Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sitedeki 1.yılın hayırlı olsun damlacım (1 Kullanıcı)

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm damlacım, hayırlı olsun 1. yılın daha nice nice beraber, hayırlı senelere inşaallah..

3240.jpg

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim daha nice hayırlı ve hizmetli yıllara....

selametle kalın kardeşim.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selemu alaykum,temiz yürekli,hayırlı konularda ve hayırlı yorumlarda bulunan kardeşim sitedeki birinci yılınızı kutlar ve daha nice çok seneler hayırlı paylaşımlarınızı beklerim,iyiki burada varsınız ve iyiki sizin gibi iyi insanları tanımışız, Allah c.c. hamd olsun
Bu sitede nice çok güzel insanlar geldi geçti.Allah c.c onlardan razı olsun gönül isterdi ki onlar gitmesin burada kalsın,hayırlı paylaşımlarda bulunsunlar ama kısmet böyleymiş elden bişe gelmez hayırlısı olsun.
Sitede bazen hoş olmayan tartışmalar meydana geliyor bunun akabinden kimileri bunun üzere siteyi terk ediyor.Oysa ki insanların türlü türlü yapılarda olduğunu görmekteyiz.kimileri sert sözler ve davranışlarda bulunurken kimileri yumuşak söz ve davranışlarda bulunmaktadır.Birbirlerimizi kızıp siteyi tek etmemeliyiz.Hz Ömer r.a.bazı olaylar karşısında sert davranış gösterirken Hz Ebubekir r.a. daha yumuşak davranış göstermektedir.Onlar bu hal üzere olsalar dahi birbirlerini bırakmamışlar en doğrusu neyse onun peşinde koşmuşlar birlikte hareket etmiş ve birlikte hareket etmeye gayret göstermişlerdir bizlerde onlar gibi davranış göstermeliyiz gün birlik olma zamanı ,ayrı düşme zamanı değildir.
Bİr İnsani Tanima Yollari Neledİr? adlı hikaye var musadenizle onuda yayınlamak isterim.
'Bir adam Hz. Ömer (r.a.)'in yanında bir hususta şâhitlikte bulunmuştu. Ömer ibnü'l-Hattâb hazretleri ona,
' Ben seni tanımıyorum, seni tanıyan birini getir, dedi.
Orada bulunanlardan birisi,
' Ben onu tanıyorum, deyince Hz. ömer,
' Nasıl bilirsin? diye sordu. O da,
' Emin ve âdil bir adam olarak tanıyorum, cevabını verdi.
Hz. Ömer (r.a.) tekrar sordu:
' Gecesini gündüzünü bildiğin, yakın bir komşun mudur?
' Hayır, diye cevap verdi adam.
Hz. Ömer (r.a.) sormaya devam etti:
' İnsanın takvâsını ortaya koyan, muâmelesidir. Bu adam, alış'veriş yaptığın bir kimse midir?
Adam tekrar,
' Hayır, dedi.
Hz. Ömer (r.a.) bu defa;
' Bununla, insanın ahlâkının güzel veya çirkin olduğunu anlamaya imkân veren bir yolculuk yaptın mı? diye sordu.
Adam bu soruya da,
' Hayır, cevabını verince, Hz. Ömer (r.a.),
' Sen onu tanımıyorsun, dedi ve sonra da adama dönerek,
' Git, seni tanıyan birini getir, buyurdu.'
Demek ki bir insanı iyi tanıyabilmek, doğruluk ve dürüstlüğünden emin olabilmek için; onunla, ya yakın komşuluk yapacaksın veya alış-verişte bulunacaksın yahut da beraber yolculuk edeceksin... Aksi takdirde, yani bu ölçülerden hiçbirisi ile tartmadığın bir kişi hakkında, müsbet veya menfî yönde şahâdette bulunmayacaksın. Zira bu demektir ki, sen onu tanımıyorsun.

Burada Hz Ömer Peygamber efendimizin hadisini yerine getirmiş hadiside yazmak isterdim ama net olarak aklımda olmadığı için yazamadım,hakkınızı helal edin.Benden kambuşunuza selem söyleyin:).Alemlerin Rabbi,İlahı olan Allah c.c. emanet olun,hayırlı günler

aleykum selam kardeşim insan karşısındakini kendi gibi görür derler ya gerçekten bu söz şuan tam yerinde olcak çok teşekkür ederim..güzel temennilerin için rabbim ebeden razı olsun çok teşekkür ederim gerçekten çok sevindim...B)
evet gerçekten saymaya gücümüz yetmiyecek kadar güzel insanlar geldiler gittiler gerçi benim daha bir yılım oldu siz daha iyi bilirsiniz.. herşey için dediğiniz gibi hayırlısı olsun iyiki sizde varsınız kardeşim..anlattığınız kıssadaki gibi bir insanı tanımak için gerçekten ama gerçekten bir evde yaşamayınca yolculuk yapmayınca ne yazık ki anlamıyorsunuz ben bugün bunu birkes daha anladım..rabbim karşımıza hayırlı kimseler çıkarsın inşallah..hakkım olmasada helal olsun inşalla hatırladığınız zaman payalşırsın kardeşim...
şimcik kambuş çok büyüdü selamını söyledim inşalla almıştır:) gerçi onlar bizden daha düşünceli eminim almıştır
sende rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm damlacım, hayırlı olsun 1. yılın daha nice nice beraber, hayırlı senelere inşaallah..

3240.jpg

aleykum selam ayşe kardeşim amin inşallah güzel temennilerin için teşekkür ederim
rabbiize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim daha nice hayırlı ve hizmetli yıllara....

selametle kalın kardeşim.

aleykum selam kaan abi güzel temennilerin için teşekkür ederim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

canom

Kayıtlı Kullanıcı
damla kardeşim 1 yılın kutlu olsun nice yıllara inşallah hep beraber...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım RABBİM CC daha uzun yıllar burada beraberce öğrenmeyi, öğretmeyi nasibetsin selametle kal ALLAHA CC emanet ol

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canım RABBİM CC daha uzun yıllar burada beraberce öğrenmeyi, öğretmeyi nasibetsin selametle kal ALLAHA CC emanet ol

aleykum selam abla amin inşallah güzel temennilerin için teşekkür ederim abla
selam ve dua ile
<<B)>>

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı

aleykum selam ablada ben gidiyorum demedim yanlış anlaşılmışım:) çok özür dilerim güller için çok teşekkür ederim
rabbimize emanet olun
selam ve dua ile
<<B)>>

ayy kıyamam canım ne özürü
gitmek gerek mı dusunuyorum mu öyle bişey yadın ya ondan öyle dedim :)
en guzelel emantsın damlacım.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ayy kıyamam canım ne özürü
gitmek gerek mı dusunuyorum mu öyle bişey yadın ya ondan öyle dedim :)
en guzelel emantsın damlacım.

:)evet aslında ben yanlış anlattım sagol abla düşündüğün için hayırlı geceler
sende rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
gl374zq.gif
glitterbloemen2022017rg.gif
uepflanze27aa.gif
k885nd.gif
selamün aleyküm damlam.bu sevimli şeyleride sana hazırladım canım.umarım beğenirsin.sen kedileri seviyorsun.bak kaç saattir uğraşıyorumacaba damlama ne göndersem diye.pc de sorun olduğu için anca bugün vakit bulabildim.daha nice yıllara inşallah damlacım.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
cicek.jpg

Selamün Aleyküm..
Sitedeki 1. yılın hayırlı olsun inşallah..
İçindeki gökkuşağını yansıttığın paylaşımlarının daimi olması duası ile..
İyi ki buradasın, iyi ki katıldın..
Daimi dualarımla inşallah.. B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
gl374zq.gif
glitterbloemen2022017rg.gif
selamün aleyküm damlam.bu sevimli şeyleride sana hazırladım canım.umarım beğenirsin.sen kedileri seviyorsun.bak kaç saattir uğraşıyorumacaba damlama ne göndersem diye.pc de sorun olduğu için anca bugün vakit bulabildim.daha nice yıllara inşallah damlacım.

aleykum selam ablacım çok teşekkür ederim hepsi çok sevimli güzel kedileride severim ama elime alamıyorum biraz korkuyorum sanırım:) çok teşekkür edeirm rabbim razı olsun
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
cicek.jpg

Selamün Aleyküm..
Sitedeki 1. yılın hayırlı olsun inşallah..
İçindeki gökkuşağını yansıttığın paylaşımlarının daimi olması duası ile..
İyi ki buradasın, iyi ki katıldın..
Daimi dualarımla inşallah.. B)

aleykum selam abla amin inşallah güzel temennilerin için teşekkür ederim papatya degil ama benziyor çiçek içinde çok teşekkür ederim
selam ve dua ile
<<B)>>

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum Damla kardeşim,
Rabbim nice güzel seneler nasip etsin.
paylaştıklarınız için razı olsun.
sitedeki 1. yılınız kutlu olsun:H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt