Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sitedeki 1.yılın hayırlı olsun damlacım (2 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm damla.sitedeki 1.yılını kutlarım.hep beraber ,bu güzel islam yuvasında hep beraber olmak dileğiyle.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam abla hiç beklemiyordum daha dogrusu birinci yılım olduğunda da haberim yoktu resim yapmakla uğraşıyordum kendi kendime görünce şaşırdım ve sevindim rabbim sizleride sevindirsin... gerçi ben artık herkesden kopdum sanırım talip amca gibi gitmek lazım birgün... kimseye güvenimde kalmadı rabbim yolundan bizleri ayırmasın inşallah düşündüğün için sagol abla... hayırlı geceler olsun
rabbimize emanet olun
selam ve dua ile
<<B)>>

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı

s.a damlacım,hayırlı olsun,İNŞAALLAH uzun yıllar beraber oluruz.
ALLAH a emanet ol.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

s.a damlacım,hayırlı olsun,İNŞAALLAH uzun yıllar beraber oluruz.
ALLAH a emanet ol.

aleykum selam abla inşallah lale içinde teşekkür ederim hayırlı geceler olsun inşallah
rabbimize emanet olun
selam ve dua ile
<<B)>>

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
SelamunAleykum 1.Yılın Hayırlı Olsun Daha Nice Yıllara Böyle Samimi Sıcak ve Ahlaklı bir Ortamda Birbirinden Güzel Özel Bilgiler Öğrenmeyi ve Paylaşmayı Allah Sizede Bizede Nasip Etsin

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
daha nıce güzel yıllara damlacım:)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm DAMLA kardeşim.
1. yılınız hayırlı olsun inşaAllah. bugün ve bugünden sonra hayırlı paylaşımlarla bulunmanız dileğiyle...
Gitmekten bahsetmişsiniz, bunu düşünmenizi hiç istemem doğrusu...
bu sıralar siteyi fazla ziyaret edemiyorum ama Hep burda olmanız dileğiyle...

hayırlı günler
ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
www.yeniresim.com_-_Gl_Resimleri_-_Bir_Demet_Krmz_Gl.jpg

DAMLACIM HAYIRLI OLSUN BİRİNCİ YILIN RABBIM DAHA UZUN ZAMANLARDA BURDA KALMAYI NASİP ETSIN GİTMEK ASLINDA BİRAZDA KAÇMAKMİŞ BUNU ANLADIM BEN YTAKIN ZAMNDA CARELER CARESIZ OLMASIN TALİP AMCAMIZDA BURDA OLSAYDI AİLEMİZİN BUYUKLERIMIZE İHTİYACI VAR AMA NASİB.SENDE YUREGI GUZEL KARDEŞİMİZSİN HER DAIM BURDA OL İKİNCİ YILINDADA BURDA GUZEL DİLEKLERİMİZİ YZALIM SANA TAMAM MI CANIM SELAMETLE KAL.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleykum 1.Yılın Hayırlı Olsun Daha Nice Yıllara Böyle Samimi Sıcak ve Ahlaklı bir Ortamda Birbirinden Güzel Özel Bilgiler Öğrenmeyi ve Paylaşmayı Allah Sizede Bizede Nasip Etsin

aleykum selam kardeşim sagolun güzel temennileriniz için
rabbimize emanet olun inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Damlacım hayırlı olsun inşaAllah nice uzun senelerde daima birlikte oluruz...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm DAMLA kardeşim.
1. yılınız hayırlı olsun inşaAllah. bugün ve bugünden sonra hayırlı paylaşımlarla bulunmanız dileğiyle...
Gitmekten bahsetmişsiniz, bunu düşünmenizi hiç istemem doğrusu...
bu sıralar siteyi fazla ziyaret edemiyorum ama Hep burda olmanız dileğiyle...

hayırlı günler
ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

aleykum selam kardeşim güzel temennileriniz için teşekkür ederim amin inşallah...burdayım inşallah gitmiyorum gidicem demedim yanlış anlaşıldım galiba :) bir yere sadece bu aralar hatta bu yıl bende eskisi gibi giremicem hayırlı günler
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
www.yeniresim.com_-_Gl_Resimleri_-_Bir_Demet_Krmz_Gl.jpg

DAMLACIM HAYIRLI OLSUN BİRİNCİ YILIN RABBIM DAHA UZUN ZAMANLARDA BURDA KALMAYI NASİP ETSIN GİTMEK ASLINDA BİRAZDA KAÇMAKMİŞ BUNU ANLADIM BEN YTAKIN ZAMNDA CARELER CARESIZ OLMASIN TALİP AMCAMIZDA BURDA OLSAYDI AİLEMİZİN BUYUKLERIMIZE İHTİYACI VAR AMA NASİB.SENDE YUREGI GUZEL KARDEŞİMİZSİN HER DAIM BURDA OL İKİNCİ YILINDADA BURDA GUZEL DİLEKLERİMİZİ YZALIM SANA TAMAM MI CANIM SELAMETLE KAL.

aleykum selam ablada ben gidiyorum demedim yanlış anlaşılmışım:) çok özür dilerim güller için çok teşekkür ederim
rabbimize emanet olun
selam ve dua ile
<<B)>>

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Selamunaleyküm Damlacım ... 1. yılın hayırlı olsun
inşaallah..herdaim beraber olma temennisiyle...
B)B)B)B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Damlacım ... 1. yılın hayırlı olsun
inşaallah..herdaim beraber olma temennisiyle...
B)B)B)

aleykum selam meltem kardeşim amin inşallah güzel temennileriniz için rabbim razı olsun
selam ve dua ile
<<B)>>

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim Rabbimiz bir arada nice yıllar geçirmemizi nasip eylesin inşaallah ...
iyi ki varsın
Rabbimize emnaet ol
:a26:

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim Rabbimiz bir arada nice yıllar geçirmemizi nasip eylesin inşaallah ...
iyi ki varsın
Rabbimize emnaet ol
:a26:

aleykum selam tugba abla amin inşallah abla bu arada ben msndeyim gelirsen konuşuruz :a41: sende iyiki varsın abla
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Selemu alaykum,temiz yürekli,hayırlı konularda ve hayırlı yorumlarda bulunan kardeşim sitedeki birinci yılınızı kutlar ve daha nice çok seneler hayırlı paylaşımlarınızı beklerim,iyiki burada varsınız ve iyiki sizin gibi iyi insanları tanımışız, Allah c.c. hamd olsun
Bu sitede nice çok güzel insanlar geldi geçti.Allah c.c onlardan razı olsun gönül isterdi ki onlar gitmesin burada kalsın,hayırlı paylaşımlarda bulunsunlar ama kısmet böyleymiş elden bişe gelmez hayırlısı olsun.
Sitede bazen hoş olmayan tartışmalar meydana geliyor bunun akabinden kimileri bunun üzere siteyi terk ediyor.Oysa ki insanların türlü türlü yapılarda olduğunu görmekteyiz.kimileri sert sözler ve davranışlarda bulunurken kimileri yumuşak söz ve davranışlarda bulunmaktadır.Birbirlerimizi kızıp siteyi tek etmemeliyiz.Hz Ömer r.a.bazı olaylar karşısında sert davranış gösterirken Hz Ebubekir r.a. daha yumuşak davranış göstermektedir.Onlar bu hal üzere olsalar dahi birbirlerini bırakmamışlar en doğrusu neyse onun peşinde koşmuşlar birlikte hareket etmiş ve birlikte hareket etmeye gayret göstermişlerdir bizlerde onlar gibi davranış göstermeliyiz gün birlik olma zamanı ,ayrı düşme zamanı değildir.
Bİr İnsani Tanima Yollari Neledİr? adlı hikaye var musadenizle onuda yayınlamak isterim.
'Bir adam Hz. Ömer (r.a.)'in yanında bir hususta şâhitlikte bulunmuştu. Ömer ibnü'l-Hattâb hazretleri ona,
' Ben seni tanımıyorum, seni tanıyan birini getir, dedi.
Orada bulunanlardan birisi,
' Ben onu tanıyorum, deyince Hz. ömer,
' Nasıl bilirsin? diye sordu. O da,
' Emin ve âdil bir adam olarak tanıyorum, cevabını verdi.
Hz. Ömer (r.a.) tekrar sordu:
' Gecesini gündüzünü bildiğin, yakın bir komşun mudur?
' Hayır, diye cevap verdi adam.
Hz. Ömer (r.a.) sormaya devam etti:
' İnsanın takvâsını ortaya koyan, muâmelesidir. Bu adam, alış'veriş yaptığın bir kimse midir?
Adam tekrar,
' Hayır, dedi.
Hz. Ömer (r.a.) bu defa;
' Bununla, insanın ahlâkının güzel veya çirkin olduğunu anlamaya imkân veren bir yolculuk yaptın mı? diye sordu.
Adam bu soruya da,
' Hayır, cevabını verince, Hz. Ömer (r.a.),
' Sen onu tanımıyorsun, dedi ve sonra da adama dönerek,
' Git, seni tanıyan birini getir, buyurdu.'
Demek ki bir insanı iyi tanıyabilmek, doğruluk ve dürüstlüğünden emin olabilmek için; onunla, ya yakın komşuluk yapacaksın veya alış-verişte bulunacaksın yahut da beraber yolculuk edeceksin... Aksi takdirde, yani bu ölçülerden hiçbirisi ile tartmadığın bir kişi hakkında, müsbet veya menfî yönde şahâdette bulunmayacaksın. Zira bu demektir ki, sen onu tanımıyorsun.

Burada Hz Ömer Peygamber efendimizin hadisini yerine getirmiş hadiside yazmak isterdim ama net olarak aklımda olmadığı için yazamadım,hakkınızı helal edin.Benden kambuşunuza selem söyleyin:).Alemlerin Rabbi,İlahı olan Allah c.c. emanet olun,hayırlı günler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt