Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

türkiye için doğruluk vakti "ya EVET ya HAYIR " (1 Kullanıcı)

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ben kulanamasamda oyumu

evetde çıksa hayırda çıksa türkiye için hayırlısı olsun
EVET TARAFTARI OLSAMDA

makbergulu

Kayıtlı Kullanıcı
:a04:eşimle şimdi oyumuzu kullandık ve EVET diyoruz....artık uyanma vaktidir....yağmur bey sizide tebrik ediyorum.particilik başka anayasa değişimi başka şeklinde düşündüğünüz için....:)selam ve dua ile...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Yeter Karar Milletin :)

nurul-islam

Kayıtlı Kullanıcı
bende ilk defa oy kullandım
adalet ve özgürlük için EVET dedim
ülkemiz için hayırlısı olur inşaallah

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
Abi ülkücülük ne demek ideolojisi nedir faaliyetleri nerlerdir.Biraz açarmısın çok kafamı kurcalamıştırda bu konu :)

ULKUCULUK NEDIR

Ülkücülük, Türk milliyetçiliğinin özel adıdır. Türk milleti varoldukça ülkücülük de olacaktır. Herkesin ülkücü olması beklenemez. Ama Türk milletini milletler mücadelesinde birinci sıraya yükseltme hedefine ulaşmak isteyenler, kesinlikle Türk milliyetçisi olmak zorundadır. Türk milliyetçiliğinin siyasi, kültürel ve sosyolojik olarak kurumlaşmış haline ülkücülük adı verilir.

O halde, her ülkücü önce Türk milliyetçisidir. Türk milletininhizmetindedir. Türk milletinin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, budeğerleri layık oldukları en yüksek doruklara yükseltmek, her ülkücününbirinci öncelikli görevidir. Oğuz Han’dan günümüze kadar parlak yıldızlar misali Türk milletinin önünde ışık olan bütün liderler, Türk milletine hizmet etmişlerdir. Türk milletine hizmet edenler, aynı zamanda Türk
milliyetçiliğine ve Ülkücü Hareket’e de hizmet etmiş olmaktadırlar.
1789 Fransız ihtilalinden sonra dünya, milletleşme çağına girmiştir. Türk milleti o dönemde büyük bir imparatorluk olan Osmanlı ile Önasya, Afrika ve Avrupa ortalarının nizamını sağlamakla yükümlüydü. Osmanlı, kuruluş olarak Türk milletine dayanmakla birlikte yükselme döneminden itibaren yönetimde Türk olmayan unsurlar yer almıştır. Fransız ihtilali ve Avrupa devletlerinin Hıristiyanlığı öne çıkararak, Osmanlı tebası durumundaki Hıristiyan toplumları kışkırtmaları sonunda, Osmanlı Avrupa’daki topraklarının büyük bir kısmını kaybetmiştir.

Balkan Harbi, Birinci Dünya Savaşı ve en son Kurtuluş Savaşı ile birlikte Osmanlı’nın kalıntıları üzerinden, Göktürkler’den sonra, tarihte ikinci kez, Türk adını taşıyan bir devlet doğmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki bu yeni devleti kuran iradenin temelinde de Türk milliyetçiliği ülküsü yatmaktadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Türk milliyetçiliği ülküsünü savunan milliyetçiler, dönemin milli şefi tarafından Turancılık yaftasıyla suçlanmışlar, daha sonra bu ülkücü kadro Türk milliyetçiliği uğrunda
tabutluklarda işkence görmüştür. Alparslan Türkeş’in de aralarında yer aldığı, 1944 milliyetçilik olayı mağdurları daha sonra bu suçlamadan beraat ederek yüzlerinin akıyla görevlerine dönmüşlerdir.
Bugünkü Ülkücü Hareket’in siyasi şekillendirmesinin öncüsü, Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Başbuğ’un Türk milliyetçiliği ülküsünü siyasi yarışta MHP, kültür alanında ülkücü sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla temsil ettirdiğini belirtmeliyiz. Türkeş’in hazırladığı Dokuz Işık ilkelerinin ilk üç maddesi; Milliyetçilik, ülkücülük, ahlakçılık adını taşımaktadır. Buradan anlıyoruz ki, ülkücülüğün temeli, İslam inancı ile Türk milletinin sahip olduğu milli, manevi, kültürel ve tarihi değerler manzumesinden oluşmaktadır.

O halde, ülkücülük kuru bir ırkçılık davası değildir. Ülkücülük, milliyet olgusunu reddeden bir ümmetçilik de değildir. Ülkücülük, her milletin kendi özdeğerlerine sahip çıkmasını tabii gören, Türklüğün milli ve manevi değerlerinin kaynaşmasından meydana gelen Müslüman Türk milletinin milletler yarışında en öne geçmesini istemek, çalışmak ve bu ülküyü hayat tarzı haline getirmektir.
Ülkücülük, her insanı Yüce Allah’ın bir emaneti olarak görmeyi emreder. Ülkücüler, mensubu bulundukları Türk milletini layık olduğu maddi ve manevi zenginliklere kavuştururken, birlikte yaşadıkları her insanı kutsal bir emanet olarak korur, geliştirir ve mutluluğuna katkı sağlar. Ülkücülük, kesinlikle ayrıştırıcı değil, birleştiricidir. Ülkücülük sonu izm’le biten her türlü yabancı ideoloji ve sistemlere karşıdır. Türk milletine uygun olan en doğru yönetim sisteminin şahsiyetçiliği destekleyen demokrasi olduğunu kabul eder.
Ülkücü, Türk milliyetçiliğini kültür milliyetçiliği temelinde algılar.Kendini Türk hisseden ve Türk milletinin gelişmesine hizmet etmeyi şerefli bir görev sayan herkesi şefkatle kucaklar. Etnik ırkçılık ve ayrıştırıcı tuzaklara karşı, Türk milletinin milli ve manevi değerlerine sarılarak kenetlenebileceğine inanır.

Kısaca ülkücü, kendini Allah rızası için Türk milletine hizmete adayan adamdır.

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
bu ülkede en çok zoruma giden darbe mağduru ülkücüler yani muhsin yazıcıoğlunun ölümü amcam yapılan işkenceler şeyler ve bir çok kişi

işte bunun kaldırılması için evet çok gerekli

hislerimm

Kayıtlı Kullanıcı
tabiki EVET
hayırlısı olur inşallah

armour

Kayıtlı Kullanıcı
evet tabi adalete rabbim pişman etmesin bizleri....

makbergulu

Kayıtlı Kullanıcı
% 99 açılan sandık %58 EVET

RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
hiç düsünebiliyormusunuz daha gecenlerde katil israil yönetiminin askerleri masum insanlarimizi sehit etti durum böyle oldugu halde bu ülkede bir muhalefet lideri cikipta bir israil kanalina ülkemi ve basbakani sikayet ediyor, israilli muhabir öyle seviniyor ki sevincten agzi kulaklarina variyor!
ben simdi soruyorum (CHP) bu lider kime hizmet ediyor!
bakin referandum sonuclari aciklaniyor nerdeler hayir'siz hayir'cilar...

_YUSUF_

Yönetici
cevabi kardesim yazmis umarim aciklayici olmustur

Açıkçası pek tatmin olmadım çünkü yazı kendi içerisinde çelişir cümleler kurulmuş.Bunları açarsam içinden çıkamayız herhalde.Başka bir soru daha sorayım yazıda şöyle bir cümle var ''Müslüman Türk milletinin milletler yarışında en öne geçmesini istemek, çalışmak ve bu ülküyü hayat tarzı haline getirmektir.'' ülkücülerin bu bağlamda yaptığı faaliyetlerden bahsedermisin.

Birde ben lazım acaba ben ülkücü olabilirmiyim.Benide kabul ederermi?

F

FiSeBiLiLLaH

Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.(Casiye 18)...
Bizim şeriatımız belli.Beşeri şeriatlere biat etmiyoruz onları desteklemiyoruz.
Rabbime hamdolsun.Elbet dönüş onadır ve yaptığımız herşeyin hesabını ona vereceğiz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt