Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ümmetim!... ümmetim!..." (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A--

EFENDİMİZ (S.A.V.)İN KARDEŞİ OLMAK İSTEYENLERE

__Ebû Hüreyre radıyallahü anh şöyle anlatıyor:

Peygamber aleyhisselâm kabristana gelip buyurdu:

— Selâm sizlere ey müminler topluluğunun diyarı! Ve biz de,,—Allah dilerse— muhakkak size ulaşacağız. Kardeşlerimizi görmeyi arzu ediyorum.

— Ey Allah'ın Resulü, biz senin kardeşlerin değil miyiz? dediler. Peygamber aleyhisselâm:

— Siz arkadaşlarımsınız. Kardeşlerimiz ise, henüz gelmemiş olanlardır.

Bunun üzerine:

— Ey Allah'ın Resulü, ümmetinden henüz gelmemiş olan kimseyi nasıl bilir ve tanırsın? diye sordular. Peygamber aleyhisselâm:

— Bilmiyor musun ki, siyah atlar arasında yüzleri ve ayakları beyaz olan bir atın sahibi kendi atını bilmez, tanımaz mı? buyurdu.

— Evet, Allah'ın Resulü tanır, dediler. Peygamber aleyhisselâm:

— Çünkü onlar abdest sebebiyle yüzleri, el ve ayakları bembeyaz, parlak olarak gelirler. Ve ben de onları Havzın kenarında beklerim. Dikkat! Bazı kimseler benim Havzıma yaklaştırılmayacaktır. Haydi geliniz! diye çağıracağım. -

— Onlar senden sonra değiştirdiler, denilecektir.

Ben de:

— Yazık onlara! diyeceğim.

.....
Görüyoruz ki abdestsiz,namazsız hiçbirşey olmuyor,
Eğer korkuların en büyüğü olan mahşer meydanında Peygamber efendimizin bizleri tanıyıp şefaat etmesini istiyorsak namazımıza gereken değeri verelim,Kurana sünnete yapışalım ve o korkulu günde emin olalım..
Rabbim cümlemizi o gün kendi gölgesi altında gölgelesin inş.

OKU

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ümmetim!... ümmetim!..."

اُمَّة
اُمَّة
ÜMMETİ
ÜMMETİ
ÜMMETİM
ÜMMETİM
DİYEN
DİLLERİNE
KURBAN