Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sizce ne yapmalıyım (1 Kullanıcı)

k.cansu

Kayıtlı Kullanıcı
Bende sizlere bişey danışmak isterim..Benim ilk adımın anlamı Allahı inkar eden demek.Annem bu ismi koymak istemesede birşekilde mecbur kalmış ve banada o ismimle hitap etmişler.Yaklaşık 1 yıl önce de annem rüyasında hz.Hatice validemizi rüyasında görmüş ve yanına yaklaşmak istemiş ama yüzünü görmeden sadece sesini duymuş.Anneme "kızının ismini hala niye değiştirmedin o nun ismini sümeyye koy" demiş.Bizde geçen sene bu olay sebebiyle sümeyye ismini kullandık ama bazı kişiler sebebiyle bu gerçekleşmedi.Ve annemde sorumluluğu üzerinden atıp sebep olanlara verdi.Yani bu durumun sorumluları içinde annem yok artık.. Peki ben reşit olunca ne yapmalıyım eğer adımı değiştirisem büyüklerime karşı gelmiş olurmuyum (bu arada ismimin değişmesine engel olanlar aile büyüklerimiz,şimdiki kullandığım ismimin onlar için manevi değeri var da)
bu anlattıklarım gerçek ... sadece düşüncelerinizi merak ediyorum, siz ne yapardınız?

hmindiz

Kayıtlı Kullanıcı
18 yaşını bitirdiğinde mahkemeye başvurup ismini değiştireceksin. Allah'ı inkar eden (haşa) anlamına gelen isminizin aile büyükleri açısından nasıl manevi yönü var anlamadım. Manevi yönde olsa ne olursa olsun değiştirmeniz gerek.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR...!!!!!!!

Konulara Baltalayıcı Mesajlar Atma...! Bunun Hesabını Mahşer de Nasıl Vereceksin...!!!!!!!!

Tövbe Ya Rabbi.!

hmindiz

Kayıtlı Kullanıcı
beleyna senin yaş kaç? yanlış anlama zeka yaşın

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar cevap vermeyin lütfen forumlar kirleniyor değerleri yitirilmesin lütfen...

l_ahsen_l

Kayıtlı Kullanıcı
canim ilk once cok uzuldum boyle bir durumla karsilastigin icin.
kesinlikle Allahi inkar eden isminle cagirilmana engel ol.
sen muslumansin Allaha inancin var neden boyle bir isimle cagiralasin ?
sen resit yasa geldiginde ilk isin o ismini degistirmek olsun, buyuklere karsi gelmek surda dursun Allaha karsi gelmis gibi bir duruma dusuyorsun guzel kardesim.
bu arada eski ismin nedir aceba, soylemende bir sakinca yoksa soylermisin.

selametle Allaha emanet ol sümmeye kardesim :)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
İnsallah ismini çoktan değiştirmişsindir :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt