Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türk Telekom Wirofon Kullanım Rehberi (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,061
Tepki puanı
33
Puanları
48
Konum
Ankara
Turk Telekom’un en yeni servisi Wirofon’u detaylı bir şekilde ele aldık. Bu yeni servisi kullanmaya başlamadan, öncelikle bu yazıyı okumanız fayda var.

İlk Sayfa

Turk Telekom'un ev telefonlarını mobil hale getiren en yeni servisi Wirofon hakkında detaylı bilgi aktarmıştım.

Devrim niteliğindeki bu teknoloji hem mobil cihazlarınıza yepyeni bir yetenek kazandırıyor, hem de kullanım kolaylığı ile maliyet avantajını bir arada sunuyor.

j5cpqu6om1.png

Yeri gelmişken keyifli Wirofon reklamının da hakkını vermek gerek. Cem Yılmaz yine güzel bir iş çıkarmış.

Henüz faaliyete geçmesinin üzerinden çok kısa bir süre geçmesine karşın, oldukça ilgi gören Wirofon servisini test ettik ve çok başarılı olduğunu gördük. Şimdi dilerseniz Wirofon servisine ve servisin nasıl çalıştığına yakından bakalım.

Kayıt Sayfası

Wirofon servisini kullanmak için yetkiniz dahilinde bir sabit telefonunuzun olması gerekiyor. Zira yaptığınız görüşmelerin ücretleri de bu faturaya yansıtılacak.

Kayıt yaptırmak istediğiniz telefon numarasının adınıza kayıtlı olması gerekmiyor. Ancak kayıt esnasında sizden, telefonun üstüne kayıtlı olduğu kişiye dair; tc kimlik numarası, doğum tarihi, anne kızlık soyadı gibi bilgiler isteniyor. Bu bilgileri verdiğiniz takdirde, tanımlama işlemi, vereceğiniz mail adresine yapılıyor, kullanıcı adı ve şifre bilgileri yine verdiğiniz bu mail adresine gönderiliyor.

Wirofon | Türk Telekom adresine girerek "HEMEN BAŞVUR" seçeneğinden gerekli bilgileri doldurarak ön başvuruyu yapıyorsunuz.

yq6p59u13h.png

Başvuru formunda dolduracağınız bilgiler büyük önem teşkil ediyor. Zira tanımlama bu bilgilere göre yapılacak ve vereceğiniz e-posta adresine kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecek.

Web sayfasından başvuruyu yaptıktan sonra birkaç saat içersinde Turk Telekom Wirofon yetkilileri tarafından aranacaksınız ve bilgiler onaylandıktan sonra başvuru işleminiz tamamlanacak.

NOT : Başvuruyu gece geç bir saatte yaparsanız için ertesi gün sabah hemen aranıyorsunuz.

Telefon Ayarları

Müşteri hizmetleri yetkilisiyle yapacağınız görüşmenin ardından, en geç iki iş günü içersinde kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin geleceği belirtiliyor. Bizim bu bilgilere ulaşmamızınsa sadece 30 dakika gibi bir zaman aldığını da söylemeden geçmeyelim.

x6l469dx1x.png

Gelen şifre bilgileriyle, yine Wirofon | Türk Telekom adresinden kurulum adımına tıklayarak, Wirofon servisini hangi cihazda kullanacaksanız buna göre ayarları alabileceğiniz bir sayfaya ulaşacaksınız.

ype6jgm7k3.png

Symbian'lı bir Nokia ile servisi kullanmak istediğimizde kullanıcı adı, şifre, telefon no (cep telefonu) ve telefon modeli bilgileri soruldu. Desteklenen Nokia modelleriyse şu şekilde; E60, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E75, E90, N79, N80, N81, N81 8GB, N82, N85, N95, N95 8GB.

tuqu4796nw.png

Bu sayfanın ardından telefonunuza üç adet mesaj gelecek. Gelen ilk mesaj bilgilendirme mesajı olacağından çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Diğer iki mesaj ise Wirofon ayarlarını içeriğinde bulunduruyor. Bu ayarları şifre olarak 1234 girdikten sonra seçeneklerden kaydet diyerek Wirofon ayarlarını telefonunuza tanımlamış oluyorsunuz.

Symbian'da Wirofon

Symbian'da Wirofon servisini kullanmak oldukça kolay. Öncelikle servisi kullanmak için bulunduğunuz yerde kullanabileceğiniz bir Wi-Fi noktasının bulunması gerekiyor. Zira Wirofon şu anda sadece wireless ağları üzerinden görüşmelere olanak tanıyor.

Eğer tüm şartlar müsaitse Wirofon'u artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Cihazınızın menüsüne girerek Araçlar >> Bağlantı >> Internet Telefonu adımlarını takip etmelisiniz.

esq2q52c3i.png

Buraya girdiğinizde Wirofon servisinin tanımlanmış olduğunu göreceksiniz. Size kalan sadece kullanmak istediğiniz Wireless ağını seçerek, Wirofon bağlantısını başlatmak olacak.

2unc9onz.png

Servise bağlandıktan sonra, hiçbir ekstra işlem yapmadan, telefonunuzun arama ekranından aramayı yapabilirsiniz.

Servisi kullandığımız süre içersinde halka açık hotspot noktalar dahil farklı internet hızlarında test ettik ve açıkça söylemek gerekirse Turk Telekom gerçekten çok iyi bir iş başarmış.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt