Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SİZLERDE DOYASIYA YEMEK YİYEBİLİYORMUSUNUZ... (1 Kullanıcı)

AMMAR79

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşlerim özellikle son 1 haftadır gerek sahurda gerekse iftarda hep aklımda zihnimin bir yerlerinde kendimle şu savaşı yaşıyorum.Daha doğru ifade etmek gerekirse vicdanen rahat olamıyorum sebebi de farkında mısınız bilmem ama özellikle iftar sofralarımız o kadar bol nimetlerle dolu ki özellikle iftar davetlerimizi gözümün önüne getiriyorum.Ama genelide böyle zaten sofralarımızın herşey o kadar fazla ki Rabbim bize bu kadar nimeti veriyor ve bu noktada aklıma Peygamerimiz Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) 'nin bazen günlerce bir tas çorba bile bulamadığı Hz. Osman(r.a.)ın sadece zeytin yağı ve ekmekle sofradan kalktığı Hz.Ebbubekir(r.a.)ın kendisine gelen helvayı fakir ailelerin çocukları için yollaması ve daha niceleri sahabenin yarı aç yarı tok yaşayışı...Şimdi Rabbimin bu sevgili Kulları sevgili büyüklerimiz Rablerine kullukta en üst seviyedelerken bu kadar aç kaldılarsa biz (en azından kendim için söyleyebilirim çünkü Onların İbadeti ve kulluğu yanında ben Büyük gühakarım Utancımdan kıyaslayamıyorum bile...) onlardan haşâ dahamı yukardayız ki bize bu kadar çok nimet veriyor...İşte bu noktada ben yemek yiyemiyorum,yemek istemiyorum çünkü boğazımda düğümleniyor utanıyorum.Kardeşlerim Bu bolluğun Umarım bide darlığı olmasın İnşallah onlara efendimize layık Rabbimize bunlar için yeterince şükredebilen kullardan oluruz.Sizlerde bu konuda düşüncelerinizi yazarsanız acaba çokmu duygusal davranıyorum çok sevinirim...selam ve dua ile...

c1-ay

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SİZLERDE DOYASIYA YEMEK YİYEBİLİYORMUSUNUZ...

S.A. Hayırlı ramazanlar öncelikle. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz sizden Allah razı olsun benim gibi hatırlamayanlara hatırlattığınız için. Bende çok önem veririm bu konulara ama sizin değindiğiniz şekilde hiç düşünmemiştim belkide bilmediğimdendir Peyganberlerin hayatlarını, ben bile kendimden utandım.

Ben genelde iftar veya sahur farketmez her yemeğe oturduğumda aklıma dışarıda aç susuz hayatlarını sürdürmeye çalışan insalar gelir, belediyenin dağıttığı iftar yemeğinde birbirini bir tas çorba için ezen o zor durumda olan insanlar gelir ve vijdanım sızlar. Demem o ki Allah bize bu nimetleri vermiş biz şükredeceğiz halimize, yettiği kadarıyla yetineceğiz lakin dışarıdakileri unutmayacağız imkanımız varsa vereceğiz ve dualarımızı eksik etmeyeceğiz onların üzerinden, onların yerinde bizlerde olabiliriz zamanı gelir...

Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin midemize inen bir lokma ekmeğin bir yudum suyun bile.

Allah'a emanet olun, dualarınızı eksik etmeyin...:|

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

SUATABAT yazdı:
AMMAR79 yazdı:
Sevgili kardeşlerim özellikle son 1 haftadır gerek sahurda gerekse iftarda hep aklımda zihnimin bir yerlerinde kendimle şu savaşı yaşıyorum.Daha doğru ifade etmek gerekirse vicdanen rahat olamıyorum sebebi de farkında mısınız bilmem ama özellikle iftar sofralarımız o kadar bol nimetlerle dolu ki özellikle iftar davetlerimizi gözümün önüne getiriyorum.Ama genelide böyle zaten sofralarımızın herşey o kadar fazla ki Rabbim bize bu kadar nimeti veriyor ve bu noktada aklıma Peygamerimiz Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) 'nin bazen günlerce bir tas çorba bile bulamadığı Hz. Osman(r.a.)ın sadece zeytin yağı ve ekmekle sofradan kalktığı Hz.Ebbubekir(r.a.)ın kendisine gelen helvayı fakir ailelerin çocukları için yollaması ve daha niceleri sahabenin yarı aç yarı tok yaşayışı...Şimdi Rabbimin bu sevgili Kulları sevgili büyüklerimiz Rablerine kullukta en üst seviyedelerken bu kadar aç kaldılarsa biz (en azından kendim için söyleyebilirim çünkü Onların İbadeti ve kulluğu yanında ben Büyük gühakarım Utancımdan kıyaslayamıyorum bile...) onlardan haşâ dahamı yukardayız ki bize bu kadar çok nimet veriyor...İşte bu noktada ben yemek yiyemiyorum,yemek istemiyorum çünkü boğazımda düğümleniyor utanıyorum.Kardeşlerim Bu bolluğun Umarım bide darlığı olmasın İnşallah onlara efendimize layık Rabbimize bunlar için yeterince şükredebilen kullardan oluruz.Sizlerde bu konuda düşüncelerinizi yazarsanız acaba çokmu duygusal davranıyorum çok sevinirim...selam ve dua ile...

HAKLI OLABILIRSINIZ. AMA BIR DE SOYLE DUSUNUN O GUNUN EKONOMIK SARTLARIYLA SIMDIKI SARTLARI DUSUNUN. O BOLGENIN KURAK IKLIMINI VE ANADOLUNUN MUKEMMEL IKLIMINI KIYASLAYIN. ALLAH`IN VERDIGI NIMETLERE SUKURLER OLSUN. VE BIRDE HERGUN ACLIKTAN OLEN INSANLARI GOZUNUZUN ONUNE GETIRIN. VE ALLAH`A SONSUZ SUKUR EDIN....

Herkasin sofrası aynıdeğil olmayanları unutmayalım inşallah ıraklı filistinli .........kardaeşlerimizi buda ıraktan iftar sofrası

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM, HAKLISIN SONUNA KADAR HAKLISIN ... HER ZAMAN RABBİMDEN GELEN HER ŞEYE ŞÜKRETMEMİZ GEREKİYOR. KENDİ ADIMA BAZEN BUNU UNUTUYORUM, SONRA KENDİ KENDİME HAYIFLANIP NASIL BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞIMDAN DOLAYI UTANIYORUM. RABBİM BİZLERE SONSUZ NİMETLERİ KARŞILKISIZ VERMİŞ ONA ŞÜKRETMEK Mİ HAŞA ZOR GELİYOR. DOYUMSUZ OLMAK ZORUMA GİDİYOR GEREKSİZ HARCAMALAR İÇİME DOKUNUYOR, AF DİLİYORUM RABBİMDEN, ŞÜKREDİYORUM, TÖVBE EDİYORUM BENİ AFFETSİN, BENİM GİBİ VARSA ONLARI DA AFFETSİN DİYE. RABBİM BİZİ BİZDEN İYİ BİLİR, KİMSEYİ DARDA BIRAKMASIN ... RAHMETİNİ ESİRGEMESİN. BÖYLE GÜZEL BİR KONU AÇTIĞINIZ İÇİN SAĞOLUN ... ALLAH RAZI OLSUN .... HAYIRLI BAYRAMLAR ...

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM, HAKLISIN SONUNA KADAR HAKLISIN ... HER ZAMAN RABBİMDEN GELEN HER ŞEYE ŞÜKRETMEMİZ GEREKİYOR. KENDİ ADIMA BAZEN BUNU UNUTUYORUM, SONRA KENDİ KENDİME HAYIFLANIP NASIL BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞIMDAN DOLAYI UTANIYORUM. RABBİM BİZLERE SONSUZ NİMETLERİ KARŞILKISIZ VERMİŞ ONA ŞÜKRETMEK Mİ HAŞA ZOR GELİYOR. DOYUMSUZ OLMAK ZORUMA GİDİYOR GEREKSİZ HARCAMALAR İÇİME DOKUNUYOR, AF DİLİYORUM RABBİMDEN, ŞÜKREDİYORUM, TÖVBE EDİYORUM BENİ AFFETSİN, BENİM GİBİ VARSA ONLARI DA AFFETSİN DİYE. RABBİM BİZİ BİZDEN İYİ BİLİR, KİMSEYİ DARDA BIRAKMASIN ... RAHMETİNİ ESİRGEMESİN. BÖYLE GÜZEL BİR KONU AÇTIĞINIZ İÇİN SAĞOLUN ... ALLAH RAZI OLSUN .... HAYIRLI BAYRAMLAR ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt