Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

«SUDOKU» (1 Kullanıcı)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
Aşağıdaki link adresini kopyala-yapıştır yaparak açtığınız sayfada "start" yazana basın ve sonra zorluk derecesini seçin.Ama önce oyun nasıl oynanır bu konuda bir önbilgi vereyim.
Soldan sağa ve yukarıdan aşağıya dokuz kareden oluşan grafik, kendi içinde de dokuzar karelik bölümlere ayrılmış durumda. Bu karelere 1'den 9'a kadar rakamlar yerleştiriyorsunuz. Amaç tüm kareleri doldurmak. Bulmacanın zorluk derecesine göre ipuçları veriliyor. Her sırada ve kendi içinde bölünmüş her dokuz karelik bölümde aynı rakamdan bir tane olması gerekiyor. Sayı girmek için karelere tıklamanız yeterlidir, girdiğiniz sayıyı silmek için de delete tuşunu kullanabilirsiniz.

http://www.2dplay.com/sudoku-original/sudoku-original-play.htm

Not:Gençlerde zeka gücünü geliştirici etkisi olduğu ve ileriki yaşlarda ise Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azalttığı hekimler tarafından iddia ediliyor.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: «SUDOKU»

ben sudoku hastasıyım.zihni müthiş uyanık tutuyor.denemenizi tavsiye ederim

sert

Kayıtlı Kullanıcı

ben denedim ama sıkıldım belki de mantığını tam anlayamadım.

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER GERÇEKTEN SUDOKU BEYİN JİMNASTİĞİ GİBİ BİR OYUN.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Gazetelerin verdiği bulmacaları çözmeye bayılıyorum.İster sözcük ister rakam bulmacası olsun ama iş bilgisayardan çözmeye gelince hemen usanıyorum nedense.Ben bilgisayarda daha çok oyun oynamayı seviyorum :)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
sudoku meraklılarındanım...birçok sitede sudoku çözmekle uğraşıyorum.zevkli, eğlendirici ve zeka geliştirici etkisi de yabana atılmamalı..herkesin oynamasını tavsiye ederim selam ve dua ile

Öyle de ben nedense ısınamadım bu sudokuya bir türlü

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

sert yazdı:
aliye_aliye yazdı:
sudoku meraklılarındanım...birçok sitede sudoku çözmekle uğraşıyorum.zevkli, eğlendirici ve zeka geliştirici etkisi de yabana atılmamalı..herkesin oynamasını tavsiye ederim selam ve dua ile

Öyle de ben nedense ısınamadım bu sudokuya bir türlü

benim de bir anda öğrendiğim söylenemez ama biraz uğraşınca gerçekten yapabilirsiniz inşallah...bir rakamı yazarken bile enine boyuna düşünmeniz lazım..tabi biraz sabır istiyor.:D başarmanız dileğiyle..selam ve dua ile

sert

Kayıtlı Kullanıcı

sabır istiyorsa o zaman balık tutmayı tercih ederim:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt