Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TrT' de Neler Oluyor!?? (1 Kullanıcı)

Young Muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşler.. Ramazanınız ve sahurlarınız hayırlı mübarek olsun. ALLAH Azze ve Celle Hazretleri Oruçlarımızı kabul buyursun..

Kendimce henüz tanımlayamadığım bir durumu henüz farkettim ve kardeşlerimle paylaşmak istedim.
Daha bugün evde oturmuş televizyon seyredeyim dedim kanal tararken trt'de takıldım! Bir program: Memlekette Bir Kaç Gün adında seyrederken sunucunun yanında bir kişi daha çat pat Türkçe konuşuyor. Meğer adam Türk değil yabancı besbelli.. Bizim ülkemizi bize tanıtma cüretini gösteriyor!! Şaşırdım ve fazla önemsemedim derken gece geç saatlerde bir tartışma programı başladı malum kanalda.. Programın ismi: Gazeteci Gözüyle!!! Bir Türk bayan gazeteci ve karşısında bir yabancı erkek gazeteci.. Türk olmayan bu insana bizim ülkemizin iç sorunları hakkında baştan belirlenmiş provası yapılmış bir takım sorular soruluyor. Ve o yabancı gazeteci bizim ülkemizin iç sorunlarıyla ilgili çeşit çeşit konuşuyor. Bilmem şu şöyle olursa daha iyi olurmuş işte mhp veya chp daha ılımlı olurlarsa daha barışçıl hava estirilebilirmiş tarzında tam hatırlayamadığım bu tarz ileri geri konuşmalar türetiyor. Hatta bundan2 yada 3 hafta öncesinde aynı 'Gazeteci Gözüyle' adlı programda bu sefer yabancı uyruklu başka bir gazeteci bayan vardı, tartışmacı yada düşünür olarak!!
Ne oluyor arkadaşlar!? Bizim ülkemizin iç sorunlarını bizim meselemizi Türk olmayan hatta dedeleri haçlı ordusunda saf tutmuş olan bu insanlarla tartışma CÜRETİNİ gösteriyorlar. Bizim gazetecilerimiz acaba onların iç işleri hakkında ve sorunları hakkında bu kadar pervasızca bir şekilde üstelik onların Devlet Kanallarındaki programlarına katılıp fikirlerini söyleyebiliyorlarmı?? Yada bu pervasızlığa hatta terbiyesizliğe yabancıların devlet kanalları izin veriyorlarmı?? Ne dersiniz?
Geçen haftada yine bu malum kanalda (TrT' de) bu sefer bambaşka bir program ve sunucusu yine yabancı!! Neymiş ülkemizin tarihi ve mistik yerlerini bize tanıtıyorlarmış. Bu üçüncü programdaki yabancı Sümela manastırına gidiyor ve bizim güzelliklerimizi sözde bize tanıtıyorlar.. Ve dikkat ettim genelde kilise gibi yerleri gezdiriyorlar ve suratlarında öyle bir tavır varki sanki bu değerlerin bu kültürlerin bulunduğu ülke bizim değil onların sahip oluğu kendi ülkeleri..
Deliye döndüm kardeşler.
Bu TrT ne yapmaya çalışıyor? Kimlere hizmet ediyor?
İnsan kendini öyle hissediyorki; sanki kendi ülkemizde bizi kendi kültürlerine asimile etmeye çalışıyorlar.. Ve tekrar dikkatinizi çekiyorum bu öyle böyle bir şahıs kanalı filanda değil Devletin Kendi RESMİ KANALI..

Biz Türk Milleti olarak bana öyle geliyorki: Asıl bizler mazlumuz asıl bizler asimile ediliyoruz asıl bizim değerlerimiz kültürlerimiz o güzel ve asil örflerimiz adet ve geleneklerimiz kısaca toplum ve İslam Ahlakımız çökertilmek isteniyor ve acı ama çökertiyorlarda.. Hain emellerini başarabiliyorlarda maalesef.. Ne zaman uyanacağız ne zaman bir birlik olup bilinçli hareket edeceğiz. Ben sen o tek başımıza ne yapabilirizki ancak bazi hainlikleri oturduğumuz yerden aptalca seyrederiz.
Kendimce düşündüm bu programları yapanları ve bu malum kanalı Rtük' e şikayet edeyim..:) Kimi kime şikayet ediyorsun bilader. Atı alan Üsküdar' ı geçmiş bile.. Bizimkisi şu hesap oldu artık: Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış!!

Ooffff yazacak daha o kadar çok şey varki sadece ben -bir birey olarak 80-90 madde çıkartabilirim!.. Sizlerinde başını ağrıttım belki ama ne olur artık duyarsız kalmayalım bilinçli olalım ve en önemliside İSLAM AHLAKIMIZI kaybetmeyelim kaybettirmeyelim.. Pahası ne olursa olsun çünkü düşmanın birinci hadefi ahlakımızdır onu çökertmek istiyorlar.. Unutmayalım! Yoksa ALLAH (c.c.) korusun bizim cennet vatan ülkemizde de sözde demokrasi, barış, kardeşlik ve adalet ayağına aşağılık amerikan conileri cirit atabilir. Bu hallerine ağladığımız kardeşlerimizin durumuna düşebiliriz ALLAH TEALA korusun.. Amin Amin Amin Bi rahmetike ya erhamerrahimin..
Selam ve Dua ile kurbanlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt