Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tecvid eğitim seti????? (1 Kullanıcı)

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.
Ben yaklaşık 8 senedir Kur'an kursuna gidiyorum. Allah'ıma çok şükür çok güzel bir şekilde Kur'anımı okuyorum. Bundan yaklaşık 2-3 sene önce kursumuzda tecvid dersi verilmeye başlandı. Tam tecvid dersinin başladığı zaman ben bağırsak enfeksiyonu geçirdim. Ve belli bir süre kursuma devam edemedim. İyileşip gittiğimde ise çoktan tecvid dersleri bitmişti. İnanılmaz üzülmüştüm. Çünkü tecvidin Kur'anın süsü olduğuna inanıyorum. Tecvid dersleri şimdi yapılmıyor. Ve ben tecvidli Kur'an okumak istiyorum. Bana çok çok iyi bir markanın tecvid öğrenimi için hazırlanmış bir setini önerebilir misiniz? Ya da uzman öğreticiler tarafından tecvid üzerine hazırlanmış bir video seti de olabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Bir tane uygulamalı tecvid programı var.

Sesli anlatıyor hem...

Winrardan çıkar...

File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server

Allah razı olsun kardeşim ama bilgisayara yüklemeli birşey olmasa daha iyi olur. Çünkü bilgisayarın belleği zaten fotoğraflarla dolu. Üstüne ders notlarım falan da var. Önümüzdeki sene derslerim artacağında haliyle ders notları da artacak. O yüzden bilgisayara yüklemeli birşey tercih etmiyorum.

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
tecvid adı altında kuranda kelime cennet ise cenneh diye okunuyor şedde olmayan yere şedde geliyor nün harfi mim oluyor öyle birşeyse uzak durmanızda fayda var güzel okuma adı altında kelimelerin anlamını değiştiriyorlar

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
tecvid adı altında kuranda kelime cennet ise cenneh diye okunuyor şedde olmayan yere şedde geliyor nün harfi mim oluyor öyle birşeyse uzak durmanızda fayda var güzel okuma adı altında kelimelerin anlamını değiştiriyorlar

Ben Şuanki Kur'an kursu hocalarımı 8 senedir tanıyorum. Çok güzel bir şekilde örtünen insanlar. Hatta dün bir hocamın düğünü vardı. Sadece yemekliydi. Müzik yoktu. Üstelik erkekler ayrı kadınlar ayrı bir taraftaydı. Böyle insanlar bize tecvidin önemini öğretiyorlar. 'iyi bir Kur'an okuyorum demek tecvidli Kur'an okuyorum demektir'
üstelük tecvid sizin örnek verdiğiniz şeyler kadar basit değil. her şedde olmayan yere şedde getirilmiyor!! yanlış bilgi vermeyin!!!

bunları söyleyecek kaynakları benim önüme sunar mısınız? Kur'anın anlamını değiştirdiği ve önemli olmayan birşey olduğu hakkında geçerliliği kabul edebilecek tüm delilleri önüme sunun lütfeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com

sen ne saçmalıyorsun...Bilgin olmadığı konularda konuşmasan iyi edersin.

Bu arada violin kardeş.O program küçük boyutlu çok az yer kaplar merak etme...Bu güzel program... birde pdf uzantılı bir dosya var..Bu okumalı sesli değil..Sana sesli olanı öneririm.

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
Allaha nasıl hesap vericeksiniz t yi h diye okuyunca nasıl okursanız öyle okuyun ben ne yazarsa onu okurum uzatmasıyla harekesiyle son zamanlarda çıktı bu iş yasin suresinden bir örnek garyet oluyor sana garyeh Allah dese bunu neden orda yazan gibi okumadın? ne dicen güzel okumak için t yi h mi yaptım diyeceksin özünden zaten kuran güzeldir son sözüm ne isterseniz onu yapın başkada yorum yazmam bu konuya bu verdiğimde sadece bir örnek daha çok var böyle ayrıca sadece ben buna karşıyım diğer kurallarla sorunum yok bu sonradan çıkanla sorunum var

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Allaha nasıl hesap vericeksiniz t yi h diye okuyunca nasıl okursanız öyle okuyun ben ne yazarsa onu okurum uzatmasıyla harekesiyle son zamanlarda çıktı bu iş yasin suresinden bir örnek garyet oluyor sana garyeh Allah dese bunu neden orda yazan gibi okumadın? ne dicen güzel okumak için t yi h mi yaptım diyeceksin özünden zaten kuran güzeldir son sözüm ne isterseniz onu yapın başkada yorum yazmam bu konuya bu verdiğimde sadece bir örnek daha çok var böyle ayrıca sadece ben buna karşıyım diğer kurallarla sorunum yok bu sonradan çıkanla sorunum var

Ben böyle bir cahil hayatımda ilk defa gördüm.Bu okuyuşlar hadislerin geldiği gibi rivayet yolu ile gelmiştir..Senin bu söylediklerin Başta Rasulullah'a(s.a.v) sonrada böyle okuyan tüm sahabe ve günümüze kadar tüm müslümanlaradır...

Bu okuyuşları Rasulullah(s.a.v) yaptı şikayetin varsa kıyamet günü cesaretin varsa çıkarsın karşısına.

Sen Kuranı kendi kafana göre oku bizde Rasulullah'ın(s.a.v) okuduğu gibi okuyalım..

Sen yoluna biz yolumuza...

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
kuran ilk indiğinde harekesiz indi sade indi ilk harekeler hz. ali zamanında oldu bana direk kafir muamelesi yaptın ben garyet olanı garyeh okumayınca birşey kaybetmem çünkü tecvid vacip son 20-30 yılda çıkan tecvide uygun olmayan kurallar sen cennet olan kelimeyi cenneh diye okumayı içine sindiriyorsan oku ama kafir muamelesi yapma Hz. muhammed s.a.v. okuyuşuna göre okumaya çabalıyoruz bunu peygamberimiz böyle okudu diye özleştiremezsin hala demek istediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun ben neden kuranda cennet diye geçen kelimeyi cenneh diye garyeti garyeh diye okıyım ?

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
kuran ilk indiğinde harekesiz indi sade indi ilk harekeler hz. ali zamanında oldu bana direk kafir muamelesi yaptın ben garyet olanı garyeh okumayınca birşey kaybetmem çünkü tecvid vacip son 20-30 yılda çıkan tecvide uygun olmayan kurallar sen cennet olan kelimeyi cenneh diye okumayı içine sindiriyorsan oku ama kafir muamelesi yapma Hz. muhammed s.a.v. okuyuşuna göre okumaya çabalıyoruz bunu peygamberimiz böyle okudu diye özleştiremezsin hala demek istediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun ben neden kuranda cennet diye geçen kelimeyi cenneh diye garyeti garyeh diye okıyım ?

Sen anlamak istemiyormusun yoksa inat mı yapıyorsun cahilliğinde...
Sen şayet hadislere iman ediyorsan onları kabul ediyorsan bu cenneti gerektiği yerde cennet diyede okuyacaksın cenneh diyede okuyacaksın.Yok eğer ben bunu kabul etmiyorum diyorsun hadisleride inkar et..Çünkü hadisleri nasıl rivayet yolu ile geldi ise bu okuyuşlarda(Kıraat) rivayet yolu ile geldi...

Durakta durursan cenneh okursun durmadan geçersen cennet dersin. bu kadar basit
Son 20-30 sene önce çıkan birşey değil iftiradan kim ölmüş.

Mumsemadan bir konu okumuşsun orda eskilerden yapılan bir harekeleme yanlışını delil getirerek şimd böyle okuyan herkeste yanlış yapıyor diyorsun...Binlerce Kıraat İmamları yanlış yapıyor bizim cemcemil doğru okuyormuş.

Sen bana şunu söyle senin kıraat ilmin var mı ? Buna dair ilim aldın mı ? Hangi medresde aldın sen bunu eğer aldın ise

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
bana kütübü sitteden cenneh diye okunmasında mahzur yok diyen bir kanıt göster inanayım

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
bana kütübü sitteden cenneh diye okunmasında mahzur yok diyen bir kanıt göster inanayım

Fıkıhta bir kaide vardır bilir misin ?

Delil iddaa sahibine aittir...
Sen böyle okunmayacağına dair bir iddaa da bulunuyorsun delil getir. kıyameti kopardığına göre demekki ayet veya hadis var...
Bak sana bir kolaylık yapayım.Sen ayet ve hadis getiremeyeceğine göre bari şunu söyle Madem son 20-30 yıl öne bu çıkmış...Son 30 yılı sayma önceki bütün Kıraat alimlerinden bir delil getir böyle okunmasının doğru olmadığına dair...

Cemcemil Hadi ben seni inandıramadım bari herhangi bir Kıraat alimine başvur veya görüş al...

Sen bunu iddaa ediyorsunda bunu senden başka kim iddaa ediyor onuda bir araştır...Hadi koçum.Lakin önce yukardaki soruma cevap ver.

_YUSUF_

Yönetici
Cemcemil, her dilin bir dilbilgisi kuralları vardır bu bütün diller için geçerlidir.Buna dilbilgisi denir.
Arapçanında kendine has dilbilgisi kuralları vardır o nedenle bu şekilde okunur.
Siz nerden bilgilendiyseniz yanlış bilgilendirilmişsiniz.Eğer arapça öğrenecek olursanız bu okumaların nelerden ve neden kaynaklandığınıda öğrenebilirsiniz.

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Tevhid davası kardeşim siz kendinizi Allah aşkına yormayın. Yanlışlık ve boş bilgiler konusunda ısrar eden cemcemil kardeşimize sizin ve yusuf kardeşimizin dediklerinden sonra denecek pek birşey yoktur.

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Cemcemil, her dilin bir dilbilgisi kuralları vardır bu bütün diller için geçerlidir.Buna dilbilgisi denir.
Arapçanında kendine has dilbilgisi kuralları vardır o nedenle bu şekilde okunur.
Siz nerden bilgilendiyseniz yanlış bilgilendirilmişsiniz.Eğer arapça öğrenecek olursanız bu okumaların nelerden ve neden kaynaklandığınıda öğrenebilirsiniz.

İşte bu kadar.... Umarım cemcemil kardeşimiz bu sefer anlamıştır!!
Allah razı olsun kardeşim..

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Set olarak öneri sunabilecek biri var mıııı?

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Tevhid davası kardeşim gönderdiğniz sunum için çok çok teşekkür ederim. Koskoca forumda tek sizden öneri alabildim zaten. Ben kitapçıları dolaşıp soracağım. Allah razı olsun sizden. Allah'a emanet olun.

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Tevhid davası kardeşim gönderdiğniz sunum için çok çok teşekkür ederim. Koskoca forumda tek sizden öneri alabildim zaten. Ben kitapçıları dolaşıp soracağım. Allah razı olsun sizden. Allah'a emanet olun.

Rabbimin rızasını kazanmak için onun Kitabını okumaktaki gayretinizden ötürü Rabbim salih amellerinizi kabul etsin.
Selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt