Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TŞK.LER (1 Kullanıcı)

sevda44

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESETTÜRE GİRMEK İSTİYORUM

selamun aleyküm canım kardeşim fikirlerini açık yürekliliğinle yazdığın için tşkederim bende 12 yaşımdan beri kapalıyım ve şuan kapalı olarak çalışıyorum ve tanıdığım bir çok arkadaşımda kapalı olarak çalışıyorlar keşke tanışma fırsatımız olsa bakarsın yeni bir iş buluruz hemde kapalı çalışırsın Rabbim o güzel gönlüne göre versin herşeyi...

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

muberra yazdı:
S.A.Ben maddi sıkıntılarımız olması nedeniyle eve katkıda bulunmak zorundayım.Şu anda kapalı değilim ama tesettüre girmeyi canı gönülden çok arzu ediyorum. Bu istek senelerdir var içimde ama bir türlü gerçekleştiremiyorum. Önceden açıkçası cesaretim de yoktu,çünkü ailem dini bilgiye sahip olmakla birlikte tesettüre girmemle ilgili gereklilikten hiç bahsetmedi.Hep okuyun, çalışın , hayatınızı kurtarın mantığı geçerli oldu. Üniversiteyi bitirdim, şimdi iş hayatındayım ama bu nereye kadar sürecek, içim bunu kabul etmiyor,pişmanlık duyuyorum hergün. Ya kapanmadan ölürsem Allah'a nasıl hesap veririm korkusu duyuyorum. Aileme konuyu da açamıyorum, nasıl karşılayacaklarını bilmiyorum.İşi bırakıp kapanmam çok hoş karşılanmayacak belki de, bilmiyorum.Evlenirsem belki bu kapanmama vesile olur.Böyle düşünmek yanlış belki ama şu anda başka çıkar yol bulamıyorum. İnş. karşıma hayırlı, dinini bilen biri çıkar diye dua ediyorum, kapanmama vesile olur. Bana fikirlerinizle yardımcı olursanız çok sevinicem.
(Turizm işinde resepsiyonda çalışıyorum ve bu iş kesinlikle kapalılığı kabul etmiyor,kapalı olarak nerde nasıl iş bulabilirim bilmiyorum,kapalı tanıdıklarım çok fazla yok,kimden yardım isteyebilirim bilmiyorum,zaten çalışırsam da tesettüre uygun biryerde bir iş bulmak isterim.)

Selamun aleyküm kardeşim. Cenab-ı Hak'tan dualarınızın kabul olmasını, ve en kısa zamanda kapanmanızı nasip etmesini niyaz ediyorum. Bir kardeşiniz olarakta bu kararınızda aceleci davranmanızı tavsiye ediyorum. Malum yarına çıkacağımız belli mi? sanki.

faruk55

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH SENİN KAPANMA İSTEĞİNİ İNŞALLAH NASİP EDER .ALLAH KOLAYLIKLAR VERSİN HAYATINDA...

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.bence acele et ve biran önce kapan ben 20 yaşındayım 6 aydır kapalıyım ve neden daha önce kapanmadım diye çok pişmanım.ALLAH yardımcn olsun

iman

Kayıtlı Kullanıcı

canımbenim inş hakkında hayırlısı olur kendine göre iş bulursun bana özel mesaj at istersen bilgisayarın falan nasıl? nerde oturuyosun elimden geldiğince yardım etmek isterim.selametle

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

kapanın sen istedikten sonra bu yolu seçtiysen yaya kalmassın korkma.allaha emanet ol.

mawi_yurek

Kayıtlı Kullanıcı
RE: tesettüre girmelisin :)

RE: tesettüre girmelisin :)

canım kardeşim sen canı gönülden istedikten we bunun için çaba srfettikten sonra Rabbim muhakkah sana yardım edecektir.Kesinlikle tesettüre girmelisin hemde hemen çünkü geçen hergün senin defterine işleniyor.saçının bir telinin görünmesi ne kadar büyük günahlara sebepse tamamen açık olmayı gel sen hesabet.Ki zaten sen bunun farkında olduğun için eminim kapanmayı istiyosun ama acelede etmelisin.Bence hiç olmazsa annenle konuş bu konuyu we sana yardım edecek kitapları oku we okut.Rabbim daima yardımcın olsun inşallah dualarımda olucaksın :) ben oarta 1den beri kapalıyım we iikide kapanmışım başörtüyle kendimi o kadar güçlü hissediyorum ki tarifi inan imkansız.Rabbim bir an önce sanada nasip etsin inşallah.SELAMETLE canım kardeşim.....

ORBE

Kayıtlı Kullanıcı

canım kardeşim bende 1 ay once kapandım ve keske kapanmam gereken yaşta kapansaymışım ama soyle bişeyde varda zararın neresinden donersen kardır ALLAH YARDIMCIN OLSUN İNŞ. KISA SUREDE KAPANIRSIN SEVGİ VE DUA İLE.....B)

sumeyra35

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili kardeşim inşallah bir an önce kapanırsın yüce Allahım bunu bir an önce nasip etsin.bende 5 ay önce kapandım ve keşke diyorum çok daha önce kapanabilseydim.o huzuru yaşamadan anlayamıyormuş insan.yalnız bir konuda şimdiden uyarmak istiyorum seni ailen ve çevrenden mutlaka baskı göreceksin.hatta en ummadık insanlar üstüne üstüne gelecek. özelliklede iş yerinde bu şekilde çalışmak mümkün edğil.işten çıkmak isteyeceksin bu sefer ailen onaylamayacak. kapalı olarak dini kurallara uygun iş bulabilmek gerçekten zor.bende 5 aydır bunun mücadelesini veriyorum sadece sabret zor ama sonunda huzurlu olacağın bir yola hoş geldin Allaha emanet ol canım

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı
RE: selamun aleykum kardesim..

RE: selamun aleykum kardesim..

yazini okudum duygularini acilarini yazida seninle hissedim ne kadar iyisinki böyle biz özelini bizimle paylastin dilerim Allahtan önune senin istedigin gibi biri cikar ve cok mutlu eder seni ...

Duamiz seninle Allah c.c. bunaltmasin aglatmasin en guzelini en durustunu karsina cikarsin insallah...

selam ve sevgilerimle...

fatmaerikci34

Kayıtlı Kullanıcı

canım kardeşim ALLAH yar ve yardımcın olsun inşallah herşey istediğin gibi olur ama bende diğer kardeşlerime katılıyorum bende 4 yıldır kapalıyım vfe evlenince kapandım ama bu demek değil ki sende evlenince kapanacaksın diye bi kaide yok değilmi sen de geciktirme bence ve hemen kapan göreceksin ALLAH sana bir değil bin kapı açacaktır selam ve dua ile canım kardeşim ALLAH yardımcın olsun dualarım seninleB)B)

fatmaerikci34

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM VE DUA İLE

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

NEDEN TESETTÜRE GİRMEK TÖRENLE YAPILIYOR ANLAMADIM."İÇİMDE İSTEK VAR AMA YAPAMIYORUM ÇALIŞIYORUM OKUYORUM VS. "BAHANELER TESETTÜRE ENGEL DEĞİLKİ.NAMAZ KILMAYA BAŞLADIĞINIZDA BEN NAMAZA BAŞLADIM MI DİYORSUNUZ,ORUÇ TUTTUĞUNUZDA ORUÇ TUTTUĞUNUNUZUN İLANINI VERİYORMUSUNUZ.KAPANMAK İSTEYEN KAPANIR.ÖRTÜNEN DE ÖRTÜNDÜĞÜNÜN İLANINI VERMEZ.BUNLAR KULLUK VAZİFESİDİR VE ALLAHA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZDIR.LÜTFEN DİKKAT EDELİM BİRAZ.YAPTIKLARIMIZI ALLAH RIZASI İÇİN SAMİMİYETLE YAPALIM.TESETTÜRE GİRMEYİ İSTEMEK NE DEMEK.RABBİMİZ EMREDİYOR .BU YETMEZ Mİ KARDEŞİM.NEYİ BEKLİYORSUN.ALLAH SENİ KURANIN YOLUNDAN AYIRMASIN AMİN

sabir

Kayıtlı Kullanıcı

SA
Allah(cc)cümlemizi yolundan ayırmasın.örtünmek boynumuzun borcu Allah ın emri bunu yapmak nefse güç gelsede o kadar huzur verici ki anlatılamaz.İşinden dolayı çekiniyosun daha ziyade sanırım .bir kapı kapanırsa Allah bir diğerini muhakkak açar hem niyetlendiğin şey zaten Rabbimizin üzerimize farz kıldığı bişey hiç tereddüt etme derim Peygamber efendimiz hayırlı işlerinizde acele ediniz buyurmuştur zira vademiz belli değil .
Ahir ve akibet hayrola .huzur bulasınız
selam ve dua ile

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

muberra yazdı:
S.A.Ben maddi sıkıntılarımız olması nedeniyle eve katkıda bulunmak zorundayım.Şu anda kapalı değilim ama tesettüre girmeyi canı gönülden çok arzu ediyorum. Bu istek senelerdir var içimde ama bir türlü gerçekleştiremiyorum. Önceden açıkçası cesaretim de yoktu,çünkü ailem dini bilgiye sahip olmakla birlikte tesettüre girmemle ilgili gereklilikten hiç bahsetmedi.Hep okuyun, çalışın , hayatınızı kurtarın mantığı geçerli oldu. Üniversiteyi bitirdim, şimdi iş hayatındayım ama bu nereye kadar sürecek, içim bunu kabul etmiyor,pişmanlık duyuyorum hergün. Ya kapanmadan ölürsem Allah'a nasıl hesap veririm korkusu duyuyorum. Aileme konuyu da açamıyorum, nasıl karşılayacaklarını bilmiyorum.İşi bırakıp kapanmam çok hoş karşılanmayacak belki de, bilmiyorum.Evlenirsem belki bu kapanmama vesile olur.Böyle düşünmek yanlış belki ama şu anda başka çıkar yol bulamıyorum. İnş. karşıma hayırlı, dinini bilen biri çıkar diye dua ediyorum,bu belki kapanmama vesile olur. Bana fikirlerinizle yardımcı olursanız çok sevinicem.
(Turizm işinde resepsiyonda çalışıyorum ve bu iş kesinlikle kapalılığı kabul etmiyor,kapalı olarak nerde nasıl iş bulabilirim bilmiyorum,kapalı tanıdıklarım çok fazla yok,kimden yardım isteyebilirim bilmiyorum,zaten çalışırsam da tesettüre uygun biryerde bir iş bulmak isterim.Birde bu işte namazımı kaçırmadan kılabiliyorum, böyle bi iş nerden bulabilirim,bunu da düşünüyorum. Allah inş. hayırlısını nasip eder. Amin.)

muberra kardeşim.. benim yaşadıklarıma tercüman olmuşsun resmen. aynı şeyleri bende yaşıyorum.. allah bizim gibi olan tüm kullarına yardım etsin kapanmak nasip etsin inşallah. sen benden biraz daha şanslısın ne güzelki işyerinde namazını kılabiliyorsun. benim iş yerinde namazımı kılmam bile sorun oluyor. allah kapalı ve namazımızı kılabileceğimiz bir iş yeri nasip etsin inş. bizim gibi olan düşünen tüm kullarına. Allah'a emanet olun B)B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TŞK.LER

Allah yardımcımız olsun. Rabbim gönlümüze huzur, ibadetimize ihlas, iyiliklerimize acelecilik ve zorluklara karşı direnme gücü versin.amin.B)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
SENE 2006 idi..ŞİMDİ DİLEĞİM GERÇEKLEŞTİ ALLAH'A SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN..

SENE 2006 idi..ŞİMDİ DİLEĞİM GERÇEKLEŞTİ ALLAH'A SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN..

mustafa_xtar,sevvalmina,mtekik,serap bozkurt,goNuL_,aliye_aliye ve diğerleri...

ALLAH DUA EDEN HERKESTEN RAZI OLSUN.
İlk mesajlarıma baktım forumda. Ve gözüme bu yazdığım mesaj ilişti. Bu mesajın üstünden 2 yıldan fazla geçmiş. Ve bana dua eden kardeşlerimden Rabbim razı olsun. ÇÜnkü 2 yıl önce yaşadığım bu sıkıntı kayboldu.1,5 yılı geçti kapanalı,o zamanlar ne kadar da zor görünüyordu herşey. Allah zor görüneni isterse kolaylaştırırmış.Şimdi kapanmak isteyen ama cesaret edemeyenlere söylüyorum,bunu yaptığınızda keşke çoook önce yapsaydım diyeceksiniz. Ama şu varki,Allah ne zaman nasip ederse o zaman oluyor,siz sadece çok ama çok dua edin,içten yalvarın,ısrarla isteyin. Bir düşünün kapınıza birisi gelse birkez çalsa kapıyı iki kez çalsa belki açmazsınız ama defalarca defalarca çalsa dayanamaz açarsınız değil mi? İşte duada da ısrarla istemek lazım. Ben bunu şimdi daha iyi anladım. Şu anda da bir sıkıntım var ve dua istiyorum gene herkesten. Hayırlı bir dileğim var. 3 seneyi geçti,sabretmeye çalışıyorum bunun için. Bana bu işin hayırlısıyla kolaylıkla sonuçlanması için dua edermisiniz? Diyorum ki gene Allah razı olsun sizlerden. İyiki varsınız.Müminlerin birbirine yaptığı dualar çok etkili.Bunu güzel bir tecrübeyle ben gördüm:)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada size bir kitap tavsiye edeceğim. Zor zamanlarda bana çok faydası oldu orda öğrendiklerimin.Duanın önemi,nasıl dua edilir gibi birçok konu içeren bir kitap bu.
Muhammed Bozdağ'ın İstemenin Esrarı. O kadar güzel bir kitapki,mutlaka okumanız lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt