Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sözler (1 Kullanıcı)

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Muhammed ümmeti TerK Eyleme Sünneti
Vallahi Vermiyorlar
Muhammedsiz Cenneti

Korkma Düşmandan
Ateş Olsa Yandirmaz Seni
Müstakim Ol H.z Allah Utandirmaz Seni

Müslüman Kardeşini Af Etmek
Kulluk Görevidir
Allah Okadar Azizken Af Ediyor
Kul Acizken Niçin Af Etmiyor

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim çooooooooooooooooook Güzel Allah Yar Ve Yardimcin Olsun

reyyan34

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel rabbim razı olsun

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
Sözler
Vallahi Vermiyorlar
Muhammedsiz Cenneti

Korkma Düşmandan
Ateş Olsa Yandirmaz Seni

Kulluk Görevidir

güzeldi emeğinize sağlık

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim eline gönlüne sağlık allah razı olsun rabbime emanetsin

burcui82

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel

çok güzel

allah razı olsun çok güzel gerçekten.çok da dogru.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Vallahi Vermiyorlar
Muhammedsiz Cenneti

Korkma Düşmandan
Ateş Olsa Yandirmaz Seni

Kulluk Görevidir

Selamün aleyküm güzel kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı..Emeğinize, yüreğinize sağlık..Rabbimiz c.c razı olsun..İbretlendiren ve düşündüren sözlerdi..Teşekkürler kardeşim paylaştığınız için..Rabbimize emanetsiniz inşallah.Selam ve dua ile..B):H

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm güzel kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı..Emeğinize, yüreğinize sağlık..Rabbimiz c.c razı olsun..İbretlendiren ve düşündüren sözlerdi..Teşekkürler kardeşim paylaştığınız için..Rabbimize emanetsiniz inşallah.Selam ve dua ile..B):H
aleyna ve aleyküm selam kardeşim :Trabbim senin gibi dava kardeşimdende razı olsun sizde kainatın sahibine emanetsiniz selam ve dua ileB)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi Vermiyorlar
Muhammedsiz Cenneti

Korkma Düşmandan
Ateş Olsa Yandirmaz Seni

Kulluk Görevidir

S.A PAYLAŞIM ÇOK GÜZEL ELLRİNİZE SAĞLIK . MEVLAYA EMANETSİNİZ...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm mücahide kardeşim...Davamızda sabit kullardan olmak duasıyla inşallah güzel kardeşim..Her daim hayırlarla karşılaşmak, hayırlara vesile olmak duasıyla inşallah.Dualarımdasınız mücahide kardeşim.Rahman ve Rahim olana emanetsinizB):H

2003389561264956983fsmf1.jpg

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm mücahide kardeşim...Davamızda sabit kullardan olmak duasıyla inşallah güzel kardeşim..Her daim hayırlarla karşılaşmak, hayırlara vesile olmak duasıyla inşallah.Dualarımdasınız mücahide kardeşim.Rahman ve Rahim olana emanetsinizB):H

2003389561264956983fsmf1.jpg
ALEYNA VE ALEYKÜM SELAM DAVA SAFININ EN ÖNLERİNE KATILIP RABBİNİN RIZASINA MAZHAR OLMA ŞEREFİNE ERMEYE ÇALIŞAN MÜCAHEDE KARDEŞİM AMİN İNŞALLAH DAVAMIZDA RABBİMİN SIRATİ MÜSTAKİMİNDEN AYAKLARIMIZIN KAYMAMASI DUASIYLA MÜCAHEDE KARDEŞİM BU GÜZEL HADİSİ ŞERİFE NAİL OLURUZ İNŞALLAH BİRDE LALELER NE GÜZEL BİR NİMETTİR HEM HADİS HEMDE LALELER İÇİN RABBİM RAZI OLSUN MÜCAHEDE KARDEŞİM RABBİM ÖMÜR VERDİĞİ MÜDDETÇE SİZ DEĞERLİ MÜCAHEDE KARDEŞİMDE BENİM GİBİ ACİZ VE GÜNAHKARIN DAİMİ DUASINDA OLACAKTIR KARDEŞİM RABBİMİN İZNİYLE GAFUR VE SETTAR OLAN RABBİME EMANETSİNİZ MÜCAHEDE KARDEŞİMB)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi Vermiyorlar
Muhammedsiz Cenneti

Korkma Düşmandan
Ateş Olsa Yandirmaz Seni

Kulluk Görevidir

selamün aleyküm ey yolcu.

Beni kimse sevmedi,onun kadar
Günah işlesem,tövbeme bakar
Bir hayrımı bine sayar
ALLAHIMMM ALLAHIMMM ALLAHIMMM

dertli olsam o hep yanımda
Aciz kaldı,Anamda babamda
o hep verdi,el benden alanda
ALLAHIMMM ALLAHIMMM ALLAHIMMM

bu şiirin devamını sen getir,ustalıga terfi et.hadi bakalım kolay gelsin.:gulegule

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
~*~ İmam-ı Şafi'den Nasihatler:~*~
  • Senden daha çok malı ve parası olan kimseyi kıskanma. O malına ve parasına hasretle ölür. İbadeti ve taati çok olan kimselere gıpta et. Her yaşayan sonunda ölecektir. Onların dünyalıklarına özenme.
  • Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Madem ki böyledir, o halde Allahu Teala'ya itaat edenlerle beraber bulun, onları sev.
  • İlim ezber edilen şey değil, ezber edilen şeyden temin edilen faydadır.
  • İlmi kibirlenmek ve kendisini büyük görmek için isteyenlerden hiçbiri iflah olmamıştır. Ama alimlere ve insanlara hizmet etmek için öğrenen felah bulmuştur.
  • Layık olmayana ilim öğretmek ilme zulmetmektir. Layık olana öğretmemek , o kişiye zulüm etmektir.
  • Hiçbir vakit yoktur ki, ilimle uğraşmak hüzün ve kederi yok etmesin. İlimle uğraşmak , kalbin en ince ve en gizli noktalarını harekete geçirir.
  • Dünya işlerinde bir darlığa ve sıkıntıya düşen kimse ibadete yönelmelidir.
  • İnsanları tamamen razı ve memnun etmek çok zordur. Bir kimsenin bütün insanları kendinden hoşnut etmesi mümkün değildir. Bunun için, kişi daima Rabbini razı etmeye çalışmalıdır.
  • Dünya sevgisini ve Allah sevgisini bir araya toplama iddiası yalandır.
  • Zaman içinde gelen musibet ve belalardan dolayı sabırsızlık gösterme. Dünyanın bela ve musibetleri devamlı değildir.
  • Hocama hafızamın zayıflığından şikayet ettim. Bana günahlardan uzaklaşmamı söyledi ve dedi ki:
"İlim bir nurdur, Allah'ın nuru asilere verilmez."

• Ey Rabbim, günahlarım gözümde büyüdü. Ancak onları senin affınla karşılaştırınca senin affının daha büyük olduğunu gördüm.
Selamün Aleyküm Güzelliklere Yolcu, değerli mücahide kardeşim..Hakkınızı helal edin inşallah, İmam Şafii Hazretlerinin bu değerli sözlerini ve ibretlik nasihatlerini paylaşmak istedim..Rabbimiz c.c istifadelenmeyi ve nasiplenmeyi nasip eylesin..Rahman ve Rahim olan Mevlamıza emanetsiniz mücahide kardeşim..Her zaman acizane dualarımdasınız inşallah..Rahman c.c güzel gönlünüze göre versin iki cihanda da inşallah..Selam, dua ve baki kardeşliğimiz ile..B)B)

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
~*~ İmam-ı Şafi'den Nasihatler:~*~

• Senden daha çok malı ve parası olan kimseyi kıskanma. O malına ve parasına hasretle ölür. İbadeti ve taati çok olan kimselere gıpta et. Her yaşayan sonunda ölecektir. Onların dünyalıklarına özenme.
  • Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Madem ki böyledir, o halde Allahu Teala'ya itaat edenlerle beraber bulun, onları sev.
  • İlim ezber edilen şey değil, ezber edilen şeyden temin edilen faydadır.
  • İlmi kibirlenmek ve kendisini büyük görmek için isteyenlerden hiçbiri iflah olmamıştır. Ama alimlere ve insanlara hizmet etmek için öğrenen felah bulmuştur.
  • Layık olmayana ilim öğretmek ilme zulmetmektir. Layık olana öğretmemek , o kişiye zulüm etmektir.
  • Hiçbir vakit yoktur ki, ilimle uğraşmak hüzün ve kederi yok etmesin. İlimle uğraşmak , kalbin en ince ve en gizli noktalarını harekete geçirir.
  • Dünya işlerinde bir darlığa ve sıkıntıya düşen kimse ibadete yönelmelidir.
  • İnsanları tamamen razı ve memnun etmek çok zordur. Bir kimsenin bütün insanları kendinden hoşnut etmesi mümkün değildir. Bunun için, kişi daima Rabbini razı etmeye çalışmalıdır.
  • Dünya sevgisini ve Allah sevgisini bir araya toplama iddiası yalandır.
  • Zaman içinde gelen musibet ve belalardan dolayı sabırsızlık gösterme. Dünyanın bela ve musibetleri devamlı değildir.
  • Hocama hafızamın zayıflığından şikayet ettim. Bana günahlardan uzaklaşmamı söyledi ve dedi ki:
"İlim bir nurdur, Allah'ın nuru asilere verilmez."
  • Ey Rabbim, günahlarım gözümde büyüdü. Ancak onları senin affınla karşılaştırınca senin affının daha büyük olduğunu gördüm.
Selamün Aleyküm Güzelliklere Yolcu, değerli mücahide kardeşim..Hakkınızı helal edin inşallah, İmam Şafii Hazretlerinin bu değerli sözlerini ve ibretlik nasihatlerini paylaşmak istedim..Rabbimiz c.c istifadelenmeyi ve nasiplenmeyi nasip eylesin..Rahman ve Rahim olan Mevlamıza emanetsiniz mücahide kardeşim..Her zaman acizane dualarımdasınız inşallah..Rahman c.c güzel gönlünüze göre versin iki cihanda da inşallah..Selam, dua ve baki kardeşliğimiz ile..B)B)
a018iohj0uv4.gif

ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ MÜCAHİDEM ESTAFİRULLAH BİLAKİS ÇOK SEVİNDİM FORUM ZENGİNLEMİŞ SAYENİZDE RABBİM NASİHATLERİ UYGULAMAMIZI NASİP ETSİN SİZDE BİZLERİ KARDEŞ KILAN RABBİME EMANET OLUN BU SEFER BECERE BİLDİYSEM BU ACİZ VE GÜNAHKAR KARDEŞİNİZDEN SİZE BİR HEDİYEDİR KABUL BUYURURSANIZ BEN GÜLLERİ ÇOK SEVERİM KARDEŞİMDE SEVER DİYE DÜŞÜNDÜM SELAM VE BAKİ DUA VE MUHABBETİMLE MÜCAHİDE KARDEŞİM​

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ MÜCAHİDEM ESTAFİRULLAH BİLAKİS ÇOK SEVİNDİM FORUM ZENGİNLEMİŞ SAYENİZDE RABBİM NASİHATLERİ UYGULAMAMIZI NASİP ETSİN SİZDE BİZLERİ KARDEŞ KILAN RABBİME EMANET OLUN BU SEFER BECERE BİLDİYSEM BU ACİZ VE GÜNAHKAR KARDEŞİNİZDEN SİZE BİR HEDİYEDİR KABUL BUYURURSANIZ BEN GÜLLERİ ÇOK SEVERİM KARDEŞİMDE SEVER DİYE DÜŞÜNDÜM SELAM VE BAKİ DUA VE MUHABBETİMLE MÜCAHİDE KARDEŞİM​

Selamün Aleyküm değerli mücahide kardeşim..Kabul etmem mi bu güzel çiçekleri? Hem de mücahide bacımdan:)...Rabbimiz c.c razı olsun, elinize sağlık güzel kardeşim..Ben de size gönderiyorum, inşallah beğenirsiniz siz de:H..Dualarımda daimsiniz güzel kardeşim..Selam, dua ve muhabbetle inşallah..Rahman ve Rahim olana emanetsiniz..

mavi-sari-cicekler.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt