Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TŞK.LER (2 Kullanıcı)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun güzel yazılarınız için.İnş. bu yazılar kapanmak isteyen kişilere cesaret verir ve vakit kaybetmeden bunu gerçekleştirir hanım kardeşlerimiz. Allah içimizdeki imanı bir zerre bile azaltmasın, hataya düşürmesin. İnşallah nefsimize ve şeytana daha fazla yenik düşmeden Yüce Allahım tesettürlü olmayan kardeşlerime tesettüre girmeyi nasip eder. Amin.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESETTÜRE GİRMEK İSTİYORUM

inşallah ALLAHIM dualarını kabul eder ama tesettürlüykende çalışabilirsin bi çok arkadaşımız kardeşimiz kapalı ve çalışıyolar bence başörtü calışmana engel olmıycaktır.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Selamunaleykum kardeşim,
Allah sana güç , kuvvet versin. Aslında sen cesaretle bunu dile getiren bir kaç kişiden birisin. çünkü senin durumunda olan öyle insanlar varki akıllarından bile geçirirken acab nasıl karşılanırım diye düşünüyorlar. Allah senden razı olsun bu vesile ile onların da duygularına tercüman olmuş oldun. Benim bu konu ile ilgili son diyeceğim şu "NİYET HAYIR, AKİBET HAYIR" inşaallah hayatı allah c.c istediği şekilde yaşamanı sağlayacak, eş, iş aile v.s. sahip olursun.
K.S.E.O.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

S.a. akrdeşim inşallah kapanırsın sen korkma. Endişelenme Allah sana yardımcı olacaktır. Sen Allahın bi emrini yerine getirme niyetinde olursan da Allh sana yardım etmezmi.
İşinde de bi problem olmaz inşallah durumu güzelce izah edersen anlayışla karşılarlar, hatta bence çok sevinirler sana gıpta öderler, ve kendi yanlışlarını düşünmeye başlarlar.
Hakkını helal et ama burdan şunu söylemek istiyrum;

Daha erken diye çocuklarımıza dinimizi öğretmekten geri kalmayalım çünkü çok geç kalmış olabiliriz.

Allah yar ve yardımcın olsun. Allaha emanet ol.

muberra

Kayıtlı Kullanıcı

İşin açıkçası çalışmak ne kadar uygun onu da bilmiyorum. Kapanmak ve sadece dinimi yaşamak istiyorum. Erkeklerle iç içe çalışmak istemiyorum, belki dini bir kurum ya da bir yerde iş bulabilirsem çalışmayı o zaman istiyorum.İnş. Allahım yardımcı olur, bana ve herkese. Amin.

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.
MUBERRA KARDEŞİM BENDE SENİN TESETTÜRÜME GİRMEYİ ÇOK İSTİYORUM ALLAH NASİP EDERSE İNŞ YAKIN DA OLACAK :D:D AMA BENİM ŞİMDİYE KADAR ARKASINA SIĞINDIĞIM ŞEY HEP OKULUM OLDU ASLINA BAKARSAN NEFSİMLE DE BAŞ EDEMİYORDUM AMA ŞİMDİ ARTIK YOK BÖYLE BİR BAHANEM ELHAMDÜLİLLAH AMA SANA ŞUNU SÖYLEYEYİM İŞ HAYATIN KAPANMANA ENGEL DEĞİL KARDEŞİM BEN SENİN NEDEN MÜZDARİP OLDUĞUNU ANLADIM BIRAK İNSANLAR İSTEDİKLERİNİ DESİBLER İSTEDİKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER SEN ALLAH IN EMRİNİ YERİNE GETİRİYORSUN DAHA ÖTESİMİ VAR HEM O BOŞ MEZARDA BİZ YALNIZ OLACAĞIZ ONA GÖRE DAVRANMAKDA FAYDA VAR BENCE NEFSİNİ YEN VE GEL ALLAH IN EMRİNE UY HATTA GEL BERABER UYALIM ;);) ALLAH A EMANET OL SELAMETLEB)B)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

serap bozkurt yazdı:
S.A.
MUBERRA KARDEŞİM BENDE SENİN TESETTÜRÜME GİRMEYİ ÇOK İSTİYORUM ALLAH NASİP EDERSE İNŞ YAKIN DA OLACAK :D:D AMA BENİM ŞİMDİYE KADAR ARKASINA SIĞINDIĞIM ŞEY HEP OKULUM OLDU ASLINA BAKARSAN NEFSİMLE DE BAŞ EDEMİYORDUM AMA ŞİMDİ ARTIK YOK BÖYLE BİR BAHANEM ELHAMDÜLİLLAH AMA SANA ŞUNU SÖYLEYEYİM İŞ HAYATIN KAPANMANA ENGEL DEĞİL KARDEŞİM BEN SENİN NEDEN MÜZDARİP OLDUĞUNU ANLADIM BIRAK İNSANLAR İSTEDİKLERİNİ DESİBLER İSTEDİKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER SEN ALLAH IN EMRİNİ YERİNE GETİRİYORSUN DAHA ÖTESİMİ VAR HEM O BOŞ MEZARDA BİZ YALNIZ OLACAĞIZ ONA GÖRE DAVRANMAKDA FAYDA VAR BENCE NEFSİNİ YEN VE GEL ALLAH IN EMRİNE UY HATTA GEL BERABER UYALIM ;);) ALLAH A EMANET OL SELAMETLEB)B)

Serap hanım hakkınızı helal edin yanlış bişey söylersem. aslında tesettüre girince karşıdaki insan size daha bi saygın gözle bakıyo. Yapacağı hareketi, söyleyeceği sözü ölçüp biçiyo tartıyo sonra söylüyo benim görüşüm ve gözlemim bu. Allaha emanet olun

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM BENİM EĞER BU İSTEK GERÇEKTEN İÇİNDE VARSA BİRGÜN MUHAKKAK OLUR ALLAH DOĞRU YOLDA OLANLARI BİLİR VE YARDIMINI ESİRGEMEZ...SEN İÇİNDEKİ BU SEVGİYİ YETERKİ YİTİRME BU ARADA İŞİNDEN AYRILMAK ZORUNDA KALIRSAN Kİ İNŞALLAH KALMAZSIN ALLAH SANA DAHA HAYIRLI Bİ İŞ NASİP EDECEKTİR BUNDAN EMİNİM YETERKİ İMANIN GÜÇLÜ OLSUN AİLEN DE İNŞALLAH BU KARARINDA SENİN YANINDA OLUR HAK YOLUNDA OLMAN İÇİN SANA ENGEL OLMAZLAR BU ARADA İNŞALLAH EVLENİCEĞİN KİŞİDE SENİN İSTEDİĞİN GİBİ BİRİ OLUR ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM VE DAHA FAZLA GEÇ KALMADAN TESETTÜRLÜ OLMAYI NASİP ETSİN SELAM VE DUA İLE..

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

HELAL OLSUN MUSTAFA KARDEŞ ELBETTE Kİ YANLIŞ BİR ŞEY SÖYLEMEDİNİZ. EVET HAKLISINIZ KENDİNİ BİLEN İNSAN ONU YAPAR ASLINDA KENDİNİ BİLEN MÜSLÜMAN KARŞISINDAKİ HER NE OLURSA OLSUN YADA HER KİM ZATEN ASLA LAFINI ÖLÇÜP BİÇMEDEN KULLANMAZ AMA YA ÖYLE DEĞİLSE..... NE YAZIK Kİ ÇEVREMİZ O KADAR FARKLI İNSANLARLA DOLU Kİ :(:(:(:( TESETTÜRLÜ KARDEŞİNİ HOR GÖREN VE KENDİNİ MEDENİ DİYE ADLANDIRANLAR YADA TAM TERSİ VE BENİM CANIMI EN FAZLA ACITAN BUDUR TESETTÜRLÜ OLUP DA AÇIK BİR BAYANI FARKLI BİR ADLA NİTELENDİRENLER BEN BUNU KAST ETMİŞTİM ORADA BİMİYORUM BEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORUM BELKİ VE İNŞ BEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORUMDUR. ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN :(:(:( A.E.O. SELAMETLE

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

serap bozkurt yazdı:
HELAL OLSUN MUSTAFA KARDEŞ ELBETTE Kİ YANLIŞ BİR ŞEY SÖYLEMEDİNİZ. EVET HAKLISINIZ KENDİNİ BİLEN İNSAN ONU YAPAR ASLINDA KENDİNİ BİLEN MÜSLÜMAN KARŞISINDAKİ HER NE OLURSA OLSUN YADA HER KİM ZATEN ASLA LAFINI ÖLÇÜP BİÇMEDEN KULLANMAZ AMA YA ÖYLE DEĞİLSE..... NE YAZIK Kİ ÇEVREMİZ O KADAR FARKLI İNSANLARLA DOLU Kİ :(:(:(:( TESETTÜRLÜ KARDEŞİNİ HOR GÖREN VE KENDİNİ MEDENİ DİYE ADLANDIRANLAR YADA TAM TERSİ VE BENİM CANIMI EN FAZLA ACITAN BUDUR TESETTÜRLÜ OLUP DA AÇIK BİR BAYANI FARKLI BİR ADLA NİTELENDİRENLER BEN BUNU KAST ETMİŞTİM ORADA BİMİYORUM BEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORUM BELKİ VE İNŞ BEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORUMDUR. ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN :(:(:( A.E.O. SELAMETLE

TESETTÜRLÜ OLUP DA AÇIK BİR BAYANI FARKLI BİR ADLA NİTELENDİRENLER

Kimse kimseyi bi şeyi yapmıyo diye farklı bir adla nitelendiremez. Sadece uyarabilir doğruyu gösterebilir. Değişik isimler yükleyenler takanlar kendileri hata etmiş olur. Kimin sonunun ne olacağını sadece Allah bilir.

Bişri Hafi hz. içkicinin biriydi. Her gece meyhaneden alıp ****ürüyorlardı. Sonra ne oldu hazret oldu. Bişri hafi hz. demeye başladık. Yine öyle bi allah dostu vardı dağda eşkiyalık yapan adı aklıma gelmedi sonra ne oldu Allah dostu.
Sonra dün arkadaşım yazdı öncedende duymuştuk yıllarca ibadet eden bi abidi kandıran koca karı misali. Kimse kimseye bu türlü yakıştırmalar ve takıştırmalar yapmasın. Sadece doğruyu göstersin. Allah razı olsun kardeşim sizde inşallah en kısa zamanda kapanırsınız.

Ve insanlar kapandıkça kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissediyorlar. Allaha emanet olun. Yazıyı okumuşunuz şimdi gördüm. bi faydası olduysa ne mutlu bize.

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. EMİN OLUN OLDU KARDEŞİM EMİN OLUN OLDU ALLAH RAZI OLSUN A.E.O. SELAMETLE

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

evet mustafa kardeşim kapalılar kendini daha huzurlu hissediyor ama bu herkes için geçerli değil ne yazıkki ben kapanalı 6 ay oldu ben çok mutluyum çokta huzurluyum kendimi ALLAHA daha yakın ve onun emrini yerine getirmenin mutluluğunu doyasıya yaşıyorum ama malisef herkes benim kadar şanslı değil iki arkadaşım vardı kapandılar ama çok üzülerek söylüyorumki açılmışlar tekrar yani bana zaten derlerdi işte rahat değilim huzurlu değilim diyolardı ikna etmeye çalıştım ama olmadı işte böle kardeşim rabbim herkese gerçekten yürekten kalpten isteyerek örtünmeyi nasip etsin çünkü sonuç üzücü olabiliyor örtünmeyi düşünen kardeşlerime söylüyorum eğerki gerçekten içinizde böle bir niyet varsa bu sadece lafta kalmasın lütfen elinizi çabuk tutun yarına çıkacağımızın garantisi yok bu dünayaya geliş sebebeimizi unutmayalım yüce ALLAHIN bize vadettiği emirlerine karşı koymayalım kendimizi bahanelerle avutmayalım hak yolundaysak eğer herşeyi laiğiyle yapmaya gayret edelim bu dünya boş boş boş.....ahiret hayatına kendimizi hazırlayalım rabbim hepimizin yardımcısı olsun ALLAHA EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE....

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM MUBERRA KARDEŞİM,RABBİM BU GÜZEL İSTEĞİNİ, GÖNLÜNDEN GEÇENİ BİLİYOR YA YARDIM EDECEKTİR SANA. ÇALIŞIYOR NOLMAN NASIL BİR SORUN YARATIYOR ACABA? İŞYERİNDE AÇMAN MI GEREKİYOR YOKSA? MESELA BİZİM ÜNİVERSİTEDE DEBÖYLE BİR ŞART VAR, GİRİŞTE ÖZEL BİR YER YAPILDI ORADA AÇILIYOR.:( KARDEŞİM, SEN GÖNLÜNÜ FERAH TUT, DUANI EKSİK ETME, ELBET BİR ÇIKAR YOL BULUNUR ALLAH'IN İZNİYNE ...ALLAH'A EMANET OL ...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamünaleyküm müberra kardeşim..çok zor bir imtihandan geçtiğini düşünüyorum..ancak kapanmak konusunda kendini rabbine karşı sorumlu hissetmen, en azından bunun pişmanlığını duyman bile Allah katında küçümsenecek bir şey değil.bu ilerisi için bir adımdır bence.ailen için büyük fedakarlıklar yapmışsın, hatta bunun için taviz bile vermişsin.rabbim bu özverini karşılıksız bırakmayacaktır inşallah.benim naçizane görüşüm bence kapanma konusundaki düşüncelerini ailenle paylaş..seni kapalı halinle kabul edebilecek bir yer bulmaya çalışabilirsin.bu konuda kapalı arkadaşların varsa eğer onlardan sana yardımcı olmalarını isteyebilirsin.kapalı bayan çalıştırmak isteyen birçok yer de var, inşallah bu konuda Allah yardımcı olur.Allah'a hep dua et.hem kapanırsan rabbimizin de hoşnutluğunu, rızasını kazanmış olacaksın.örtü için yapacağın fedakarlıkların katbekat karşılığını Rabbim sana verecektir.örtünün bedelini her şeyde bize ödetmeye çalışıyorlar burada malesef..ama aslolan mücadele edebilmek onlarla..onlar istiyor diye açılmamaktır önemli olan..işte örtünün de böyle bir imtihanı vardır.ama kulun, sana örtünü atman şartıyla vereceklerini, Rabbimizin örtünmen karşılığında sana vereceklerine değişmemelisin asla!!! selametle kal

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM
Biliyormusun kardeşim senin yaşadıklarını 3 yıl önce ben yaşadım.Okulumu bitirmiştim iyi bir işim vardı.Birgün tesettürlü olan yiğenimle bir ortama girdim o kadar hoşuma gittiki onların hali eve gelip üzerimi değiştirirken çıkardığım kıyafetlere baktım ve utandım kendimden.Rabbim istemiş ben niye yapmıyorum diye düşündüm.Hemen ertesi gün yiğenimle alışveriş yaptık bir eşarp ve pardesü sedece.İlk kıyafetlerimide o aldı bana.O akşam kapandım.Aileme bahsetmedim bile.Eve gelip kapanınca söyledim.O kadar sevindilerki.ertesi gün işe gitmem gerekiyordu.Bütün tepkileri göze alarak gittim,işten atılmayı bile.Hem ne olacaktıki başka iş bulurdum o olmasaydı.Bir iki müdürümün ters tepkisinden sonra en güzel tepkiyi patronum verdi.Çok memnun olduğunu söyledi.Ogünden sonra hayat daha güzel oldu biliyormusun.Bence geçiktirmemelisin,gerçekten hisstetiğin gün kapan göreceksin birdaha asla açılmak istemeyeceksin.Ben hemen ertesi gün kapandım çünkü senin gibi olacağımı biliyordum.Geciktirdikçe kafamda engeller çıkaracaktım,bunun farkındaydım.24 yaşındayım ve sadece 3 yıldır kapalıyım.Ben o kadar pişmanımki daha önceden yapmadığıma.Sende ilerde pişman olacağın birşey yapma.dualarım seninle.Rabbim yardımcın olsun.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

tugba_m yazdı:
SELAMUN ALEYKUM
Biliyormusun kardeşim senin yaşadıklarını 3 yıl önce ben yaşadım.Okulumu bitirmiştim iyi bir işim vardı.Birgün tesettürlü olan yiğenimle bir ortama girdim o kadar hoşuma gittiki onların hali eve gelip üzerimi değiştirirken çıkardığım kıyafetlere baktım ve utandım kendimden.Rabbim istemiş ben niye yapmıyorum diye düşündüm.Hemen ertesi gün yiğenimle alışveriş yaptık bir eşarp ve pardesü sedece.İlk kıyafetlerimide o aldı bana.O akşam kapandım.Aileme bahsetmedim bile.Eve gelip kapanınca söyledim.O kadar sevindilerki.ertesi gün işe gitmem gerekiyordu.Bütün tepkileri göze alarak gittim,işten atılmayı bile.Hem ne olacaktıki başka iş bulurdum o olmasaydı.Bir iki müdürümün ters tepkisinden sonra en güzel tepkiyi patronum verdi.Çok memnun olduğunu söyledi.Ogünden sonra hayat daha güzel oldu biliyormusun.Bence geçiktirmemelisin,gerçekten hisstetiğin gün kapan göreceksin birdaha asla açılmak istemeyeceksin.Ben hemen ertesi gün kapandım çünkü senin gibi olacağımı biliyordum.Geciktirdikçe kafamda engeller çıkaracaktım,bunun farkındaydım.24 yaşındayım ve sadece 3 yıldır kapalıyım.Ben o kadar pişmanımki daha önceden yapmadığıma.Sende ilerde pişman olacağın birşey yapma.dualarım seninle.Rabbim yardımcın olsun.

ALEYKUM SELAM ABLACIĞIM,
KARDEŞİMİZE VERİLECEK EN GÜZEL ÖRNEĞİ VE YOLU SEN GÖSTERDİN BENCE,
ALLAH SİZLERİN SAYISINI ÇOĞALTSIN Kİ; MESELA 5 SENE SONRA BİZ BURADA BUNLARI DEĞİLDE, NE BİLEYİM UZAYA KAÇINCI MEKİĞİMİZİ GÖNDERECEĞİMİZİ KONUŞALIM DEĞİLMİ
K.S.E.O.

ecmel_55

Kayıtlı Kullanıcı

s.a ben liseye başladıgımda kapandım nası kapandıgımı anlatmak istiyorum
bizim dersanenin kampı vardı ablalarımız bize hem manevi ortamı hemde ders çalışmak için iyi bi ortam hazırladılar(Allah razı olsun onlardan)ve ilk gün PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.s)mektup yazma kararını aldık mektuplarımızı yazıp küçük bir sepetin içine koymuştuk sonra namazlarımzı kıldık dua etdik inş PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.s) gelip mektuplarımızı okur dualarımıza oda eşlik edip amin der die.namazımızı kıldık dua ediyoduk ve bi ablamız aglamaya başladı nedenini anlamadık sonradan bize neden agladıgını söledi ve bizde agladık aglamasının sebebi PEYGAMBER EFENDİMİZ GELİP MEKTUPLARIMIZI OKUMUŞ VE HEPİMİZİN SIRTLARINI SIVAZLAMIŞ VE DUALARIMIZA ODA EŞLİK ETMİŞ biz o gece uyayamadık Allah ımıza şükretdik biz göremediksede bizim bulundugumuz ortama gelmesi gerçekten çok müthiş bişi şuan bunları yazarken aglıyorum şimdi diceksiniz kapanmanla bunların ne alakası var die BEN MEKTUPUMDA PEYGAMBER EFENDİMİZE(s.a.s)SÖZ VERMİŞTİM KAPANCAM DİYE VE SÖZÜMÜ YERİNE GETİRDİM ÇÜNKÜ BENİM YAZDIGIM MEKTUPU OKUMUŞTU VE ERTESİ GÜN HEMEN KAPANDIM VE GERÇEKTEN ÇOK MUTLUYUM BİZİM OKULDA TEK KAPALI BENİM Bİ KAÇ ARKADAŞIM DIŞLADILARSADA BEN ALDIRIŞ ETMEDİM HEM KAPALIYIM HEMDE OKUYORUM BENCE ABLACIGIM ZORLUGU YOK NE İŞ YAPIYOSUN GERÇİ BİLMİYORUM GERÇİ EGER Kİ KAPANIRSAN ZATEN ALLAH SANA ONUN KOLAYLIGINI VERİR BANA VERDİGİ GİBİ NEYSE ALLAH YARDIMCIN OLSUN İNŞ AMA ŞUNU UNUTMA ÖLDÜGÜMÜZDE BİZE İLK SORULCAK OLAN NAMAZ NAMAZLARINI KIL DUA ET ALLAH Bİ KOLAYLIGINI VERİR SANA NEYSE KENDİNİZE İYİ BAKIN GÖNLÜNÜZDEN GEÇENLERİN OLMASI DİLEGİYLE HAYIRLI GÜNLERB)B)B)

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM YÜREKTEN KAPANMAK İSTEMEN GÜZEL.BENDE DE O ARZU HEP VAR.AMA ZAMANI VAR HERHALDE DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ YILLAR GEÇSE DE DAHA HALA KAPANAMADIM.BEN DE SENİN GİBİ EVLENİNCE DİYE DÜŞÜNÜYORDUM.MAALESEF EŞİM KESİNLİKLE KARŞI.İNANÇLI AMA HİÇ BİR BİLGİSİ YOK.BENİMLE EVLENENE KADAR CUMA NAMAZINA BİLE GİTMEZMİŞ,ORUÇ TUMAZMIŞ.SADECE ALLAHIN VARLIĞINI BİLİP İNANIRMIŞ O KADAR.ÇOK İYİ BİR İNSAN AMA BİRAZ BİRAZ DA DİNİNİ ÖĞRENMEYE BAŞLADI.SUÇ ONUN DEĞİL Kİ AİLESİNİN BENCE.YANİ GÜZELİM EŞ SEÇERKEN GERÇEKTEN İYİ DÜŞÜN.BİR DE BEN DE DİNİNE BAĞLI BİRİNİ DÜŞÜNÜRKEN HALAM DERDİKİ KIZIM SENİN BÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DİNDAR İNSANLAR NERDEN BİLSİN.SENİ AÇIK DİYE İLK ETAPTA DÜŞÜNMEZLER Kİ DERDİ.VE NİTEKİM DE ÖYLE OLDU.BENCE SEN EVLENMEDEN ÖNCE ADIMINI AT.YOKSA ZATEN BEN SENİ AÇIK ALMIŞTIM DİYE KAPANMANI İSTEMEYEN BİRİ ÇIKABİLİR KARŞINA.İNSANLAR NİŞANLIYKEN FARKLI EVLENİNCE FARKLI DÜŞÜNEBİLİYORLAR.AKLINDA BULUNSUN.ALLAH YARDIMCIN OLSUN

polyana

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. müberra kardeşim yazdıklarını okudum ve seni destekliyorum sana karşı diğer arkadaşlarında yazdıklarını okudum, hepsi de güzel şeyler yazmışlar, bende kapalıyım ve 8 sene oldu kapanalı liseyi bitirdiğimde kapandım ve aynen bende çalışıyordum yalnız özel biryer olduğu için kapalı açık çok farketmiyordu ilk kapanıp işe gittiğim de ço değişik tepkiler aldım hiç unutamadığım patronlarımdan birinin tepkisiydi bana :"seni cin mi çarptı" dedi. Açıkçası ben buna çok üzüldüm ama arkadaşlarım ve beni destekleyenler sayesinde düzledim ve şuan hayatımdan çok memnunun iyi ki kapanmışım, Sana da allah yardım etsin inş.lütfen hiçbirşeyden çekinme, güçlü ve cesaretli ol. Allah hepinize yardım ve kolaylıklar ihsan etsin MÜBERRA KARDEŞİM SELAMETLE

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

ecmel_55 yazdı:
s.a ben liseye başladıgımda kapandım nası kapandıgımı anlatmak istiyorum
bizim dersanenin kampı vardı ablalarımız bize hem manevi ortamı hemde ders çalışmak için iyi bi ortam hazırladılar(Allah razı olsun onlardan)ve ilk gün PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.s)mektup yazma kararını aldık mektuplarımızı yazıp küçük bir sepetin içine koymuştuk sonra namazlarımzı kıldık dua etdik inş PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.s) gelip mektuplarımızı okur dualarımıza oda eşlik edip amin der die.namazımızı kıldık dua ediyoduk ve bi ablamız aglamaya başladı nedenini anlamadık sonradan bize neden agladıgını söledi ve bizde agladık aglamasının sebebi PEYGAMBER EFENDİMİZ GELİP MEKTUPLARIMIZI OKUMUŞ VE HEPİMİZİN SIRTLARINI SIVAZLAMIŞ VE DUALARIMIZA ODA EŞLİK ETMİŞ biz o gece uyayamadık Allah ımıza şükretdik biz göremediksede bizim bulundugumuz ortama gelmesi gerçekten çok müthiş bişi şuan bunları yazarken aglıyorum şimdi diceksiniz kapanmanla bunların ne alakası var die BEN MEKTUPUMDA PEYGAMBER EFENDİMİZE(s.a.s)SÖZ VERMİŞTİM KAPANCAM DİYE VE SÖZÜMÜ YERİNE GETİRDİM ÇÜNKÜ BENİM YAZDIGIM MEKTUPU OKUMUŞTU VE ERTESİ GÜN HEMEN KAPANDIM VE GERÇEKTEN ÇOK MUTLUYUM BİZİM OKULDA TEK KAPALI BENİM Bİ KAÇ ARKADAŞIM DIŞLADILARSADA BEN ALDIRIŞ ETMEDİM HEM KAPALIYIM HEMDE OKUYORUM BENCE ABLACIGIM ZORLUGU YOK NE İŞ YAPIYOSUN GERÇİ BİLMİYORUM GERÇİ EGER Kİ KAPANIRSAN ZATEN ALLAH SANA ONUN KOLAYLIGINI VERİR BANA VERDİGİ GİBİ NEYSE ALLAH YARDIMCIN OLSUN İNŞ AMA ŞUNU UNUTMA ÖLDÜGÜMÜZDE BİZE İLK SORULCAK OLAN NAMAZ NAMAZLARINI KIL DUA ET ALLAH Bİ KOLAYLIGINI VERİR SANA NEYSE KENDİNİZE İYİ BAKIN GÖNLÜNÜZDEN GEÇENLERİN OLMASI DİLEGİYLE HAYIRLI GÜNLERB)B)B)
ECMEL KARDEŞİM BÖYLE BİR MANEVİ ORTAMDA BULUNMAN BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI.NE MUTLU SANA....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt