Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TESETTÜRLÜ LOLİPOPLAR (RENKLİ BONBON ŞEKERLER) (3 Kullanıcı)

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESETTÜRLÜ RENGARENK LOLİPOPLAR

evindar yazdı:
selamünaleyküm ~mk5834 abi,

bu konu bizim toplumumuzun malesef kangiren olmuş bir yarasıdır.Şu an daha bilinçli ve daha imanlı bir nesil yetişiyor Rabbimizin yardımı ile sadece ALLAH rızası için kapanan kardeşlerim çoğalacağına tüm yüreğimle inanıyorum.Benim önümde çok güzel iki model var Fatma ERGÜN ve Ravza_Nur gibi tesettüre girmeyi ALLAH-Ü TEALA (C.C) bana da nasip eder inşaALLAH.

selamünaleyküm
s.a sayın ablam çok şanslısın. keşke benimde örnek alabileceğim insanlar olsa çevremde.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

evindar yazdı:

bu konu bizim toplumumuzun malesef kangiren olmuş bir yarasıdır.Şu an daha bilinçli ve daha imanlı bir nesil yetişiyor Rabbimizin yardımı ile sadece ALLAH rızası için kapanan kardeşlerim çoğalacağına tüm yüreğimle inanıyorum.Benim önümde çok güzel iki model var Fatma ERGÜN ve Ravza_Nur gibi tesettüre girmeyi ALLAH-Ü TEALA (C.C) bana da nasip eder inşaALLAH.

selamünaleyküm

allah c.c sizdende razı olsun ablam...yanınızda böyle iki referans varken sırtınız yere gelmez inşaallah...

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

makinaci06 yazdı:
ALLAHRAZI OLSUN NE GÜZEL ÖĞÜTLER VERMİŞSİNİZ.ÇABANIZI ANLIYRUM.İNŞALLAH KENDİME ÇEKİ DÜZEN VERMEYE BAŞLADIM MUHAMMED KARDEŞİN YAZISINDAN SONRA.HAMD OLSUN BİŞİLER YAPMAYA KENDİME ENGEL OLMAYA ÇALIŞIYORUM.KÖTÜ SAYDIĞIM LOLİPOP TARZI TESETTÜRLÜ OLMAYI YAVAŞ YAVAŞ TERKEDİYORUM.EDA CIM İNANKİ İNSANIN İÇİHUZURLU OLUYO.ALIŞTIĞIN ŞEYLERİ YAPMAK İSTİYORSUN AMA KIYAFETLERİNDEN VAZGEÇEMİYORSUN AMA EMİN OL Bİ AN BAŞ KALDIRIP YAPMAYACAĞIM GİYMEYECEĞİM DEDİĞİN ANDA GARP Bİ DESTEK HİSSEDİYORSUN SANKİ SAN AARKANDAN BİRİSİ AFERİN DİYO. VE BU GAZ DA ZATEN YARDIMCI OLUYO ALIŞKANLIKLARINI TERKETMEK İÇİN.SELAMETLE

CANIM BENİM DESTEĞİN İÇİN SAĞOL..
DOĞRU YOLDA İLERLEMEK İSTİYORSAK Bİ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ BUNLARI..
DOĞRU GİYİNEN BİLİNÇLİ TESETTÜRLÜ BİRİ OLMAK İSTİYORUM..
GİYİM KONUSUNDA BENDE DÜZELTMEYE ÇALIŞACAĞIM...,
ASLINDA SİTEDEN ALDIĞIM TEPKİLER EVE GİTTİĞİMDE DOLABIMI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMEMİ SAĞLIYCAK..
BİŞEYİ YA DOĞRU YAP YA YAPMA DERLER YA ...ZAMANLA DOĞRU YAPMAYIDA ÖĞRENİCEM..B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mk5834 yazdı:
makinaci06 yazdı:
ALLAHRAZI OLSUN NE GÜZEL ÖĞÜTLER VERMİŞSİNİZ.ÇABANIZI ANLIYRUM.İNŞALLAH KENDİME ÇEKİ DÜZEN VERMEYE BAŞLADIM MUHAMMED KARDEŞİN YAZISINDAN SONRA.HAMD OLSUN BİŞİLER YAPMAYA KENDİME ENGEL OLMAYA ÇALIŞIYORUM.KÖTÜ SAYDIĞIM LOLİPOP TARZI TESETTÜRLÜ OLMAYI YAVAŞ YAVAŞ TERKEDİYORUM.EDA CIM İNANKİ İNSANIN İÇİHUZURLU OLUYO.ALIŞTIĞIN ŞEYLERİ YAPMAK İSTİYORSUN AMA KIYAFETLERİNDEN VAZGEÇEMİYORSUN AMA EMİN OL Bİ AN BAŞ KALDIRIP YAPMAYACAĞIM GİYMEYECEĞİM DEDİĞİN ANDA GARP Bİ DESTEK HİSSEDİYORSUN SANKİ SAN AARKANDAN BİRİSİ AFERİN DİYO. VE BU GAZ DA ZATEN YARDIMCI OLUYO ALIŞKANLIKLARINI TERKETMEK İÇİN.SELAMETLE

o arkadan aferin diyenlerden biride benim abla. :D B)

S.A.BENDEN DE KOCAMAN BİR ABLA AFERİNİ.BU DA KDV.Sİ

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
makinaci06 yazdı:

SAĞOL ANİM BENİM TAHMİN ETMELİYDİM:D AMA BU DAHA DERUNİ BİR SES:).İNSANIN İÇİNİE HUZUR VEREN.KALBİN DUYUYOR BU SESİ SADECE.İNŞALLAH BÜTÜN KAPANMIŞ AMA BİLİNCİNDE OLMAYAN KARDEŞLERİMDE DÖNÜŞ YAPARLAR OLMASI GEREKTİĞİ HALLERİNE.RABBİM İLEREK İSTEYEREK YAŞATSINTÜM MÜSLÜMANLARA MÜSLÜMANLIĞI.LAFTA KALMASIN İNŞALLAH.SELAMETLE

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mk5834 yazdı:
evindar yazdı:

selamünaleyküm

allah c.c sizdende razı olsun ablam...yanınızda böyle iki referans varken sırtınız yere gelmez inşaallah...

S.A.KARDEŞİM.O REFERANSLARDAN BURAYA DA ALSAK NE İYİ OLURDU.EMİNİM SEN DE O KARDEŞLER GİBİ ÖRNEK OLURSUN.ADI GEÇMİŞKEN FATMA KARDEŞİMİZİ HİÇ GÖREMİYORUM.İYİ DEĞİL Mİ?A.E.O.

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
mk5834 yazdı:
makinaci06 yazdı:

S.A.BENDEN DE KOCAMAN BİR ABLA AFERİNİ.BU DA KDV.Sİ

SAĞOL ABLACIM BENİM PIŞPIŞLAYIN BENİ BAKALIM.AMA BİLSENİZ Bİ ALKIŞLANACAK ZERRE KADAR BİŞİ YOK BU KARDEŞİNİZİN.NEYSE BOYNUMU KIRMAYIN.UTANDIRMAYIN BENİ ANLATMAM BİDAHA BİŞEYİMİ HAAA:D:D

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
mavi22 yazdı:
S.A ABİLERİM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ.
KAPANMAK AMACINI KAYBEDİYOR. EN AZINDAN BENİM ÇEVREMDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA, GENÇ KUŞAĞIN ÇOĞUNLU.NİÇİN KAPANDIN SORUSUNA %90 VERDİĞİ CEVAP ERKEK ARKADAŞ EDİNMEK YADA ERKEKLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İÇİN. BENİM GİBİ YENİ KAPANMAK İSTEYENLERİNDE İÇİNDE "ALLAH'IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN" AZICIK BİR ÜMİT OLSA ODA GİDİYOR. BEN ONLARA BENZEMEK İSTEMİYORUM. O YÜZDEN BİLİNÇLİ OLARAK KAPANMAK İSTİYORUM.

ne güzel ..ama dikkat edin bilinçli kapanacam diyerek zamanı öldürmeyelim...eh zaman su misali bu yüzden kuranda b kon ile ilgili ayetler ve hdisler bilinçlenmek için en geçerli yöntem...bir an önce bilinçlenmeniz dileğiyle sayın ablam..
s.a sağolasın abi;
çevremde giyim konusunda yardım alabileceğim bir kişi yok. uzakdaki bir yakınımdan yardım istedim.allah razı olsun ondan yardımımı kabul etti. ama onun gelmesini beklemem lazım.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

KADIN ELBİSESİNİN BELİRLENEBİLEN ÖZELLİKLERİ

1- Bütün bedeni örten bir elbise olması,

2- Ince ve şeffaf olmaması: Zira böyle olan bir elbise, görmeye mani değildir. Yada daha doğru bir ifadeyle "göstermesinler" nehyinin icabına uygun değildir. Çünkü altını gösterir. Hz. Resulullah, ince elbise ile yanına giren Esma'dan yüzünü çevirmiştir. (Ebû Davûd. ) Hz. Aişe, yanına ince bir başörtü ile giren Hafsa binti Abdurrahman'ın başörtüsünü yırtmış ve ona kalın bir başörtü örtmüştür. (Ibn Sa'd, Tabakât, VNI/7l -72. )

3- Dar olmakla vücut hatlarını belli etmemesi: Dar elbiseler giyen kadını Allah Resulü çıplak saymış ve cehennemlik olduğunu bildirmiştir. (el-Câmiu's-Sağir 232 (Müslim'den)) "Allah'ın lânetine uğradığı" ve "cehennemde olacakları" bildirilen, "giyinik çıplaklar"ı, Serahsî, "ince elbiseler giydiklerinden dolayı çıplak gibi olan kadınlar" diye açıklamıştır. (Serahsî, Mebsût 8/155.) Hz. Ömer, halka dağıttığı bir çeşit elbisenin, vücut hatlarını belli edeceği için, kadınlara giydirilmemesini emretmiştir. (Beyhakî, N/234-35'ten: Serahsî, Mebsût, X/155.) Kadının vücut hatlarını belli eden elbisesine bakmak, o uzuvlara bakmak sayılmıştır. (ez-Zeyla'î, Tebyinü'l-Hakâik, VI/17.) Ibn Abidin, "Kim bir kadını arkadan hayâle dalar, elbisesini görür, nihayet kemiklerinin şekli kendisine belirirse, cennetin kokusunu duyamaz" hadisini delil tutarak, uzuvların şeklini belli eden elbise, kalın olsa ve cildi göstermese bile yasaktır, diyor. (Ibn Abidin.)

4-Kokusunun duyulmaması: Aslında Allah Resûlü kokuyu çok meth-ü sena etmekle beraber, başkaları duysun diye koku sürünüp çıkan kadını zinâ etmiş olarak nitelemiş (Ebû Davûd, tereccül, 7, Tirmizî, edep, 35; Neseî, Zîne, 35; Dârimî, isti'zân 18.) ve koku sürünüp camiye giden kadının namazının kabul olunmayacağını bildirmiştir.

5- Erkek elbisesine benzememesi: Allah Resulü, hem erkeğe benzeyen kadına, hem de kadına benzeyen erkeğe lanet etmiş ve böyle davrananların evlere sokulmamasını emretmiştir. (Buharî, libâs, 62; Ebû Davûd, edep, 53; Tirmizî, edep, 34.)

Modern tıbbın bu kabil davranışları dengesizlik sayması ve gerek giyim kusamında, gerekse tuvaletinde, karşı cinse benzeme eylemini, homoseksüellikle izah ederek seksüel slimulus bozuklukları cümlesinden değerlendirmesi, bu maddenin izahı için ilginçtir. (Songar Ayhan, Psıkıyatri, Psikoloji ve Ruh Hastalıkları, Ist. 1980 s. )

6- Elbisenin bizzat kendisinin de zînet olmaması: Zira zinetlerin gösterilmesi ayetle yasaklanmıştır. (Sâbûnî, N/384-86'dan ihtisâr.) Allah Resulü, kendisine biat eden kadınlardan, câhiliye kadınları gibi zînetlerini göstererek dışarı çıkmamaları için biat alıyordu. (Nasiru'd-Dîn el-Elbânî, Hicâb (T'erc.) 52. )

7- Gayr-i müslimlerin özel elbiselerine benzememesi: Zira bu konudaki naslar, biraz sonra göreceğimiz gibi mutlaktır; kadına da erkeğe de şâmildir.

8- Üzerine Kur'an ibâreleri işlenmemesi. (Muhammed Ravvâs Kal'acî, age. N/590-9l.

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
makinaci06 yazdı:

CANIM BENİM DESTEĞİN İÇİN SAĞOL..
DOĞRU YOLDA İLERLEMEK İSTİYORSAK Bİ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ BUNLARI..
DOĞRU GİYİNEN BİLİNÇLİ TESETTÜRLÜ BİRİ OLMAK İSTİYORUM..
GİYİM KONUSUNDA BENDE DÜZELTMEYE ÇALIŞACAĞIM...,
ASLINDA SİTEDEN ALDIĞIM TEPKİLER EVE GİTTİĞİMDE DOLABIMI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMEMİ SAĞLIYCAK..
BİŞEYİ YA DOĞRU YAP YA YAPMA DERLER YA ...ZAMANLA DOĞRU YAPMAYIDA ÖĞRENİCEM..B)
CANIM BENİM BAK NE GÜZEL Bİ KARAR ALMIŞSIN İNŞALLAH ZAMANLA MUVAFFAK OLURSUN.DUALARIMDASIN.

nohco

Kayıtlı Kullanıcı

ben senelerce bu lolipop sekerleri yuzunden tesetture giremedim.cunku herkesten once benyadirgadim bu giyinis tarzini dap dar pantolon giyip basi kapatmayi anlamadim sonra baktim ben cevreye bakarsam allah muhafaza tesettursuz cekip gidecegim tesetture girdim kendi durusumu ortaya koydum cok laf yedim ama inancimdan vazgecmiyorum genis bir manto ile daha rahatim siyah bas ortumu ben kendime yakistiriyorum ve boyle cok mutluyum tavsiye ederim kardeslerim dinimizin farzina laf getirmeyelim sonra allahu c.c karsina nasil cikariz peygamber efendimiz bize mahserde ben bunumu size ogrettim demesin selametle dua ileB)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

mavi22 yazdı:
mk5834 yazdı:
mavi22 yazdı:
KAPANMAK AMACINI KAYBEDİYOR. EN AZINDAN BENİM ÇEVREMDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA, GENÇ KUŞAĞIN ÇOĞUNLU.NİÇİN KAPANDIN SORUSUNA %90 VERDİĞİ CEVAP ERKEK ARKADAŞ EDİNMEK YADA ERKEKLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İÇİN. BENİM GİBİ YENİ KAPANMAK İSTEYENLERİNDE İÇİNDE "ALLAH'IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN" AZICIK BİR ÜMİT OLSA ODA GİDİYOR. BEN ONLARA BENZEMEK İSTEMİYORUM. O YÜZDEN BİLİNÇLİ OLARAK KAPANMAK İSTİYORUM.

ne güzel ..ama dikkat edin bilinçli kapanacam diyerek zamanı öldürmeyelim...eh zaman su misali bu yüzden kuranda b kon ile ilgili ayetler ve hdisler bilinçlenmek için en geçerli yöntem...bir an önce bilinçlenmeniz dileğiyle sayın ablam..
s.a sağolasın abi;
çevremde giyim konusunda yardım alabileceğim bir kişi yok. uzakdaki bir yakınımdan yardım istedim.allah razı olsun ondan yardımımı kabul etti. ama onun gelmesini beklemem lazım.

GİYİM KONUSUNDA YARDIM ALMAK NEDEN GEREKLİ ANLAMADIM AMA ELBET Bİ BİLDİĞİNİZ VARDIR ABLAM...HADİ HAYIRLISI DİYELİM ...AMA GENEDE SİZ ONU BEKLEMEYİN BENCE, BAZAN Bİ KARARI ALINCA ONU HEMEN UYGULAMAK GEREKLİ.MAAZALLAH LAİN ŞEYTAN İNSANIN AKLINI SANİYELER İÇİNDE ÇELEBİLİR...

YADA DURUN BEN YARDIM EDEYİM SİZE

ŞİMDİ SİZ VE SİZİN DURUMUNUZDA OLAN ABLALARIM GÖZÜNÜZÜ KAPATIN.EFENDİMİZ VE HZ AİŞE VALİDEMİZİN HUZURUNDASINIZ DİYE DÜŞÜNÜN.HAYAL EDİN O ORTAMI,O GÜL KOKUSUNU ÇEKİN ÖNCE İÇİNİZE.AMA DAHA SONRA EFENDİMİZİN ÖNÜND KENDİ GİYİMİNİZE VE YANINDA BULUNA HZ AİŞE VALİDEMİZİN GİYİMİNE BAKIN...KIYASLAYIN BAKALIM NE OLACAK...BİLİYORMUSUNUZ ONLARIN ÜZERİNE GİYECEĞİ İKİNCİ Bİ R ELBİSELERİ YA VARDI YA YOKTU...ACABA VALİDEMİZ BİLMEM NE MARKA EŞERBI GÖRÜNCE NE DİYECEKTİ...ACABA SİZE İMRENECEKMİYDİ BU LOLİPOP GİYİM TARZIYLA..YADA O GÜL KOKUSUNUN YANINDA PARFÜM KOKUSU NASIL SIRITACAKTI...

YARDIMIM OLDUMU ACABA ,

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

4- Hz. Âişe (r.a) “Allah ilk muhacir kadınlara rahmet eyleye! Allah “Mü’min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar!” ayetini indirince onlar eteklerinden (bir rivayette en kalın olanı) kesip onunla başlarını örttüler.” der.13 5- Hz. Âişe (r.a) bir gün ensar kadınlarından sitayişle bahsederken buna benzer bir ifade ile başörtüsü emrine nasıl uyduklarını anlatır.14 6- Hz. Âişe (r.a) şöyle demiştir: “Ebû Bekr (r.a)’ın kızı Esmâ (ki Âişe validemizin ablasıdır) ince bir elbise ile örtülü olarak Rasûlüllah (s.a.v’in) huzuruna girdi. Rasûlüllah (s.a.v) ondan yüzünü çevirdi ve kendi mübarek yüzünü ve ellerini işaret ederek; “Ey Esmâ! Kadın erginlik çağına ulaşınca vücudunun şurası ve burası dışında kalan yerlerinin görülmesi (gösterilmesi) caiz değildir.” buyurdu.15 7- Yine Hz. Âişe (r.a)’den: Şöyle demiştir: “Rasûlüllah (s.a.v) bileklerinin dört parmak yukarısını işaret ederek “Allah’a ve ahiret gününe inanan bir kadın ergenlik çağına varınca yüzü ve şuraya kadar elleri dışında herhangi bir yerini açması helâl değildir!” buyurdu.16 8- Ebû Hureyre (r.a)’den: Şöyle demiştir: “Rasûlüllah (s.a.v) “Ateş ehlinden olup, görmediğim iki sınıf insan var: (Birisi) yanlarında bulunan sığır kuyruklarına benzer kamçılarla insanları döğen (işkence yapan) bir kavimdir. (Diğeri) giyinik, çıplak birtakım kadınlardır...”17 buyurdu.

DİPNOTLAR 1- Buhâri, (Çağrı Yay. İst. 1981), Kader, 9 (VII, 214); Müslim (Çağrı Yay. İst. 1981) Nikâh, 44 (II, 612, Hadis No: 2152, 2153); Beyhaki, VII, 89. 2- Müslim, Âdâb, 10 (II, 1699, hadis no: 2159); Tirmizi, Edeb, 28 (V, 101, Hadis No: 2777) Ebû Dâvûd, Nikâh, 44, (II, 609, 610, Hadis No: 2148, 2149); Müsned, IV, 358, 361; Dârimî (Çağrı Yay, İst. 1981) İstizân, 15 (s. 674); Rikâk, 3 (s. 694); Beyhâki (1. Baskı, Hind, 1353) VII, 90. 3- Serahsî, Mebsût, (Beyrut, 1986) X, 145-165; Nevev;ı Minhâc (Celaleddin Mahalli’ye ait şerh ile birlikte, II. Baskı, Mısır, 1934) II, 206/215; Kashanî, Beda’i’us-Sanayi’ (Mısır 1328/1910) V, 118-125; İbn Abidin, Reddu’l-Muhtâr, (Matba’a-i Amire, İst.) V, 320-329. 4- Buhârî, Tefsir, Tefsir-u Sûreti’n-Nûr, 13 (v, 13) Ebû Dâvud, Libâs 33 (IV, 357); Beyhakî, VII, 88. 5- Ebû Dâvûd, Libas, 32 (IV, 356). 6- Taberî, Câmi’u’l-Beyân, (Beyrut, 1405/1984); X, 117-121. 7-Taberi, a.g.e., Aynı yer; Fahreddin Râzi, Mefatihu’l-Gayb, (Matba’atü’l-Behiyye, Mısır) XXIII, 201, 210; Kurtubi el-Cami’ Li Ahkami’l-Kur’an, (Mısır, 1361/1942) XII, 222-238 Cassâs, Ahkûmu’l-Kur’an (Lübnan, Daru’l-Kitabi’l-Arabi) III, 315-3119; İbnu’l-Arabi, Ahkamu’l-Kur’an (Lübnan, Dâru’l-Ma’rife) III, 1365-1376; Serahsî, a.g.e., X, 145-165; Celâluddin Mahallî, Şerhu’l-minhâc, III, 206-215; Kâshâni, a.g.e, C., 118-125; İbn Abidîn, a.g.e., V, 320-329, İbn Hazm, Merâtibu’l-İcma, s. 29. 8- Serahsî, a.g.e., X, 155; İbn Abidin, a.g.e., V, 320-329. 9- Müslim, Libâs, 34 (II, 1680, Hadis No: 2128), Cennet, 13 (II, 2192, Hadis No: 2128); Müsned, II, 356. 10- Buhâri Kitabü’l-Kader, 8. Bab, Müslim aynı kitab, 5. bab, Ebû Dâvûd, Nikâh, 4. babta, Ebû Hüreyre (r.a)’den. 11- Müslim Kitabü’l-âdâb, 10 bab, Tirmizi, İsti’z’ân 61. bab, Ebû Dâvûd, Nikah Kitabı 44. bab, Ahmed 4/358, Beyhâki 7/90..., Dârimî 2/278, İsti’zân 15. 12- Tirmizi İsti’zân 61. bab, Ebû Dâvûd, Nikâh 44. bab, Ahmed 5/531-532; Dârimî, rikak 3, Beyhâki, 7/90 13- Buhari Nûr Suresinin tefsiri 13. bab, Ebû Dâvûd, Libas Kitabı 32. bab, Beyhâki 88. 14- Ebû Dâvûd, Libas Kitabı, 31. bab. 15- Ebû Dâvûd Libas kitabı, 33. bab. 16- Buhari, Kitabü’l-Kader, 8. bab, Müslim, aynı kitab 5. bab, Ebû Davud, Nikâh, 4. babta, Ebû Hüreyre, (r.a)’den. 17- Müslim, Kitabü’l-Adab, 10. bab, Tirmizi İsti’zân, 61. bab, Ebû Dâvûd, Nikah kitabı 44. bab, Ahmed 4/358, Beyhakî, 7/90..., Dârimî 2/278, İsti’zân 15.

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

esselamü aleyküm kardeşim ilk önce sizin yazınız arkasından abimizin yorumu ve arkasından avukat ablamız hiç bir detayı kaçırmamışsınız ve söylenilecek herşeyi söylemişsiniz.ALLAH RAZI OLSUN.bir erkek olarak bu konuyu hazırlamanız böyle giyinen ve beğenilmek isteyen genç kızlarımıza yeterli olsa gerek.müslüman erkeler sizi beğenmiyor ve rahatsız oluyor ozaman bu gayret niye.üstelik müslüman bir bayana yakışan mahlukatın beğenisinden çok yaradanın beğenisini kazanmaktır.rabbimde rızasının koşullarını kuranı kerimde bildirmiş.müslümana karakterli olmak ağır olmak yakışırağır taşı kimse yerinden kaldıramaz allaha emanet olun

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

nohco yazdı:
ben senelerce bu lolipop sekerleri yuzunden tesetture giremedim.cunku herkesten once benyadirgadim bu giyinis tarzini dap dar pantolon giyip basi kapatmayi anlamadim sonra baktim ben cevreye bakarsam allah muhafaza tesettursuz cekip gidecegim tesetture girdim kendi durusumu ortaya koydum cok laf yedim ama inancimdan vazgecmiyorum genis bir manto ile daha rahatim siyah bas ortumu ben kendime yakistiriyorum ve boyle cok mutluyum tavsiye ederim kardeslerim dinimizin farzina laf getirmeyelim sonra allahu c.c karsina nasil cikariz peygamber efendimiz bize mahserde ben bunumu size ogrettim demesin selametle dua ileB)B)B)

OH MAAŞALLAH...NE GÜZEL.BOŞVERİN SİZİ ELEŞTİREN O SIĞ İNSANLARI..BAKIN ABLAM EN AZINDAN SİZİ GIYABEN TAKDİR EDEN VE DESTEKLEYEN 30,000 KARDEŞİNİZ VAR...

BU GÜL SİZE B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

metfamu yazdı:
esselamü aleyküm kardeşim ilk önce sizin yazınız arkasından abimizin yorumu ve arkasından avukat ablamız hiç bir detayı kaçırmamışsınız ve söylenilecek herşeyi söylemişsiniz.ALLAH RAZI OLSUN.bir erkek olarak bu konuyu hazırlamanız böyle giyinen ve beğenilmek isteyen genç kızlarımıza yeterli olsa gerek.müslüman erkeler sizi beğenmiyor ve rahatsız oluyor ozaman bu gayret niye.üstelik müslüman bir bayana yakışan mahlukatın beğenisinden çok yaradanın beğenisini kazanmaktır.rabbimde rızasının koşullarını kuranı kerimde bildirmiş.müslümana karakterli olmak ağır olmak yakışırağır taşı kimse yerinden kaldıramaz allaha emanet olun

BU KENDİ ŞAHSİ GÖRÜŞÜMÜZ DEĞİLDE,DİĞER MÜMİN KARDEŞLERİMİZİNDE ORTAK DURUŞU ASLINDA.AMA KİMİ İFADE EDER DİLİNİ TUTAMAZ BİZİM GİBİ,KİMİ SUSAR BUĞZ EDER...ORTAK KANI BU GİYİM TARZI İLE AMAÇ KURAN ÇERÇEVESİNDE TESETTÜR İSE HEMEN ŞU AN DEĞİŞTİRİN..ÇÜNKİ KURANDA TESETTÜR DERKEN BEŞI KAPATMAK DEĞİL ANLATILAN ,DİKKAT ÇEKMEKTEN VE SİZLERİ MAHREM BAKIŞLARDAN UZAK TUTMAKTIR ANLATLAN...VE EMİN OLUNKİ BU HAL ÜZERE GİYİNEN KİŞİLER SOKAKTA GÖRDÜĞÜM TÜM HANIMLARDAN DAHA FAZLA DİKKAT ÇEKİYOR...ŞİMDİ BU DURUMDA BUNU YAPANLAR, KURAN ÜZEREMİ TESETTÜRE GİRMİŞ OLUYORLAR...

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
mavi22 yazdı:
mk5834 yazdı:
mavi22 yazdı:

s.a sağolasın abi;

GİYİM KONUSUNDA YARDIM ALMAK NEDEN GEREKLİ ANLAMADIM AMA ELBET Bİ BİLDİĞİNİZ VARDIR ABLAM...HADİ HAYIRLISI DİYELİM ...AMA GENEDE SİZ ONU BEKLEMEYİN BENCE, BAZAN Bİ KARARI ALINCA ONU HEMEN UYGULAMAK GEREKLİ.MAAZALLAH LAİN ŞEYTAN İNSANIN AKLINI SANİYELER İÇİNDE ÇELEBİLİR...

YADA DURUN BEN YARDIM EDEYİM SİZE

ŞİMDİ SİZ VE SİZİN DURUMUNUZDA OLAN ABLALARIM GÖZÜNÜZÜ KAPATIN.EFENDİMİZ VE HZ AİŞE VALİDEMİZİN HUZURUNDASINIZ DİYE DÜŞÜNÜN.HAYAL EDİN O ORTAMI,O GÜL KOKUSUNU ÇEKİN ÖNCE İÇİNİZE.AMA DAHA SONRA EFENDİMİZİN ÖNÜND KENDİ GİYİMİNİZE VE YANINDA BULUNA HZ AİŞE VALİDEMİZİN GİYİMİNE BAKIN...KIYASLAYIN BAKALIM NE OLACAK...BİLİYORMUSUNUZ ONLARIN ÜZERİNE GİYECEĞİ İKİNCİ Bİ R ELBİSELERİ YA VARDI YA YOKTU...ACABA VALİDEMİZ BİLMEM NE MARKA EŞERBI GÖRÜNCE NE DİYECEKTİ...ACABA SİZE İMRENECEKMİYDİ BU LOLİPOP GİYİM TARZIYLA..YADA O GÜL KOKUSUNUN YANINDA PARFÜM KOKUSU NASIL SIRITACAKTI...

YARDIMIM OLDUMU ACABA ,
s.a güzel anlatmışsınız ama benim ne marka ne süs takıntım var. şuanda insanların dikkatini çekmek istemiyorum. kapanınca ne giyersem dikkatleri üzerime toplamam, sadece renkler yeterli mi, onu bilmiyorum.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

YOK ABLAM LAFIM SİZE DEĞİL.ZATEN OLAMAZDA ÇÜNKİ TANIMIYORUM HİÇ KİMSEYİ..BURADA GENELLEME VAR...
SORUNUZA GELİNCE KURAN VE SÜNNETTE BU KONU GAYET AÇIK...FERİT KARDEŞİMİZ SAĞOLSUN BUNLARI DERLEMİŞ,KAYNAKLARIYLA YAZMIŞ...BİZİM SÖZÜMÜZÜN HÜKMÜ YOK...ORAYI OKUYUP KENDİNİZE UYARLAYIN.BAKIN EKSİĞİMİZ HATAMIZ VARMI...VEYA DİN ADINA YANLIŞ ÖĞRENDİKLERİMİZ VARMI...

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a bana verdiğiniz bilgiler için allah sizden razı olsun.

Kaan Erdem

Yönetici

S.A KESİNLİKLE KATILIYORUM.......KONU HAKKINDA HEM KENDİLERİNE HEMDE DİNİMİZE BU ŞEKİLDE ZARAR VERİYORLAR.....

BU LOLİPOP VE BONBON GİBİ SÜRÜP SÜRÜŞTÜRÜP TAKIP TAKIŞTIRIP SAÇMA SAPAN KIYAFETLERLE ORTADA DOLANAN KARDEŞLERİMİZİDE KINIYORUM...

-KİMSE HAKLI ZANNEDİPTE ''BEN BÖYLEYİM...ALLAH'LA KUL ARASINA GİRMEYİN..EN AZINDAN BAŞIM KAPALI AÇIK DEĞİL YA'''GİBİ SAÇMA SAPAN YANLIŞ TAVIRLARA GİRİPTE HAKLILIK ADINA BİR DAL TUTMAYA ÇALIŞMASINLAR...ALLAH İSLAH ETSİN HİDAYET VERSİN.......

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt