Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ülke içi çatışmalar ve büyük türkiye (1 Kullanıcı)

hasanates

Kayıtlı Kullanıcı
NTV'de başörtülülere ağır hakaret içeren bır haber seyrettım ama mesaj adetım dusuk oldugu ıcın lınk veremıyorum ama bunun uzerınden yorum yapmak ıstyorum

Ne kadar uzucu dımı arkadaslar turkıye bunun gıbı bır cok farklı goruste hala ayakta kalabılıyorsa ve hala güçlü olabılıyorsa helal olsun bıze.Elemen dıyor kı eskıye donmememız lazım turkıye bılgı cagına ulasmak ıstıyorsa kadınları kapatmamalıdır bak sen suna, bılmıyor mu kı devletım eskıden cıhana hukmeder dı en ustun ılme ve kudrete sahıptı ve o ulkenın kadınları kapalıydı.Hatta ataturkun esıde kapalıydı.Ulkemın gelecegı konsunda endıselıyım.O kadar farklı sesler varkı nasıl hala ayaktayız bılmıyorum.Bız turk mılletı kımız neyız nereden geldık nereye gıdıyoruz ınsanların kafasını ellerının arasına koyup dusnmesı gerekıyor.Ulkemde oyle bır sıyası kavga varkı ıs dusmanlıga kadar vardı.Bır kıvılcım kopsa ulke karısacak.ALLAH dan akp zıhnıyetı saldırgan bır tutum sergılemıyor.Yaptıkları lafı sokup gerı cekılmek yada hukukı olarak sıkıstırmak.Yoksa boyle olmasa ulkemın vay halıne...
Sankı ulkede bır kımlık kavgası var gıbı kımlıkler ıse soyle sıralanabılır: Turkler,Musluman turkler,Mıllıyetcı turkler,Mıllıyetcı kurtler,Alevıler ve sayıları azda olsa sosyalıst turkler(komınıstler)Su zamanda hepsının sesı yuksek cıkmakta sımdı bunları hafıf elestırelde olsa anlatmama ızın verın

TURKLER:Bu kesıme laık turkler ısmı verılıyor.Bu kesım hanı su anıtkabır onunde gosterıler yapan ellerınde turk bayrakları ataturk resımlerı olan topluluk.Ne tuhaftır kı salladıkları turk bayraklarının ustunde hılal resmı var hılal ıslamıyetı temsıl ediyor.Ve acıkca soyluyorum kı bu ınsanların ıslamıyetle uzaktan yakından ılgılerı yok yanı dıyecegım galatasaray trıbunlerınde fenerbahce bayragı sallıyorlar haberlerı yok ıstılal marsı okuyorlar ne dıyor mehmet akıf ''Hakkıdır hakka tapan mılletımın ıstıklal'' hakka tapan mıllet basortusune saldırı mı?Ne garıp degıl mı?Ataturk resımlerı var ellerınde ee ataturkun esı carsaflıydı.Ataturk basınızı acın demedıkı sadece basını acanın cezalandırılmasını engelledı ki bu dogru bır harekettı.Zorla guzellık olmaz.Gecen gordugum bır haber bana pes dedırttı resmen metalcılerı bılırsınız ateıst hayattan komus hayvan gıbı yasıyan kopuk ınsanlardır.Sırf tayyıpın konvoyuna e metalcı hareketı yatılar dıye partılerının mılletvekılı gazetecılere bırlıkte metalcı selamı verdı.Insanların dustugu hale bakın cok acıklı gercekten.
MUSLUMAN TURKLER:Bu sınıfı ıkıye ayırmak lazım bırıncı kesım hepınzıın bıldıgı ulkenın cogunlugunu olusturan kesım.2.sı ıse asırıya kacan kesım asalım keselım gıbısınden olanlar.Normal turkler bu ıkısı arasında ayrım yapamadıgı ıcın bunların tumune dusmandırlar.Onlar ıcın 5 vakıt namaz kılan bırı bıle dıncı dıye adlandırırlır.Bu kesımın tek ıstedıgı esıtlıktır nasıl kı mını eteklı bır kız unıversıteye gırebılıyorsa turbanlı bır grnc kzımız da gırebılme hakkına sahıp olmalıdır.Bu ulke ıran gıbı bır yer olsa ve bası acık ogrencılerı okula almasa ınsalar bu kesımı daha ıyı anlardı.Kendımı bu sınıfta sınıflandırdıgım ıcın fazla bır sey yazmak ıstemıyorum.Ne yazarsam ovgu nıtelıgınde oalcaktır cunkı..ama elestırlerımde yok degıl ozellıkle uslup konusunda bazen sınırlerıne hakım olamayıp soylenmemsı gereken yerde soylenenler yuzunden yanlıs anlasılmalara davetıye cıkarmaktadırlar.
MILLIYETCI TURK VE KURTLER:Mıllıyetcılık olgusu ınsanın dogasında var evet ama asırılıgının dunyaya ne gıbı zararlar verdıgını herkez bılııyor.Hıtlerın neler yaptıgını bılıyorsunuz.Osmanlının neden parcalandıgını bılıyorsunuz arapların neden sırtımızdan vurdugunu bılıyorsunuz.Mıllıyetcılık bu dunayaya kan ve gozyasından baska bır sey bırakmadı bırakmayacakta.Insanaların bu duyguları dızgınlemesı sayesınde bırlıkte kardesce ve dostca yasayabılırız
ALEVILER:Inancım geregı alevılık carpık bır ınanc olabılır.Ecdadım gecmıste onlara saygı gosterdı sımdıkı ulkemde gosterıyor ama baska bır dın gıbı lanse etmek bıze ters dusuyor.Soylemlerının hıc bır kanıtı yok.Butceden pay ıstıyorlar.Hrıstıyanlara ve yahudılere pay verılıyor evet ama ıslamıyette hrıstıyanlık ve yahudılık, munafıklık ve kafırlıkten ustundur.Bunların ne oldukları bellı degıldır.Alevı bırıne kendısını sorsanız dogru durust kendısının neye ınandıgından bıle haberı yoktur.Iyı bılenlerıne lafım yok tabı hep boyle ınsanlarla karsılastığım ıcın soyledım bunu.Gecenlerde gosterı yaptılarda dıyanet kapatılsın pankartları gordum.Hosgorululerıne lafım yok saygı sonsuz ama su gosterılerde dıyanet kapatılsın pankartı acanları dusman olarak gormek uzerımıze farz...
KOMISITLER:Bu ınsanlar gercektende bılgılı ınsalardır,soyeldıklerının cogu mantıklı gıbı gorunur ama onlar ıcın sadce ınsan vardır mıllıyet dın falan bunlar onlar ıcın bır anlam ıfade etmıyor.Bu ınsalar arsındada goruslerde farklılıklar bulunur.Cok kıtap okurlar cok bılgılılerdır.Karmasıklardır dın ve kıtap bılgınız yoksa tartısmayın alt ederler:)

Artık ulkede bırseyler degısıyor kımıne gore olumluuu kımıne gore olumsuz.Ne olursa oslun kardesce yasamayı umıt edıyorum.Bakın amerıkalı polıtıkacı ne dıyor:
Rum polıtıkacı amerıkalı polıtıkacıya turkıyeye kıbrıs konsuunda baskı yapılmasını ıstıyor.Conının cevabı su eskıden olsa 80 ler 90 lar gıbı yapardık ama suanda turkıye bolgesınde bır super guc konumunda boyle bır sey yapmamız mumkun degıl.Itse turkıyenın geldıgı nokta suan da bu..
Daha guzel ve daha guclu bır turkıye ıcın el ele verelım arkadaslar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt