Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

---SİZDE EKLEYİN BİR HADİS- ŞERİF--- (3 Kullanıcı)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
hadis9ik9.jpg

etruce

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre'den: Peygamber (s.a.v) şöyle buyurdu: Bir tacir vardı. İnsanlara borç verip dururdu.Borçluyu fakir gördüğü zaman hizmetçilerine hitaben: Buna müsamaha gösteriniz, Allah'ın da bizlere müsamaha etmesi umulur.derdi. İşte bu huuyndan dolayı Allah o taciri müsamaha ve affeylemişti.(Buhari, IV,30 1921)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHÜ TEALA, SATTIĞI ZAMAN MÜSAMAHALI, SATIN ALDIĞI ZMAN MÜSAMAHALI, BORCUNU ÖDEDİĞİ ZAMAN MÜSAMAHALI, ALACAĞINI İSTEDİĞİ ZAMAN MÜSAMAHALI KULU SEVER.

( HADİS-İ ŞERİF, BEYHAKİ, ŞUABÜL-İMAN)

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Musa Eşarî (r.a.) şöyle anlatır:
Eşarî kabilesinden bir grup içinde eşyalarımızı taşıyacak binek develer istemek için Hz. Peygamber'e geldim. Hz. Peygamber (a.s.): "Allah'a yemin olsun ki size deve veremem, size vermek için deve yok" buyurdu. Biz de belli bir süre bekledik. Sonra Allah Resulü'ne bir takım deve getirildi. Bunun üzerine bize yaşları üç ile on arasında değişen beyaz hörgüçlü üç deve verilmesini emretti. Develeri alıp yola koyulduğumuz zaman şöyle konuştuk: Allah bize bereket vermez. Biz kendisinden yük devesi istemek için Allah Resulü'ne gittik, o da bizlere deve veremeyeceğine yemin etti; sonra da verdi. Bu konuşma Hz. Peygamber'e ulaştırıldı. Buna cevaben Hz. Peygamber: "Sizlere develeri ben vermedim. Sizleri develere yükleyen Allah'tır. Allah'a yemin ederim ki Allah diler de bir yemin eder sonra da ondan daha iyi bir yol görürsem yeminimden kefaret verir ve o daha iyi olan işi yaparım" buyurdu.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası [Sadece Arapça]: 3109

Zuhruf44

Kayıtlı Kullanıcı
Selam;

Bir kaç tane de ben yazayım.

"Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım?" Enam Suresi, 114

" Ben sizi ancak vahiy ile uyarıyorum.” Enbiya Suresi, 45

"Bu Kuran, bana, sizi ve ulaştığı kimseleri uyarmam için vahyolundu." Enam Suresi, 19

"Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran' ı devre dışı tuttular." Furkan Suresi, 30

Muhabbetlerimle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt