Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (2 Kullanıcı)

kardelen_misali_

Kayıtlı Kullanıcı
عن ابنِ عمر رَضِيَ اللَّه عنهما
أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ كَانَ إِذَا اسْتَوَى عَلَى بَعِيرِهِ خَارِجاً إِلَى سَفَرٍ، كَبَّرَ ثَلاَثاً ، ثُمَّ قَالَ:

﴿ سُبْحَانَ الَّذِي سَخَّرَ لَنَا هٰذَا وَمَا كُنَّا لَهُ مُقْرِنِينَ * وَإِنَّا إِلَى رَبِّنَا لَمُنْقَلِبُونَ﴾
اَللَّهُمَّ إِنَّا نَسْأَلُكَ في سَفَرِنَا هٰذَا الْبِرَّ وَالتَّقْوٰى، وَمِنَ الْعَمَلِ مَا تَرْضٰى. اَللَّهُمَّ هَوِّنْ عَلَيْنَا سَفَرَنَا هٰذَا وَاطْوِ عَنَّا بُعْدَهُ، اَللَّهُمَّ أَنْتَ الصَّاحِبُ فِي السَّفَرِ، وَالخَلِيفَةُ فِي اْلأَهْلِ. اَللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ وَعْثَاءِ السَّفَرِ، وَكَآبَةِ اْلمَنْظَرِ، وَسُوءِ اْلمُنْقَلَبِ فِي الْمَالِ وَاْلأَهْلِ وَالْوَلَدِ.

Hazreti Abdullah İbn Ömer (radıyallâhu anhüma)’dan rivayet edildiğine göre,
Ruh-u Seyyidi’l-Enâm (aleyhi elfü elfi salâtin ve selâm) Efendimiz bir sefere çıkarken biniti üzerine oturunca önce üç defa tekbir getirir, sonra şu ayeti okur ve akabinde şöyle dua ederdi:

“Bunları bizim hizmetimize veren Cenâb-ı Hakk’ı tesbih ve takdis ederiz; O yüceler yücesidir, her türlü eksiklikten münezzehtir. Allah lutfetmeseydi biz buna güç yetiremezdik. Muhakkak ki biz sonunda Rabbimize döneceğiz.” (Zuhruf, 43/13-14)

Allahım, bu yolculuğumuzda Senden her türlü iyilik, hayır, takva ve hoşnut olacağın ameller istiyoruz. Allahım, bu seyahatimizde bize kolaylıklar ihsan eyle, mesafeleri bize yaklaştır. Allahım yolculuk boyunca yegâne koruyucumuz ve geride kalan aile fertlerini görüp gözeten vekilimiz Sensin. Allahım, sefer meşakkatinden, çirkin manzaralarla ve üzücü hadiselerle karşılaşmaktan, mal, aile ve çoluk-çocuğun kötü bir akıbete uğramasından Sana sığınırım.

[Müslim, Hac 425. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Cihad 72; Tirmizî, Daavât 45–46.]

masmavi_44

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya mü'minin zindanı,kafirin de cennetidir

ve insan

Kayıtlı Kullanıcı
audici196.gif

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
'' Benim hükmüme razı olmayan ve Benim verdiğim musibete

sabretmeyen kişi , kendine Benden başka bir rab arasın.''

(Kutsi Hadis)(Mucemus Sağir)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Biriniz musibete uğramış birini gördüğünde içinden ,

''Beni sana ve kullarından birçoğuna gerçekten üstün kılan ALLAH 'a

hamdolsun '' derse , bu ,kendisine verilen o nimete şükür olur.

Hz.Muhammed s.a.v.(Mucemus Sağır)

musalli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ennsevgiliye.tr.gg
"Siz, iman etmedikçe cennete giremezsiniz; birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız. Yaptığınız zaman birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız."
(Müslim, Îmân 93. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 131; Tirmizî, İsti‘zân 1; İbni Mâce, Mukaddime 6, Edeb 11)"

aberberfb1

Kayıtlı Kullanıcı
HADİSLER

(Allah Rasûlü) “Din nasihattir/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah'a, Kitabina, Peygamberine, Müslümanlarin yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.

Müslim, Imân, 95.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
A l l a h ı m !

Bana seni sevmeyi , Seni sevenleri sevmeyi ve beni

Sana yakınlaştıracak şeylerin sevgisini nasib eyle .

Hz.Muhammed (s.a.v.)

gül kokusu06

Kayıtlı Kullanıcı
Sizden birinizin, arzusu benim getirdigim (Kur'an'a Seriat)e uymadikca kamil imanla iman etmis olamaz.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Oku, Oku, Oku.. Alimin Uykusu Bile Cahilin İbadetinden Üstündür... Hz. Muhammed (S.A.V)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Gercek musluman, muslumanlarin elinden ve dilinden geven icinde oldugu kimsedir. Gercek muhacir ise Allah'in yasaklarini terkeden kimsedir.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

A l l a h ' ı m !

Bana haramdan sakınıp helal ile yetinmeyi nasib eyle.

Lütfun ile Senin dışındakilere muhtaç eyleme .

Hz.Muhammed (s.a.v.)(Tırmizi)

.

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz. (Mümin, iki defa ayni yanilgiya düsmez)

Buhârî, Edeb, 83; Müslim, Zühd, 63.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c şöyle hükmetti :

Benim rızam için birbirini sevenlere , Benim için biraraya gelenlere ,

Benim için birbirini ziyaret edenlere ve benim için birbirlerine

harcayanlara sevgim gerekli olmuştur.

(Muvatta)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Nefsim kudretinin elinde olan Allah'a yemin ederimki, Ben kendisine babasindan ve cocugundan daha sevgili oluncaya kadar sizden biriniz kamil imanla iman etmis olmaz.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Başka bir gölgenin bulunmadığı Kıyamet gününde Allah Teala, yedi insanı, arşının gölgesinde barındıracaktır:[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Adil devlet başkanı,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabbına kulluk ederek temiz bir hayat içinde serpilip büyüyen genç,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kalbi mescidlere bağlı müslüman,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Birbirlerini Allah için sevip buluşmaları da ayrılmaları da Allah için olan iki insan,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Güzel ve mevki sahibi bir kadının beraber olma isteğine "Ben Allah'tan korkarım" diye yaklaşmayan yiğit,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sağ elinin verdiğini sol elinin bilemeyeceği kadar gizli sadaka veren kimse,[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tenhada Allah'ı anıp göz yaşı döken kişi."[/FONT]​

gülan

Kayıtlı Kullanıcı
---sizde ekleyin bir hadis- şerif

---sizde ekleyin bir hadis- şerif

Iki göz vardir ki, cehennem atesi onlara dokunmaz: Allah korkusundan aglayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz

Müslüman müslümanin kardesidir. Ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. Kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse Allah da onun bir ihtiyacini giderir. Kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple Allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. Kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, Allah da Kiyamet günü onu(n kusurunu) örter.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt