Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sorum olcak:bayanlar çalışmalımı sizce? (1 Kullanıcı)

kum_saati

Kayıtlı Kullanıcı
RE: sorum olcak:bayanlar çalışmalımı sizce?

ya yeliz arkadaşım çalışmak ibadettirde başı açmak veya bir erkekle aynı ortamda bulunmakta HARAMDIR. BU KADAR SÖYLÜYORUM.BAYANLAR MORALİMİ BOZDU..ŞARTLAR ŞARTLAR..NE BU YAAA:(

Sanem

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.erhan arkadas bir erkekle ayni ortamda bulunmak haram diyorsun peki bunlar nerde yaziyor? Kötü düsünceler icersinde degilsen kalbin temiz ise bence haram degil...Hem ona bakarsan kim bilir 24 saat icersinde nekadar haram isliyoruz istemiyerek... :(

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM BENDE ÇALIŞIYORUM BELKİ ÇOK ZORUNLULUĞUM YOK EVET AMA KENDİ İHTİYAÇLARIMI KARŞILAYABİLMEK AİLEME BİRAZDA OLSUN KATKIM OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUM AMA ÇALIŞTIĞIM YERDE DİNİ VECİBELERİMİ YERİNE GETİREBİLİYORUM BAKIN İŞTE İSLAM SİTESİNDEYİM VE BURDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM TABİ ŞUNA KATILIYORUM ÇALIŞTIĞIN YERİN ORTAMI ÇOK ÖNEMLİ EĞERKİ GERÇEKTEN RAHATSIZ OLUNACAK BİR ORTAMDA ÇALIŞILIYOSA İSE KESİNLİKLE GÖZ YUMMAYI FALAN DOĞRU BİLMİORUM ASLA ERHAN ÖZBEK KARDEŞİM SENİDE ANLIYORUM ASLINDA KEŞKE DEDİĞİN GİBİ AZLA YETİNMEYİ Bİ ÖĞRENEBİLSEK BİZİM İÇİN DAHA HAYIRLI OLUCAKTIR ASLINDA DOĞRU OLAN ÇALIŞMAMIZDIR AMA GERÇEKTEN ÇOK İHTİYACI OLANLAR İSTİSNA MESELA KOCASI HASTA ÇALIŞAMIYOR BAŞKA Bİ YERDEN GELİRLERİ DE YOK O HALDE BU KADININ ÇALIŞMASI KADAR DOĞRU BİŞEYDE OLAMAZ TABİ ALLAHIN EMİRLERİNE UYARAK BENİMDE NACİZANE FİKİRLERİM BUNLAR ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH SELAM VE DUA İLE...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler sitemizin islamda kadın bölümünde yeni yayınlanmış olan kadının çalışması ile ilgili yazıyı okumanızı yorumlarınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederim selam ve dua ile

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

Sanem yazdı:
s.a.erhan arkadas bir erkekle ayni ortamda bulunmak haram diyorsun peki bunlar nerde yaziyor? Kötü düsünceler icersinde degilsen kalbin temiz ise bence haram degil...Hem ona bakarsan kim bilir 24 saat icersinde nekadar haram isliyoruz istemiyerek... :(

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM SANEMCİM EVET ERHAN KARDEŞİM DOĞRU SÖYLÜYOR DİNİMİZ GEREĞİ YABANCI BİR ERKEKLE YANYANA DURMAK AYNI ORTAMDA DURMAK KESİNLİKLE HARAMDIR VE GÜNAHTIR BEN BİLDİĞİM KADARIYLA ANLATMAK İSTERİM (BABA AMCA DAYI DEDE KAYINPEDER KARDEŞİNİN OĞULLARI)ASLINDA BU ERKEKLERİN DIŞINDA KİMSEYE GÖRÜNMEMİZ GEREKMEKTEDİR ALLAHIN EMRİ BUDUR TABİ BUNU NE KADAR YAPABİLİYORUZ ORASI AYRI Bİ KONU....

samirasert

Kayıtlı Kullanıcı

Selamünaleyküm
Bende çalışan bi bayanım Allah nasip ederse evlendikten sonra çalışmak istemiyorum bence bayan çalışmamalı çok çok mecburi olmadığı sürece, erkekte bence aile geçindirebiliceğine inandığı an evlenmeli çünkü artık eşlerde hanımlarından çalışmalarını ister durumda.

Bayanın çalışmasıda artık evliliklerde birçok sorunu ve mutsuzluğu getiriyor. Belki rahat yaşamı fazla parayı sağlıyor ama birçok mutluluğu kaybettiriyor. Azla yetinmesini bilmeyen çokla artınmasını bilmezmiş.

Size çalışan bi bayanın kaybettiği en önemli şeylerinden birini örnek vermek istiyorum; çalıştığım ofise stajer öğrenci aldık kız türbanlıydı burası turistik biyer olduğu için tuhaf karşıladı herkez. Patronumuz geçici olduğu için bişey demedi. Stajı bitince çıktı. daha sonra burda iş aramış türbanlı olduğu için hiçbir yerde iş bulamadı ve türbanını çıkarttı. Şimdi bizim ofiste çalışıyor.

Bence bayan çalışmamalı. Belki ekonomik getirileri var ama manevi birçok ****ürüsü var. Allah hakkımızda herzaman hayırlısını nasip etsin. Allah emanet olun.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

samirasert yazdı:
Selamünaleyküm
Bende çalışan bi bayanım Allah nasip ederse evlendikten sonra çalışmak istemiyorum bence bayan çalışmamalı çok çok mecburi olmadığı sürece, erkekte bence aile geçindirebiliceğine inandığı an evlenmeli çünkü artık eşlerde hanımlarından çalışmalarını ister durumda.

Bayanın çalışmasıda artık evliliklerde birçok sorunu ve mutsuzluğu getiriyor. Belki rahat yaşamı fazla parayı sağlıyor ama birçok mutluluğu kaybettiriyor. Azla yetinmesini bilmeyen çokla artınmasını bilmezmiş.

Size çalışan bi bayanın kaybettiği en önemli şeylerinden birini örnek vermek istiyorum; çalıştığım ofise stajer öğrenci aldık kız türbanlıydı burası turistik biyer olduğu için tuhaf karşıladı herkez. Patronumuz geçici olduğu için bişey demedi. Stajı bitince çıktı. daha sonra burda iş aramış türbanlı olduğu için hiçbir yerde iş bulamadı ve türbanını çıkarttı. Şimdi bizim ofiste çalışıyor.

Bence bayan çalışmamalı. Belki ekonomik getirileri var ama manevi birçok ****ürüsü var. Allah hakkımızda herzaman hayırlısını nasip etsin. Allah emanet olun.

Aleykum selam kardeş,
Anlattığın olay gerçekten bana çok büyük bir azap verdi. Elin adamları misyonerlik faaliyetleri çerçevesinde hergün birilerini hıristiyan yapıyor, biz ise dinimizi yaşayacak bir iş bile bulamadığımız için dinimizden ödün vermek zorunda kalıyoruz.
allah yar ve yardımcımız olsun.
k.s.e.o.

Sanem

Kayıtlı Kullanıcı

Selamin aleyküm samirasert kardes/abla,
güzel bir örnekti ama bence bunu genel olarak böyle söylenmesi dogru degil... cünkü ben yurtdisinda yasiyorum burda dogdum büyüdüm, 5 yildir muassebe isinde calisiyorum ve mesela benim calistigim yer tam yabanci düsmani ve malesef allahim affetsin insallah 5 vakit namazimi kilamiyorum hergün ögleyi ve suanlar ikindi namazimi kaciriyorum ve kaza olarak kiliyorum. Izin vermiyorlar is yerinde ama benim bi arkadasim var Eczanede calisiyor 3 yildan beri ve basi örtülü calistigi yerde hic bir yabanci yok sadece o var türk olarak ve patronu ve en önemlisi müsteriler ondan memnun... tabiki ilk baslarda zorluk cekti, yabanci ülkede bas örtülü is bulmak cok zor ama o hic birzaman acinmayi düsünmedi, allah herkeze örtünmeyi nasip eder insallah.Umarim yanlis anlasilmamisimdir.
Kusura bakmayin uzun oldu birazcik. Amin insallah kardesim. Bide sunu söylemek istiyorum aklimdayken egerki mesela beyimizim kazanci yetmese bir aileyi zor zar gecindirse, o aile nasil ileride hacca gidebilirki??? Nasil vazifesini yerine getirebilir?
allah razi olsun Gönül kardesim, beni bu konuda aydinlattigin icin.Saglicakla kalin allaha emanet olun.

Sanem

Kayıtlı Kullanıcı

Selamin aleyküm samirasert kardes/abla,
güzel bir örnekti ama bence bunu genel olarak böyle söylenmesi dogru degil... cünkü ben yurtdisinda yasiyorum burda dogdum büyüdüm, 5 yildir muassebe isinde calisiyorum ve mesela benim calistigim yer tam yabanci düsmani ve malesef allahim affetsin insallah 5 vakit namazimi kilamiyorum hergün ögleyi ve suanlar ikindi namazimi kaciriyorum ve kaza olarak kiliyorum. Izin vermiyorlar is yerinde ama benim bi arkadasim var Eczanede calisiyor 3 yildan beri ve basi örtülü calistigi yerde hic bir yabanci yok sadece o var türk olarak ve patronu ve en önemlisi müsteriler ondan memnun... tabiki ilk baslarda zorluk cekti, yabanci ülkede bas örtülü is bulmak cok zor ama o hic birzaman acinmayi düsünmedi, allah herkeze örtünmeyi nasip eder insallah.Umarim yanlis anlasilmamisimdir.
Kusura bakmayin uzun oldu birazcik. Amin insallah kardesim. Bide sunu söylemek istiyorum aklimdayken egerki mesela beyimizim kazanci yetmese bir aileyi zor zar gecindirse, o aile nasil ileride hacca gidebilirki??? Nasil vazifesini yerine getirebilir?
allah razi olsun Gönül kardesim, beni bu konuda aydinlattigin icin.Saglicakla kalin allaha emanet olun.

neval

Kayıtlı Kullanıcı

Selammun aleyküm saygı değer kardeşlerim,çok güzel bir konuya değinmişsiniz.
Bende çalışıyorum ama,bir bayan olarak fikrim söylemek istiyorum,bence çok zor bir durum söz konusu değilse bayanların çalışmaması dinimiz gereğince daha doğru olur.Sözüm sizlere değil kimse üzerine almasın,fakat günümüzün erkekleri çok kötü niyetliler.ALLAH'a emanet olun selametle......

kum_saati

Kayıtlı Kullanıcı

sanem arkadaşım nur suresi galiba baştan sona okursan galiba bana hak verirsin.selametle

kum_saati

Kayıtlı Kullanıcı

neval arkadaşım tespitin süper.

Sanem

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. erhanozbek arkadasim aslina okumustum ama unutmusum galiba bidaha okicam allah razi olsun senden

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt