Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Taliban tuzağı ve “Avanak Amerikalı” (1 Kullanıcı)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Türkçe'de "Sulu dereye götürür susuz getirir" diye bir atasözü vardır. İşte öyle bir olay olmuş Afganistan'da.

New York Times gazetesinden alıntı yapan Türk gazetesinin dün yayınladığına göre Taliban liderlerinden Molla Ahtar Muhammet Mansur, barış görüşmeleri yapmak için Afganistan'daki NATO ve diğer yetkililerle üç defa görüşmüş.

Bu görüşmelerde çok miktarda dolar almış.

Daha sonra Amerikalı, Avrupalı ve NATO temsilcileri bu görüştükleri adamın Molla Mansur olmadığını ve Pakistan'dan gelen, kendini Molla Mansur diye yutturan biri olduğunu ve aldatıldıklarını anlamışlar.
Köy odasında sohbet ederlerken biri "O, adamı sulu dereye götürür, susuz getirir" der.

Orada bulunanlardan biri "Ben sulu dereye varacam, susuzken su içmeden oradan ayrılacam. Kimse yapamaz bunu" der.

Bir diğeri "Ben seni sulu dereye götürürüm, susuz getiririm. Getiremezsem sana bir koyun vereceğim" diye bahse girişir.

Öbürü de "Su içirmeden getirirsen ben de sana bir koyun verecem" der.

Muhtar ve köy ileri gelenleri olaya şahitler.

İkisi birlikte bir saat yürüyerek sulu dereye varırlar.

Susuz adam tam su içeceği anda öbürü, "Biz yanlış yaptık. Şimdi sen içeceksin ve içtiğini söyleyeceksin. Ben de yalan söyleyerek içmediğini söyleyeceğim. İkimizin de şahidi olmadığına göre ispatı mümkün olmayacak. Geri gidelim, köy odasından bir şahit alalım ve gelelim. Ben sana içirmezsem koyunu ben alırım. İçersen sen alırsın" deyince adam mantıklı bulur ve içmeden geri gelirler.

Köy odasında durumu anlatırlar.

Muhtar da koyunu, içirmeyene verir.

Times'in haberinde sahte liderin okuma yazma bilmediği de yazılı.

Onlara göre Grekçe'yi bilmeyene okuma yazma bilmez diyorlar.

Kur'an okumasını bilenleri okuma yazma bilir saymıyorlar.

Bu okuma yazma bilmeyen adam, NATO yetkililerini, CIA ajanlarını, Amerikalı asker ve savaş uzmanlarını atlatmış, susuz derede su içirmiş, ödül olarak da bol miktarda dolar almış.

Bu sene Ürdün'lü Belavi'nin 30 Aralık 2009 da Afganistan'da CIA adına çalışır görünürken önemli bir haber getirdiğini bildirip CIA'nın en önemli ajanlarını bir araya topladıktan sonra Avanak Amerikalı CIA ajanlarından 7 tanesini öldürmüştü.

"Avanak" sözü bana ait değil.

Bu söz, ABD'nin Afganistan'daki en üst düzey istihbarat yetkilisi tümgeneral Michael Flynn'e ait.

Belavi'nin okuma yazması var.

Çünkü tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamlamış.

Ancak yedi CIA ajanını öldürdüğü için geri kalmış ülkelerin siyasileri ve medyasına göre teröristtir.

7 değil, yedi yüz değil, yedi bin de değil yedi yüz binin üzerinde Müslüman öldüren Amerika'lı ajanlar, geri kalmış ülkelerin siyasileri ve medyasına göre masum..

Obama, 2014'e kadar Afganistan'dan çekileceklerini bildirmiş.

Kanlı ellerle geldiniz.

Binlerce tonluk kan içtiniz.

Kan tulumu olarak döneceksiniz ve kan tutacak sizi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bu sene Ürdün'lü Belavi'nin 30 Aralık 2009 da Afganistan'da CIA adına çalışır görünürken önemli bir haber getirdiğini bildirip CIA'nın en önemli ajanlarını bir araya topladıktan sonra Avanak Amerikalı CIA ajanlarından 7 tanesini öldürmüştü.

"Avanak" sözü bana ait değil.

Bu söz, ABD'nin Afganistan'daki en üst düzey istihbarat yetkilisi tümgeneral Michael Flynn'e ait.

Belavi'nin okuma yazması var.

Çünkü tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamlamış.

Ancak yedi CIA ajanını öldürdüğü için geri kalmış ülkelerin siyasileri ve medyasına göre teröristtir.

7 değil, yedi yüz değil, yedi bin de değil yedi yüz binin üzerinde Müslüman öldüren Amerika'lı ajanlar, geri kalmış ülkelerin siyasileri ve medyasına göre masum..

Obama, 2014'e kadar Afganistan'dan çekileceklerini bildirmiş.

Kanlı ellerle geldiniz.

Binlerce tonluk kan içtiniz.

Kan tulumu olarak döneceksiniz ve kan tutacak sizi.
Gönlüne bereket gönüldaşımız...
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM...DUA...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt