrrdan dershaneye gidicem ve Allah nasip ederse istediğim bölümü kazanıcam. şuan açık bi kızım ama yaklaşık bir senedir kapanmayı düşünüyorum. annemle palaştıgımda bu isteiğimi üniversitede zorluk çekersin açıp kapatmaktan sıkılırsın gibisinden şeyler söyledi.üniversitede okuyanlar yardım edin bana zoruklar yaşanıyor mu..? bazen diyorum bu ALLAHın emri ver kararını ve kapan diye ama bazende şeytn aklıma giriyor ve sen daha gençsin evlendikten snra kapanırsın diyo.. aklım karışık ne yapıcm bilemiyorum.. :a23: yardımlarınızı bekliyorum..

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında kapansan kardeşim Allah bir şekilde sana yardım edecektir.
peruk kullanabılırsın cogu kardeşimizin yaptıgı gibi. benim kardeşiminde yapacagı gibi.
Sen cık yola yürü, Allah yanında olacaktır.
tereddüte düşme...
bizim onca senemiz tereddüt yüzünden boşa gitti.:)

b_e_y_a_z_g_u_l_

Kayıtlı Kullanıcı
kardesim, ben de kapanmani tavsiye diyorum.. Rabbim o zaman yardimcin olur insaAllah.. sknti cekilmiyor degil cekiliyor.. ama skntsiz da hicbirsey olmuyor.. ben de universitede okuyorum, 5. sinifa baslayacagim insaAllah.. tipta okuyorum, sknti tabiki de oluyor ama Rabbim'in emri oldugu icin, sirf O'nun rizasini kazanmak icin kapandigimizdan her turlu skntiya direnebiliyoruz elhamdulillah.. peruk takiyorum ben de.. icine bone falan.. heryerini kapatiyorsun zaten.. o nedenle insanin ici birazcik da olsa rahat oluyor.. tabiiki de kapali olmak gibi degil insanin ici her an burkuluyor ama bir sekilde bizlerin de iyi bir egitim alip iyi bir yerlere gelerek insanlara hizmet etmemiz gerekiyor.. ve bunun icin de bazi zorluklardan gecmek gerekiyor.. en azindan egitim suresinde ve sadece yasak (oldugunu iddia ettikleri) yerlerde ve zamanlarda peruk takarak okuyabilirsin.. universiteye gittigine goreceksin ki senin gibi bircok insan olacak.. hatta bircok arkadasimiz universitedeyken kapandi.. sen Allah'in izniyle kapan, Rabbim'in yardimiyla hicbir skntin olmaz insaAllah.. oncelik: Allah'in emri.. gerisinde Allah'in yardimi gelir..

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum oncelikle herkese hayirli Ramazanlar. Allah bu mubarek ayda herkese guzel kararlar vermesinde yardimci olsun. Amin

gokceayan

Kayıtlı Kullanıcı
bende üniversitede okuyorum 2.sınıfa geçtim ve haftaya kapanıyorum inş.sıkıntı çeken arkadaşlarım oluyor ama Allah kolaylık veriyor inan.bende kapan diyorum eğer fırsatın varsa ve çok istiyorsan.Allaha emanet ol.

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
kardesim, ben de kapanmani tavsiye diyorum.. Rabbim o zaman yardimcin olur insaAllah.. sknti cekilmiyor degil cekiliyor.. ama skntsiz da hicbirsey olmuyor.. ben de universitede okuyorum, 5. sinifa baslayacagim insaAllah.. tipta okuyorum, sknti tabiki de oluyor ama Rabbim'in emri oldugu icin, sirf O'nun rizasini kazanmak icin kapandigimizdan her turlu skntiya direnebiliyoruz elhamdulillah.. peruk takiyorum ben de.. icine bone falan.. heryerini kapatiyorsun zaten.. o nedenle insanin ici birazcik da olsa rahat oluyor.. tabiiki de kapali olmak gibi degil insanin ici her an burkuluyor ama bir sekilde bizlerin de iyi bir egitim alip iyi bir yerlere gelerek insanlara hizmet etmemiz gerekiyor.. ve bunun icin de bazi zorluklardan gecmek gerekiyor.. en azindan egitim suresinde ve sadece yasak (oldugunu iddia ettikleri) yerlerde ve zamanlarda peruk takarak okuyabilirsin.. universiteye gittigine goreceksin ki senin gibi bircok insan olacak.. hatta bircok arkadasimiz universitedeyken kapandi.. sen Allah'in izniyle kapan, Rabbim'in yardimiyla hicbir skntin olmaz insaAllah.. oncelik: Allah'in emri.. gerisinde Allah'in yardimi gelir..

S.a. bu ne yaman çelişkidir arkadaşlar???? ALLAH azze ve celle kapanmanız konusunda emir vermiş ve bu konu sabittir, yine dinimiz ilme önem vermiş ve ilim çinde bile olsa gidip öğrenin demiş ammaaaaaaaa ilim öğrenin demiş başınızı açıp üniversite okuyun dememiş, ilim sadece üniversitede alınmaz arkadaşlar. Ben sert üslup kullanıyorum die pek sevenim olmaz ama sevmesin kimse sorun değil ben hakkı hak bildiğimi söyleyimde sizde beni sevmeyin, yaradan sevsin yeter. ALLAH(cc) rızası için herkesten bi ricam var ki şimdi aklıma bi fikir geldi yeni başlık açıp yazayım daha net anlaşılsın inşallah

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
herkese hayırlı akşamlar. bu yazacaklarım sizlere saçma gelebilir ama kendi içimde çelişkilerle kalmakistemiyorum artık. ben bu tekrrdan dershaneye gidicem ve Allah nasip ederse istediğim bölümü kazanıcam. şuan açık bi kızım ama yaklaşık bir senedir kapanmayı düşünüyorum. annemle palaştıgımda bu isteiğimi üniversitede zorluk çekersin açıp kapatmaktan sıkılırsın gibisinden şeyler söyledi.üniversitede okuyanlar yardım edin bana zoruklar yaşanıyor mu..? bazen diyorum bu ALLAHın emri ver kararını ve kapan diye ama bazende şeytn aklıma giriyor ve sen daha gençsin evlendikten snra kapanırsın diyo.. aklım karışık ne yapıcm bilemiyorum.. :a23: yardımlarınızı bekliyorum..

aynı şekilde bende daha yeni kapandım.ve bende üniversiteye hazırlanıyorum.belli zorlukların olcağınıda bilyorum.belli gruplaşmalar daha şimdiden oldu gerek ailede gerek arkadaşlarımda ama bunların hepsi açılmaya birer bahane DEĞİL.ben bunları bilebile ,kendime olan saygımdan dolayı kapandım.ve görüyorum ki sende biraz çelişki var.hayatta birçok sorunla karşılaşıcan inan.ama bundan kaçmak yerine direnmen gerekir.evlendikten sonra kapanma düşüncesine gelince,sence komik değilmi. bundan 1 saniye sonra yaşayacağın ne malum...unutma gerçek olan alem bu alem değil.ebedi olan alem AHİRET alemi... KENDİNE OLAN SAYGINIDA UNUTMA...

_YUSUF_

Yönetici
Selamun Aleykum Ve Rahmetulah

Arkadaşlar bence önce kendnize şu soruyu sorunuz.
Üniversiteye gitmelimiyim?
Üniversite, hayatıma özellikle ahiretime nasıl bir fayda ve zarar getirir?
Üniversitede verilen eğitim nasıl bir eğitim.Bu eğitim beni adam edermi?
Son olarakta Efendimize (sas) gidip.
''Efendimiz, ey Allah'ın resulü (sas) benim böyle bir düşüncem var ne dersiniz? Rabbimiz ne der? bana bir yol göster? diye sorun şüphesiz onlar size en doğru yolu gösterecektir.

Hayırlı Beeketli Ramazanlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt