Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Siz de 5 Vakit Namaz Kılmak İster misiniz? (2 Kullanıcı)

_YUSUF_

Yönetici
s.a.çok güzel bir yazı Allah razı olsun bu konu benim yaram diyebilirim bir türlü istediğim gibi sürekli aralıksız namaz kılamıyorum üç gün kılsam bir gün atlayabiliyorum sabahı kaçırsam diğerlerini kılmayabiliyorum sürekli şeytanla mücadele halindeyim 6. madde de dediğniz gibi belki çevremde namaz kılanlar olsa kendimi daha fazla sarj edebileceğim bu yazıda iyi geldi rabbim 5 vaktide zamanında eksiksiz kılmayı nasip etsin bizler için dua edin.selam ve dua ile.

Kardeşim aşağıdaki yazı senin derdine bir nevze ilaç olcaktır.
Allah namazları hakkı ile kılanlardan eylesin cümlemizi inşaallah

Selam ve dua ile

Namaz, ne kadar kıymetdar ve mühim, hem ne kadar ucuz ve az bir masraf ile kazanılır, hem namazsız adam ne kadar dîvâne ve zararlı olduğunu, iki kerre iki dört eder derecesinde kat'î anlamak istersen; şu temsilî hikâyeciğe bak, gör:

Bir zaman bir büyük hâkim, iki hizmetkârını, -herbirisine yirmidört altın verip- iki ay uzaklıkta has ve güzel bir çiftliğine ikamet etmek için gönderiyor. Ve onlara emreder ki: "Şu para ile yol ve bilet masrafı yapınız. Hem oradaki meskeninize lâzım bâzı şeyleri mübâyaa ediniz. Bir günlük mesâfede bir istasyon vardır. Hem araba, hem gemi, hem şimendifer, hem tayyare bulunur. Sermayeye göre binilir."

İki hizmetkâr, ders aldıktan sonra giderler. Birisi bahtiyar idi ki, istasyona kadar bir parça para masraf eder. Fakat, o masraf içinde efendisinin hoşuna gidecek öyle güzel bir ticaret elde eder ki: Sermayesi, birden bine çıkar. Öteki hizmetkâr bedbaht, serseri olduğundan; istasyona kadar yirmiüç altınını sarfeder. Kumara-mumara verip zayi' eder, birtek altını kalır. Arkadaşı ona der: "Yahu, şu liranı bir bilete ver. Tâ, bu uzun yolda yayan ve aç kalmayasın. Hem bizim efendimiz kerîmdir; belki merhamet eder; ettiğin kusuru afveder. Seni de tayyareye bindirirler. Bir günde mahall-i ikametimize gideriz. Yoksa iki aylık bir çölde aç, yayan, yalnız gitmeye mecbur olursun." Acaba şu adam inad edip, o tek lirasını bir define anahtarı hükmünde olan bir bilete vermeyip, muvakkat bir

lezzet için sefahete sarfetse; gâyet akılsız, zararlı, bedbaht olduğunu, en akılsız adam dahi anlamaz mı?

İşte ey namazsız adam ve ey namazdan hoşlanmayan nefsim!

O hâkim ise; Rabbimiz,Hâlıkımızdır.O iki hizmetkâr yolcu ise; biri mütedeyyin, namazını şevk ile kılar. Diğeri gafil, namazsız insanlardır. O yirmidört altrn ise, yirmidört saat her gündeki ömürdür. O has çiftlik ise, Cennet'tir. O istasyon ise, kabirdir. O seyahat ise kabre, haşre, ebede gidecek beşer yolculuğudur. Amele göre, takvâ kuvvetine göre, o uzun yolu mütefâvit derecede kat'ederler. Bir kısım ehl-i takvâ, berk gibi bin senelik yolu, bir günde keser. Bir kısmı da, hayal gibi ellibin senelik bir mesâfeyi bir günde kat'eder. Kur'an-ı Azîmüşşan, şu hakikate iki âyetiyle işaret eder. O bilet ise, namazdır. Birtek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir. Acaba yirmiüç saatini şu kısacık hayat-ı dünyeviyeye sarfeden ve o uzun hayat-ı ebediyeye birtek saatini sarfetmeyen; ne kadar zarar eder, ne kadar nefsine zulmeder, ne kadar hilâf-ı akıl hareket eder. Zira bin adamın iştirak ettiği bir piyango kumarına yarı malını vermek, akıl kabûl ederse; halbuki kazanç ihtimali binde birdir. Sonra yirmidörtten bir malını, yüzde doksandokuz ihtimal ile kazancı Mûsaddak bir hazine-i ebediyeye vermemek; ne kadar hilâf-ı akıl ve hikmet hareket ettiğini, ne kadar akıldan uzak düştüğünü, kendini âkıl zanneden adam anlamaz mı?

Halbuki namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. Hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir. Hem namaz kılanın diğer mübah dünyevî amelleri, güzel bir niyyet ile ibâdet hükmünü alır. Bu Sûrette bütün sermaye-i ömürünü, âhirete mal edebilir. Fâni ömrünü, bir cihette ibkâ eder.

Bediüzzaman Said Nursi 14.şua sayfa 318

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
Selamun aleyküm

Selamun aleyküm

Bizimle böyle güzel bir konuyu paylaştığın için ALLAH senden razı olsun.Selam ve dua ile...

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
A.S.Kurbanım Rabbim cümlemizden razı olsun Hadisi şerifler için çok tşk dua ile
Allah sizden razı olsun maaşallah ne güzel döktürmüşsünüz çok güzel bir konuya hemde allah resulünün dilinden değinmişsiniz bunu gerçekten okuyan ve okuduktan sonra anlayan insan inanın namazı daha büyük bir istek ve arzuyla kılmaya başlar.

erteleme konusuna geleceğim arkadaşlar eğer içinize karşı konulmaz bir namaz kılma isteği geldiyse (hangi vesileyle olursa olsun ya Allah deyip kalkın ve abdestinizi alın hangi vakitse vaktin namazını kılın bunu yapmanız demek şeytanın boynunuza geçirdiği ipi koparmanız demektir. Ve inanın bundan sonra o kadar rahatlarsınız ki artık siz namaz kılmak için sabırsızlanır ve biran önce namaz vaktinin girmesini temenni edersiniz.

size yatsı namazı ile ilgili bir kıssa anlatayım.
bir gün allah resulü ve sahabeler toplanmış sohbet ediyorken içeri rezil ve zelil bir şekilde bir adam girdi ve allah resulüne yaklaşım selam ya Muhammed dedi
allah resulü bunu tanıdı ve selam allahındır ey lain dedi ne istiyorsun diye sordu şeytan ey muhammed buraya allahın emri ile geldim dedi (bu kıssa çok uzun o yüzden arkadaşlar hemen konuya geçiyorum.)
şeytan; çocuklarımdan birini yatsı namazı kılmayanlara gönderirim dedi çocuklarım kişi eğer yatsı namazını kılmamışsa onun kulağına bevleder (işemek) dedi (af buyurun) dedi.
yani ey müslüman abdest almaktane acizlenirsen şeytanın pisliği içine girer bundan sonra inşallah daha duyarlı oluruz.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu :

ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR .

HAYDİ NAMAZA!

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu :

ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR .

HAYDİ NAMAZA!

Allah CC. razı olsun değerli kardeşim...
Erteleyenlerden olmayalım inşallah...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
üşenmeyin
eryelemeyin

asla vazgeçmeyin

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir yazıydı RABBİM namazlarımızı hakkıyla vakitleri kaçırmadan kılmayı nasip etsin...

ALLAH razı olsun...

Seyma!

Kayıtlı Kullanıcı
"Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum . Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum" diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz . Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim . Neyi mi haber vereceğim ? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu .

Selamun Aleyküm..
Namazima hep basladim ama gerisini getiremedim.. Cok istedigim halde dinimizin diregi oldugunu bildigim halde herseferinde seytana yenik düstüm.. Bunun utancini yasiyorum ve ezikligini hissediyorum. Aileleri karsi oldugu halde dinlerini sonuna kadar yasayip namazlarini hic aksatmadan kilan kardeslerimizi hatirladikca kendimden utaniyorum. Ailem; Annem ve Babam cok sükür ki aksatmadan kiliyorlar ama ben onlar gibi olamiyorum..olamadim.. Gecerli bir nedeni olarak degil kendimce bahaneler uydurarak.

Okudum ve kendime söz verdim.. Dünyalik seyler icin nasilda istedigimizden vazgecmiyorsak Dinim icinde Rabbim nasip ederse ISTEDIGIM ICIN BU SEFER VAZGECMIYECEGIM.. Kendime SÖZ veriyorum..

Allah (c.c.) sizlerden Razi Olsun
Rabbime Emanet Olun..

Selam ve Dua ile..

71deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Allah Razı Olsun. Bugün Allah Nasip ederse uzun zamandır kılamadığım namaza geri dönüyorum ve birazdan Öğle namazı için camiye gideceğim. Sizlerden Allah rızası için dualarınızı bekliyorum. İnşallah birdaha nefsime ve şeytana uymadan namazı asla terketmeden kulluk vazifemi yapmaya çalışacağım. Allah rızası için tekrar yazıyorum dualarınızı esirgemeyin. Allaha Emanet Olun.

DOĞANCAN

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm , inşallah bir şekilde bir yerlerden namaza tam anlamıyla sarılacam . Rabbim bunu bana ve bize gösterir inşallah .

abdullah1354

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun senden çok güzel paylaşım beni daha da çok hırslandırdı ravza_nur sana da tşk ederim

ysim

Kayıtlı Kullanıcı
s.a allah razı olsun çok güzel yzmışsın ravza nur eline yüreğine sğlık

burju

Kayıtlı Kullanıcı
namazı kılmaya insanları teşvik etmek böyle güzel şekilde eda edebilmek çok güzel. Allah razı olsun ,Allah kabul etsin..

ؤشىثق

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkese daim olarak 5 vakit namaz kılmayı nasip etsin İnşallah.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
selamün alayküm kardeşim bu kadar ğüzel bi konuyu bizle paylaşıp bizi aydınlattıgın için rabbim razı olsun senden bnde 10ğündür namaz kılmaya başladım ve devamlı kılabilmek için yarın ders veriyor arkdşm onun derslerine katılıp kendimi şarj etmek istiyorm inanın çok faydası oluyo böle din derslerine katılmak insan nefsiyle ve şeytanla nasıl mücadele ediceni daha iyi biliyo inşallah bnde kendime söz veriyorm namazımı birdaha asla bırakmıyacagım bırakmakta nasip etmesin rabbim amin a.e.ol kardeşim

cannurcan

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZ

kullukta en büyük haz
kılmayanlar anlamaz,
namazsız mümin olmaz,
...namaz kıl gafil namaz . . .

secde mümin miracı,
namaz başların tacı,
tüm dertlerin ilacı,
namaz kıl gafil namaz . . .

namaz kıl namaz işte,
bak yanarsın ateşte,
besmele çekip her işte,

namazı dosdoğru kıl,
namaz kılmalı her kul,
namaz ile huzur bul,

namaza bahane yok,
kılarsan huzurun çok,
ecel anice bir ok,

namazsız kalma sakın,
kapkara olur akın,
vallahi ecel yakın,

gafiller kılmaz namaz,
doğru yolu bulamaz,
amacını anlamaz,

namazın sevabı çok
kılmayana huzur yok,
kara kalbi eyler ak,

bazen bire bin gelir,
öleceğin gün gelir,
ömrün sana an gelir,

durma rabbine yakar,
şeytan dünyanı yıkar,
kibir giysini çıkar,

etme dünyaya meyil,
RABBİNİN önünde eğil,
beynamaz mümin değil,

bir kul kılarsa namaz,
sekarette susamaz,
şeytanı umursamaz,

daim kılarsan namaz,
hak darda bile komaz,
derdin sıkıntın kalmaz,

seccadeni kur hadi,
kıblegâha dur hadi,
dili kalbe vur hadi,

abdestini al hadi,
çık camiye gel hadi,
hakka layık ol hadi,

kabir karanlık ve dar,
girsen bedenin sıkar,
kendine bir pay çıkar,

cannurcan

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZ

kullukta en büyük haz
kılmayanlar anlamaz,
namazsız mümin olmaz,
...namaz kıl gafil namaz . . .

secde mümin miracı,
namaz başların tacı,
tüm dertlerin ilacı,

namaz kıl namaz işte,
bak yanarsın ateşte,
besmele çekip her işte,

namazı dosdoğru kıl,
namaz kılmalı her kul,
namaz ile huzur bul,

namaza bahane yok,
kılarsan huzurun çok,
ecel anice bir ok,

namazsız kalma sakın,
kapkara olur akın,
vallahi ecel yakın,

gafiller kılmaz namaz,
doğru yolu bulamaz,
amacını anlamaz,

namazın sevabı çok
kılmayana huzur yok,
kara kalbi eyler ak,

bazen bire bin gelir,
öleceğin gün gelir,
ömrün sana an gelir,

durma rabbine yakar,
şeytan dünyanı yıkar,
kibir giysini çıkar,

etme dünyaya meyil,
RABBİNİN önünde eğil,
beynamaz mümin değil,

bir kul kılarsa namaz,
sekarette susamaz,
şeytanı umursamaz,

daim kılarsan namaz,
hak darda bile komaz,
derdin sıkıntın kalmaz,

seccadeni kur hadi,
kıblegâha dur hadi,
dili kalbe vur hadi,

abdestini al hadi,
çık camiye gel hadi,
hakka layık ol hadi,

kabir karanlık ve dar,
girsen bedenin sıkar,
kendine bir pay çıkar,

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz dinin direğidir . ( Hadisi Şerif )

Hayatımızı kelimelere dökecek olsak onu şu şekilde tanımlaya biliriz . Hayat , vesileler toplamıdır . Dikkatle bakacak olursak hayatımızın vesilelerle örülü olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır .Bir vesileyle doğduk , doğumumuzun vesilesi anne - babamızdı . Bir vesileyle öğrendik , bu vesile öğretmenlerimiz / hocalarımızdı . Bir vesileyle işe girdik , bu vesile bir ahbabımızdı . Bir vesileyle en yakın arkadaşımızı tanıdık . Görüyorsunuz ya hayat hep bir vesile . Bu yazı da niçin sizin namaza başlamanıza vesile olmasın ki . Vesileler bazen fırsattır ve bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir ki sonunda kocaman bir KEŞKE olmasın . İşte bu yazı sizin namaza başlamanıza vesile olması için yazıldı . Bu yazıyı sakin bir kafayla ve sakin bir mekanda okumanız yazıdan alacağınız verimi artıracaktır . Şimdi sizi hayatınızın kararıyla baş başa bırakıyorum . Ve kararınızın bizi sevindirmesini ümit ediyorum .

"Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum . Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum" diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz . Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim . Neyi mi haber vereceğim ? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu .

Duydunuz mu ? NLP diye bir bilim var . NLP yani başarının bilimi . İnsanlar nasıl başarılı oluyorlar ? Başarıya ulaşmanın yolu nedir gibi konuları içermekte bu bilim . Yalnız bu bilim daha çok dünyevi ( zengin olma , kariyer sahibi olma gibi ) amaçlar için kullanılmaktadır . Biz de bu bilimin temel prensiplerini kullanarak namaz kılmayan / kılmak isteyip de bir türlü namaza başlayamayan Müslümanlara , bu temel prensiplerle namaz kılmanın hiç de zor olmadığını göstermek istedik . Eğer bir kimse bu prensipleri uygularsa KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE NAMAZ KILANLARDAN OLACAKTIR !

Şimdi bu bilimin temel prensiplerini belirtelim .

1 Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

2 Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

3 Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

4 Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

5 Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR .

6 Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarzetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarzı bitirmemek lazım , şarz bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarzetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarzetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

7 Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . Siz şimdi namaza başladınız arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi..

Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERYELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .

Söz mü ? SÖZ .

Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN.

Kaynak : nurunalanur.org

:)))))))))))))))))))))))))

Süreyyya

Kayıtlı Kullanıcı
Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . Siz şimdi namaza başladınız arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .
Namaz kılmaya ilk evimde başladım ama kimsenin yanında kılamama gibi bir bahanem vardı yani iş yerime taşıyamıyordum namazı sonra namaz ile ilgili kitaplar okudukça özürsüz namazı bırakmanın ne büyük bir hata olduğunu farkettim ve kimden ne için çekiniyorsun sorusunun cevabı ve iş yerimdede namaz kılmaya başladım sonra yanımdaki kız şimdi bugün yanımdaki diğer erkek elemanım ki bu elemanım namaza başladığım dönemde ateist sitelerine girip ordan bulduğu soruları sürekli bana yönelterek sürekli inancımı sorguluyordu demekki kendini sorguluyor kafasındaki sorulara cevap arıyormuş namaza başladılar. Çok mutluyum bugün erkek elemanımı dışarı gönderecektim abla öğle namazından sonra çıksam uygun olmaz mı dedi . Ne güzel olduk biz ya. Ben bugün hergünkünden daha huzurlu daha mutluyum ve dedim onlara ne güzel sizin yaşınız küçük borcunuz az benim öle çok borcum varki .
Siz hedefinizden asla ama asla vazgeçmeyin. Ve bu anlattıklarım sanmayın ki bir günde oldu bir yıllık süreç ve bu günleri görmek ne güzel ne güzel:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt