Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tanışma (2 Kullanıcı)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz..

lakin kullandığınız nick "yahova" ne demektir..?
neden bu nick'i seçtiniz..?

bi zahmet açıklasanız da bundan sonra ki yazışmalarımızı o na göre yapsak...!

kursad

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardes hoşgeldin aramıza...

yahova

Kayıtlı Kullanıcı
nick

nick

Kendi adım yahya yahovanın hiç bir esprisi yok aslında dilime takılmış bir yerden değişik olduğu için tercih ettim. Cep telefonumda dahi bu isimli bir dosya var.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Kendi adım yahya yahovanın hiç bir esprisi yok aslında dilime takılmış bir yerden değişik olduğu için tercih ettim. Cep telefonumda dahi bu isimli bir dosya var.

"Yahova" ismin anlamini bilmediginize göre demekki Yahova türkiyede pek yaygin degil... Almanyada cok var...

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
neymiş peki..?
söyleyinde bizde öğrenelim yahova nick li kardeş te öğrensin belki değiştirmeyi düşünür...

Gecen hafta ilk defa basima geldi (duymustum ama hic rast gelmemistim)
tren istasyonunda idim güler yüzlü bir kadin geldi yanima elinde bir dergi vardi... birsey sorabilimiyim dedi buyrun sorun dedim din yaratilis hakkinda sorular sormaya basladi bizim bildiklerimizden cok farkli seyler... ilgilenmiyorum ben dinimi yeterince taniyorum dedim.. dergiyi vermek istedi almadim...
Yani abi bu gruplar dini zayif kisileri kandirip kendi tarifina (kendi dinlerine) cekmeye calisiyorlar... En büyük özellikleride kandirmak icin cok güleryüzlü cok kibar davranmalari...
(kusura bakma abim türkcem o kadar iyi degil umarim anlatabilmisimdir)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Gecen hafta ilk defa basima geldi (duymustum ama hic rast gelmemistim)
tren istasyonunda idim güler yüzlü bir kadin geldi yanima elinde bir dergi vardi... birsey sorabilimiyim dedi buyrun sorun dedim din yaratilis hakkinda sorular sormaya basladi bizim bildiklerimizden cok farkli seyler... ilgilenmiyorum ben dinimi yeterince taniyorum dedim.. dergiyi vermek istedi almadim...
Yani abi bu gruplar dini zayif kisileri kandirip kendi tarifina (kendi dinlerine) cekmeye calisiyorlar... En büyük özellikleride kandirmak icin cok güleryüzlü cok kibar davranmalari...
(kusura bakma abim türkcem o kadar iyi degil umarim anlatabilmisimdir)

sağolasın hanımefendi kardeşim...

yahova şahitleri

kimlerdir

amaçları nedir

ne zaman kuruldu

karşı oldukları şeyler

Hepimiz görmüşüzdür mutlaka onları.Ellerinde tuttukları Der Wachtturm -Erwachet KULE -UYANIN adlı dergiyle kalabalık yerlerde ,mesela tren istasyonlannda veya sistematik olarak dolaştıkları evlerde tartışmaya girip, dini konularda pek bilgisi bulunmayan kişilerin akıllarını bulandınp kendilerine çekmeye çalıştıklarını görmüşüzdür,duymuşuzdur.

Kimdir bunlar ? Amaçları nedir ? 1882 yılında ABD'de kurulan bu hrıstıyan kökenli mezhebin tüm dünyada 5 milyona yakın üyesi vardır.Amaçlan ; bir din devleti olan Tanrı Krallığını kurmaktır.. Hz. İsa'nın yakın zamanda dünyaya geri döneceğini iddia ederler. Aynca 1914, 1918 ve 1925 yıllarında kıyametin kopacağım tahmin etmişlerdi. Üyelerine çok sıkı bir disiplin uygular.Üyelerini yukarıda yazıldığı gibi az para karşılığı çeşitli yerlerde çalıştırır.

Ticaret de yapıyorlar çeşitli dallarda-Tüm dünyada 4 milyar mark ciro yaptıklan sanılmaktadır.Söyledikleri gibi sadece bağışlardan değll,yaptıkları ticaretten kazandıkları tahmin YAHOVA şahitleri 1882 yılında ABD'de kuruldu ediliyor. Uzun zamandır 190 bin üyeleri olan Almanya'da resmi bir kilise olarak tanınmanının savaşını veriyorlar.Bu sayede vergiden muaf olmayı diğer kolaylıklardan yararlanmanın peşindeler. Haziran 1997 tarihinde Alman Anayasa Mahke mesi alınan karar gereği bu planları şimdilik askıda kaldı. Karara göre:Devletin kendisine karşı olmamalanna rağmen .üyelerine koydukları seçime katılma yasağı demokrasinin prensip lerine ters düştüğü için resmi bir kilise olarak tanınmamıştır.

KARŞI OLDUKLARI ŞEYLER

• Kan nakline karşıdırlar.Hasta ölecek dahi olsa kan verilmesi yasaktır

• Askerlik reddedilir

• Devlet kurumlanna karşıdırlar

• Diğer dinleride,şeytanın hükmettiğine inandıkları dünyanın bir parçası sayarlar

• Politikaya katılımları yoktur. Seçimlere katılmak yasaktır

bu batıl dinin kurucusu amerikalı papaz charles russel’dir. ilkokul mezunudur. 1872 yılında kurmuş, 1916’da ölmüştür.
“bin yıllık krallığın peygamberi” olarak kabul edilir. önceleri protestan presbiteryan kilisesine bağlı iken, sonra protestan congregasionalist kilisesine üye oldu. buradan da ayrıldı.
russel, satışa çıkardığı bir buğdayın çok fazla ürün vereceğini, bu buğdayın mucizeli olduğunu ilan etti. bu yalana inananlar bir avuç buğdayı 60 dolara alarak ektiler. fakat istenilen ürünü alamayanlar, dolandırıldıklarını anlayanlar mahkemeye verdiler. mahkemede bu buğdayın diğer buğdaylardan farkı olmadığını itiraf etti ve mahkum oldu.
evlatlık kızı rose boly’ye tecavüz ettiği için karısı maria francis tarafından mahkemeye verilmiş ve mahkemede suçunu itiraf ederek hüküm giymiştir. mahkeme, russel’in “yalan yere yemin eden” bir yalancı olduğuna dair de bir hüküm vermiştir.

bu batıl din, bir zamanlar russelizm adıyla anılmış ve bir cins luthercilik olarak görülmüştür. hedefleri tanrının denetiminde hz. isa’nın liderliğinde bir dünya krallığı, tek tip toplum düzeni kurmaktır. yehova şahitleri 1917-1928 yılları arasında inançlarında 148 kadar değişiklik yaptılar. karmakarışık bir inanç sistemi haline gelen yehovacılık, gerçek hıristiyanlık iddiası ile ortaya çıkmasına ve yahudilikle hıristiyanlık karması gibi görünmesine rağmen onlardan tamamen farklı bir inanış haline geldi.
yehova: bu kelimesinin aslı yahvedir. yahve israillilerin milli ilahlarının adıdır. bu din, önceleri “russel tarikatı” adıyla çalışıyordu. 1931’de “yehova şahitleri” adıyla meydana çıktı. dört incili esas alırlar.

(isa’nın dünya krallığı başladı) diyerek, devletlerin sonunun yaklaştığını, tarihler vererek ortaya atmışlardır. bu tarihler, 1914, 1918, 1925 ve 1975’tir. tabii hepsi de boşa çıkmıştır.
yehovacılar, yeni yorumlarla ayrı bir akım, ayrı bir hıristiyanlık dini şeklinde görünürler. bazı hıristiyanlar (isa üç tanrıdan biridir) derler. yehovacılar için tek ilah yehova derler ise de, (isa, yehovanın oğludur, üstün bir varlıktır) derler. hz. isa’yı ilah olmaktan çıkarmaları ve ruhu kabul etmemeleri katolik, ortodoks ve protestanları kızdırmıştır.

yehovacılara göre de, diğer hıristiyanlar gibi, her çocuk günahkâr doğar. inançlarını aşılamak için, hıristiyanlıklarını gizlerler. yehova yerine “allah” ve diğer islami terimleri kullanırlar. bunlara ancak cahiller kanar, dinini bilen hiçbir müslüman kanmaz.
bunlar ahirete inanmaz. cennetin dünyada olacağına, hz. isa’nın oradaki krallığına inanırlar. ruhun ölmezliğine inanmazlar. üçleme inancını yorumlamaları, bazı hıristiyan mezheplerden farklı olmakla birlikte, onu reddetmezler. dünya onlara göre bâkidir. kendilerini bir millete ve vatana bağlı hissetmezler. hıristiyanlık inancını benimserler. hatta kendilerini asil hıristiyan olarak tanıtırlar.
bayrağa karşı çıkarlar, milliyet ve vatan sevgisini reddederler. vatan bütünlüğü, vatan savunması ve askerlik yapmaya karşıdırlar. zina dışında herhangi bir sebeple boşanmaya ve incillere aykırı olduğunu ileri sürerek kan nakline karşı çıkarlar.

tatlı, okşayıcı dillerle gençleri aldatmaya, hıristiyan yapmaya çalışıyorlar. çeşitli yollardan ele geçirdikleri adreslere broşür ve kitap gönderiyorlar. şık, süslü giyinmiş güzel kızlar, kapı kapı dolaşarak, evlere bu kitap ve broşürleri bırakıyorlar. bu oyuna gelmemelidir..

yahudilik dışında bütün dinleri düşman bilirler. yöneticilerin hemen hepsi yahudidir. yahudilerin 19 kitabını bunlar da mukaddes kabul ederler. 144 bin seçkin yahudinin dünyayı yönlendireceğine, cennetin dünyada olacağına, hz. isa'nın dünyadaki cennette krallık kuracağına, yehovacıların dışında herkesin ölüp bir daha dirilmeyeceğine ve ölen yehovacıların dirileceğine ve bir daha ölmeyeceğine inanırlar. her çocuk günahkâr doğar derler.

yahova

Kayıtlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim ALLAH (c.c.) razı olsun. Bu yazıyı okuduktan sonra kendimi suçlu hissettim. Artık nicki değiştirmek FARZ oldu.

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim ALLAH (c.c.) razı olsun. Bu yazıyı okuduktan sonra kendimi suçlu hissettim. Artık nicki değiştirmek FARZ oldu.

selamün aleyküm..

mevla teala sizden de razı olsun ki..hatada ısrar etmediniz..sırf nefsinizi üstün kılmak için gereksiz mücadeleye girmediniz..

efendi kardeşim suçlu değilsiniz..herkes hata yapabilir mühim olan hatada ısrar etmemektir...

anlayışınız için ben teşekkür ederim..

selamün aleyküm ....

yahova

Kayıtlı Kullanıcı
MSN deki ismi değiştirdim fakat sitedekini değiştiremedim yardımcı olursanız sevinirim

yasmin_66

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Bende yeni üye oldum bu gibi hayirli sitede bulunmaktan cok mutluyum allah hepimizin kalbini böyle yerlere yönetsin

sengul

Kayıtlı Kullanıcı

EsSelamu aleykum..

Sevgili kardeşim lütfen yazınızı tekrar gözden geçiriniz..

Hayır yanınızda ..
Şer uzağınızda olsun..

Selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt