Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türbe Ziyaretlerinin Faydalı Olduğuna İnanıyormusunuz? (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
DEĞERLİ KARDEŞLER MİNİ BİR TEST HAZIRLAMAYA ÇALIŞTIK TÜRBE ZİYERETLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM SELAM VE DUA İLE.....
1) Ziyaret etmenin sevap getireceğini düşünüyorum.

2)Batıldır, hurafedir, böyle bir şeye inanmıyorum.

3)Allah dostu velilerin kabirlerini ziyaret faydalıdır, Velilerin manevi tasarrufları vardır.

4)Ölmüş birinden fayda geleceğine inanmıyorum

5)Adap ve erkanlarına uygun yapılan ziyaret manevi fayda sağlar.

6)Kabirde yatan kimse vesile edilerek dua edilebilir.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Türbe Ziyaretlerinin Faydalı Olduğuna İnanıyormusunuz?

3/5/6

SECENEKLERİ OLABILIRMI

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamınaleyküm abla 3ve5 bizler türbe ziyaretlerinde ölülerden yardım istemiyoruzki rabbimizin sevdiği kulları vasıtasıyla yardım istiyoruz.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A.
5. MADDE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
3/5/6

SECENEKLERİ OLABILIRMI
DEĞERLİ KARDEŞİM ELBETTE OLABİLİR ALLAH RIZASI İÇİN YAPILAN BİR ZİYARETİN MANEVİ KATKILARI BÜYÜK OLUR SELAM VE DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
selamınaleyküm abla 3ve5 bizler türbe ziyaretlerinde ölülerden yardım istemiyoruzki rabbimizin sevdiği kulları vasıtasıyla yardım istiyoruz.
ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ÖLÜLERDEN YARDIM İSTENMESİ CAHİLİYYE ADETİDİR ZATEN ÖLÜNÜN KENDİSİNE FAYDASI YOKTURKİ KALDIKİ DİRİYE FAYDASI OLSUN SADECE ŞÖYLE DÜŞÜNÜLEBİLİR YARABBİM BURADA ZİYERET ETMİŞ OLDUĞUM ZATIN SENİN KATINDAKİ DEĞERİ HATRINA DİYE DUA EDİLİRSE ANCAK BU ŞEKİLDE FAYDALI OLUNABİLİR SELAM VE DUA İLE

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
VEYS yazdı:
3/5/6

SECENEKLERİ OLABILIRMI
DEĞERLİ KARDEŞİM ELBETTE OLABİLİR ALLAH RIZASI İÇİN YAPILAN BİR ZİYARETİN MANEVİ KATKILARI BÜYÜK OLUR SELAM VE DUA İLE

o zaman diye bilirzki

sectıgımız uc secenek te sızın konunuz ıcın gecerlı olacaktır cunku akla ve mantıga uygun ucudur.Digerler hurafe olarak nıtelendırelebılır.

Zaten günümüzde 1/2/4 secenekeleri ni çogu kişi kullanıyor.

qusha

Kayıtlı Kullanıcı

3/5/6 TÜRBELERDE YATANLAR NE OLDUĞUMUZU UNUTTURMADAN DUALARIMIZIN KABUL GÖRMESİ İÇİN VESİLE OLDUKLARI İÇİN ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
S.A.
5. MADDE
A S ABİ Adap ve erkanlarına uygun yapılan ziyaret manevi fayda sağlar.siz bu şıkkı seçmişsiniz
rabbim razı olsun inş Rabbim o mübarek zatların ahirette yardımlarını bize nasip eylesin SELAM VE DUA İLE

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

AKLI SELİM MÜSLÜMAN ZATEN 3/5/6ESAS ALMALIDIR.
YOKSA ALLAH KORUSUN İNSAN ŞİRKE GİRER .
ÖNEMLİ BİR KONU ALLAH CC RAZI OLSUN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
zerda yazdı:
VEYS yazdı:
3/5/6

SECENEKLERİ OLABILIRMI

o zaman diye bilirzki

sectıgımız uc secenek te sızın konunuz ıcın gecerlı olacaktır cunku akla ve mantıga uygun ucudur.Digerler hurafe olarak nıtelendırelebılır.

EVET VEYS KARDEŞİM GÜNÜMÜZDE ÇOK ÜZÜCÜ DURUMLRARLA KARŞILAŞIYORUZ İNSANIMIZ CAHİLCE DİNE İNANCA UYMAYAN AHREKETLERLE O MÜBAREK ZATLARIN MAKAMLARINADA ZARAR VERDİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIĞIMIZ ZİYERETLERDE BİR FATİHA OKUYUP ORDA YATAN ZAYIN RUHUNA HEDİYE EDİP DUAMIZIDA YAPARSAK EN GÜZEL DAVRANIŞ OLACAKTIR AMA BİZİM İNSANIMIZDA TÜRBELERİ TEKSTİL ATOLYESİNE ÇEVİRİYORLAR NE DİYELİM RABBİM AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.abla yine güzel bir konu açmışsın tşkr bana göre (5)_(3)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Bence türbe ziyaretleri yanlış anlaşılmaya öyle uygun zemin hazırlıyorki din düşmanları için,medya öyle güzel kullanıyorki bir dönem bu tip ziyaretlerin yapılmaması iyi olur,temiz ve iyiniyetli olarak yapılan bu tür ziyaretleri kullananarak islamiyeti semboller veya haşa hurafeler dini gibi göstermeye can atan bir kesim var,bence uyanık olmalıyız.Yüce Rabbim evimizde de velileri aracı koyarak yapacağımız duaları kabul eder.Bizim dinimiz en güzelidir,tüm dünya mesciddir,kul Rabbiyle direk konuşmak isterse en güzeli Kuranı Kerim okuyacak ve dua edecektir.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a abla 3/5/6 olabilir obürleri olmaz.ama ondan istemek degil onun hatırına allah tan istemek lazımdır.bide bilenlerin oraya rabıtalı girmesi daha güzeldir.allah a emanet olun.B)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

1/3/5/6 abla bence.

Allah razı olsun

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
VEYS yazdı:
zerda yazdı:
VEYS yazdı:
3/5/6

SECENEKLERİ OLABILIRMI

o zaman diye bilirzki

EVET VEYS KARDEŞİM GÜNÜMÜZDE ÇOK ÜZÜCÜ DURUMLRARLA KARŞILAŞIYORUZ İNSANIMIZ CAHİLCE DİNE İNANCA UYMAYAN AHREKETLERLE O MÜBAREK ZATLARIN MAKAMLARINADA ZARAR VERDİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIĞIMIZ ZİYERETLERDE BİR FATİHA OKUYUP ORDA YATAN ZAYIN RUHUNA HEDİYE EDİP DUAMIZIDA YAPARSAK EN GÜZEL DAVRANIŞ OLACAKTIR AMA BİZİM İNSANIMIZDA TÜRBELERİ TEKSTİL ATOLYESİNE ÇEVİRİYORLAR NE DİYELİM RABBİM AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN

amin inşallah abla dediğin gibi tekstil atolyesi olup cıkıyor ne yazzıkkı turbeler.Tabi bu neden kaynaklanıyor çok kolay eğitimsizlikten ve cahillikten.Allah bu gibi insanlarımıza hidayet yolu versin.Bunu da unutmamak lazım insanımız HAYALLER...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

qusha yazdı:
3/5/6 TÜRBELERDE YATANLAR NE OLDUĞUMUZU UNUTTURMADAN DUALARIMIZIN KABUL GÖRMESİ İÇİN VESİLE OLDUKLARI İÇİN ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN.
YORUMUNUZ İÇİN TŞK KARDEŞİM BİZE NE OLDUĞUMUZU RABBİM UNUTTURMASIN KARDEŞİM ÖNEMLİ OLAN BUDUR YOKSA TÜRBELERDE YATAN ZATLAR ZATEN İMANLARINI KURTARMIŞ RABLERİNE KAVUŞMUŞLARDIR ONALR DUALARIN KABULU İÇİN HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZLAR SADECE RABBİM türbede yatan değerli kulunu hatrına dua eden kulunun duasını kabul buyurur RABBİM DUASI MAKBBUL OLAN KULLARINDAN EYLESİN DUA İLE

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

3/5/6 ama nedense hep sınav önceleri falan dolup taşıyor o ulvi mekanlar.mum yakanı,kalem süreni,bez bebekler bırakanı vs vs .ve bu ziyaret onlara bir dahaki hacetlerine kadar yetiyor.o kısa ziyaret ile öyle bir manevi tatmine ulaşıyorlarki,
ya kardeşim ibadetini layıkıyla yapan,her işini dininin emirlerine göre şekillendiren insanlar bile bu denli manevi tatmine ulaşamıyor.kendine bunca ibadeti yeterli görmüyor.

nereye gidiyoruz kardeşim.durdurun dünyayı inecek var

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
s.a.abla yine güzel bir konu açmışsın tşkr bana göre (5)_(3)
ÇOK TŞK EDERİM ELZEM KARDEŞİM EVET TERCİHLERİN DOĞRU OLANTIDA RABBİM RAZI OLSUN DUA İLE

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

s.a bu konuyu hazırlayan zerda kardeşim Allah razı olsun,az önce bi kardeşimle türbe ziyaretinde bulunduk.5 diyorum.ne yazıkki bi çok uyarılar yazmasına rağmen ilginç durumlar da görülüyordu gittiğimiiz türbede.lütfen dikkat edelim..Allah şaşırtmasın.Amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt